Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Tomasz Sekielski zapowiada dokument o Janie Pawle II: "Postaramy się ustalić, co wiedział, jeśli chodzi o walkę z PRZESTĘPSTWAMI SEKSUALNYMI"

302
Podziel się

Dziennikarz zdradził także kilka szczegółów na temat zapowiedzianej na 16 maja premiery "Zabawy w chowanego".

Tomasz Sekielski zapowiada dokument o Janie Pawle II: "Postaramy się ustalić, co wiedział, jeśli chodzi o walkę z PRZESTĘPSTWAMI SEKSUALNYMI"
(Getty Images)
bCGPtPEB

Zeszłoroczny dokument braci Sekielskich wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Udostępniony w serwisie YouTube film o pedofilii wśród księży obejrzano już ponad 23 miliony razy. Niedługo po premierze Tylko nie mów nikomu Tomasz Sekielski zapowiedział kolejną część traktującej o nadużyciach duchownych produkcji.

Kilka dni temu w sieci ukazał się zwiastun zapowiadanego od miesięcy filmu dokumentalnego, po raz kolejny wywołując ogólnonarodową dyskusję na temat problemu. Przekazano także informację, że zainteresowani tematem Zabawę w chowanego będą mogli obejrzeć już w sobotę, 16 maja.

bCGPtPED

"Zabawa w chowanego". Tak powstawał nowy film braci Sekielskich

W rozmowie z Radiem Zet twórca filmów uchylił rąbka tajemnicy, zdradzając, o czym jest jego najnowsza produkcja:

Pokazujemy, jak chowany jest oprawca, przenoszony z parafii na parafię. Gdy wybucha afera, to ksiądz znika, ale pojawia się w innym miejscu. Z drugiej strony zabawa w chowanego to najbardziej popularna zabawa z czasów dzieciństwa - mówi Sekielski.

bCGPtPEJ

Dziennikarz wyznał także, kto jest bohaterem Zabawy w chowanego:

Dwaj bracia mieszkali z rodzicami w mieszkaniu służbowym w domu parafialnym, ponieważ ich ojciec jest organistą. Ksiądz, korzystając, że był dobrym znajomym, przychodził nawet kiedy rodzice byli w domu i dopuszczał się tych czynów. Ci dwaj bracia byli wykorzystywani prawie w tym samym czasie przez tego samego księdza, ale dowiedzieli się tego po latach - zdradza 46-latek podczas połączenia online ze stacją.

Okazuje się, że ofiary księdza, o których opowiada dokument, przez lata żyły w strachu:

Jak pytam starszego z braci czy komukolwiek powiedział, że jest krzywdzony przez księdza, to on odpowiada, że się bał. Ale m.in. tego, że tata straci pracę. A mieli trzeciego brata, który był śmiertelnie chory. On bał się tego, że tata straci pracę i brat umrze.

bCGPtPEK

Okazuje się, że ambicje Sekielskiego sięgają jeszcze dalej, bowiem w planie ma już trzeci film.

Będziemy robić film o Janie Pawle II. Będzie trzecia część, w której postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: co wiedział, czego nie wiedział, co robił, czego nie robił Jan Paweł II, jeśli chodzi o walkę z przestępstwami seksualnymi, których dopuszczali się duchowni w trakcie jego pontyfikatu - zapowiedział i zapewnił, że już kontaktują się z ludźmi, którzy są chętni do rozmów:

To będzie film, który w gruncie rzeczy będzie rozgrywał się poza Polską. Będziemy dużo jeździć po świecie, mamy długą listę rozmówców.

Tomasz wypowiedział się także na temat reakcji polityków w związku z ukazaniem się Tylko nie mów nikomu:

bCGPtPEL

Klasa polityczna, w całości, nie zdała egzaminu po filmie "Tylko nie mów nikomu". Politycy mieli usta pełne wielkich słów, oburzenia, zapewnień, że dobro dzieci jest dla nich najważniejsze, a przez ten rok poza przepychankami politycznymi nic się nie dzieje - ubolewa dziennikarz. Wielu hierarchów i znaczna część kościoła instytucjonalnego, niewiele zrobiła, aby zwrócić się w kierunku ofiar z empatią i zmienić swoje postępowanie.

Sekielski zakończył wypowiedź stwierdzeniem: Bez tego, że księża wreszcie zrozumieją jak wielkie cierpienie i dramat przeżywają osoby skrzywdzone w dzieciństwie, wykorzystane seksualnie, ciężko mówić o początku zmian i oczyszczaniu się Kościoła.

