Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|
aktualizacja

TYLKO NA PUDELKU: Rozmodleni Wojciech Modest Amaro i jego żona stają w obronie księży! "To są też ludzie. POPEŁNIAJĄ BŁĘDY" (WIDEO)

369
Podziel się:

Wojciech i Agnieszka Amaro, którzy "głoszą świadectwo wiary", przyszli na pokaz Macieja Zienia. Udzielili nam wyczerpującego wywiadu, w którym opowiedzieli o Kościele. "Bez księży nie ma nas. Będziemy oderwani od wszystkich sakramentów, od spowiedzi, która jest dla nas kluczowa" - stwierdzili.

TYLKO NA PUDELKU: Rozmodleni Wojciech Modest Amaro i jego żona stają w obronie księży! "To są też ludzie. POPEŁNIAJĄ BŁĘDY" (WIDEO)
Wojciech Modest Amaro i jego małżonka dywagują o religijności (AKPA, Pudelek.pl)

Wojciech Modest Amaro, z domu Basiura, przez pięć edycji był gwiazdą polsatowskiego show "Piekielna kuchnia", gdzie z wdziękiem doprowadzał uczestników do łez. Po tamtym furiacie nie ma już podobno ani śladu, bo miejsca ustąpił mu bogobojny krzewiciel wiary.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wojciech Modest Amaro: "Nie można oddzielać wiary od instytucji kościoła"

Wojciech i jego małżonka Agnieszka uświetnili swoją obecnością czwartkowy pokaz Macieja Zienia w Warszawie, podczas którego zgodzili się udzielić wywiadu Michałowi Dziedzicowi. Poruszone przez nich tematy oscylowały wokół wiary i Kościoła katolickiego.

Mamy w domu kaplicę, gdzie możemy się modlić. Dla nas to jest normalne, wręcz naturalne. Tam są msze święte - przypomniała Agnieszka.

Szef kuchni, podobnie zresztą jak jego ukochana, już od dobrych paru lat daje publicznie świadectwo swojej niezachwianej wiary, którą odnalazł dopiero w późniejszym etapie życia. Agnieszka przyznała, że pojednanie z Bogiem kompletnie ich odmieniło i nadało sens życiu.

Nie zawsze było nam po drodze - stwierdziła. Punkt zwrotny nastąpił kilka lat temu. Było to doświadczenie spotkania żywego Boga. Trudne do opisana po ludzku. Byliśmy ludźmi, którzy nigdy by nie pomyśleli, że coś takiego ich spotka. Takiej miłości i prawdy, którą poznaliśmy, nie ma nigdzie. Nie szufladkujcie wiary jako coś, co jest staroświeckie czy niemodne.

Następnie reporter Pudelka zapytał Agnieszkę i Wojciecha, czy rozróżniają instytucję Kościoła od wiary. Okazuje się, że nie.

Żeby zgłębić wiarę, nie można się odcinać od Kościoła - zawyrokowała Agnieszka. Ludzie tego nie rozumieją. Patrzą na wiarę przez pryzmat tego, co robią księża. To są też ludzie, którzy popełniają błędy i będą z tego rozliczani. Bez księży nie ma nas. Będziemy oderwani od wszystkich sakramentów, od spowiedzi, która jest dla nas kluczowa. Od chrztów, od ślubów. Trzeba się nad tym zastanowić głębiej, zanim zacznie się krytykować ten nasz Kościół. Poznaliśmy wspaniałych księży, którzy heroicznie starają się pomóc drugiemu człowiekowi i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Nie aspirują, żeby być na pierwszych stronach gazet - dodał Wojciech. Robią to w ciszy, w pokorze i to jest piękne. Robią to z miłością, którą otrzymali. Tej miłości nie da się schować do kieszeni, nie da się nią nie dzielić. Tak mają ludzie, którzy doświadczyli Boga. Stąd są świadectwa i projekty ludzi, którzy napędzeni miłością Boga chcą nieść pomoc innym.

Amarowie nie kryją, że początkiem ich duchowej metamorfozy było cudowne - jak twierdzą - uzdrowienie Agnieszki, które dokonać się miało podczas mszy świętej pod Częstochową.

Nie mieliśmy objawienia, ale przeżyliśmy wiele cudów. Doświadczyliśmy Boga w swoim życiu - zdradzili.

Agnieszka dodała od siebie, że "najgorsze, jak się miesza politykę z wiarą": To kompletnie nie o to chodzi - stwierdziła. I myślę, że stąd jest w ludziach taka awersja do Kościoła, bo ta polityka gdzieś wychodzi.

