Trwa ładowanie...
Przejdź na
Izydor
|
aktualizacja

Żona Szymona Hołowni szczerze o prawach LGBT: "Nie znam osób tej samej płci, które planowałyby małżeństwo"

208
Podziel się:

Urszula Brzezińska-Hołownia wspaniałomyślnie zdradziła jednak, że nie jest przeciwna związkom partnerskim.

Żona Szymona Hołowni szczerze o prawach LGBT: "Nie znam osób tej samej płci, które planowałyby małżeństwo"
Wywiad z żoną Szymona Hołowni, Urszulą (Instagram @szymon.holownia, Facebook)

Szymon Hołownia do niedawna kojarzył się większości Polaków ze swojej pracy w telewizji TVN. Kilka miesięcy temu prezenter zaskoczył jednak wszystkich, ogłaszając, że chce wystartować w wyborach prezydenckich.

Od tamtej pory były współprowadzący programu Mam Talent całkiem nieźle radzi sobie w sondażach, zajmując zazwyczaj drugie lub trzecie miejsce, za Andrzejem Dudą. Hołownia zdążył też już zaliczyć kilka wizerunkowych wpadek, a najgłośniejszą z nich było ronienie łez nad polską konstytucją, które zaprezentował podczas nadawanej na żywo audycji:

Dużym wsparciem w kampanii wyborczej miała być dla Szymona postać jego żony. Urszula Brzezińska-Hołownia do tej pory unikała wprawdzie mediów, ale dla dobra politycznych ambicji męża zgodziła się publicznie wesprzeć jego prezydenckie marzenia.

Wygląda na to, że żona Hołowni coraz śmielej stąpa po kruchym medialnym lodzie. Urszula właśnie udzieliła wywiadu Gazecie Wyborczej, w którym wypowiedziała się na kilka drażliwych społecznie tematów.

Zobacz także: Szymon Hołownia o filmie "Zabawa w chowanego": "Jeżeli biskupowi udowodni się winę, powinien trafić do więzienia"

W kwestiach praw LGBT, Brzezińska-Hołownia zdaje się podzielać zdanie swojego męża, który przyznał, że zawetowałby ustawę o małżeństwa jednopłciowych.

Popieram związki partnerskie, jednak dla mnie małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. To moje stanowisko, ale zdaję sobie sprawę, że pokolenie mojej córki będzie to już postrzegało inaczej - mówi potencjalna pierwsza dama.

Urszula przyznała otwarcie, że swoje podejście do tematu czerpie głównie z własnych doświadczeń:

Nie znam osób tej samej płci, które planowałyby małżeństwo - przekonuje.

Zdecydowanie bardziej otwarcie żona Szymona Hołowni wypowiedziała się za to na temat aborcji. Zdaniem Brzezińskiej-Hołowni, dyskusja o zakazie przerywania ciąży to ostatni krok, a powinniśmy skupić się na edukacji i pomocy kobietom:

Jeśli miałabym być głosem kobiet, to po pierwsze zwróciłabym uwagę, że temat aborcji przykrywa inne obszary walki o ich prawa. Uważam, że mamy sporo do odrobienia w Polsce, zanim wypracujemy nowy kompromis dotyczący aborcji. To temat edukacji seksualnej, dostępu do antykoncepcji, równego podziału obowiązków domowych, wyrównania płac. Zaczynamy od końca, a powinniśmy dziś rozmawiać o podstawach równości - mówi w rozmowie z GW żona Szymona.

Przekonują Was jej słowa?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(208)
zgadzam się
2 lata temu
"Znam pary tej samej płci, które chcą wziąć ślub. Znam pary tej samej płci, które mają dzieci. Znam pary różnej płci, które nie chcą mieć dzieci, bo nie chcą żeby dorastały w świecie katastrofy klimatycznej. Znam pary różnej płci, które nie chcą mieć dzieci i nie znam ich motywacji. Znam heteroseksualnych mężczyzn, którzy nigdy nie chcieliby być żołnierzami. Znam historie homoseksualnych mężczyzn, którzy służyli w jednostkach specjalnych. Znam kobiety, które miały aborcję. Znam kobiety, które mówią, że nigdy nie przeprowadziłyby aborcji. Nie znam osobiście żadnej pary tej samej płci, która wzięła ślub w Republice Południowej Afryki. Znam osoby, które określają się jako katolicy i nie zgadzają się z większością elementów społecznej nauki KK. Znam osoby, które określają się jako katolicy, są homoseksualne, chciałyby wziąć ślub i wychowywać dzieci. Żadna z tych znajomości lub nieznajomości nie przeszkadza mi w zrozumieniu, że nie wszyscy ludzie żyją tak, jak ja. Żadna z nich nie daje mi prawa do decydowania, jak mają żyć. Kształtowanie prawa, które obowiązuje wszystkich to kwestia wiedzy, wyobraźni i empatii, a nie znajomości."
wyborca
2 lata temu
Niesamowicie imponuje mi ta dziewczyna, ma dobrze poukładane w głowie, jest bardzo pozytywna, no i jest pilotem myśliwca! Poza tym ma cudny płaszcz! Hołownia, jesteś szczęściarzem, szkoda Cię na prezydenta tego nieszczęśliwego kraju, no chyba, że wtedy, jak już trafią na należne im miejsce na śmietniku historii miłościwie nas uciskający!
Feministka
2 lata temu
Szymon Hołownia poniżył Małgorzatę Kidawę-Błońską nazywając ją ciocią Małgosią.Mężczyzna poniżający kobiety nie zasługuje na prezydenture
nick
2 lata temu
Hołownie finansuje chyba soros, a mimo to ciagle na fb na live żebrze o datki. No i ta tzw ekipa Szymona, ci ludzie trollują dzie się da, są agresywni, namolni jak jehowi, ten cały cyrk przypomina sektę.
Pik
2 lata temu
Stracilam wlasnie wszelki szacunek di niego. Nie ze wzgledu na jego stanowisko, tylko brednie, ktorych uzywa jako "argumenty".
Najnowsze komentarze (208)
Jaa
2 lata temu
Pudelek dno
Cooo???
2 lata temu
"Zacznijmy od podziału obowiązków"???
radiowóz
2 lata temu
kurcze ilu ludzi ty znasz:)
Niezalezny
2 lata temu
O ile pamiętam żołnierz zawodowy ma być apolityczny!!!! Pani Oficer chyba się zapomniała...
...
2 lata temu
Pudełek, jesteście żałośni, wstydziłbym się w ten sposób zarabiać pieniądze
Ja już
2 lata temu
Urszula Hołownia na prezydenta😘😘😘😘😘😘😘 bo jej mąż to już nie koniecznie
Okwj
2 lata temu
Nie róbcie afery tam gdzie jej nie ma.. Po co wmawiać że nienormalność jest norma? Bardzo trzeźwa i normalna wypowiedź pani Holowni
hejka
2 lata temu
nie ma wiekszego znaczenia co kto powie jak powie, czy sie komus spodoba czy nie, system jest tak skonstruowany ze polska nie rzadza polacy i rozkradaja wszystko na lewo i prawo rzucajac narodowi ochlapy typu 500plus i falszywe poczucie tozsamosci i bezpieczenstwa, w rzeczywistosci ubezwlasnowalniaja przez kredyty i banki, wprowadzaja od kuchni wszystkie badziewia i dewiacje i realizuja plan, punkt po punkcie, czy wygra pan x czy y ustawia sie w szeregu i wykonuje rozkazy, polacy zaprogramowani przez media zastraszeni omamieni cudzym pieniadzem z banku i zniewoleni przez materializm nie wpadna na to i za 50 lat, smutne
Bobo
2 lata temu
Oj Pudwl Pudel przeginasz💛💛💛
Marta
2 lata temu
To jest Pani Uli zdanie i każdy ma prawo mieć też nie znam par tej samej płci... Ludzie heytujecie a przeczytajcie cały artykuł.... Każdy ma prawo do własnego zdania i wypowiedzi...
Katolik
2 lata temu
Wilku w owczej skorze! Nie jesteś katolikiem !!
Kryska
2 lata temu
Hołownia nie nadaje się na zwierzchnika sił zbrojnych , w sytuacji poważnej popłacze się i podejmie głupią decyzję a żona niech dalej lata i stroni od polityki.
yxyxyx
2 lata temu
tylko Andrzej Duda !
sympatyk
2 lata temu
szymuś podobno twoja żona zakłada strapon i penetruje cię codziennie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie