Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

Roman Giertych ZATRZYMANY przez CBA!

219
Podziel się

O zatrzymaniu poinformowała córka byłego polityka. "Trwa przeszukanie naszego domu" - napisała na Twitterze.

Roman Giertych ZATRZYMANY przez CBA!
Roman Giertych zatrzymany przez CBA (Getty Images)
bEhXEmut

Roman Giertych został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - o fakcie poinformowała na Twitterze córka byłego polityka, Maria Giertych.

W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu - czytamy.

bEhXEmuv

Jak informuje CBA, do zatrzymania doszło na polecenie prokuratury w Poznaniu. Zatrzymano też inne osoby.

Zatrzymało biznesmena Ryszarda K., mec. Romana G. oraz inne osoby podejrzane w śledztwie dotyczącym działalności na szkodę spółki giełdowej - napisał na Twitterze Stanisław Żaryn, Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych.

Z komunikatu Centralnego Biura Antykorupcyjnego wynika, że zatrzymanie Giertycha ma związek z prowadzonym śledztwem.

bEhXEmuB

Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW - brzmi oświadczenie. - Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych. Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania - czytamy w komunikacie CBA.

Zobacz także: Przemysław Czarnek ministrem edukacji. "Tyle emocji wzbudzał wcześniej tylko Roman Giertych"

Barbara Giertych, żona zatrzymanego, a jednocześnie jego adwokat mówi, że nie wie, dlaczego jej mąż został zatrzymany.

bEhXEmuC

On nie wie o co chodzi, nie ma pojęcia o stawianych mu zarzutach. Nie bez znaczenia jest też, że on jest adwokatem i jeżeli nie wie o co chodzi, jest to sytuacja kuriozalna, nie spotykana w żadnym państwie prawa - podkreśla żona Giertycha w rozmowie z portalem NaTemat.pl

Barbara Giertych dodała, że trwa przeszukanie ich domu, ale nie wiadomo, czego CBA szuka.

Mamy do czynienia z policją polityczną, więc oni mogą szukać czegokolwiek będą chcieli, takie jakie mieli zlecenie - powiedziała żona mecenasa.

Barbara Giertych łączy zatrzymanie męża z planowanym na jutro przesłuchaniem jego klienta.

bEhXEmuD

W takim kraju żyjemy, zaczęło się. Jutro miał być rozpatrywany wniosek w sprawie Leszka Czarneckiego, którego reprezentuje mój mąż - powiedziała portalowi NaTemat.pl obrończyni zatrzymanego.

Roman Giertych był posłem na sejm, a także ministrem edukacji narodowej w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Był też prezesem Młodzieży Wszechpolskiej i Ligi Polskich Rodzin. Po zakończeniu kariery politycznej skupił się na pracy w zawodzie adwokata.

bEhXEmuE
bEhXEmuW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(219)
kivi
8 miesięcy temu
Oni wszyscy tacy niewinni
Andrzej
8 miesięcy temu
Pewnie łyknął coś, a później będzie odszkodowanie chciał że akcja źle przeprowadzona
luzik
8 miesięcy temu
Roman chyba czas na mundurek w paski...
bEhXEmuX
lola
8 miesięcy temu
był czyimś wspólnikiem i jako wspólnik został zatrzymany a nie jako adwokat /przykrywka/
Poeta
8 miesięcy temu
A świstak siedzi i zawija...i zawija 70 km od Rzymu!
Najnowsze komentarze (219)
azaaza
8 miesięcy temu
Za żadne pieniądze nie chciałabym mieć urody jego córki
Wiem swoje
8 miesięcy temu
Czasem lepiej podarowac sobie bezsensowne komentowanie.Polska stala sie takim krajem dzisiaj,ze nigdy nie wiadomo do czyich drzwi zapukaja jutro..i nie bedzie juz tak wesolo.Na kazdego zawsze cos mozna znalezc jak sie chce.Obecny rzad wie to doskonale..
oll
8 miesięcy temu
Arogancja Pana Romana była powszechnie znana. PAMIETAM JEGO I JEGO POGLĄDY Z CZASÓW LIGI POLSKICH RODZIN. PAMIĘTAM TEŻ MŁODZIEŻ WSZECHPOLSKĄ. DNO DNA. FAKT, NIE POWINNI PRZESZUKIWAĆ JEGO KANCELARII BEZ JEGO OBECNOŚCI. A CZY JEST UMOCZONY TO I TAK WYJDZIE NA DNIACH
oll
8 miesięcy temu
Zamiast pilnować co z ojcem to córa lata jak celebrytka i informuje dziennikarzy o wszystkim
Natura
8 miesięcy temu
W Giertychu przetrwały gadzie instynkty: w obliczu zagrożenia zielenieje, przewraca się na glebę i udaje martwego, ale jednym okiem przytomnie łypie sprawdzając czy "wróg" już sobie poszedł!
Becia
8 miesięcy temu
Na szczęście romek miał 5 melonów zaskórniaków i juz świadomie POszedł do domu,hehehehehehe
Eryk
8 miesięcy temu
Czyżby Giertych miał "uczulenie" na prokuraturę? Jeżeli jest niewinny to w czym problem? Czego sie boi?
Jola
8 miesięcy temu
Skupmy się na Giertychu , zostawmy inne tematy na potem WSZYSCY W BIAŁYCH KOŁNIERZYKACH POWINNI SIĘ BAĆ Uczciwi nie ważne z jakiej opcji, śpicie spokojnie!TRÓJMIASTO TO MALA SYCYLIA
bEhXEmuP
Beata
8 miesięcy temu
To jest jakaś zagrywka polityczna niewygodny jest Giertych dla rządzącej władzy i za srebrną się wziął No przykro Panie Romanie nie wiem co oni jeszcze są gotowi zrobić
Biszkopt
8 miesięcy temu
Nie ma tu sensu już więcej pisać. Ci co otwarli oczy to wiedza. Daleko mi do nie uwienniania go. Jednak Wy wolicie zabic człowieka jak widzę zamiast go sprawiedliwie osadzić?
Biszkopt
8 miesięcy temu
Widzę że jednak mamy tu do czynienia nie z ludzmi a zwierzętami. Zgnoiliscie człowieka. Nie mam pojęcia czy jest winny czy nie. Nie nam to oceniac! Prawnikami nie jesteśmy no ludzie. Wiem jedno. Nie wolno nikogo w taki sposób zatrzymywać. Bezprawne przeszukiwanie domu Pytanie o myśli samobójcze i śmieć CBA przy tym. Nie wiadomo czy to człowiek przezyje. Dziwne nie? Wszedł człowiek winny czy nie do łazienki z funkcjonariusze i nie wyszedł sam już. Co chwile traci przytomność. Nie mieszajmy do tego polityki ale zastanówmy się czy to wszystko jest ludzkie?
Gosc
8 miesięcy temu
Giertych jest dobrym adwokatem szukają haka niech poszukaj u siebie
Świadoma
8 miesięcy temu
Pan Roman jest tak wziętym adwokatem, że nie zniżyłby się do tego o co oskarża Go prokuratura Ziobry. Jest niebezpieczny dla obecnej przasnej władzy swą wiedzą i inteligencja. Zemsta polityczna to najbardziej brudna operacja ludzi władzy.
Cfjj
8 miesięcy temu
Giertych jest nieprzytomny po tym jak w toalecie agent CBA "coś" zrobil i Giertych padl na glebę. Przypadek? Zarzuty odczytywali nieprzytomnemu (!@), ciezko choremu człowiekowi, ktory nikomu już nie poznaje. Czy to jest normalne? A moze jutro to będziesz TY?
...
Następna strona
bEhXEmvr