Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|

Piotr Krysiak odpowiada na pozew Jakimowicza: "W ciągu 15 lat pracy w TVP nie przegrałem ANI JEDNEGO PROCESU"

87
Podziel się:

Telewizyjna Agencja Informacyjna, która potraktowała sprawę "bardzo poważnie", zasugerowała jednocześnie, że Piotr Krysiak może być niewiarygodny. "Nigdy nie musiała martwić się o moją wiarygodność" - komentuje dziennikarz.

Piotr Krysiak odpowiada na pozew Jakimowicza: "W ciągu 15 lat pracy w TVP nie przegrałem ANI JEDNEGO PROCESU"
Piotr Krysiak odpowiada na oświadczenie TAI (AKPA, East News)
bEUYiMbp

Od kilku dni Jarosław Jakimowicz bardzo nerwowo reaguje w sprawie ujawnionej przez dziennikarza Piotra Krysiaka. Mężczyzna opisał gwałt, którego miał dopuścić się "gwiazdor publicystyki TVP Info" na jednej z uczestniczek konkursu Miss Generation w lutym tamtego roku. Chociaż Piotr Krysiak nie podał żadnych personaliów oprawcy, Jakimowicz zdążył przysiąc na życie swoich dzieci, że jest niewinny, a potem pozwał dziennikarza. Oświadczenie w tej sprawie wystosowała też Telewizyjna Agencja Informacyjna i szefujący jej Jarosław Olechowski.

Jednocześnie w oświadczeniu TAI pojawiła się pewna sugestia, jakoby Piotr Krysiak miał być niewiarygodny - chodzi o sprawę książki Krysiaka z 2005 roku poświęconej Edycie Górniak. Sąd prawomocnie zakazał publikacji informacji z książki, a w TVP uważają na dodatek, że teraz Piotr Krysiak może chcieć... zemścić się na telewizji, w której pracował.

bEUYiMbr

W uzasadnieniu sąd stwierdził, że Pan Piotr Krysiak nie dowiódł, iż informacje o piosenkarce zawarte w książce są prawdziwe. Nie można zlekceważyć także faktu, że Pan Piotr Krysiak jest byłym współpracownikiem TVP Info, który może być zainteresowany przedstawieniem byłego pracodawcy w złym świetle - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także: Przestępstwa seksualne w show-biznesie. Przykładów nie brakuje

Piotr Krysiak podziękował TVP za troskę i przypomniał, że w ciągu 15 lat pracy w telewizji nie przegrał ani jednego procesu, a pisał o wielu kontrowersyjnych sprawach.

bEUYiMbx

Bardzo cieszę się, że Telewizja Polska, w której przepracowałem z przerwami 15 lat w czasach, kiedy wszyscy nazywali ją telewizją publiczną, bo taka była, martwi się o moją wiarygodność. Nigdy nie musiała zwłaszcza wtedy, kiedy jako pierwszy i jedyny przeprowadziłem wywiad ze słynnym agentem Tomkiem z CBA czy rozmowę z księdzem pedofilem z Dominikany. Specjalizując się w dziennikarstwie kryminalnym, procesy to ryzyko, na które jesteśmy często narażeni. Jednak w ciągu tych 15 lat w TVP nie przegrałem żadnego procesu - przekazał Wirtualnej Polsce.

Piotr Krysiak zasugerował jeszcze, że wątek książki o Edycie Górniak został wpleciony do oświadczenia nieprzypadkowo - najwidoczniej Jarosław Olechowski, szef TAI, mści się za to, że Krysiak... zwolnił go kiedyś z pracy. W 2011 roku Olechowski miał odmówić wykonywania obowiązków.

Mam nadzieję, że treść oświadczenia Pana Jarosława Olechowskiego absolutnie nie jest zemstą za to, że w 2010 r. [chodzi o 2011 rok - przyp red.] wyrzuciłem go z pracy w TVP Info za to, że o godz. 16.00 poinformował mnie, że zakończył dyżur jako reporter live pod 36. Specjalnym Pułkiem Lotnictwa Transportowego i jeśli nie dopłacę mu 50 zł do dyżuru, to nie wykona ani jednej relacji więcej. Sprawy pozwu nie komentuję i jestem spokojny - zakończył Krysiak.

Komentarzem Jarosława Olechowskiego było jedynie sprostowanie z datami zatrudnienia w TVP. W tym wszystkim o "gwiazdorze publicystyki TVP" jakoś zapomniano...

bEUYiMby

Niestety, ofiara gwałtu nie zapomni go do końca życia.

bEUYiMbz
bEUYiMbS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(87)
Gość
11 miesięcy temu
Jakimowicz jest obślizgły, a fakt, że głupio się tłumaczy, chociaż nikt wprost na niego nie wskazał, świadczy, że coś za uszami ma, nawet jeśli nie jest to bezpośrednio związane z tą sprawą. Takich to celebrytów się teraz w TVPiS promuje, brawo!
Archanioł
11 miesięcy temu
Co tam robił Jakimowicz? Pytam się organizatora. To był wyjazd szkoleniowy dla nastolatek. CO TAM ROBIŁ??? EWIDENTNIE został zaproszony "na polowanie". Ten skandal ma drugie dno: wystawianie młodych i naiwnych dziewczyn w łapy predatorów! To samo robił Fibak i wtedy oburzona była cała prawica. Gdzie są teraz obrońcy ofiar Fibaka? Dlaczego milczą? Wasi koledzy mogą gwałcić? Taka jest Wasza moralność?
Andzej
11 miesięcy temu
Jakimowicz a co bylo z Jola Rutowicz?
bEUYiMbT
Elka
11 miesięcy temu
To bardzo powazne zarzuty, wiec nie wierze,ze taki dziennikarz wyssal sobie to z palca. Jakimowicz nie jest zdrowy umyslowo,jego ostatnie wypowiedzi i zachowanie wskazuja na to,zefacet ma powazny problem z osobowoscia.
Jaro
11 miesięcy temu
W jakim celu organizatorzy konkursu zapraszają podstarzałych bawidamków, na zgrupowanie Miss?? Wieczorami jedzą z nimi kolację i piją alkohol?? Tak się wybiera Miss? Czy wystawia dziewczyny innym Panom??
Najnowsze komentarze (87)
Joma
6 miesięcy temu
Nie wiem jak było. P.Krysiak chyba ma jakieś pretensje do TVP. Znam Jego książki i odnoszę wrażenie że nie może się pogodzić z utratą pracy w TVP, nie może znaleźć swego miejsca w życiu i nie lubi PiS. Wg mnie też nie ma sprawdzenia inf w kilku źródłach (dziennik śledcze). Mam wrażenie że P.Krysiak koniecznie chce zaistnieć, bo w życiu coś mu nie wyszło. Smutne. Osobiście nie jestem fanem osób w stylu P.Jakimowicza ale wydaje się przesadą „gwałt” lansowany przez P.Krysiaka
szok
11 miesięcy temu
Osobnik z gangstersko-kryminalna przeszloscia "gwiazda" w TVP ??? SERIO???
DZIDEK
11 miesięcy temu
BARDZO ZABAWNE KOMENTARZ I BARDZO ZABAWNE ZARZUTY POD ADRESEM PANA JARKA I TO W ONECIE - WYDAJE SIE, PRADOPODOBNIE, MOZE PRZEBYWAŁ, BYŁ NA ZDJECIU - TO MA BYC JAKIŚ DOWCIP ?? A MOŻE KTOS ZAZDROSCI PANU JAROSŁAWOWI POPULARNOSCI I PO ZWOLNEINIU Z PRACY PRÓBUJE SIE MŚCIC !!!! "BARDZO RZETELNE INFORMACJE W ONECIE" :)
xyz
11 miesięcy temu
Jaka telewizja takie "gwiazdy". Podobno gwałt jest ścigany z urzędu to co Pan Jakimowicz jeszcze robi na wolności? Celebrytom wolno więcej?
Tvnrzadzi
11 miesięcy temu
Nie podał nazwiska zeby się wywinąć w sądzie. Jak dla mnie artykuł na zlecenie.Akurat teraz po krytyce lewadzkich mediów na Jakimowiczu za żarty o Jandzie i TVNie. Tvn nie dość że SB założyła to teraz wykupili Amerykanscy wybrani.Tvnowi nawet Polski rząd nie podskoczy.
Józefina
11 miesięcy temu
a co ... skonczyla sie okupacja turecka na tvpis 1 i 2 😁😂
yxyxy
11 miesięcy temu
no ale Panie Krysiak, ma pan jakieś dowody ? czy tylko pomówienia ?
Hania37
11 miesięcy temu
Szkoda słów... Ale karma wraca panie Jakimowicz
bEUYiMbL
Beata
11 miesięcy temu
Dobre.dzienikarz jeszcze nie jest W sądzie a już wie.ze wygra.dowody Dowody
Topik
11 miesięcy temu
Jakoś mi bliżej do wersji redaktora niż Jakimowicza , który to podobno we własnej biografii opisuje jak zapłacił 2 tys marek za 12 latkę !!!! Czy trzeba więcej, żeby wiedzieć co to za typek??
Onnna
11 miesięcy temu
Ja nie rozumiem czemu ostatnio jest wszędzie głośno o Jakimowiczu, toż z niego żadna gwiazda, zagrał w jednym starym filmie i tyle. Gość dla mnie wygląda obleśne z tą sztuczną opalenizną, taki podstarzały lovelas, co on w ogóle ma na głowie? Tvp na prawdę zeszło na psy.
Jola
11 miesięcy temu
Uderz w stół a nożyce się odezwą
Dziwne
11 miesięcy temu
Kiler zwinął kasę za szczepionki zniknął. Nie chce brać odpowiedzialności, bo producent też się wymigał.
Siara
11 miesięcy temu
Cichy pracuje dla Czarnego. Czarny miał dobrego lekarza i przeżył. Został politykiem i robi lockdowny w Polsce, ale cicho, bo to tajemnica.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUYiMcE
bEUYiMcF
bEUYiMcG
bEUYiMcH
bEUYiMcI
bEUYiMcn