Trwa ładowanie...
Przejdź na
Sima
|

Po śmierci męża królowa Elżbieta ustanowi zamek Windsor swą główną rezydencją? "Żeby być BLISKO FILIPA"

67
Podziel się

Brytyjskie media donoszą, że po ustaniu lockdownu królowa Elżbieta nie zamierza spędzać wiele czasu w pałacu Buckingham. Niewykluczone, że wdowa po Filipie zdecyduje, że to zamek Windsor będzie jej główną siedzibą. To w jego kryptach spoczął ukochany mąż Elżbiety.

Po śmierci męża królowa Elżbieta ustanowi zamek Windsor swą główną rezydencją? "Żeby być BLISKO FILIPA"
Po śmierci męża królowa Elżbieta chce więcej czasu spędzać w Zamku Windsor (Getty Images)
bDZvHsOJ

W sobotę odbył się pogrzeb księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety przeżył 99 lat, w tym 73 lata u boku swej żony. Księcia pożegnało grono najbliższych osób - z powodu pandemii uroczystości pogrzebowe miały kameralny charakter.

Książę Filip spoczął w królewskiej krypcie w podziemiach kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. Nie jest to jednak miejsce ostatecznego pochówku. Po śmierci królowej trumna Filipa zostanie przeniesiona do kaplicy świętego króla Jerzego VI - oboje małżonkowie będą spoczywać obok siebie.

bDZvHsOL
Zobacz także: Meghan zabrała biżuterię po księżnej Dianie do Los Angeles

Brytyjskie media podają tymczasem, że królowa rozważa przeniesienie większości swych aktywności - również po całkowitym zniesieniu lockdownu związanego z pandemią - do zamku Windsor, w którym razem z mężem spędzała ostatnie miesiące.

bDZvHsOR

W ostatnich latach właśnie Windsor stał się dla Elżbiety miejscem szczególnie bliskim. To tu spędzała większość wolnego czasu i tu zatrzymała się na czas pandemii i lockdownu. Na zamku królowa i jej mąż żyli w "bańce" - izolowani i chronieni przed koronawirusem, otoczeni najbliższą ekipą.

Wcześniej Elżbieta sporo czasu spędzała w pałacu Buckingham, który nadal pozostaje oficjalną rezydencją i miejscem jej spotkań oraz pracy. Przed wybuchem pandemii Elżbieta mieszkała tam przez kilka dni w tygodniu, potem jechała do Windsoru. Teraz właśnie na zamku, w którego kryptach leży jej zmarły mąż, chce spędzać większość czasu.

Tabloidy posuwają się nawet do twierdzeń, że królowa może rozważać ustanowienie zamku swoją główną rezydencją.

Żeby być blisko Filipa - pisze "Mirror", co jednak wydaje się być nadużyciem.

bDZvHsOS

Tymczasem "Daily Mail" donosi, że po pogrzebie męża królowa spędziła noc na zamku Windsor, a w niedzielę opuściła go. Paparazzi sfotografowali samochód, którym jechała Elżbieta (a także jej ukochane psy) i jedna towarzysząca jej osoba.

bDZvHsOT
bDZvHsPm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(67)
hhh
4 tyg. temu
Nadal widzę ją siedzącą samotnie w ławie i żegnającą miłość swojego życia, którą poznała w wieku 13 lat...płakać mi się chce, mimo, że to nie moja królowa i nie moja rodzina. Bądźmy dobrzy dla siebie.
Lena
4 tyg. temu
Tam się wychowała i oprócz Balmoral to w Windsorze zawsze czuła się bezpieczniej niż gdziekolwiek indziej. Niech tam zostanie, Buckingham jest tylko reprezentacyjny i praktycznie dla turystów. Windsor jest bardziej prywatny i na pewno będzie tam miała święty spokój.
Aaaaaaa
4 tyg. temu
Elżbieta żyj 200 lat !
bDZvHsPn
Iron woman
4 tyg. temu
Bidulka, gdziekolwiek będzie mieszkać i tak będzie tęsknić po tylu wspólnych latach z mężem. Oby była zdrowa i żyła jak najdłużej.
321
4 tyg. temu
To jest silna kobieta poradzi sobie
Najnowsze komentarze (67)
AlDona
3 tyg. temu
A wszystko za kase podatnika:):):)
leo
3 tyg. temu
Czy nie lepiej zlikwidowac to "krolewstwo" ? Mamy inny swiat, do przodu, antyki juz nie nadaja sie do rzadzenia, powinni zmienic ustrojowo swoje [panstwo. !! Prezydent , premier, ministrowie...........
Suzi
4 tyg. temu
Nie podobna do siebie bardzo zmizerniala w jej wieku taki stres to zabojstwo..
Wiki
4 tyg. temu
Ja tam niej kupuję tego ich przedstawienia, wszystko tam jest zimne i bez uczuć. Pod publiczkę, bo trzeba zachować protokół.
tak
4 tyg. temu
Jak czytam te wpisy to płakać się chce z głupoty ludzkiej. Żyli ze sobą w małż. dłużej niż niektórzy żyją. Ciesząc się dostatkiem estyma i zdrowiem On dożył 100 lat jej niewiele brakuje. Nie współczujcie tylko załujcie że to nie wy tak macie. Nie każdy może dożyć setki,sprawny nie leżący. To tylko mają królowie.Moj ojciec zmarł jak miałam 35 lat . Karol ma już 74 lat to jest różnica subtelna
nick
4 tyg. temu
Byłem w maglu przy Buckingham Palace i baby mówiły że chce abdykować i przenieść się.
Gość
4 tyg. temu
Matko... dajcie tej kobiecie przeżyć żałobę. :/
Donosicielka
4 tyg. temu
Oświadczenie w sprawie pogłosek jakoby malgonia chodziła razem z Filipem do klasy. Otóż nie. To kłamstwo. Filip pobierał nauki w Paryżu i Londynie natomiast Gocha w zaborze ruskim. Proszę nie mylić faktów
bDZvHsPf
Kulimuli
4 tyg. temu
No i super , ja tez tam będę mieszkać :)
Izka
4 tyg. temu
świętego króla Jerzego VI - really Pudel?
Jjjjj
4 tyg. temu
Co to za bełkot - "kaplicy świętego króla Jerzego VI"??? Pudel król Jerzy VI był ojcem obecnej królowy, nikt go świętym mnie ogłaszał....
gosc
4 tyg. temu
blablabla..guzik mnie to
Sisi
4 tyg. temu
Ludzie...Przeciez ona ma 96 lat !! Emerytura juz jej sie nalezy. Mysle, ze ona jest juz tylko na "pokaz" . Sprawami Krolestwa kieruja inni. W tym wieku demencja jest nieunikniona.
Okki
4 tyg. temu
Królowa to dużą dziewczynką i na pewno wie, że Filipa tam nie ma.
...
Następna strona
bDZvHsPH