Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Rozsierdzona Anna Mucha sprzeciwia się WYSADZENIU polskiego mostu przez producentów "Mission: Impossible": "TOM, TO NIEMOŻLIWE!"

211
Podziel się

Mówi się, że zdjęcia do kolejnej części filmowej sagi z Tomem Cruisem w roli głównej mają powstawać m.in. na liczącym ponad 100 lat moście w Pilchowicach.

Rozsierdzona Anna Mucha sprzeciwia się WYSADZENIU polskiego mostu przez producentów "Mission: Impossible": "TOM, TO NIEMOŻLIWE!"
Anna Mucha przeciwna wysadzeniu polskiego mostu przez twórców "Mission Impossible" (Instagram @taannamucha, ONS)
bCYMGJdx

Tom Cruise bez wątpienia należy do największych współczesnych gwiazd Hollywood. 58-letni aktor ma na koncie wiele ról w docenionych przez widzów produkcjach, w tym kultowej już serii Mission: Impossible.

Filmowe przygody Ethana Hunta już wkrótce doczekają się kolejnej odsłony, która na razie funkcjonuje pod tytułem Libra. Niedawno pojawiły się pogłoski, że część zdjęć do siódmej części filmowego przeboju z Tomem Cruisem w roli głównej zostanie nakręcona w Polsce. Plany te już zdążyły jednak odbić się w mediach szerokim echem.

Jedna ze scen ma bowiem powstać na zbudowanym w 1909 roku moście w Pilchowicach. Zgodnie z zamysłem twórców produkcji konstrukcja ma zostać zniszczona lub nawet wysadzona w powietrze. Destrukcji pilchowickiego mostu wyraźnie przeciwna jest Anna Mucha. Aby dać upust swojemu niezadowoleniu, celebrytka postanowiła nawet odwiedzić miejsce, w którym mają powstać zdjęcia do Mission: Impossible. Instagramową relację z wycieczki opatrzyła za to hasztagiem "Zdążyć przed Tomem Cruisem" i przy okazji oznaczyła w niej samego aktora.

bCYMGJdz

A my zwiedzamy... Bo to jest 114-letni most, który Tom Cruise chce wysadzić w powietrze - napisała na Instagramie aktorka.

Następnie, nawiązując do tytułu filmu, zdeterminowana celebrytka postanowiła wyraźnie podkreślić, że jej zdaniem wysadzenie mostu w Pilchowicach jest całkowicie niedopuszczalne.

A my mówimy: Tom, it is impossible (To niemożliwe - przyp. red) - stwierdziła celebrytka, dodając hasztag "Nie ma na to naszej zgody".

bCYMGJdF

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski w rozmowie z Wirtualną Polską potwierdził, że jeśli producenci Mission: Impossible faktycznie będą chcieli zrealizować część swojego filmu w Polsce, rząd "czeka na niego z otwartymi ramionami". Zdaniem Lewandowskiego, osoby postrzegające most pilchowicki w kategorii zabytku nieco wyolbrzymiają sprawę.

Ja bym się nie fiksował, że to jest zabytek. Nie każda stara rzecz jest zabytkiem (...). Zabytkiem jest tylko to, co ma wartość społeczną, artystyczną bądź naukową. (...) Ta wartość powstaje tylko wtedy, jeśli jest relacja między obiektem kultury a człowiekiem. Jeśli więc obiekt jest nieużytkowany, niedostępny, to nie ma takiej wartości. Więc to nie jest zabytek - ocenił wiceminister kultury.

bCYMGJdG

W rozmowie z WP Lewandowski określił most mianem "reliktu poindustrialnego", którym "nikt nie cieszy oka". Podkreślił również, że nagrania do filmu z Cruisem w roli głównej są ogromną szansą na promocję regionu.

Realizacja filmu "Libra" w tym miejscu to impuls rozwojowy dla całego regionu (...). Więc my chcielibyśmy, żeby ten most zagrał w tym filmie - przyznał wiceminister.

W wywiadzie Paweł Lewandowski odniósł się również do planów wysadzenia mostu w Pilchowicach. Wiceminister potwierdził, że producenci filmu faktycznie zamierzają zniszczyć część konstrukcji.

Realizacja dotyczy tylko jednego fragmentu mostu (...). To będzie mała część. Teraz w Hollywood jest moda na green-filming. Oni robią wszystko ekologicznie. Pociągi, które wpadają do wody, nie mają grama smaru. Jeśli są unikalne gatunki ryb, to na czas kręcenia wyciąga się je z jeziora do basenu, żeby ani jedna ryba nie umarła. Sceny "making of" z takiego filmu mogą być bardzo atrakcyjne - zapewnił.

bCYMGJdH

Lewandowski podkreślił też, że planowane przedsięwzięcie będzie dla Polski szczególnie opłacalne. W promocję ma być natomiast zaangażowany sam Tom Cruise.

Polskę będzie promował główny aktor, który zajmuje się projektem "Libra". W zwiastunie filmu główną sceną ma być ta z polskiego mostu - zapowiedział w rozmowie z WP.

Według wiceministra praca nad polskimi ujęciami do Mission: Impossible ma rozpocząć się w kwietniu 2021 roku. Jeśli nie zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia związane z podróżami, Tom Cruise może odwiedzić nasz kraj już we wrześniu.

Co sądzicie o pomyśle wysadzenia mostu w Pilchowicach?

bCYMGJdI
bCYMGJea
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(211)
Kryha
2 miesiące temu
Tom, jest taki fajny budynek na Wiejskiej. Nie zabytek tylko przeżytek.
Obiektywizm
2 miesiące temu
Pudelku nagłaśniaj to! Sprawa toczy się od paru miesięcy, a najdziwniejsze jest to jak mocno utajniona była na samym początku. Gdyby nie ogromne zaangażowanie miłośników zabytków dolnego śląska to sprawa przeszłaby bez echa. Na największej grupie fb z Dolnym Śląskiem w tytule znajdziecie więcej info. Smutne ze zamiast chronić most i go odnowić, sprawić by znów cieszył oko i był użytkowany ministerstwo kultury woli go zniszczyć w imię kolejnej części filmu o którym po roku wszyscy zapomną.
Mariola
2 miesiące temu
Zgadzam się z Mucha , to piękny Lost dlaczego go niszczyć ?
bCYMGJeb
Maja
2 miesiące temu
Ma rację! Bronimy tego co nasze
industrial
2 miesiące temu
Ten most jest piękny. Mało kto wie, że działa projekt ochrony zabytków techniki Dolnego Śląska. Ten most jest jednym z takich obiektów. Panie pseudoministrze bez kultury, całe szczęście są jeszcze ludzie, którym zależy na zachowaniu naszego dziedzictwa - przemysłowego, kulturowego, przyrodniczego. Wy, choć deklarujecie się jako bogoojczyźniani patrioci, pozostawiacie po sobie tylko zgliszcza, wycinając puszcze, betonując mierzeje, wysadzając mosty, doprowadzając do ruiny stadniny światowej sławy i.... wiele by jeszcze wymieniać. Mam nadzieję, że kiedyś za to słono zapłacicie
Najnowsze komentarze (211)
Zenek
2 miesiące temu
Dlaczego mucha tam wchodzi? Tam jest zakaz😱
ja123
2 miesiące temu
ten most ot historia, szkoda go :(
Ttradycja
2 miesiące temu
Szanujmy naszą historię. Nie niszczmy zabytk,ów.
Historyk
2 miesiące temu
Most jest piękny, a my Polacy powinniśmy być dumni ze swojej historii i swoich zabytków. Nie musimy się nikomu podlizywać.
Historyk
2 miesiące temu
Ja też się zgadzam z Anią Muchą. Zabytek to zabytek, a Tom Cruise to facet oczadzony scjentologią, czyli ma problem z logicznym myśleniem. karierowicz. Szkoda naszych bogactw narodowych dla prostaków i dla blichtru. My nie musimy podlizywać się Amerykanom.
nana
2 miesiące temu
V-ce minister mówi o green-filming i jakie to jest fajne, a sam a pozwoli na WYSADZENIE CZĘŚCI MOSTU???
Fghji
2 miesiące temu
O masakra, kogo oni zatrudniają w ministerstwie kultury ☹️ wiceminister nie ma podstawowej wiedzy. To nieprawda, że jeśli coś nie jest używane nie jest zabytkiem. To co, mamy jeść ponownie z naczyń wykopanych z ziemi, albo strzelać ze średniowiecznych baszt, a na Wawelu osadzić jakiegoś króla, żeby te obiekty mogły być uznawane za zabytki? Nie ocenia się funkcjonalności dziedzictwa według współczesnych kategorii, tylko szuka nowycg funkcji, która pozwolą na zachowanie zabytkowej materii.
jaś
2 miesiące temu
Jak dobrze zapłacą ,to niech wysadzą.Po co ma się sam zawalić?Przed tym stwarzać zagrożenie dla turystów,bo teraz po tym zareklamowaniu będą to miejsce odwiedzać.Muchom nic do tego.
bCYMGJdT
Anka S
2 miesiące temu
Tyle filmów było nakręconych w Pradze, dzięki temu maja teraz tonę kasy z turystyki. A ludzie na całym świecie uważają ze to jeno z najpiękniejszych miast. Ja bym dała im rozwalić ten most ale musieliby nakręcić kilka scen w Warszawie albo Wrocławiu i pokazać jaki nasz kraj jest piękny. To by się zwróciło, szczególnie ze most się pewnie rozleci nie długo.
Anonimowy
2 miesiące temu
czy wszyscy co piszą żeby nie wysadzali mostu by wiedzieli o tym moście i jakaś mucha wiedziała o tym moście
Esa
2 miesiące temu
Piekny angielski pani muchy 🤦‍♀️
klulbeboli
2 miesiące temu
hahah nagłaśniajcie a zniknie szybciej niż myślicie, już nasi "podsklepikarze " zakupili dziś winko i debatują jak go przetransportować najtanszym kosztem na specjalna składnice :)
Gość
2 miesiące temu
Chory on jest niech swój dom wysadzi jak lubi eksplozje . Mam nadzieję że nikt się nie zgodzi na to i nie wydadzą pozwolenia ..
wys
2 miesiące temu
Wysadzić pałac w puszczy Noteckiej
...
Następna strona
bCYMGJev