Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Szerpowie zdobyli K2! Martyna Wojciechowska komentuje: "NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE"

153
Podziel się

W sobotę grupa Szerpów jako pierwsza w historii dokonała zimowego wejścia na K2. "Można się od nich uczyć" - ocenia podekscytowana Martyna Wojciechowska.

Szerpowie zdobyli K2! Martyna Wojciechowska komentuje: "NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE"
Szerpowie zdobyli K2. Martyna Wojciechowska komentuje (Instagram)
bDIfzyLF

W sobotę około godziny 13 czasu polskiego grupa Szerpów zdobyła szczyt K2. Jest to historyczne wydarzenie, ponieważ nikomu dotąd nie udało się wejść na słynny ośmiotysięcznik w czasie zimy.

W składzie ekipy byli: Nirmal Purja, Gelje Sherpa, Mingma David Sherpa, Mingma Gyalje Sherpa, Sona Sherpa, Mingma Tenzi Sherpa, Pem Chhiri Sherpa, Dawa Temba Sherpa, Kili Pemba Sherpa i Dawa Tenjing Sherpa.

Na szczycie himalaiści zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, którym pochwalili się w mediach społecznościowych. Nirmal Purja napisał, że ostatnie metry pokonywali, śpiewając nepalski hymn.

bDIfzyLH
Zobacz także: Martyna Wojciechowska zapewnia: "Mam mocny kręgosłup moralny, nikogo nie udaję"

Sukces Szerpów jest szeroko komentowany na całym świecie. Swój podziw wyraziła m.in. Martyna Wojciechowska, która ma na koncie zdobycie Korony Ziemi, czyli najwyższych gór każdego z kontynentów.

bDIfzyLN

Jesteśmy właśnie... ŚWIADKAMI HISTORII! Wierzchołek K2 (8.6111 m) został po raz pierwszy ZDOBYTY ZIMĄ! Nepalczycy, Szerpowie dzisiaj pokazali całemu światu, że NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE! Tuż przed szczytem ekipy zaczekały na siebie, żeby w 10 osób wejść RAZEM. To jest przykład współpracy, można się od nich uczyć!!!

Bez Szerpów eksploracja Himalajów i Karakorum nie byłaby w ogóle możliwa, więc dziś dzień Ich triumfu! Ciężko na to zapracowali! Pierwsze próby wejść zimowych zostały podjęte w sezonie 1987/1988 podczas wyprawy kierowanej przez Andrzeja Zawadę. Przez ponad 30 lat góra była niewzruszona. Aż do dzisiaj! - napisała podekscytowana podróżniczka.

Internauci nie kryją wzruszenia.

"Tak tworzy się historia", "Zasłużyli jak nikt inny. To ich góra, ich ziemia", "Wzruszam się bardzo! Tak bardzo cieszę się, ze właśnie Nepalczycy, Szerpowie. Są królami tych gór", "To tak wygląda, jakby ta góra czekała właśnie na nich. Pięknie, że pozwoliła im wejść" - piszą w komentarzach.

bDIfzyLO
bDIfzyLP
bDIfzyMi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(153)
gosc
miesiąc temu
dla nich to chyba nic specjalnego
fhcgfgh
miesiąc temu
K2 zimowe od lat uważaliśmy za polską górę... w 2017r zima kolejna Polska wyprawa próbowała zdobyć szczyt. Zrobil to na nasz NARODOWY sposób, zamiast wspinać kłócili się o wszystko: oto kto z kim ma wspinać się w parze, kto co publikuje w internecie, kto pracuje więcej a kto się obija, o sposób wspinania, o drogę wspinania, o to kto ma być w ekipie atakującej..... koniec łatwy do przewidzenia. Szerpowie pojechali pod szczyt, zaatakowali w błyskawicznym stylu, mimo tragedii i zniszczenia całkowicie przez lawinę obozu drugiego, połączyli wspólne siły kilku ekip w jedną.... nawet przed szczytem, potrafili poczekać na siebie by wejść wspólnie jedną grupa na wierzchołek, chyba widać różnice w działaniach!!! BRAWO SZERPOWIE!
ona
miesiąc temu
wow cudownie !!! brawo ! fajnie bo to "ich" góra wiec fajnie że to oni ją zdobyli <3
bDIfzyMj
O XX
miesiąc temu
To jest poniżające. Ci goście to sportowcy Nimral nims jest uznanym himalaistą a zdobycie K2 było planowane i dużo trenowali
ona to wie
miesiąc temu
Czy to nie podczas jej wyprawy na Mount Everest w 2006 zginęło trzech Szerpów z zespołu?
Uroczy
miesiąc temu
To jest wielka polska himalaistka i kierowczyni rajdowa i dakarowa. Szacun.
jakub kubka
miesiąc temu
Kto ją uczył angielskiego, że tak przetłumaczyła frazę "NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE"
jola
miesiąc temu
ludzie gor
hhhhhh
miesiąc temu
Czy ci Szerpowie mają jakieś imiona i nazwiska? Czy w ramach rasistowskiego zachwycania się stadem "milutkich szerpów z dobrymi serduszkami" nie ma sensu dawać nazwisk, bo i tak nikt ich nie rozróżnia? Bo i po co? Małpiatki, makaki, szerpowie. Milusie i dobre zwierzątka, które my łaskawie chwalimy i lubimy się zn imi fotografować, bo wtedy czujemy, że jesteśmy tacy tolerancyjni i wrażliwie. Ja je...bie. OGARNIJCIE SIĘ ludzie!!!
gosc
miesiąc temu
No calkowicie Pania papieram tak nalezy sie o dnich uczyc szacunku do siebie ,i wielu innych rzeczy a nie tak jak Pani i Pani maz w swoich wypowiedziaqch ranic innych ludzi juz nie mowiac o szacunku do swojej OJCZYZNY ktory przez Was jest przez caly czas krytykowany i wysmiewamy wiec trzeba sie jeszcze duzo nauczyc napewno.
Endrju
miesiąc temu
Góra ich wpuściła, bo zasłużyli na to. Weszli razem, nie zostawiajac przyjaciół, którzy mieli słabsze tempo. To wzór dla niektórych gwiazd himalaizmu...pokazali wszystkim gdzie ich miejsce pod względem sportowym jak i ludzkim.
Poprawcie
miesiąc temu
w tekście wysokość K2
ehh
miesiąc temu
czyli ludzie wchodzą na k2, jeżdżą na malediwy, ale ja mogę iść tylko do pracy albo do biedry, ramie w ramie walczymy!
bDIfzyMb
Martyn
miesiąc temu
Myślałem, że Ewerest najwyższy, a tu K2 86111.
...
Następna strona
bDIfzyMD