Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Tomasz Karolak miał dostać ponad 3,5 mln złotych od Orlenu! Daniel Obajtek ujawnia "celebrycką aferę"

198
Podziel się

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek postanowił uderzyć w swojego poprzednika, który miał finansować drogie wyjazdy celebrytom i podpisywać z nimi lukratywne kontrakty. Jednym z beneficjantów miał być Tomasz Karolak. Aktor skomentował sprawę.

Tomasz Karolak miał dostać ponad 3,5 mln złotych od Orlenu! Daniel Obajtek ujawnia "celebrycką aferę"
Tomasz Karolak miał dostać ponad 3,5 mln złotych od Orlenu (AKPA)
bEsyootN

Skompromitowany licznymi aferami Daniel Obajtek postanowił na antenie TVP uderzyć w swojego poprzednika, który pełnił funkcję prezesa PKN Orlen w trakcie rządów koalicji PO-PSL. Jak wyznał Obajtek, ponad 5 lat temu spółka miała finansować celebrytów, ich fundacje oraz zagraniczne podróże. Nie jest tajemnicą, że z Orlenem bardzo blisko współpracował wówczas Tomasz Karolak...

Afery w Orlenie są związane z celebrytami, którzy otrzymywali pieniądze na swoje fundacje. Oczywiście, oni bardzo często korzystali z pieniędzy Orlenu, bawiąc się w lożach, luksusowych wyjazdach, pijąc najdroższe trunki. Ja nie widziałem, żeby ktokolwiek z nich złożył deklaracje w tym zakresie do urzędu skarbowego - mówił Daniel Obajtek w Wiadomościach.

bEsyootP

Jak udało się ustalić Super Expressowi, w latach 2011–2014 Tomasz Karolak otrzymał za reklamowanie Orlenu aż 600 tys. zł. Natomiast fundacja aktora, zarządzająca teatrem, otrzymała prawie 3 mln zł! Aktor brał też udział m.in. w wyjazdach na rajd Dakar, który odbywał się w Ameryce Południowej.

Zobacz także: Daniel Obajtek rządził tu przez 12 lat. "Nepotyzm i kumoterstwo przeniósł z Pcimia do Orlenu"

W nawiązaniu do przesłanych pytań możemy potwierdzić, że w latach 2011–2014 PKN ORLEN współpracował z Fundacją Odkrywcy Wyobraźni, projekt dotyczył wsparcia Teatru IMKA. Nie ujawniamy natomiast szczegółów umów z naszymi kontrahentami - napisano w oficjalnym oświadczeniu koncernu.

bEsyootV

Sprawę skomentował też sam Tomasz Karolak. Aktor wcale nie ukrywa, że współpracował z koncernem.

Ja osobiście byłem związany reklamowo z Orlenem. Spółka była też sponsorem mojego teatru, ale to było sześć lat temu. I się skończyło. Zgodnie z umową mieliśmy przedstawić odpowiednią ilość premier teatralnych, wyprodukować dramaty. Ja natomiast, kiedy miałem taki pik reklamowy, promowałem także wprowadzanie internetu na stacje Orlen. Ale to wszystko skończyło się w 2015 r. Żałowaliśmy, że to się skończyło, bo teatr miał wtedy stabilność finansową. Okoliczności nieprzedłużenia z nami umowy są dziwne, ale nie chciałbym już do tego wracać - powiedział Tomasz Karolak w rozmowie z Super Expressem.

Myślicie, że Obajtek robi słusznie, niszcząc reputację spółki, której jest prezesem?

bEsyootW
bEsyootX
bEsyoouq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(198)
Bister
4 miesiące temu
Stad te uwielbienie celebrytów do ”opozycji”
Kasia
4 miesiące temu
Wiadomo, dlaczego nasi celebryci tak bardzo kochaja poprzedni ekipe.
Gosc
4 miesiące temu
Dlatego tak pluja teraz celebryci. Skończyło sie eldorado. Teraz biede klepia placzac w swoich Lexusach za 500tys.
bEsyoour
Ola
4 miesiące temu
Oho, zaczyna się😁
ona to ja
4 miesiące temu
Jasne - lepiej dawać na Polską Fundację Narodową, żeby produkowała spoty o P. Morawieckim jak walczył z "imperium zła"
Najnowsze komentarze (198)
hipka
4 miesiące temu
Nie uważam, by to była afera z tego względu, że reklamy tyle kosztują. Skoro Obajtek dobrze zarządza Orlenem to niech i on decyduje z kim będzie współpracował.
gabro
4 miesiące temu
Ludzie to się uczepią nawet założonej skarpetki na lewa stronę. Pamietam jak Gazeta wyborcza miała kase z reklam Orlenu, teraz im żal tak, i wypominają Karolaka?
kwinea
4 miesiące temu
na serio? nie mieli jak lepiej wydać tych pieniędzy? na Wyborczą też nie szczędzili. dobrze że nastąpiła zmiana prezesa bo by do ruiny doprowadzili Orlen
gołąb
4 miesiące temu
i Krawiec ma tupet oceniać Obajtka dobre sobie. sam zamiast inwestować w rozwój koncernu szastał pieniędzmi na imprezy dla gwiazdeczek
liliput
4 miesiące temu
No no aferka nie mała :D Ciekawe ze to wczesniej nie wyplynelo. Dopiero teraz przy aferach wyciaganych z tylka na Obajtka okazalo sie ze poprzedni prezes nie byl taki swiety
aga
4 miesiące temu
Od czasu awantury o maseczke w ikei, Karolak mi totalnie obrzydl. Ohydny typ, dobrze do siebie pasowali z Kolakowska
Daniel
4 miesiące temu
To tylko świadczy o tym, że Orlen za kadencji Obajtka jest +100 :)
Miki
4 miesiące temu
A teraz nikt nie napisze o tym jak szastali '' naszymi '' pieniędzmi na lewo i prawo co ?
bEsyoouj
Baśka
4 miesiące temu
Może właśnie dlatego teraz pseudo '' celebryci'' mają najwięcej do powiedzenia i starają wtykać swój nos w tą całą wojnę Polityczną ?
Ala
4 miesiące temu
Odwracanie uwagi
Ozgrozo
4 miesiące temu
Nie rozumiem ostatniego zdania tego artykułu. To stwierdzenie, teza, czy może przypuszczenie? A mówią, że to TVP narzuca widzom własne poglądy...Śmiech przez łzy.
adosse
4 miesiące temu
I tak właśnie Krawiec szastał naszymi pieniędzmi! A jeszcze ma facet czelność oceniać działania Obajtka. Co za hipokryta
Matthew
4 miesiące temu
Nasze podatki nie są od finansowania celebrytów! Rozumiem rozsądne inwestowanie i kupowanie podmiotów które będą rozwijać spółkę skarbu państwa, ale nie wyrzucanie pieniędzy na balety!
dolarek
4 miesiące temu
Orlen za Krawca kupował PR, Orlen za Obajtka kupuje firmy które będą pomnażać dochody spółki państwa. Kto jest lepszym prezesem? Dla mnie odpowiedź jest jasna
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEsyoovc
bEsyoovd
bEsyoove
bEsyoovf
bEsyoovg
bEsyoouL