Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Opole 2020. Mery Spolsky wsparła osoby LGBT podczas występu NA ŻYWO W TVP: "Miłość zasługuje na RÓWNOŚĆ"

94
Podziel się:

Piosenkarka publicznie wsparła osoby nieheteronormatywne z opolskiej sceny, dzięki czemu jej apel rozbrzmiał nawet na antenie Telewizji Polskiej. Sprytne?

Opole 2020. Mery Spolsky wsparła osoby LGBT podczas występu NA ŻYWO W TVP: "Miłość zasługuje na RÓWNOŚĆ"
Mery Spolsky wsparła społeczność LGBT w Opolu (East News)
bEToNikB

Pandemia koronawirusa uśpiła polski przemysł rozrywkowy na kilka dobrych miesięcy. Mijające miesiące upłynęły celebrytom na narzekaniu na braki w domowym budżecie, a wiele popularnych imprez kulturalnych zostało odwołanych bądź przesuniętych na późniejszy termin. Drugi ze scenariuszy sprawdził się w przypadku Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który w tym roku odbył się we wrześniu.

Choć jeszcze niedawno mogło się wydawać, że 57. edycja Festiwalu w Opolu raczej nie będzie obfitowała w wyjątkowe wydarzenia, to na szczęście okazało się inaczej. Co prawda podczas występów popularnych polskich artystów widownia świeciła pustkami, jednak Telewizja Polska robiła wszystko, aby jak najmocniej wypromować tegoroczne wydarzenie. Podczas koncertu "Premier" swoje najnowsze utwory zaprezentowali m.in. Rafał Brzozowski, Stanisława Celińska czy Sanah.

bEToNikD
Zobacz także: Natalia Kukulska wspiera środowiska LGBT: "Musimy mierzyć się z walką o szacunek"

Wśród artystów, którzy zaszczycili swoją obecnością opolską scenę, znalazła się też Mery Spolsky. Maria Żak, bo tak nazywa się piosenkarka kryjąca się pod tym pseudonimem, zdobywa coraz większą rozpoznawalność wśród ogólnonarodowej publiki i bywa nawet nazywana "nową nadzieją polskiego popu". Mery jest też sojuszniczką osób LGBT, czemu wielokrotnie dawała wyraz m.in. poprzez udział w inicjatywach Kampanii Przeciw Homofobii.

bEToNikJ

Teraz zrobiło się o niej głośno właśnie za sprawą występu na opolskiej scenie, gdzie publicznie wsparła społeczność LGBT. Przed wykonaniem jednej z piosenek Mery nawiązała do osób nieheteronormatywnych podczas krótkiej przemowy, w której dywagowała na temat tytułu kompozycji - Miło było pana poznać.

To będzie piosenka o miłości, "Miło było pana poznać", chociaż tak naprawdę mogłaby się nazywać "Miło było panią poznać", bo myślę sobie, że miłość zasługuje na równość i nieważne, czy dziewczyną z dziewczyną, czy chłopak z chłopakiem, chłopak z dziewczyną. Po prostu wszyscy jesteśmy z Polski, a ludzie z Polski się szanują, prawda? Niech żyje miłość! - wybrzmiały jej słowa ze sceny.

Co ciekawe, do apelu o tolerancję dla mniejszości przeszła na tyle płynnie, że nikt nie był w stanie "zareagować" na jej gest. Tym samym jej apel wybrzmiał nie tylko przed zebraną tam publiką, która nagrodziła ją gromkimi brawami, lecz także przed widzami mediów publicznych. Jak słusznie zauważyli fani artystki, udało jej się w ten sposób wesprzeć osoby LGBT na antenie TVP, co obecnie praktycznie nie ma miejsca.

Odwaga godna podziwu?

bEToNikK

To i inne wydarzenia kulturalne możecie śledzić w WP Pilot!

