Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

W nocy PiS przegłosował poprawkę o DOFINANSOWANIU KOŚCIOŁA. "Jest wyjątkowo pozbawiony przychodów w okresie epidemii"

471
Podziel się

Zmiany w projekcie tarczy antykryzysowej przedstawiono podczas obrad Komisji Finansów Publicznych.

W nocy PiS przegłosował poprawkę o DOFINANSOWANIU KOŚCIOŁA. "Jest wyjątkowo pozbawiony przychodów w okresie epidemii"
PiS zaproponował nowe rozwiązania w projekcie tarczy antykryzysowej (ONS)
bCHwRBDp

Nie jest tajemnicą, że w obliczu epidemii koronawirusa Polacy szczególnie uważnie przyglądają się działaniom rządu. Pośród regularnie wprowadzonych, a z czasem stopniowo wycofywanych obostrzeń najwięcej emocji wzbudzało zamieszanie wokół wyborów prezydenckich.

Podczas gdy uwaga większości obywateli zwrócona jest właśnie na wybory kolejnego prezydenta Rzeczpospolitej, w Sejmie wciąż trwają prace nad tarczą antykryzysową, która ma stanowić wsparcie dla przedsiębiorców i gospodarki.

bCHwRBDr

Podczas czwartkowego nocnego głosowania do projektu zaproponowano jednak poprawkę zakładającą możliwość ubiegania się o dofinansowanie również kościoła oraz związków wyznaniowych. O zmianach za pośrednictwem Twittera poinformowała posłanka Lewicy Hanna Gil-Piątek.

Co robi poprawka o włączeniu związków wyznaniowych w benefity kolejnej tarczy antykryzysowej? Wjeżdża o 1.00 w nocy na Komisję Finansów Publicznych cała na biało. Zabierać pracownikom, dawać biznesom kościelnym - seems legit. W jakim kraju ja żyję - napisała na swoim profilu.

Jak konieczność finansowego wsparcia Kościoła tłumaczą pomysłodawcy zmian? Przewodniczący komisji pracującej nad tarczą antykryzysową poseł PiS Henryk Kowalczyk twierdzi, że duchowni również boleśnie odczuli czasy pandemii.

bCHwRBDx

Kościół jest wyjątkowo pozbawiony przychodów w okresie epidemii. Ma osoby zatrudnione - uzasadniał zmiany Kowalczyk.

Wśród nowych zmian w projekcie tarczy antykryzysowej ma również pojawić się zapis umożliwiający pracodawcom wysłanie zatrudnionych na urlop bez ich zgody.

Co sądzicie o pomysłach zmian w tarczy antykryzysowej?

bCHwRBDy
bCHwRBDS
KOMENTARZE
(471)
Aga
miesiąc temu
Słucham.....?!! Myślałam, że to fake
Pfff
miesiąc temu
Wszyscy są czegoś pozbawieni dla pracujących nie ma nic!!
Płotka
miesiąc temu
A kościół od kiedy przepraszam podatki płaci, żeby mu pomagać? Po kryzysie będzie dochody przynosić skarbowi państwa?
bCHwRBDT
Tyty
miesiąc temu
Ahahaha, w jakim ja kraju żyje 😂😂😂
PRL v2
miesiąc temu
Ma to gdzieś. Ten kraj to cyrk. Już dawno to wiedziałem
Najnowsze komentarze (471)
gosc
miesiąc temu
pudel jak zwykle o polityce i o pisie,chore,lewacki portal, jakby ktos chcial czytac o polityce to od tego sa onet wp i inne
k222
miesiąc temu
precz z pisem
kolo
miesiąc temu
Rydzykowi i innym krzyżowcom z koryta dać muszą przed wyborami co by w tv radio i w kościele baranom mówili na kogo głosować.
WLODEK
miesiąc temu
ZDRAJCY!!!!!!TRYBUNAL STANU!!!!!!!!!
babcia
miesiąc temu
Niech się zastanowią dlaczego ludzie się modlą jak nigdy, a wysłuchiwać ich opinii nie chcą tak bardzo.Tylko żebrzą /tak mówiła gospodyni proboszcza/- a podatków nie płacą.Biznes to biznes. Są zyski są straty.
Ana
miesiąc temu
Buhagahahaha, chodzi o kosciol czy Rydzyka. Bo kosciol.jest finansowany przez Watykan.
Ana
miesiąc temu
Niech tylko spróbują to zrobić. To chamstwo.Co to ma znaczyć? Nie chcemy takiego rządu! !! Precz!.
Polak
miesiąc temu
A niby dlaczego księża nie mogą iść i zbierać truskawek,czereśni lub szparag.Jak ktoś chce kasy to ma sobie zarobić.Nauczyli się że zawsze dają.Jak nie rząd to od ludzi ciągną ile się da bez skrupułów.A podobno wobec Boga wszyscy równi.Zrzucać te czarne kiecki ,wskakiwać w robocze portki i do roboty pasożyty! A z jakiej racji oni mają korzystać z tarczy antykryzysowej i z naszych podatków.Watykan bogaty ,niech im da. Złodziejstwo,wyłudzanie,łajdactwo,pedofilia -oto jaki mamy kler. Nic dziwnego że ludzie się od nich odsuwają.Zawsze wiara była dla mnie ważna,wierzę w Boga,ale w nich i w ich szczere posługi już nie.Modlić można sie obojętnie gdzie ,bo Bóg jest wszedzie. Dlaczego nie chcą prowadzić ksiąg przychodow i rozchodów,boją sie Urzedu Skarbowego? No cóż już tyle dochodów i fróżnych ktętactw by się nie ukryło.Zakłamani do ptęgi.
bCHwRBDL
Www
miesiąc temu
To jest śmieszne. Co oni odwalają. Za malo kasy za pogrzeb biorą. Nie pomagają przedsiębiorca,, ale kościołowi już tak. Żenada. Od zawsze mówiłam, że Pis puści nas z torbami
Ula
miesiąc temu
Nie idę na wybory. Złodziejski kraj.
Vik
miesiąc temu
Chyba elektorat odchodzi stąd taki desperacki krok,🤯
Sara
miesiąc temu
Kasy fiskalne niech założą ,skoro cennik mają ,i jeszcze kasę drą z naszej kieszeni ,podatki niech płacą,a pis już wie że jest głęboko w d.pie,
chudy
miesiąc temu
ludzie chca wrocic do pracy.ratowac to co om zostało a wy co robicie? tak wy.rzad i wy ktorzy na nich glosujecie.ZROZJEBALUSCIE LUDZIOM ŻYCIE.oby to byl wasz koniec. wstyd.wy i kosciol to wy i pieklo za to co robicie Polsce.
Kaczor
miesiąc temu
Przegiecie ale czego można się spodziewać po pisowcach.🤮
...
Następna strona
bCHwRBEn