Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

OBURZONY Michał Szpak cytuje księdza: "Msza święta nie jest miejscem ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ WIRUSÓW"

70
Podziel się

Słowa duchownego, który zbagatelizował zagrożenie zakażeniem się wirusem w kościele, skomentował dla Michała inny ksiądz: "To kompletna bzdura".

OBURZONY Michał Szpak cytuje księdza: "Msza święta nie jest miejscem ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ WIRUSÓW"
Michał Szpak przywołuje wypowiedź księdza, który twierdzi, że od kapłana nie można się zarazić koronawirusem (ONS)
bDhgIWqd

Z dnia na dzień rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Dziś padł kolejny rekord - ponad 8 tysięcy osób dostało pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Szpitale pękają w szwach, rząd zapowiada kolejne czerwone strefy i obostrzenia. Ludzie boją się nie tylko o swoje zdrowie, ale i byt. Groźba lockdownu spędza sen z powiek właścicielom biznesów opartych na usługach, dla których obostrzenia są jednoznaczne z widmem bankructwa.

Tymczasem wciąż są osoby kwestionujące istnienie epidemii i otwarcie namawiające do buntu przeciw wprowadzanym rygorom. Chodzi głównie o noszenie maseczek, które - według sceptyków - nie ograniczają rozprzestrzeniania się koronawirusa, a mają być wręcz groźne dla zdrowia. Taką teorię wyznaje na przykład naczelna koronasceptyczka wśród polskich celebrytów, Viola Kołakowska.

bDhgIWqf

Michał Szpak o relacji z Edytą Górniak: "Edi jest dla mnie legendą"

Odważne teorie formułują też - jak się okazuje - niektórzy duchowni. Niedawno zaskoczony Michał Szpak opublikował na swoim Instagramie wypowiedź pewnego księdza, dla którego przestrzeń sacrum w kościele jest miejscem, którego nie imają się tak przyziemne rzeczy jak zarazki.

Kapłan ma umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym, czyli łaski. Mało tego, cała msza święta nie jest miejscem, przestrzenią i czasem rozprzestrzeniania wirusów, tylko przychodzenia Pana Boga - oświadczył ksiądz, otwierając tym samym pole do spekulacji, że przyjmowanie komunii od kapłana jest pozbawione ryzyka zarażenia się chorobą, co jest oczywiście kompletną bzdurą.

bDhgIWql

Zdumiony Szpak poprosił o wyjaśnienie tej karkołomnej tezy.

Czy ktoś mi może wytłumaczyć, co przed chwilą usłyszałem?

Wkrótce Michałowi odpowiedział inny, najwyraźniej stąpający twardo po ziemi, ksiądz. Mężczyzna skrytykował wypowiedź swego poprzednika i podkreślił, że stosuje się do wszystkich wskazówek epidemiologów.

Ten ksiądz i jego wypowiedzi tylko szkodzą Kościołowi. To, co powiedział o tym, że podczas mszy świętej się nie zarazimy, to kompletna bzdura. Ja od samego początku staram się przestrzegać zasad i kilka razy podczas mszy świętej dezynfekuję ręce. [...] Wolność jest zawsze powiązana z odpowiedzialnością. Z tego właśnie powodu, choć żyję jak człowiek wolny, chodzę do kościoła, celebruję mszę św., spotykam się (z rozsądkiem, ale i bez lęku) z przyjaciółmi, pracuję, odwiedzam kina (z żalem konstatując, że jest tam pusto), to jednocześnie noszę maseczki, unikam niepotrzebnych skupisk ludzkich, stosuję się do tego, co mówią epidemiolodzy - napisał ksiądz w prywatnej wiadomości do Michała Szpaka, a ten opublikował wpis.

bDhgIWqm
bDhgIWqn
bDhgIWqG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(70)
BWJ
2 tyg. temu
Księża, tak jak i inni ludzie - są wśród nich mądrzy są i... mniej mądrzy...
JAAA
2 tyg. temu
Szpak chyba nie ma problemu, bo do kościoła nie chodzi.
Krysia
2 tyg. temu
W każdym większym skupisku jesteśmy narażeni na zarażenie się koronawirusem! W kościele szczególnie gdzie ludzie stoją jeden obok drugiego! Ksiądz nie powinien głosić tego rodzaju kazań!
bDhgIWqH
Raany Michal!
2 tyg. temu
Po co Ci ta medialna zaczepka z Kosciolem? Oni w wiekszosci sa niereformowalni 🤷‍♀️
jooooo
2 tyg. temu
Tak juz w kosciolach w sczegolnosci podczas modlitwy mozna sie zarazic a w galeriach handlowych i dyskontach nie.
Najnowsze komentarze (70)
hserthgbnhdf
2 tyg. temu
"skomentował dla Michała" w jakim języku to jest napisane?!
Edyta
2 tyg. temu
Ile mu zapłacili zeby te bzdury powtarzał.Wiadomo że posługują sie celebrytami dla kontynuacji tej farsy
Ania
2 tyg. temu
Nie chodzi o skupisko ludzi...tylko o to czy ktoś w ogóle przyjmuje/rozumie czym eucharystia jest. Spotkanie z samym Bogiem, który sam uzdrawia. Dla tych co wierzą jest to zupełnie zrozumiałe. Z Bogiem wszystkim.
JanNowak
2 tyg. temu
Ksiądz z koronawirusem na kwarantannie, młodzież, która miała z nim religię na kwarantannie + rodziny, A pozostali księża nie są na kwarantannie i kościół funkcjonuje normalnie.
Klex
2 tyg. temu
Szpak, coraz bardziej wurst. Coś takiego W Polsce?
interstellar
2 tyg. temu
w biedrze i kauflandach się nie zarazisz. ludzie jest grypa jak co roku
Gbj
2 tyg. temu
Fideizm czyli wiara bez rozumu została potępiona na I Soborze Watykańskim jako herezja. Katolicyzm to wiara i rozum, czytajcie naukę Kościoła! Niedouczeni księża dzielą Kościół!
Fatal
2 tyg. temu
Nie interesuj się kościołem Ptaku, bo to nie twoja bajka
bDhgIWqz
Roma
2 tyg. temu
Szpak na temat kosciola lepiej niech sie nie wypowiada. Tylko czekal aby moc takie cis skomentowac.
Bóg
2 tyg. temu
🤟🤟🤟🤟Misiek ty tak na serio???
SANDRA
2 tyg. temu
JESTEM LIDERKA NOWA OD CHYBA DZIŚ
DEDER
2 tyg. temu
GRATULUJEMY SANDRZE BARDZO I CIESZYMY SIE ZE JEST LIDEREM
SASANNN
2 tyg. temu
SANDRA PAJAK JEST NOWA LIDERKA WSRÓD FANÓW NA FEJSBUKU
Hmm
2 tyg. temu
Msza to rytuał stworzony przez kler. Spotkać się z Bogiem można intymnie jeden na jednego. Mi to odpowiada. Nie potrzebuje klepania zdań na mszy bo to nie jest istotne w kontakcie z Bogiem. Z Bogiem się rozmawia swoimi zdaniami. Inaczej to puste klepanie słów a przykazania trzeba w praktyce a nie w teorii realizować.
...
Następna strona
bDhgIWrb