bEToNikL
bEToNile
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(94)
Szaza
rok temu
No, jak już ona wsparła to naprawdę zapanuje miłość na ziemi :)
Adraianna.
rok temu
Niech się kochają ale w swoich czterech ścianach a nie głupoty na ulicach pokazują. Homo było od zawsze ale ta dzisiejsza agresja która reprezentują tylko im szkodzi. A co z dyrektorem radia "wolność" którego wyrzucili za nazwanie mężczyzny mężczyzną?
Nicolas
rok temu
Chciała zaistnieć
bEToNilf
Kika
rok temu
Ludzie mają różne problemy, są gnębieni z powodu różnych rzeczy, są niepełnosprawni czy z różnymi wadami a nagle się okazuje, że jedyną najbardziej uciemiężoną grupą w społeczeństwie są ONI, którzy stanowią kilka procent populacji światowej (!). Poświęca im się tyle czasu antenowego, wybacza wszelkie naganne zachowania w imię walki o tolerancję, idealizuje i zapewnia o bezwarunkowym wsparciu. Nawet największy ch... (znam takich, dziewczyna gnębiła w szkole inne dziewczyny, wredna i bezwzględna, zarozumiała) teraz wstawia na swój profil na fb "prawa człowieka" "tęcza". Nie wierze, ze się zmieniła. Nadal jest podła, ale to modne, przypuszczam też, że może dla takiego geja czy lesbijki być nawet wyrozumiała, ale inną dziewczynę hetero nadal utopiłaby w łyżce wody. Hipokryzja. Zło świata nie składa się tylko na gnębienie ludzi innej orientacji. Zastanówcie się nad sobą, czy wy kogoś nie skrzywdziliście, od tego trzeba zacząć a nie od banalnych hasełek puszczanych w eter
Klarunia
rok temu
WSPIERAĆ....to powinniśmy mieszkańców Bajrutu,Syrii,Białorusi....bo dzieje się wielka krzywda!Wspierać ludzi,którzy z racji różnych zawirowań seksualnych są z tego powodu specjalnej atencji wspierć??A niby dlaczego?Nigdy tego nie zrozumiem....Wspierać matkę,która szuka pomocy dla śmiertelnie chorego dziecka 3xTAK!Ale wspierać pana,który z racji swoich preferencji i posiadania kilku łaniek w swoim stadle i smakowania darmowych picek LITOŚCI! Pudel jak zwykle nie wpuści mojego posta,ale tak własnie myślę!
Najnowsze komentarze (94)
Ggg
rok temu
My normalni ludzie nie mamy nic do gejów i lesbijek, ale do ludzi agresywnych, obnoszących się, wulgarnych to już tak! Gwiazdy popierają to co jest modne!
Ciekawski
rok temu
Wsparła środowisko , ale jaką kwotą?
Krysia
rok temu
Życzymy ci żebyś zaniemówiła
Jakto
rok temu
Nie używa prawdziwego nazwiska to nie mówi tego co myśli
Aga
rok temu
Tolerancja Szacunek 👍👍👍👍🥰
gość
rok temu
Ona z tym nazwiskiem tak na serio ?
Królowa
rok temu
Pięknie i z klasa. Naród ocenia sie po tym jak traktuje mniejszości. Jeżeli większość krzyczy ze jest dyskryminowana, to nie wiem czy śmiać sie czy płakać.
12345
rok temu
Kto to jest?! Czy tylko ja nie wiem? 🤷‍♀️
bEToNikX
Justa
rok temu
Pomijam fakt, że nie mam pojęcia kto to jest, ale cóż... pierwszy i ostatni występ w tvpis.
Gość
rok temu
Wspaniała cudna dzielna ❤️ przepięknie i tak powinno być właśnie
Leworęczni
rok temu
Domagam się wszędzie pióra dla leworęcznych a w kiblu papieru po lewej stronie a nie po prawej! Nikt nie uczy w szkole dwutaktu, pisania czy grania osoby leworęcznej . Przynajmniej mnie nikt nie uczył . Wszystko dostosowane pod praworęcznych . I co , mam drzeć ryja? Nikt się nie rozczula, ze rozmazujemy to co piszemy i ze tyłek podcieramy nieudolnie prawą.W restauracji nikogo nie interesuje , która jemy, wiec grzecznie przekładamy sztućce . Klamki tez dla praworęcznych . Leworęczni , dlaczego siedzimy cicho? Bo dajemy sobie radę .
meg
rok temu
artyści... mało wiedzą, ale głośno krzyczą... Uważają się za wyrocznię, normalnie wzory do naśladowania. Ich życiorysy w 90% to porażka, rozwody, nagminne zdrady, nieślubne dzieci, alkoholizm, narkotyki, sprzedawanie prywatności itd... patologia tylko bogata...
Hesse Chris
rok temu
Wyciąć ja z mediów zakaz występów nie kupować jej płyt...
ala
rok temu
Ma jaja, żeby to zrobić na antenie tvp... Szanuje!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEToNilQ
bEToNilR
bEToNilS
bEToNilT
bEToNilU
bEToNilz