Obejrzyjcie cały wywiad.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(369)
Jam
2 miesiące temu
Osoby wierzące zrozumieją o co im chodziło w tej wypowiedzi. Każdy jest grzesznikiem i każdy ze swoich grzechow będzie rozliczony. Zamiast skupiać się na innych osobach spójrzcie w swoją duszę i sprawdźcie co jeszcze dobrego możecie zrobić. Czy jesteście pojednani z Bogiem? Nie znacie dnia ani godziny
Jrrh
2 miesiące temu
Nawet nie ma co tu komentowac, niech zyja w swoim świecie.
Ona
2 miesiące temu
ja osobiście znam wielu wspaniałych Kapłanów, którzy poświęcają swoje życie, aby nieść pomoc innym! To nieprawda, że nie trzeba chodzić do Kościoła, jeśli jest się wierzącym. Tylko w Kościele są SAKRAMENTY I KOMUNIA! Eucharystia daj życie. A spowiedź obmywa Was z grzechów. Posłuchajcie ciekawych wywiadów z egzorcystami nt. spowiedzi... Życzę Wam nawrócenia i doznania prawdziwej obecności Jezusa w życiu. Jezus jest głową Kościoła i on go ustanowił.
Ona
2 miesiące temu
Boże wybacz tym, którzy stają przeciwko Tobie. Ludzi nawracajcie się , bo po śmierci zostaje tylko Wasza DUSZA!!! Po co Wam wartości materialne, pieniądze, uroda?? To wszystko jest bez znaczenia. jeśli zatracicie swoją Dusze! Pan Basiura otrzymał Łaskę Nawrócenia i jeśli zaprosisz Jezusa do swojego życia to też możesz się zbawić. Ja też przeżyłam nawrócenie i wiem , że świat duchowy naprawdę istnieje. Tylko w Kościele są SAKRAMENTY dlatego trzeba się modlić za kapłanów a wspaniali kapłani istnieją!
Dyzio
2 miesiące temu
Chcesz uderzyć w Polskę, uderz w Kościół. Taktyka stosowana od wieków przez naszych zachodnich i wschodnich... przyjaciół. Nie dziwi więc histeria na tym niemieckim portalu i opluwanie w komentarzach ludzi, którzy identyfikują się z Kościołem.
Najnowsze komentarze (369)
nick
2 miesiące temu
Ona bardzo skrzywdzona przez lekarza medycyny estetycznej (zdjęcie górne)
no fake news
2 miesiące temu
no nie do konca, to przedstawiciele Boga na ziemi. Sami sobie tak ustanowili, wiec sie Amaro ty hochstaplerze zamknij, bo ci siano z butow wystaje. a twojej plastikowej Loli to juz wogole.
Gość
2 miesiące temu
Robią biznes na "swojej wierze", gdyby nie to to by już wszyscy o nim zapomnieli...
NIgdy
2 miesiące temu
Rozumiem , że można wybaczyć księdzu wiele, rzeczy np. kłamstwo, jakąś drobną kradzież , nawet jazdę po spożyciu, ale jak można wybaczyć molestowanie niewinnych dzieci, które mają potem traumę na resztę życia. NIGDY !!!!!
kkkkkk
2 miesiące temu
Ciekawe czy byliby tacy wyrozumiali , gdyby chodziło o ich dzieci jakby jakiś świętobliwy ksiądz je molestował
gosc
2 miesiące temu
to straszne co on mowi ze ksiadz to tez czlowiek i ma prawo zgrzeszyc a gdyby tak grzszyl i krzywdzil jego dzieci to co by wtedy mowil rob tak dalej masz prawo bladzic i wybaczyl a dziecku powiedzial nic sie nie stalo chyba z nadmiaru kasy przewrocilo sie jemu w glowie
!!!!!!!!!!!!!...
2 miesiące temu
Ciekawe czy też by tak mówił, gdyby ten "błąd" popełnili z jego dziećmi??????????
braq
2 miesiące temu
brawo dla tych Państwa za ich odwagę i przyjęcie hejtu jaki się zaraz na nich wyleje ! brawo za propagowanie i mówienie o wartościach nadrzędnych !
Bolo
2 miesiące temu
Katolik pełną gębą, domowa kapliczka w której modli się zgodnie z przykazaniami z trzecią żoną
gosc
2 miesiące temu
Pan Basiura widac dobrze odlecial ze swoimi wywodami
Lina P.
2 miesiące temu
To teraz TAKIE kreacje noszą ci "rozmodleni" no no💃
Ola
2 miesiące temu
Niech sobie żyją jak chcą i nie narzucają swojej wiary innym.
Czytelnik
2 miesiące temu
To co robią księża to grzechy śmiertelne nie żadne błędy
prorok
2 miesiące temu
Pan basiura bo tak sie nazywa (amaro to ksywka) naprawdę mi imponuje i zazdroszcze mu jego wiary w Boga i gorliwości w modlitwie, kiedyś myslałem o nim inaczej tak jak o wszystkich tych żałosnych pajacach z tvn czy polastu, jest dla mnie wzorem i idolem, może kiedyś też taki będę, to Kohelet ma rację mówiąc, że wszystko to marności tego świata, które przeminą i są niczym wobec życia które nas czeka, ale nie wszystkich, tylko tych którzy sobie tu na ziemi na to zasłużą.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie