Trwa ładowanie...
Przejdź na
Koba
|

Śmiała Monika Zamachowska rozprawia o zwolnieniu Michała Olszańskiego: "Jest osobą wybitnie NIEWYGODNĄ od rozmowy z Kaczyńskim"

62
Podziel się:

"Oczywiście, że to ma podłoże polityczne" - zapewnia dziennikarka.

Śmiała Monika Zamachowska rozprawia o zwolnieniu Michała Olszańskiego: "Jest osobą wybitnie NIEWYGODNĄ od rozmowy z Kaczyńskim"
Monika Zamachowska komentuje zwolnienie Michała Olszańskiego (East News)
bEUKXgZN

Równolegle z rewolucjami na scenie politycznej, "dobra zmiana" zagościła i w Telewizji Publicznej. Wiązała się ona głównie z masowymi zwolnieniami pracowników o niepożądanych poglądach, które ośmielali się wyrażać. I choć trudno zliczyć, ile już flagowych nazwisk stacji zostało usuniętych z szeregu, m.in. Joanna Racewicz, Robert Janowski czy Paweł Orleański, to Jacek Kurski najwyraźniej nie zamierza zwalniać tempa.

Do tego zacnego grona dołączył we wtorek Michał Olszański, który jakiś czas temu został "odsunięty" od Pytania na Śniadanie, ale wciąż prowadził Magazynu Ekspresu Reporterów, którego gospodarzem był od samego początku. Dziennikarz został jednak usunięty z programu w "trybie nagłym", nie otrzymując nawet szansy, by pożegnać się z widzami.

bEUKXgZP

W rozmowie z Plejadą przyznał, że władze stacji okazały mu nieco więcej szacunku niż niektórym jego kolegom i koleżankom, bo przynajmniej nie zwolniono go przez telefon.

Wczoraj zostałem poproszony przez Przemysława Wenerskiego, kierownika "Magazynu Ekspresu Reporterów", na spotkanie na Woronicza. Przekazał mi informację, że już nie będę prowadził programu - oznajmił dziennikarz. Przekazał mi tę informację, czyli to nie była jego decyzja, tylko pewnie kogoś "wyżej". Pożegnano się ze mną o tyle elegancko, że "na żywo", w obecności kierowników produkcji i nowego wydawcy. Chciałbym to podkreślić, bo standardy czasami w takich sytuacjach są żenujące.

Sprawę postanowiła skomentować wieloletnia koleżanka Olszańskiego ze stacji - Monika Zamachowska, która również pożegnała się z TVP po nadejściu "dobrych zmian". Od tamtej pory chętnie i często wyraża swoją dezaprobatę wobec tego, co dzieje się z mediami publicznymi.

bEUKXgZV

Dziwię się, że dopiero teraz to się stało - skomentowała roześmiana Monika podczas wywiadu dla portalu. Wydawało mi się, że zrobią to dużo wcześniej, natomiast poczekali, wysłuchali jego wypowiedzi na temat Trójki, a że ostatnio znowu był bardziej aktywny, kilka razy zabrał głos w tej sprawie, to sprawa została załatwiona ostatecznie - oznajmiła w rozmowie z Plejadą.

Celebrytka nie ma wątpliwości co do bezzasadności tego zwolnienia i jest przekonana, że to decyzja polityczna.

Oczywiście, że to ma podłoże polityczne. Czy ktokolwiek kiedykolwiek wątpił w kompetencje Michała Olszańskiego? Czy kiedykolwiek ktoś powiedział, że Michał jest słabym dziennikarzem? No właśnie, nie - oznajmiła. Oczywiście, że to ma podłoże polityczne i oczywiście, że Michał jest osobą wybitnie niewygodną od rozmowy z prezesem Kaczyńskim na antenie "Pytania na śniadanie". W związku z tym został najpierw usunięty z "Pytania na śniadanie", a teraz z "Magazynu Ekspresu Reporterów".

bEUKXgZW

Wy też jesteście przekonani, że chodziło o "kontrowersyjne" poglądy Olszańskiego?