Będziecie oglądać?

bCGPtPEM
bCGPtPFe
KOMENTARZE
(302)
gość
2 miesiące temu
O artystach-pedofilach mówi się głośno. Taki Polański... Już tysiące materiałów powstało na jego temat. Amerykanie do tej pory wzdrygają się na jego myśl. Za facetem ciągnie się ta sprawa już latami i będzie ciągnęła nadal. Gdzie się nie pojawił dla wszystkich jest "tym Polańskim" który był oskarżony o kontakt z małoletnią dziewczyną. A księżą? Pakuje się im walizkę i wysyła na zabitą dechami wieś gdzie żyją jak pączki w maśle. Mają gosposie i babcie które całują ich w ręce za to że tak pięknie odprawiają msze. I to jest najbardziej frustrujące.
Kalrunia
2 miesiące temu
Bardzo /pracowity/ jest pan Sekielski.....A może tak dokument filmowy o pedofilii pośród /ludzi kultury/? Bardzo dużo się o tym mówi zakulisowo?Mam nadzieję,że dociekliwość panów Sekielskich rozjaśniłaby temat?
Widz
2 miesiące temu
Kiedy dokument o Sadowskim? Bracia Sekielscy, odwagi!
bCGPtPFf
Weeww
2 miesiące temu
Panie Sekielski proszę nakręcić film o panu Sadowskim, znanym pedo z artystycznego świata..Niech pana uwaga nie skupia się tylko wokół kościoła. Proszę depnac na swoje podwórko, artyści, dziennikarze, swiatek aktorski. Ile w tym bagnie jest pedo.filow i ile spraw zostało zamienionych pod dywan..
Ppppppp
2 miesiące temu
Panie Sekielski a kiedy czy na środowisko artystyczne????
Najnowsze komentarze (302)
Oi!
2 miesiące temu
Żenada.
Amber gold
2 miesiące temu
Panie Siekielski ja chciałabym coś o Amber Gold. Bardzo ciekawy temat, a tak szybko ucichło.
Milena
2 miesiące temu
Nie będę, bo i temat mnie nie interesuje, natomiast wychodzę z założenia ze pedofili jest pełno, nie tylko w kościele, a to ze kiepskiemu dziennikarzowi brak pomysłów poza kościołem to widać gołym okiem, może faktycznie niech wbije kij w mrowisko jak zabawiają się artyści, aktorzy czy piosenkarze
Kiki
2 miesiące temu
Bardzo dobrze, że powstają takie dokumenty. Mam nadzieję, że ten o Janie Pawle II będzie wiarygodny, bo Bracia porywają się na wielki autorytet, którego kochają miliony
Olek
2 miesiące temu
Panie Sekielski jak tam pana informator Marek L. Który jest oskarżony o oszustwa Od niego będzie pan miał brednie
Janusza
2 miesiące temu
Kiedy zrobi reportaż o pedofilach wśród dziennikarzy
Adada
2 miesiące temu
Żenada.
Jasio
2 miesiące temu
Jak skończy się kasa żydowska TVN to zobaczymy jak będzie śpiewał p. Sekielski.
bCGPtPEX
ewa
2 miesiące temu
Panie Siekielski, jeśli to Pan czyta, że Pan się nie boi... ?Bóg istnieje...zostanie Pan z tego gorzko rozliczony... Chwała Panu
Ida
2 miesiące temu
Pedofilia to pedofila- czy w kosciele czy w świecie artystycznym- to zło, okrucieństwo i zadawanie cierpienia niewinnemu człowiekowi, a i te słowa sa za słabe. I zawsze powinna byc karane. Ale kosciol to miejsce w którym, jak wpaja sie nam od dziecka, ma ponoć mieszkać bóg, dobro, miłość. To miejsce w którym mamy czuć sie bezpiecznie. To ksieza którzy nas pouczają, spowiadają, zadają pokutę nawet za wypowiedzenie przekleństwa. A sami kim sa? Mnóstwo rodziców nie puściliby swoich dzieci na imprezę w w dzakuzi z reżyserem filmowym, ale do kościoła, na posługę juz tak i to niemal większość polskich rodziców i dziadków. Dlatego to takie ważne by mowić o pedofilii w kosciele.. A jak p. Sekielski skończy jeden temat to moze pójdzie dalej. A moze ktos inny, przecież on nie ma takiego obowiązku..
🤮🤮🤮
2 miesiące temu
Masz papież dobrze o wszystkim wiedział tylko używał ręce ten Watykan to jedna wielka mafia pedofili
Nnn
2 miesiące temu
Tylko czy napewno o prawde tu chodzi.... Musi miec z tego niezla kase i tyle.... A jeśli chodzi o JPII to powinien odpuscic.... On nie zyje i to slaby pomysl...
VENOM75
2 miesiące temu
Panie prokuratorze Ziobro myslę, że ten film da Panu do myślenia.
Gość
2 miesiące temu
Benedykt jest fajniejszym, jeśli można tak skrótowo, papieżem niż był ten "nasz" :-(
...
Następna strona
bCGPtPFz