Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Przyjaciel Kamila Durczoka o ostatnich dniach jego życia: "ŹLE WYGLĄDAŁ. Widać było, że choruje"

396
Podziel się:

Śląski dziennikarz Witold Pustułka o śmierci przyjaciela dowiedział się z tragicznego sms-a. "Wiedziałem, że jego stan jest bardzo ciężki, a noc będzie krytyczna" - mówi.

Przyjaciel Kamila Durczoka o ostatnich dniach jego życia: "ŹLE WYGLĄDAŁ. Widać było, że choruje"
Przyjaciel wspomina ostatnie dni życia Kamila Durczoka (fot. East News)

Wieści o nagłej śmierci 53-letniego Kamila Durczoka zelektryzowały w ostatni wtorek opinię publiczną. Dziennikarza w ciężkim stanie przewieziono do jednego z katowickich szpitali. Niestety, mimo wszelkich starań lekarzy mężczyzna zmarł. Jak podano później do wiadomości, był to wynik "zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia".

W mediach wprost zaroiło się od wspomnień osób, które miały okazję przeciąć drogi prywatne bądź zawodowe z Durczokiem. Wśród nich znalazł się Witold Pustułka - śląski dziennikarz, który znał się z Kamilem od 30 lat. Oddany przyjaciel zmarłego postanowił podzielić się swoją historią w najnowszej rozmowie z Super Expressem. Panowie poznali się na przełomie lat 80. i 90. w Radiu Katowice. To właśnie tam Durczok rozpoczął swoją karierę.

Zobacz także: O śmierci Kamila Durczoka dowiedział się na antenie. "Jestem wstrząśnięty"

To był szalony okres, byliśmy kawalerami i cały świat był przed nami. Chodziliśmy często do Piekiełka, lokalu w Hotelu Katowice, gdzie często zarywaliśmy noce. Z alkoholem Kamil nie przesadzał, zawsze był elegancki i wychodził z imprezy o własnych siłach - zapewnia Pustułka.

Dziennikarz przyznaje, że zdawał sobie sprawę z tego, iż stan zdrowia jego przyjaciela był w ostatnim czasie fatalny.

Wiedziałem, że jego stan jest bardzo ciężki, a noc będzie krytyczna. Tak się wydarzyło. We wtorek rano Dominik, brat Kamila, przysłał mi SMS. Tak dowiedziałem się o jego śmierci. (...) Pogorszenie się stanu zdrowia Kamila Durczoka nastąpiło nagle, ale cierpiał od dawna. W ostatnich miesiącach źle wyglądał, widać było, że choruje.

W rozmowie z Super Expressem Pustułka przyznaje, że zapamięta Durczoka przede wszystkim jako szalenie uzdolnioną osobę obdarzoną umysłem analitycznym. Wielkiego Polaka i wielkiego Ślązaka oraz bardzo dobrego człowieka.

W Pudelek Podcast ujawnimy, ile Małgorzata Rozenek płaci nam za pochlebne komentarze!

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(396)
Polak
6 miesięcy temu
"miej mało przyjaciół - niech bądą prawdziwi"
Mery
6 miesięcy temu
Tak po ludzku… szkoda gościa. Każdego kto odchodzi i zostawia pustke
Baśka
6 miesięcy temu
Panie Boże bądź miłościw nam grzesznym. Niech odpoczywa w pokoju.
Angelina
6 miesięcy temu
Wielki talent, mało takich ludzi teraz ☹️
bez komentarz...
6 miesięcy temu
milczenie (nic nie pisanie) w tym "przypadku" będzie na miejscu.
Najnowsze komentarze (396)
poznaniak
6 miesięcy temu
nie przepadalem za nim,plul jadem gorzej jak grzechotnik ale po ludzku szkoda chlopa jak w takim wieku odchodzi
Lissy
6 miesięcy temu
szkoda faceta, ze tak glupio skonczyl zycie. niech spoczywa w pokoju.
życie to cier...
6 miesięcy temu
Twarz człowieka który wiele wycierpiał.
komar
6 miesięcy temu
Ludzie opamiętajcie się, kto dał Wam moralne prawo do oceny a nie mówiąc do oczerniania.To Jego życie i wybory. A po drodze byli ludzie , którzy Mu szkodzili.Niech odpoczywa w spokoju po trudach życia.
Basia
6 miesięcy temu
Uważam, ze był dobrym człowiekiem. Pamiętacie jego mowę pogrzebową u Dariusza Kmiecika i jego żony Brygidy, dziennikarzy TVP Katowice? Łza się w oku kręci.
Mariola
6 miesięcy temu
Szkoda gościa, ale żył jak chciał. Mógł przecież inaczej, każdy jest kowalem swojego losu.
Gość
6 miesięcy temu
Chorował na raka i dostał drugą szansę, bo wyzdrowiał ale z tej szansy nie skorzystał, nie szanował swojego organizmu. Pamiętam, że w tym samym czasie na raka zachorował dziennikarz TVN i niestety nie wyzdrowiał a był dobrym człowiekiem.
Asia
6 miesięcy temu
Ślepy dajcie spokój z tymi komentarzami
Katarzyna
6 miesięcy temu
Dajcie już człowiekowi spokojnych spoczywaj w pokoju
Gość 😁
6 miesięcy temu
Składam jego bliskim wyrazy współczucia a innych na wypominki zapraszam tam gdzie sie odbywaja bo nie kazdy jest katolikiem
KaBa
6 miesięcy temu
I szybka śmierć daj mi Panie.... Śmierć jest nieodłącznym elementem życia. Najgorsze są choroby przewlekłe i powolne odchodzenie. Cierpoenoe chorującego i tych, którzy go w chorobie wspierają. Choć zal i szok są przeznaczone dla tych, którzy pozostali, najlepsza jest szybka i bezbolesna śmierć. Dlatego, choć z serca żałuję, że odszedł kolejny wartościowy zlowiek (choć miał ostatnio zly czas i popełnił bledy), zazdroszczę "stylu" odejścia sp. Kamila Durczoka.
Maja
6 miesięcy temu
"Wątroba i trzustka mu wysiadły. On już pluł krwią. Wiedział, że jest z nim źle. Poddał się. Nie kontynuował leczenia. Wybrał alkohol" - powiedziała gazecie osoba z bliskiego otoczenia dziennikarza.
Pin-daj
6 miesięcy temu
Dobry chłopak był i mało pił... A nie... Cholera... :)
Wiola
6 miesięcy temu
Matka opłakuje syna, syn ojca….. Pokój ludziom dobrej woli…
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie