Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Tomasz Sekielski zapowiada dokument o Janie Pawle II: "Postaramy się ustalić, co wiedział, jeśli chodzi o walkę z PRZESTĘPSTWAMI SEKSUALNYMI"

302
Podziel się

Dziennikarz zdradził także kilka szczegółów na temat zapowiedzianej na 16 maja premiery "Zabawy w chowanego".

Tomasz Sekielski zapowiada dokument o Janie Pawle II: "Postaramy się ustalić, co wiedział, jeśli chodzi o walkę z PRZESTĘPSTWAMI SEKSUALNYMI"
(Getty Images)
bDTjDnaZ

Zeszłoroczny dokument braci Sekielskich wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Udostępniony w serwisie YouTube film o pedofilii wśród księży obejrzano już ponad 23 miliony razy. Niedługo po premierze Tylko nie mów nikomu Tomasz Sekielski zapowiedział kolejną część traktującej o nadużyciach duchownych produkcji.

Kilka dni temu w sieci ukazał się zwiastun zapowiadanego od miesięcy filmu dokumentalnego, po raz kolejny wywołując ogólnonarodową dyskusję na temat problemu. Przekazano także informację, że zainteresowani tematem Zabawę w chowanego będą mogli obejrzeć już w sobotę, 16 maja.

bDTjDnbb
Zobacz także: "Zabawa w chowanego". Tak powstawał nowy film braci Sekielskich

W rozmowie z Radiem Zet twórca filmów uchylił rąbka tajemnicy, zdradzając, o czym jest jego najnowsza produkcja:

bDTjDnbh

Pokazujemy, jak chowany jest oprawca, przenoszony z parafii na parafię. Gdy wybucha afera, to ksiądz znika, ale pojawia się w innym miejscu. Z drugiej strony zabawa w chowanego to najbardziej popularna zabawa z czasów dzieciństwa - mówi Sekielski.

Dziennikarz wyznał także, kto jest bohaterem Zabawy w chowanego:

Dwaj bracia mieszkali z rodzicami w mieszkaniu służbowym w domu parafialnym, ponieważ ich ojciec jest organistą. Ksiądz, korzystając, że był dobrym znajomym, przychodził nawet kiedy rodzice byli w domu i dopuszczał się tych czynów. Ci dwaj bracia byli wykorzystywani prawie w tym samym czasie przez tego samego księdza, ale dowiedzieli się tego po latach - zdradza 46-latek podczas połączenia online ze stacją.

Okazuje się, że ofiary księdza, o których opowiada dokument, przez lata żyły w strachu:

bDTjDnbi

Jak pytam starszego z braci czy komukolwiek powiedział, że jest krzywdzony przez księdza, to on odpowiada, że się bał. Ale m.in. tego, że tata straci pracę. A mieli trzeciego brata, który był śmiertelnie chory. On bał się tego, że tata straci pracę i brat umrze.

Okazuje się, że ambicje Sekielskiego sięgają jeszcze dalej, bowiem w planie ma już trzeci film.

Będziemy robić film o Janie Pawle II. Będzie trzecia część, w której postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: co wiedział, czego nie wiedział, co robił, czego nie robił Jan Paweł II, jeśli chodzi o walkę z przestępstwami seksualnymi, których dopuszczali się duchowni w trakcie jego pontyfikatu - zapowiedział i zapewnił, że już kontaktują się z ludźmi, którzy są chętni do rozmów:

To będzie film, który w gruncie rzeczy będzie rozgrywał się poza Polską. Będziemy dużo jeździć po świecie, mamy długą listę rozmówców.

bDTjDnbj

Tomasz wypowiedział się także na temat reakcji polityków w związku z ukazaniem się Tylko nie mów nikomu:

Klasa polityczna, w całości, nie zdała egzaminu po filmie "Tylko nie mów nikomu". Politycy mieli usta pełne wielkich słów, oburzenia, zapewnień, że dobro dzieci jest dla nich najważniejsze, a przez ten rok poza przepychankami politycznymi nic się nie dzieje - ubolewa dziennikarz. Wielu hierarchów i znaczna część kościoła instytucjonalnego, niewiele zrobiła, aby zwrócić się w kierunku ofiar z empatią i zmienić swoje postępowanie.

Sekielski zakończył wypowiedź stwierdzeniem: Bez tego, że księża wreszcie zrozumieją jak wielkie cierpienie i dramat przeżywają osoby skrzywdzone w dzieciństwie, wykorzystane seksualnie, ciężko mówić o początku zmian i oczyszczaniu się Kościoła.

Będziecie oglądać?

bDTjDnbk
bDTjDnbC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(302)
gość
11 miesięcy temu
O artystach-pedofilach mówi się głośno. Taki Polański... Już tysiące materiałów powstało na jego temat. Amerykanie do tej pory wzdrygają się na jego myśl. Za facetem ciągnie się ta sprawa już latami i będzie ciągnęła nadal. Gdzie się nie pojawił dla wszystkich jest "tym Polańskim" który był oskarżony o kontakt z małoletnią dziewczyną. A księżą? Pakuje się im walizkę i wysyła na zabitą dechami wieś gdzie żyją jak pączki w maśle. Mają gosposie i babcie które całują ich w ręce za to że tak pięknie odprawiają msze. I to jest najbardziej frustrujące.
Kalrunia
11 miesięcy temu
Bardzo /pracowity/ jest pan Sekielski.....A może tak dokument filmowy o pedofilii pośród /ludzi kultury/? Bardzo dużo się o tym mówi zakulisowo?Mam nadzieję,że dociekliwość panów Sekielskich rozjaśniłaby temat?
Widz
11 miesięcy temu
Kiedy dokument o Sadowskim? Bracia Sekielscy, odwagi!
bDTjDnbD
Weeww
11 miesięcy temu
Panie Sekielski proszę nakręcić film o panu Sadowskim, znanym pedo z artystycznego świata..Niech pana uwaga nie skupia się tylko wokół kościoła. Proszę depnac na swoje podwórko, artyści, dziennikarze, swiatek aktorski. Ile w tym bagnie jest pedo.filow i ile spraw zostało zamienionych pod dywan..
Ppppppp
11 miesięcy temu
Panie Sekielski a kiedy czy na środowisko artystyczne????
Najnowsze komentarze (302)
Oi!
11 miesięcy temu
Żenada.
Amber gold
11 miesięcy temu
Panie Siekielski ja chciałabym coś o Amber Gold. Bardzo ciekawy temat, a tak szybko ucichło.
Milena
11 miesięcy temu
Nie będę, bo i temat mnie nie interesuje, natomiast wychodzę z założenia ze pedofili jest pełno, nie tylko w kościele, a to ze kiepskiemu dziennikarzowi brak pomysłów poza kościołem to widać gołym okiem, może faktycznie niech wbije kij w mrowisko jak zabawiają się artyści, aktorzy czy piosenkarze
Kiki
11 miesięcy temu
Bardzo dobrze, że powstają takie dokumenty. Mam nadzieję, że ten o Janie Pawle II będzie wiarygodny, bo Bracia porywają się na wielki autorytet, którego kochają miliony
Olek
11 miesięcy temu
Panie Sekielski jak tam pana informator Marek L. Który jest oskarżony o oszustwa Od niego będzie pan miał brednie
Janusza
11 miesięcy temu
Kiedy zrobi reportaż o pedofilach wśród dziennikarzy
Adada
11 miesięcy temu
Żenada.
Jasio
11 miesięcy temu
Jak skończy się kasa żydowska TVN to zobaczymy jak będzie śpiewał p. Sekielski.
bDTjDnbv
ewa
11 miesięcy temu
Panie Siekielski, jeśli to Pan czyta, że Pan się nie boi... ?Bóg istnieje...zostanie Pan z tego gorzko rozliczony... Chwała Panu
Ida
11 miesięcy temu
Pedofilia to pedofila- czy w kosciele czy w świecie artystycznym- to zło, okrucieństwo i zadawanie cierpienia niewinnemu człowiekowi, a i te słowa sa za słabe. I zawsze powinna byc karane. Ale kosciol to miejsce w którym, jak wpaja sie nam od dziecka, ma ponoć mieszkać bóg, dobro, miłość. To miejsce w którym mamy czuć sie bezpiecznie. To ksieza którzy nas pouczają, spowiadają, zadają pokutę nawet za wypowiedzenie przekleństwa. A sami kim sa? Mnóstwo rodziców nie puściliby swoich dzieci na imprezę w w dzakuzi z reżyserem filmowym, ale do kościoła, na posługę juz tak i to niemal większość polskich rodziców i dziadków. Dlatego to takie ważne by mowić o pedofilii w kosciele.. A jak p. Sekielski skończy jeden temat to moze pójdzie dalej. A moze ktos inny, przecież on nie ma takiego obowiązku..
🤮🤮🤮
11 miesięcy temu
Masz papież dobrze o wszystkim wiedział tylko używał ręce ten Watykan to jedna wielka mafia pedofili
Nnn
11 miesięcy temu
Tylko czy napewno o prawde tu chodzi.... Musi miec z tego niezla kase i tyle.... A jeśli chodzi o JPII to powinien odpuscic.... On nie zyje i to slaby pomysl...
VENOM75
11 miesięcy temu
Panie prokuratorze Ziobro myslę, że ten film da Panu do myślenia.
Gość
11 miesięcy temu
Benedykt jest fajniejszym, jeśli można tak skrótowo, papieżem niż był ten "nasz" :-(
...
Następna strona
bDTjDnbX