Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Tede komentuje sprawę odszkodowania dla Tomasza Komendy: "MY ZA TO PŁACIMY"

557
Podziel się:

"Wyobraź sobie, 13 milionów, jaki to jest ułamek Sasina" - mówi Tede, dodając, że osoby, które doprowadziły do skazania Tomasza Komendy, powinny ponieść karę.

Tede komentuje sprawę odszkodowania dla Tomasza Komendy: "MY ZA TO PŁACIMY"
Tede komentuje sprawę odszkodowania dla Tomasza Komendy (YouTube, East News)

Sprawa Tomasza Komendy, niesłusznie skazanego za zgwałcenie i zabójstwo nastolatki, wstrząsnęła całą Polską. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat, po czym okazało się, że jest niewinny.

Po wyjściu na wolność Komenda walczył o odszkodowanie za zmarnowane lata. Na początku lutego Sąd Okręgowy w Opolu zdecydował o przyznaniu Tomaszowi prawie 13 milionów zadośćuczynienia, co stanowi najwyższą kwotę w historii polskiego sądownictwa.

Zobacz także: Rafał Collins o pracy Tomasza Komendy. Na czym będzie polegać?

Po udzieleniu kilku wywiadów Komenda zapowiedział, że chce zniknąć z życia publicznego i zająć się sobą oraz swoją rodziną. Podkreślił też, że żadne pieniądze nie zrekompensują horroru, jaki przeżył w więzieniu.

Kwestia odszkodowania dla Tomasza Komendy odbiła się szerokim echem w mediach. Teraz sprawę skomentował Tede w swoim nowym cyklu na YouTube pt. Influenserial.

Raper uważa, że to "zaje*iście", że Komenda dostał pieniądze, ale zwraca uwagę, że tak naprawdę za błędy policji i prokuratury zapłaciliśmy my - podatnicy. Przewiduje też, że winni skazania Komendy pozostaną bezkarni.

(...) 13 baniek za 18 lat upokorzenia i wyjętych z życia. Nie wiem, czy to wystarczy, ale prawda jest taka - nie chcę was martwić - że my za to płacimy. Jakieś trzy złote na głowę według moich obliczeń. (...) jeszcze mniej radosna wiadomość jest taka, że ludzie, którzy odpowiadają za to, nie sądzę, że było tak, że pozbawieni zostali swoich funkcji dożywotnio i możliwości wykonywania zawodu.

(...) Moim zdaniem powinni stracić te stanowiska, dostać najniższe stanowisko z najniższą płacą i cały hajs z różnicy między uposażeniem docelowym a wymaganym przez ludzką przyzwoitość, powinien iść na pokrycie chociaż w części, symbolicznie tego długu, bo to oni i skarb państwa zadłużyli nas na 13 milionów - uważa Tede.

Raper porównuje też kwotę odszkodowania dla Komendy do tej, którą Jacek Sasin przeznaczył na wybory "kopertowe", które się nie odbyły. Przypomnijmy, że było to 70 milionów (!) złotych.

Na koniec wyobraź sobie, 13 milionów, jaki to jest ułamek Sasina - mówi Tede.

Daje do myślenia?

Pudelek ma już własną grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(557)
Polak
rok temu
Osoby które doprowadziły do niesłusznego skazania Pana Komedy powinny resztę kary odbyć za niego. Myślę, że innym "śledczym" dało by to dużo do myślenia.
👽👽👽👽👽👽�...
rok temu
Osoby które przyczyniły się do skazania Komendy powinny zapłacić z własnej kieszeni za odszkodowanie ! ! !
Yeti
rok temu
Odszkodowanie powinno zostać wyplacone z kieszeni sędziego, prokuratora i policjantow, ktorzy orzyczynili sie do skazania Komendy.
Jaga
rok temu
Dokładnie tak! Odpowiedzialność materialna dla wszystkich urzędników! Zwiększy to ich wydajność, skuteczność i przede wszystkim zmniejszy ilość bobów jakie robią. Sprawy nie będą ciągnąć się latami (opieszałość). Dla wszystkich z sektora budżetówki. Spokojnie spłacą "wtopę" czternastkami i premiami.
Olunieńka
rok temu
Ma absolutną rację. To nie podatnicy powinni bulić mu odszkodowanie, bo co my winni że go niesłusznie skazali? To ci co do tego doprowadzili powinni zapłacić.
Najnowsze komentarze (557)
Ina
rok temu
Tede ma rację. Pan Komenda niech ma nawet 20 mln. Ale te pieniądze powinni mu zapłacić ci którzy dołożyli do tego aby 18 lat spędził w więzieniu no i oczywiście aby zostali ukarani. A winnych nadal nie ma. Brak słów.
K. Toś
rok temu
Zanim sędzia (czy też sąd) wyda wyrok, wszystkie czynności prowadzone są przez prokuraturę i policję. To oni wszystko zbierają, sprawdzają i potwierdzają. Mają największy wpływ na to co leży przed sędzią na stole, a co zostało pominięte i nie ujrzy światła dziennego. To prokuratura kieruje sprawę do sądu, który nie wybiera sobie spraw i tego czy sprawa trafi na wokandę i czy ją zechce rozpatrzyć. Ogromną rolę ma też obrona czyli adwokat. A co z naciskami z góry? Czy prokurator generalny nie ma roli w tym wszystkim i nie tylko on. Ostatnio widać to chyba aż zbyt wyraźnie. Kto zatem ma ponieść konsekwencje? Kto jest tą mityczną kastą? Łatwo napuszczać ludzi na siebie. Czy to antagonizowanie różnych grup społeczeństwa nie jest czasem komuś na rękę?
roberto
rok temu
dlatego kasta boi się izby dyscyplinarnej powinni osobiście odpowiadać za swoje nieumiejętności
kalola
rok temu
Przecież sędzia jest niezawisły i nieomylny i nieusuwalny. Nie ponosi odpowiedzialności za swoje wyroki. I to trzeba zmienić. A kasta nie chce zmian.
sprostowanie
rok temu
To nie jest 3 zł na głowę tylko ok 40 gr ,co nie zmienia faktu, że ta kasa jako odszkodowanie się Tomkowi należy. Przy takich sprawach ( medialnych) sędziowie powinni być bardziej asertywni i nie ulegać presji społecznej wydając wyroki. To poniekąd wina mediów i nacisków społecznych na zakończenie sprawy, i tragedia ludzka gotowa. I tu jest kolejny dowód jaką siłą dysponują media ( bo wystarczy że się napisze lub powtórzy że organy ścigania i prokuratura jest pewna o winie oskarżonego i już w społecznie wyrok jest wydany) a przecież do tego dedykowane są sądy których przedstawicielem jest sędzia ( w założeniu przez wiele lat przygotowywany do wydawania sprawiedliwych osądów , który wyroki wydaje w oparciu o niepodważalne dowody, i który nie ulega presji swoich przełożonych i współpracowników)
Jaro
rok temu
Tede popieram żadnych pieniędzy dla komendy to kasa Polaków jak płacimy to wszystkim wyklętym co ich polska zabiła im się bardzo nalezy
Politolog
rok temu
niestety to prawda. Sędzia i prokurator powinni mieć konfiskaty majątków prywatnych, stracić prawa do wykonywania zawodu oraz powinni iść do więzienia. Niestety nie u nas bo pozwalamy na takie wały!!!
Mario
rok temu
Główny odpowiedzialny, czyli Lech Kaczyński już po tamtej stronie. Właściwie to Jarosław mógłby z majątku Srebrnej zapłacić Komendzie. Ale to się nie wydarzy. Jest na odwrót - właśnie Jarosław wyprowadza kolejne setki mln przez słupy. 1,3 mld na biurowce Jarosława? a to tylko jeden wałek, tego są dziesiątki.
papilot
rok temu
No masz, strasznie odkrywcze. Wiadomo, że my płacimy za błędy kasty, która broni się rękami i nogami przed reformą sądów, przed działaniem Izby Dyscyplinarnej i która ponoszenie odpowiedzialności za swoje działanie nazywa represjami ... tfu!
hehh
rok temu
wkurzsie w koncu Polaku i zrob to co mozesz zrobic chocby to byl tylko protest z miotla w reku czy wywalenie smieci pod sejmem.
Gus
rok temu
Prokuratorzy i ministrowie dobrze wiedzą ile jeszcze osób niewinnie siedzi ten precedens to pewne żródło kasy dla reżyserów sprawiedliwości dla chciwości
Anka
rok temu
Słuszne ale niewykonalne.
monna
rok temu
a wogole dostal ta zasadzona kase bo slyszalam ze na oczy jej jeszcze nie widzial a trabia o tym juz od paru lat
Jaga
rok temu
Zadośćuczynienie się należy jak psu zupa ALE PRZEDE WSZYSTKIM ODPOWIEDZIALNOŚĆ MATERIALNA DLA URZĘDNIKÓW od niskiego po wysokie szczeble, od razu ta "firma rodzinna" jaką są urzędy pozbyła by się części zakał. Teraz robią co chcą i jak chcą, bo przecież i nie za swoje.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie