Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Reklama piwa Wojewódzkiego w teledysku Friza narusza standardy reklamowe? "Współpraca MOCNO NIEMORALNA"

142
Podziel się

Idole młodzieży z Ekipy Friza promują piwo Kuby Wojewódzkiego i Janusza Palikota. Reklama nie została jednak oznaczona. Sprawie przygląda się Google...

Reklama piwa Wojewódzkiego w teledysku Friza narusza standardy reklamowe? "Współpraca MOCNO NIEMORALNA"
Reklama piwa Wojewódzkiego w teledysku Friza narusza standardy reklamowe? (Instagram)
bEhSorHF

Kuba Wojewódzki zauważył gigantyczny marketingowy potencjał, jaki tkwi w Ekipie Friza i postanowił zaangażować popularnych YouTuberów do promocji piwa Buh. Jest to dość kontrowersyjny pomysł, biorąc pod uwagę, że większość widzów Ekipy to osoby małoletnie, które nie mogą legalnie spożywać alkoholu.

Jak wyliczył serwis Wirtualnemedia w nowym teledysku influencerów do kawałka Chill, piwo Buh widać ponad 20 razy. Raczej nie jest to przypadek... Producent idzie jednak w zaparte i twierdzi, że tylko przekazał produkt youtuberom i nie miał wpływu na to, jak zostanie pokazany. Współpraca nie została oznaczona w wideo ani w jego opisie. Nie włączono też ograniczeń wiekowych. Sprawą zainteresowało się Google Polska.

bEhSorHH

Wideo jest już w procesie weryfikacji dodatkowej, gdyż faktycznie może być tak, że nie spełnia naszych zasad reklamowych - powiedziała w rozmowie z Wirtualnemedia Olga Sztuba z Google Polska.

Zobacz także: Fenomen Friza. Ekspertka wskazuje na ciekawe połączenie

Przede wszystkim chciałabym podkreślić, że przestrzegamy lokalnych przepisów dotyczących alkoholu oraz standardów branżowych, dlatego nie zezwalamy na niektóre rodzaje reklam związanych z alkoholem - zarówno napojami alkoholowymi, jak i napojami przypominającymi napoje alkoholowe - dodała Sztuba.

bEhSorHN

Pojawiły się też głosy, że lokowanie piwa w teledysku Ekipy jest zwyczajnie niemoralne.

Moim zdaniem współpraca Ekipy z producentem piwa Buh jest mocno niemoralna. Głównie dlatego, że Ekipa zna swój target i wie, że w jej grupie docelowej jest wiele osób niepełnoletnich. Promowanie produktów, które mogą tym młodym ludziom szkodzić i po prostu nie powinni widzieć ich reklam (jak w przypadku alkoholu), uważam za mocno chybione - wyznał w rozmowie z serwisem Maciej Pietrukiewicz, ekspert z kolektywu Dobry Wpływ.

Wygląda na to, że po pożądanych przez dzieci "lodach Ekipy" przyszedł czas na "piwo Ekipy". Myślicie, że idole nastolatków powinni promować takie produkty?

bEhSorHO
Zobacz także: EKIPA - CHILL
bEhSorHP
bEhSorIi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(142)
Jaa
miesiąc temu
Gdyby nie naiwna publika, nie istnieliby.
Ale
miesiąc temu
Przecież oni na filmikach piją alko robią testy drinków mówią o paleniu zioła. Imprezują, klną, upijają itd
Cekowa
miesiąc temu
nie kupie ani lodów ani piwa
bEhSorIj
Leeloo
miesiąc temu
kto to jest ten cały Friz?
Fid Castor
miesiąc temu
Znam Kubę od lat, bo tak się składa, że ciągle pracujemy razem. On dziennikarzuje, choć bez studiów jest, a ja po studiach zajmuję się ustawianiem sprzętu i nagłośnieniem i se chwalę. Nawet się zdarza, że przegadamy sporo czasu przed programem lub po pracy. Zaświadczam, że subtelny z niego facio i po prostu u nas nad Wisłą nie szanują faciów ,którzy jak łysieją to wskakują w perukę, a jak mają problem z poceniem stóp ,to nie noszą skarpetek, a protezę noszą jak zęby im wypadną ze starości, Kuba właśnie sobie włożył taką i skromniutkim uśmiechem pokrywa zażenowanie. Ja tam nic do Kuby nie mam, a nawet rozumiem, że chce być jeszcze mimo sześćdziesiątki na chodzie i robi co może, ale że to ma świadczyć o orientacji, to juz przesada i to spora. Ja lubię facetów , ale tylko do rozmowy i Kuba wyznał mi z małym zawstydzeniem, że to o czym marzy w czasie samotnych nocy, żeby się uspokoić po ciężkim dniu, to odstający brzuszek. Kuba, jak niektórzy wiedzą, w tym celu pije oranżade i głównie piwo prowadząc prywatną hodowlę swojej ciąży piwnej, co trochę przyprawia go o srom. I daje to rezultaty. Zwierzając mi się żartował, że płaski brzuchol to mają mięczaczki i słabiaczki -słownictwo oryginalne Kuby. A on chciałby trochę tak wyglądać jak Krzysztof Kononowicz, bo raz widział go bez tureckiego swetra i odleciał z podziwu. Dlatego autentycznie rozpacza, bo przecież młode dziołchy chcą mieć facetów z brzusiaczkiem -słownictwo oryginalne Kuby, a nie suchych wiatraków poniżej 95 kg wagi. aha, i jeszcze siusiaczka-słownictwo oryginalne- Kuba chciałby sobie przedłużyć, bo ma 4 cm we wzwodzie. Tak na moje oko to było ze 3 cm, ale mu nie mierzyłem, już bez przesady. ale wzwod miał, więc dajcie już spokój temu faciowi i nie gadajcie, że jest cioteczką albo że ma miękkiego do maczania w herbatce Drozdy, bo takie przykre słowa go ranią i o tym mi mówił, choć z trudem. Życzcie mu pękatego brzusia i siusiaczka dłuższego, polska gościnność tego wymaga i kulturalność.
Najnowsze komentarze (142)
KwaśnaCytryna...
miesiąc temu
Może i mają niższy target ale to nie znaczy że nie słuchają lub oglądają ich też dorośli, poza tym co to za wymóg że jak mają niski target to nie powinni reklamować piwa? Żyjemy w wolnym kraju, więc ludzie mogą se reklamować co chcą, z resztą robią to świadomie bo wszyscy tam są dorośli i być może chcieli przyciągnąć paru dorosłych widzów do tego produktu, w dodatku skąd ta pewność, że ten "niższy target" wiedział, że na teledysku jest pokazywane piwo? Dziękuję, dobranoc.
Ona
miesiąc temu
Zatoka sztuki fujjj .Nic nie kupię ,co ,,zatoka sztuki "reklamuje
Gość 👀.
miesiąc temu
Ja idąc ulicą nie mogę pić piwa ...ale bombardowanie nas reklamami na plakatach i w TV to już jest ok ❓
Baston
miesiąc temu
Dziadek Kuba kocha się we Frizu.
Król Herod
miesiąc temu
Czy to prawda, ze Wojewodzki nie ma polowy zebow? Dlatego sie szeroko nie usmiecha?? proteza podobno sprawia mu ból tak mówił gdy go przyparli do dr Murka
Tak jest
miesiąc temu
Żałosny się już robi ten Dziadek. Lubi o 40 lat młodszych od siebie chłopców. A teraz se znalazł jakiegoś Friza gówniarza z YT żeby interesy robić i się do niego kleić...
Kinia
miesiąc temu
DNO
kkkkkkk
miesiąc temu
To jest jedno jeden pali kota A drugi konta pali .Obaj są godni siebie.
bEhSorIb
mmm,
miesiąc temu
Spytajcie o moralność Hofmana . On z pewnością wie co to znaczy
Polak
miesiąc temu
Jaki idol taka młodzież a rodzice jeszcze głupsi, bo pozwalają oglądać dzieciom i jeszcze im kasę na takie bzdety dają...
Maras
miesiąc temu
Najgorsze jest to że Ekipa dorabia się na dzieciakach. Wstyd i żenada...
Zołza
miesiąc temu
Ekipa słupem reklamowym dla piwa ziomka od "zatoki sztuki" ... Gratuluję...
Wesoła
miesiąc temu
Walka z alkoholizmem reklamy i promocje piwa na każdym kroku wszędzie.
Beata
miesiąc temu
W momencie kiedy Wojewódzki zajął się reklamą oranżady przestałam ją kupować tym bardziej nie kupię piwa autorstwa Wojewódzkiego i Palikota.Mam nadzieję że ten interes skończy się szybciej niż pojawią się oficjalne reklamy
...
Następna strona
bEhSorID