Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

OBURZONY Michał Szpak cytuje księdza: "Msza święta nie jest miejscem ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ WIRUSÓW"

67
Podziel się

Słowa duchownego, który zbagatelizował zagrożenie zakażeniem się wirusem w kościele, skomentował dla Michała inny ksiądz: "To kompletna bzdura".

OBURZONY Michał Szpak cytuje księdza: "Msza święta nie jest miejscem ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ WIRUSÓW"
Michał Szpak przywołuje wypowiedź księdza, który twierdzi, że od kapłana nie można się zarazić koronawirusem (ONS)
bEhXURfV

Z dnia na dzień rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Dziś padł kolejny rekord - ponad 8 tysięcy osób dostało pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Szpitale pękają w szwach, rząd zapowiada kolejne czerwone strefy i obostrzenia. Ludzie boją się nie tylko o swoje zdrowie, ale i byt. Groźba lockdownu spędza sen z powiek właścicielom biznesów opartych na usługach, dla których obostrzenia są jednoznaczne z widmem bankructwa.

Tymczasem wciąż są osoby kwestionujące istnienie epidemii i otwarcie namawiające do buntu przeciw wprowadzanym rygorom. Chodzi głównie o noszenie maseczek, które - według sceptyków - nie ograniczają rozprzestrzeniania się koronawirusa, a mają być wręcz groźne dla zdrowia. Taką teorię wyznaje na przykład naczelna koronasceptyczka wśród polskich celebrytów, Viola Kołakowska.

bEhXURfX
Zobacz także: Michał Szpak o relacji z Edytą Górniak: "Edi jest dla mnie legendą"

Odważne teorie formułują też - jak się okazuje - niektórzy duchowni. Niedawno zaskoczony Michał Szpak opublikował na swoim Instagramie wypowiedź pewnego księdza, dla którego przestrzeń sacrum w kościele jest miejscem, którego nie imają się tak przyziemne rzeczy jak zarazki.

Kapłan ma umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym, czyli łaski. Mało tego, cała msza święta nie jest miejscem, przestrzenią i czasem rozprzestrzeniania wirusów, tylko przychodzenia Pana Boga - oświadczył ksiądz, otwierając tym samym pole do spekulacji, że przyjmowanie komunii od kapłana jest pozbawione ryzyka zarażenia się chorobą, co jest oczywiście kompletną bzdurą.

bEhXURgd

Zdumiony Szpak poprosił o wyjaśnienie tej karkołomnej tezy.

Czy ktoś mi może wytłumaczyć, co przed chwilą usłyszałem?

Wkrótce Michałowi odpowiedział inny, najwyraźniej stąpający twardo po ziemi, ksiądz. Mężczyzna skrytykował wypowiedź swego poprzednika i podkreślił, że stosuje się do wszystkich wskazówek epidemiologów.

bEhXURge

Ten ksiądz i jego wypowiedzi tylko szkodzą Kościołowi. To, co powiedział o tym, że podczas mszy świętej się nie zarazimy, to kompletna bzdura. Ja od samego początku staram się przestrzegać zasad i kilka razy podczas mszy świętej dezynfekuję ręce. [...] Wolność jest zawsze powiązana z odpowiedzialnością. Z tego właśnie powodu, choć żyję jak człowiek wolny, chodzę do kościoła, celebruję mszę św., spotykam się (z rozsądkiem, ale i bez lęku) z przyjaciółmi, pracuję, odwiedzam kina (z żalem konstatując, że jest tam pusto), to jednocześnie noszę maseczki, unikam niepotrzebnych skupisk ludzkich, stosuję się do tego, co mówią epidemiolodzy - napisał ksiądz w prywatnej wiadomości do Michała Szpaka, a ten opublikował wpis.

bEhXURgf
bEhXURgy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(67)
BWJ
8 miesięcy temu
Księża, tak jak i inni ludzie - są wśród nich mądrzy są i... mniej mądrzy...
Krysia
8 miesięcy temu
W każdym większym skupisku jesteśmy narażeni na zarażenie się koronawirusem! W kościele szczególnie gdzie ludzie stoją jeden obok drugiego! Ksiądz nie powinien głosić tego rodzaju kazań!
JAAA
8 miesięcy temu
Szpak chyba nie ma problemu, bo do kościoła nie chodzi.
bEhXURgz
jooooo
8 miesięcy temu
Tak juz w kosciolach w sczegolnosci podczas modlitwy mozna sie zarazic a w galeriach handlowych i dyskontach nie.
Raany Michal!
8 miesięcy temu
Po co Ci ta medialna zaczepka z Kosciolem? Oni w wiekszosci sa niereformowalni 🤷‍♀️
Najnowsze komentarze (67)
Beata
5 miesięcy temu
Szpak a w jakim kościele te perły wotywne zajamales?Polska Conchita Wurst.
hserthgbnhdf
8 miesięcy temu
"skomentował dla Michała" w jakim języku to jest napisane?!
Ania
8 miesięcy temu
Nie chodzi o skupisko ludzi...tylko o to czy ktoś w ogóle przyjmuje/rozumie czym eucharystia jest. Spotkanie z samym Bogiem, który sam uzdrawia. Dla tych co wierzą jest to zupełnie zrozumiałe. Z Bogiem wszystkim.
JanNowak
8 miesięcy temu
Ksiądz z koronawirusem na kwarantannie, młodzież, która miała z nim religię na kwarantannie + rodziny, A pozostali księża nie są na kwarantannie i kościół funkcjonuje normalnie.
interstellar
8 miesięcy temu
w biedrze i kauflandach się nie zarazisz. ludzie jest grypa jak co roku
Gbj
8 miesięcy temu
Fideizm czyli wiara bez rozumu została potępiona na I Soborze Watykańskim jako herezja. Katolicyzm to wiara i rozum, czytajcie naukę Kościoła! Niedouczeni księża dzielą Kościół!
Fatal
8 miesięcy temu
Nie interesuj się kościołem Ptaku, bo to nie twoja bajka
Roma
8 miesięcy temu
Szpak na temat kosciola lepiej niech sie nie wypowiada. Tylko czekal aby moc takie cis skomentowac.
bEhXURgr
Bóg
8 miesięcy temu
🤟🤟🤟🤟Misiek ty tak na serio???
DEDER
8 miesięcy temu
GRATULUJEMY SANDRZE BARDZO I CIESZYMY SIE ZE JEST LIDEREM
SASANNN
8 miesięcy temu
SANDRA PAJAK JEST NOWA LIDERKA WSRÓD FANÓW NA FEJSBUKU
Hmm
8 miesięcy temu
Msza to rytuał stworzony przez kler. Spotkać się z Bogiem można intymnie jeden na jednego. Mi to odpowiada. Nie potrzebuje klepania zdań na mszy bo to nie jest istotne w kontakcie z Bogiem. Z Bogiem się rozmawia swoimi zdaniami. Inaczej to puste klepanie słów a przykazania trzeba w praktyce a nie w teorii realizować.
Poeta
8 miesięcy temu
Oboje legendy, ona z hymnem a on drugi Niemen z Jasła!
gość
8 miesięcy temu
Moi rodzice są w starszym wieku ale w obecnej sytuacji do koscioła nie chodzą msza jest w telewizji i to im wystarcza i dziwia się że księża tak się zachowują
...
Następna strona
bEhXURgT