Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Nieustraszony Andrzej Duda STAWIA SIĘ Jarosławowi Kaczyńskiemu: "Absolutnie nie zgadzam się na "Piątkę dla zwierząt""

248
Podziel się:

Podczas ostatniego "Zjazdu Klubów Gazety Polskiej" prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że nie poprze ustawy o ochronie praw zwierząt. "Zostawmy sprawę zwierząt futerkowych na boku".

Nieustraszony Andrzej Duda STAWIA SIĘ Jarosławowi Kaczyńskiemu: "Absolutnie nie zgadzam się na "Piątkę dla zwierząt""
Andrzej Duda sprzeciwia się "Piątce dla zwierząt" (fot. ONS)

W połowie września wydawało się, że Prawo i Sprawiedliwość chce dla odmiany przyczynić się do wniesienia pozytywnych zmian w porządku prawnym, wprowadzając "Piątkę dla zwierząt". Projekt ustawy wywołał kryzys w Zjednoczonej Prawicy, a po głosowaniu w Sejmie w prawach członka partii zawieszono 15 posłów PiS. Następnie do ustawy wprowadzono wiele poprawek, którymi do tej pory nikt się nie zajął. Teraz natomiast w planach jest nowy projekt.

Nie oznacza to jednak, że temat rewolucyjnej "Piątki dla zwierząt", która miała tylko poprawić warunki życia polskich zwierząt domowych i hodowlanych oraz ukrócić działalność branży futerkowej, przestał być poruszany w politycznych dyskusjach na prawicy. Przekonaliśmy się o tym w piątek, kiedy prezydent Andrzej Duda wystąpił na VI Nadzwyczajnym Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" - ultrakonserwatywnego pisma sponsorowanego z kas państwowych spółek. Jak podał dalej portal niezależna.pl, głowa naszego państwa miała dać jasno do zrozumienia, że za jego kadencji "Piątka dla zwierząt" nie ujrzy już światła dziennego. Jest to o tyle zaskakujące, że ustawa promowana była przez samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który, jak dobrze wiemy, ciągnie za sznurki prawej strony polskiej sceny politycznej.

Zobacz także: Piątka dla zwierząt. Firmy nie odpuszczą protestów

Ja się z tą ustawą absolutnie nie zgadzam. W wielu punktach jest absolutnie nieprzemyślana. Zastrzeżenia, które tam były zgłaszane i na podstawie których przygotowano tę ustawę, nie mają pokrycia w rzeczywistości. Zrobię wszystko, żeby nie dopuścić tej ustawy w życie i tych przepisów - odgraża się Duda. - Ci ludzie głosowali na mnie w zaufaniu, że będę dbał o polską wieś i polskie rolnictwo. Ich interesy przekładają się na interesy konsumentów, bo oni produkują żywność w Polsce - odparł.

Co ciekawe, prezydent zauważył, że tak rewolucyjne zmiany nie powinny być forsowane w trakcie pandemii, która przetacza się przez Polskę. Nie odnotował już niestety, że to samo można by powiedzieć o orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Te rozwiązania są źle przygotowane, przyszły w złym czasie. Nie robi się takich rzeczy w czasie pandemii, gdy ludzie są zestresowani. Wszystko ma swój czas, swoje zasady, ludziom trzeba dać czas, przewidzieć dla nich odpowiednie odszkodowania - prawił Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył także, że kwestia hodowania zwierząt na futra na razie może poczekać.

Zostawmy sprawę zwierząt futerkowych na boku. Fermy zwierząt futerkowych są dotkliwe, ale to kwestia godnego potraktowania tych ludzi, którzy prowadzą tę działalność gospodarczą. Oczywiście jestem za zlikwidowaniem tego, ale trzeba tym ludziom wypłacić godziwe odszkodowania. Oni byli przekonani do tej pory, że mogą tę działalność prowadzić - inwestowali, mają kredyty do spłacenia. To są normalni ludzie - mówił prezydent na zjeździe.

Myślicie, że Jarosław Kaczyński będzie zadowolony z takiej postawy swojego protegowanego?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(248)
Brawo🤦‍♀️
rok temu
Czyli jedyne co dobrego Kaczyński i PiS mogło zrobić. Znęcanie nad zwierzętami trwa w najlepsze teraz doszły jeszcze kobiety. Brawo panie prezydencie
Dusi
rok temu
Jarek za bardzo pojechał i widzi ze nic z tego nie będzie to pozwolił Andrzejowi się postawic, chyba nikt nie myśli ze to jego samodzielna decyzja
Deras
rok temu
Pozwolę sobie opuścić ścianę milczenia na wypowiedz tego człowieka
Olaboga
rok temu
Adrianek dojrzewa i chyba wszedł w fazę buntu nastoletniego :D Ktoś tu dostanie szlaban a może i lanie za nieposłuszeństwo :D
🤦🏻🤦🏻🤦🏻�...
rok temu
brak slow na tego czlowieka
Najnowsze komentarze (248)
lisica
rok temu
to mogła być jedyna rzecz jaką prezynt mogłby podpisać, ale niestety...
lisia
rok temu
hahahah no tak pewnie prezes mu tak kazał powiedziec. Dziwne.
zertu
rok temu
Będziemy płakac za kilkanascie lat, jezeli nie zadbamy o nasza planete, juz mamy słabe zasoby wody... a produkcja jednego futra marnuje tę wode litrami.
Alicja
rok temu
Życzę im wszystkich rychłej śmierci w męczarniach, z całego serca.
Riplley
rok temu
Chociaż raz mógł podpisać coś sensownego, to akurat tutaj zachciało mu się udowadniać swoją wątpliwą niezależność
lenka
rok temu
cierpienie cierpieniem, ale zobaczcie jak taka produkcja futer negatywnie ise odbija na naszym środowisku... marnuje sie tyle wody
maja
rok temu
ludzie z czego wy sięc ieszycie? Wiecie ze mieso z uboju rytualnego moze miec sporo bakterii e coli ? a wiecie moze ile marnuje się wody przy produkcji futra?
antosia
rok temu
szkoda ze ludzie nie zdają sobie sprawy ile jest tak naprawdę bajzlu i syfu, przy pseudochodowlach rasowych psów. Potempieski wyrastają i okazuje sie ze sa nierasowe, bo kupione za pół ceny i koniec...
ola
rok temu
no cóż, to dalej beda mogły działac na niekorzyśc surowców i naszej planety wszelkie fermy futerkowe
mirka
rok temu
pis robi niestety samo zło, jedna ustawa która była dobra - nawet to spieprzyli
karla
rok temu
me wiem co to ma znaczyć, ale pis każdemu chyba robi źle, mogli [rzynajmniej 5 tką dla zwierzat zaoszczedzic nasza planete, ale nie.. bo po co
hiacka
rok temu
przeciez tyle zwierzat cierpi, zysk jest jednoznaczny., tylko dla jednej osoby, co z reszta, co z marnowaniem wody? Planety ? Czy to jest normalne ?
aga
rok temu
ejj to nie jest normalne... dlaczego pis zawsze działa na niekorzysc natury planety, wieci eile marnuje się wody na fermy futerkowe ?
ninini
rok temu
ojj ten nasz prezydent. Ciągle tylko an niekorzyść kazdemu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie