Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Szymon Hołownia zmienił zdanie w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego? "To wywoła wojnę światopoglądową w Polsce"

177
Podziel się:

Jeszcze kilka lat temu dziennikarz był zdecydowanym zwolennikiem zakazu przerywania ciąży. Dziś jednak patrzy na tę kwestię nieco inaczej.

Szymon Hołownia zmienił zdanie w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego? "To wywoła wojnę światopoglądową w Polsce"
(East News)
bEDwzUfF

Jeszcze do niedawna Szymon Hołownia był najbardziej znany jako prowadzący "Mam Talent", gdzie przez prawie 12 lat zabawiał widzów u boku Marcina Prokopa. Na początku grudnia dziennikarz poinformował jednak, że zamierza związać swoją przyszłość z polityką i wystartować w najbliższych wyborach prezydenckich.

Od momentu ogłoszenia swojej kandydatury w wyścigu o najwyższe stanowisko w kraju Hołownia coraz częściej zabiera głos w najważniejszych politycznych kwestiach. Niedawno dziennikarz wziął udział w protestach przeciwko nowelizacji ustawy o sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym oraz wystosował apel do Andrzeja Dudy. Niedługo później zdecydował się również po raz pierwszy pokazać światu swoją żonę, która w przypadku jego ewentualnej wygranej będzie sprawowała obowiązki pierwszej damy.

bEDwzUfH

Ostatnio Szymon Hołownia pojawił się w programie Polsat News "Gość Wydarzeń". W rozmowie został zapytany m.in. o swój stosunek do zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Okazuje się, że dziennikarz dostrzega wyraźne zagrożenie w ewentualnej zmianie obecnego kształtu ustawy.

"Uważam, że ustawy nazywanej "zgniłym kompromisem", ale jednak kompromisem, wypracowanym w debacie długiej i ostrej, nie należy zmieniać ani w jedną, ani w drugą stronę. To wywoła wojnę światopoglądową w Polsce" - stwierdził podczas wizyty w programie.

bEDwzUfN

Warto zauważyć, że jeszcze kilka lat temu jego stanowisko w tej sprawie było zgoła inne. W 2013 roku Hołownia przyznał, że opowiedziałby się za całkowitym zakazem aborcji "bez chwili wahania". W rozmowie z Tomaszem Terlikowskim otwarcie przyznał, że przerywanie ciąży jest sprzeczne z jego zasadami moralnymi. Twierdził także, że "aborcja to zawsze jest zabójstwo".

"Chciałbym, aby aborcja była zakazana. Jeszcze bardziej chciałbym jednak, by nie musiała być zakazywana, bo ludzie sami z siebie wiedzieliby, że to straszne zło" - wyznał wówczas Terlikowskiemu.

Podczas rozmowy z Polsat News dziennikarz przyznał, że wciąż jest wierny swoim poglądom. Podkreślił jednak, że jednocześnie jest w pełni świadomy konsekwencji, które przyniosłaby zmiana obowiązujących obecnie przepisów.

"Mimo że mam swoje bardzo jasne i precyzyjne poglądy w sprawie aborcji, w tej chwili uważam, że naruszenie tego, co mamy, może wywołać zupełnie nieobliczalne konsekwencje" - stwierdził Hołownia.

bEDwzUfO

Myślicie, że Szymon Hołownia ma szansę w starciu z Andrzejem Dudą?

bEDwzUfP
bEDwzUgi
KOMENTARZE
(177)
kobieta
2 lata temu
facet decyduje o łonie kobiety, żarty jakieś. śmiać mi sie chce jak widzę facetów rozważających ten temat.
Ja1
2 lata temu
Byleby wygrać a potem znów zmieni zdanie
Gość
2 lata temu
Ja uważam,ze aborcja powinna być legalna w przypadku zagrożenia życia matki, ciężkiej choroby dziecka czy np.gwaltu...
bEDwzUgj
Asa
2 lata temu
W zasadzie to ma rację. Poglądy można mieć ale nie trzeba ich wywalać za wszelką cenę.
Bkk
2 lata temu
I kogoś to dziwi? Niby taki mega oświecony a jak przenikanie do świata polityki to po nim. Skończy jak każdy,, ważny"w kraju.
Najnowsze komentarze (177)
miss_crowley
2 lata temu
Z tą aborcja to trochę jak z eutanazją - gdy dokonuje się eutanazji na kimś śmiertelnie chorym i bardzo cierpiącym, to jest na to przyzwolenie społeczne i pełne zrozumienie. Podobnie z aborcją dzieci bardzo zdeformowanych, bez szans na normalne życie - chyba zrozumiałe że nikt nie chce ich cierpienia. Jednak gdyby zaczęto wykonywać eutanazję np. na osobach starszych tylko dlatego że mają demencję, rodzinie nie chce się już opiekować taką osobę, mają za małe mieszkanie i poukładane życie... no to by wybuchł międzynarodowy skandal! Dlaczego zatem nie wybucha skandal gdy zabija się zdrowe płody ot tak, bo pani ma już zaplanowane wakacje i ciąża by je zepsuła? Czyż to nie jest hipokryzja?
Radek
2 lata temu
będzie wspanialym prezydentem! To bardzo dobry i szlachetny człowiek.
Radek
2 lata temu
Szlachetny i dobry człowiek, niosący od wielu lat pomoc najbardziej potrzebującym. Będzie wspaniałym prezydentem i trzymam za niego kciuki.
Gxu
2 lata temu
Nie nadajesz się na prezydenta.
człowiek
2 lata temu
w momencie trwania ciąży to już nie jest tylko twoje łono i tylko twoje ciało
magda
2 lata temu
zagłosuję na niego!
echh
2 lata temu
koleś podstawiony tylko po to, by podzielić głosy lewicy. prawica boi się i wie, że Kidawa-Blonska ma szansę. chyba tylko wyprani przrz telewizory będą głosować na prowadzącego Mam talent
donek
2 lata temu
Mam nadzieję,że przegra z kretsem i przestanie fantazjować jak on to potrafi DOSKONALE robić
bEDwzUgb
Luk
2 lata temu
Jak taki ktoś ma być prezydentem to ja dziekuje . Gość ci zapowiada mam talent . To jakaś kpina .
Kiara
2 lata temu
Jak słyszę, że facet wypowiada się w kwestiach związanych z ciałem kobiety, to nóż mi się w kieszeni otwiera... facet nie powinien mieć w ogóle prawa głosu w kwestii ewentualnej aborcji, której musiałaby się poddać kobieta. To przecież najczęściej jest decyzja trudna, wynikająca z wad rozwojowych płodu, a nie jakaś fanaberia
Gość
2 lata temu
Ile można zrobić pod publiczkę?
wstyd
2 lata temu
Tak panie Hołownia znamy konsekwencje tych zmian. Nie zagłosują na pana ani katolicy, ani elektorat z TVN-u i Farszafki. Bo jak ktoś jest do wszystkiego, to jest do D..Y - wstyd, że człowiek, nagina swoje zasady moralne tylko dlatego, że zachciało mu się stanąć do wyborów. Wstyd.
Japa
2 lata temu
Kogo to obchodzi pajacyk z tefałenu...
Jaja
2 lata temu
To sie promuje co mowi finansujacy!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDwzUgU
bEDwzUgV
bEDwzUgW
bEDwzUgX
bEDwzUgY
bEDwzUgD