bEUKXhaq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(62)
Yyyyyyyyy
rok temu
Nie znoszę pisu i ich tv ale czy ona nie jest taka sama hipokrytka jak oni ?. Siedziała w TVP była cicho a teraz gada na nich.
Masakra
rok temu
Zwykłego Kowalskiego zwolnią z pracy nikt nie pisze o tym a tu wielki płacz! A co wy celebryci jesteście nietykalni?
!!!
rok temu
Za dużo polityki jest na pudlu
bEUKXhar
SOK
rok temu
Jak celebryta do czegoś przekonuje to trzeba to obrócić o 180 st, jak płacili hajsy to było ok, lol
Aaaa
rok temu
Kogo to interesuje
Najnowsze komentarze (62)
Emeryt
rok temu
Samo życie!
Trajluś
rok temu
To są jakieś bzdury. Michał Olszański skrytykował pracodawcę udzielając wywiadu w mediach więc go odsunęli i to tylko od PnŚ. Ciekawe który pracodawca byłby zadowolony? Sami sobie odpowiedzcie. Po drugie osiągnął wiek emerytalny ale o tym już nie napisali. Po trzecie wielu z dziennikarzy nie ma umowy o pracę tylko kontrakty terminowe choćby Kret czy Lis ale o tym też się nie pisze.
Gość
rok temu
Ta sniadaniowka teraz to żenada! Ci eksperci to chyba z ulicy ściągnięcia, mają problemy w zbudowaniu poprawnie zdania. Nie oglądam publicznej bo nic tam nie ma ! Manipulacja i przeklamanie faktów !
Gość
rok temu
Kaczyński to jedyny prawy człowiek w tym kraju. Dużo zdrowia dla pana !😘
Gosc
rok temu
Zly tytul, blad stylistyczny
Aga
rok temu
Czas na zmiany biedny nie jest
xyz
rok temu
mie cierpię tego ich przywódcy,tak nas podzielił,przy kasach w sklepach ludzie narzekają na drożyzne,mówię im trzeba było inaczej głosować,ich rozdawnictwa uderzyło w nas wszystkich,już nie oglądam wiadomości żadnych,niech sobie robia co chca,nie mamy na to wpływu,ostatnie wybory to pokazały co z nami robią
bona
rok temu
Pani Moniko KAŻDA STACJA szuka nowych twarzy w śniadaniówkach, żeby podbijać oglądalność i nie ma to nawet nic wspólnego z profesjonalizmem. Niech Pani sobie nie schlebia.
bEUKXhaj
Truth
rok temu
Rzeczywiście zwolnienie Michała Olszańskiego jest złym posunięciem. Natomiast zwolnienie Zamachowskiej czy Lisa było uzasadnione.
Ania
rok temu
Michał Olszański był jednym z tych co próbowali ratować radiową trójkę. Więc PIS tego mu nie wybaczy...
511
rok temu
Pan Michal musi wrocic ni e bedziemy ogladac tego programu jestem za PISem ale co sie stalo to skandal Pan MICHAll JESt NAJLEPSZY
polka
rok temu
On wyrazał sie brzydko o nas widzach. nie żal mi go.
doktor
rok temu
NIEKTÓRZY MYŚLĄ , ŻE WSZYSTKO IM SIĘ NALEŻY I MAJĄ JAKIEŚ DZIWNE PRAWO PRACOWAĆ GDZIE I ILE CHCĄ!!!!! PRACODAWCA UZNAŁ , ŻE GOŚĆ POWINIEN UDAĆ SIĘ NA EMERYTURKĘ I GIT!!!!!!!!!CO OLSZAŃSKI JEST JAKIŚ NIETYKALNY?
Jola
rok temu
NIEKTÓRZY MYŚLĄ , ŻE WSZYSTKO IM SIĘ NALEŻY I MAJĄ JAKIEŚ DZIWNE PRAWO PRACOWAĆ GDZIE I ILE CHCĄ!!!!! PRACODAWCA UZNAŁ , ŻE GOŚĆ POWINIEN UDAĆ SIĘ NA EMERYTURKĘ I GIT!!!!!!!!!CO OLSZAŃSKI JEST JAKIŚ NIETYKALNY?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUKXhbc
bEUKXhbd
bEUKXhbe
bEUKXhbf
bEUKXhbg
bEUKXhaL