Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|
aktualizacja

Trumna z ciałem królowej Elżbiety została wystawiona w sali balowej na zamku Balmoral. Miejsce miało dla niej szczególne znaczenie (ZDJĘCIA)

163
Podziel się:

Trumna z królową Elżbietą II znajduje się aktualnie w sali balowej zamku Barmoral. W balach, które tam organizowano, Elżbieta brała udział od czasu, gdy miała 12 lat. Jako królowa aż do 2019 roku bawiła się tam w towarzystwie Filipa.

Trumna z ciałem królowej Elżbiety została wystawiona w sali balowej na zamku Balmoral. Miejsce miało dla niej szczególne znaczenie (ZDJĘCIA)
Trumna z ciałem królowej Elżbiety została wystawiona w sali balowej na zamku Balmoral. Miejsce miało dla niej szczególne znaczenie (ZDJĘCIA) (GETTY)

W czwartek świat obiegła smutna wiadomość. W wieku 96 lat zmarła królowa Elżbieta II. Wiekowa monarchini rządziła przez 70 lat i była najdłużej panującym władcą Wielkiej Brytanii.

Pogrzeb królowej Elżbiety ma odbyć się w czasie nie dłuższym niż dwa tygodnie od śmierci monarchini, w Katedrze Westminsterskiej. Media podają dwie daty tego wydarzenia - 18 lub 19 września. Następnie trumna przetransportowana zostanie do Zamku Windsor, a następnie złożona w Kaplicy św. Jerzego. Zgodnie z wytycznymi "Operacji London Bridge" monarchini spocznie w grobowcu, w którym pochowany jest jej ojciec, król Jerzy VI.

Aktualnie ciało królowej znajduje się w zamku w Balmoral. Trumnę z ciałem zmarłej umieszczono w sali balowej, gdzie personel, który obiecał pozostać z nią "do końca", ma okazję w przeciągu dwóch dni oddać jej należyty hołd. Elżbieta następnie zostanie przewieziona do Pałacu Holyroodhouse w Edynburgu, a stamtąd przetransportowana do Londynu.

Służące balom pomieszczenie miało dla królowej szczególne znaczenie. To właśnie tam odbywał się aż do 2019 roku coroczny bal, którego wyprawianie rozpoczęli w 1852 roku królowa Wiktoriaksiążę Albert. Był to sposób royalsów na podziękowanie pracownikom za ich ciężką pracę, lojalność i służbę. Elżbieta uwielbiała to wydarzenie i z radością brała w nim udział, odkąd skończyła 12 lat.

Na wielu archiwalnych nagraniach i zdjęciach można zobaczyć, jak monarchini wraz z ukochanym mężem, księciem Filipem, uczestnicy w tanecznym wydarzeniu organizowanym w szkockim zamku.

Zobaczcie.

Zobacz także: HM The Queen & the Royal Family: Eightsome Reel at Balmoral Castle, Scotland
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(163)
Dwg
rok temu
Klasę to ona miała do samego końca :)
Bdndn
rok temu
Karol III w swoim pierwszym (swoją droga wzruszającym) orędziu wyraził swoją miłość do Harrego i Meghan. Oczywiście, to dobre wizerunkowo, ale uważam, że to piękny gest i publiczne wyciągnięcie ręki. Może wrócą po rozum do głowy. Szkoda czasu na rodzinne spory
Polka
rok temu
Wspaniałej duchem i umysłem.... Niech Jej ziemia lekką będzie... wyrazy współczucia wszystkim bliskim Królowej
miko
rok temu
God save the Queen...
Pudel
rok temu
Pudel, zanim coś napiszesz to się dowiedz. Pogrzeb jest 19go i bedzie dniem wolnym dla wszystkich Brytyjczyków.
Najnowsze komentarze (163)
bab
rok temu
Taki ludzi to już nie znajdzie się . Była wyjątkowa sam w sobie nie ma równych sobie na świecie. Kobieta z KLASĄ ELEGANCJA i SZYK. Współczucie dla RODZINY
Nina
rok temu
Wspaniała życzliwa kobieta i skromna
Darek
rok temu
Dajcie spokój już z tym. Teraz przez trzy miesiące będziemy słuchać o Królowej. Zmarła, miała swoje lata, takie życie. Na co drążyć
P. T
rok temu
Bzdura totalna, trumna jak juz cos to wyjechała z zamku i bedzie najpierw wystawiona w edynburgu
Paranoja
rok temu
Kobieta z wykształceniem PODSTAWOWYM. Jak mogła mieć coś do gadania? Kumacie to? Co zrobila na wiesc ze polscy lotnicy broniacy Anglii nie byli dopuszczeni do defilady zwyciastwa w Londynie ,bawili sie ,pili , ,tanczyli przez dziesiatki lat a my bylismy zamknieci odzieci od cywilizowanego swiata w komunie ... no i jeszce zalatwili na gen.Sikorskiego ..a krolowa tanczyla....
Aaaa
rok temu
Przed napisaniem artykułu przeczytać wikipedię... Katedra Westminsterska i opactwo Westminsterskie to całkowicie inne miejsca, pierwsza jest katolicka, a drugie anglikańskie
Etta
rok temu
Queen Elizabeth ❤🖤
Vogel
rok temu
Kochana dobra Królowa Elizabeth II.
Niki
rok temu
Typowe dla Polaków 😡tzw nagonka,nigdy nie zabieram głosu nie znając sytuacji a w tym przypadku rodziny królewskiej,dajcie Im przeżywać żałobę w spokoju a nie na każdej str hejt,jak nas widzą tak nas piszą,potem dziwią się Polacy że ktoś ich nie lubi i mają RACJĘ!!!
Kaj.
rok temu
Jeżeli król Karol postąpi mądrze to powinien odzyskać syna , zespolić królestwo i kochać ludzi .
Cerata
rok temu
"- Milordzie co za bal. Jestem pierwszy raz w Balmoral... Ależ Pan tańczy. To już dwa lata jak nie żyje nasza Elizabeth II. Był Pan na jej pożegnaniu. Gdzie widział Pan Królową po raz ostatni? - Well, cóż Milejdi. Leżała dokładnie w miejscu gdzie Pani tańczy teraz.
Cerata
rok temu
w sali balowej trumna... no to rzeczywiście styl i ogłada. mogli w kuchni obok lodówki albo kredensu.
FFFFF
rok temu
Karol przyjaciel Klausa Schwaba, zwolennik NWO.
Patrycja
rok temu
Dajcie już spokój!!!!!! Człowiek jak człowiek!!!!!
...
Następna strona