Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Zaangażowana Małgorzata Kożuchowska apeluje: "Niech nasz głos będzie głosem wszystkich Polaków wobec ZAGROŻENIA Z ZEWNĄTRZ"

255
Podziel się:

"Obrona naszych polskich i unijnych granic to nasz oczywisty obywatelski obowiązek, a jednocześnie obowiązek ludzki to pomoc tym, którzy bez tej pomocy stracą życie" - napisała Małgorzata Kożuchowska w obszernym poście, odwołując się do kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.

Zaangażowana Małgorzata Kożuchowska apeluje: "Niech nasz głos będzie głosem wszystkich Polaków wobec ZAGROŻENIA Z ZEWNĄTRZ"
Małgorzata Kożuchowska zabrała głos w sprawie uchodźców (AKPA)
bETUuDxh

Wydarzenia z granicy polsko-białoruskiej niezmiennie budzą wśród opinii publicznej ogromne emocje. Coraz więcej rodzimych celebrytów decyduje się zabrać głos w sprawie kilku tysięcy migrantów, którzy chcą przedostać się na teren naszego kraju (a siłowo pomóc im w tym chce reżim Aleksandra Łukaszenki). Swoją pełną wulgaryzmów, emocjonalną wypowiedzią o strażnikach granicznych - nazwanych "mordercami"Barbara Kurdej-Szatan wpędziła się zresztą w niemałe kłopoty.

Są też i tacy prominenci, którzy aktywnie usiłują pomagać uchodźcom przed zbliżającą się zimą. Maja Ostaszewska zainicjowała nawet zbiórkę w warszawskim Nowym Teatrze, a następnie ruszyła na Podlasie, gdzie przez tydzień niosła pomoc potrzebującym. Jej działania wykpił niedawno publicznie sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Sebastian Kaleta.

bETUuDxj
Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska: "Też jestem frankowiczem"

Teraz do publicznej dyskusji o kryzysie na granicy polsko-białoruskiej dołączyła jedna z najpopularniejszych aktorek w branży, Małgorzata Kożuchowska. W obszernym wpisie celebrytka jawi się jako głos rozsądku, z jednej strony doceniając ciężką pracę strażników granicznych, z drugiej zaś przypominając o moralnym obowiązku interwencji humanitarnej.

bETUuDxp

Moi Drodzy! - zaczęła. Miniony tydzień był u mnie bardzo intensywny! Dwa różne plany zdjęciowe i spektakle w weekend spowodowały, że moja uwaga musiała być szczególnie skoncentrowana na pracy, a nie było to łatwe... Tak jak pewnie każdy z Was, przejmuję się i przeżywam to, co dzieje się na naszej wschodniej granicy. Trudno normalnie funkcjonować, mając przed oczyma obrazy, które codziennie widzimy w różnych serwisach informacyjnych.

Setki, a nawet już tysiące ludzi sprowadzonych z premedytacją na granicę i uwięzionych przez bezwzględny reżim Łukaszenki. Ludzi oszukanych, wykorzystywanych jako naboje, żywe tarcze w nowym rodzaju wojny: wojny hybrydowej. Porażający cynizm białoruskiego dyktatora. Zostaliśmy postawieni w arcytrudnej sytuacji. Obrona naszych polskich i unijnych granic to nasz oczywisty obywatelski obowiązek, a jednocześnie obowiązek ludzki to pomoc tym, którzy bez tej pomocy stracą życie.

Dziękuję i wspieram wszystkich pełniących służbę na granicy, dzięki Wam czujemy się bezpiecznie. Dziękuję też wszystkim, którzy niosą pomoc oszukanym migrantom, żeby ta "podróż" nie miała tragicznego końca w lesie. Modlę się za wszystkich ludzi dobrej woli i modlę się o pokój.

To, co uważam w tej chwili za bardzo ważne, to jedność - niech nasz głos będzie głosem wszystkich Polaków wobec zagrożenia z zewnątrz - wiele razy w naszej historii udowodniliśmy, że to potrafimy. Jeśli chcecie i możecie pomóc wklejam linki do organizacji, które się tym zajmują. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach jest zapowiedziana zbiórka pieniędzy na te cele. Zbiórki prowadzą również @fundacjaocalenie @polskamisjamedyczna @caritaspl @polski_czerwony_krzyz i wiele innych.

bETUuDxq

Dla wzmocnienia swojego apelu Kożuchowska udostępniła cytat Jana Pawła II z jego wizyty duszpasterskiej w Skoczowie, gdy apelował, by "ludzie słuchali swojego sumienia". Wpis 50-latki spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem internautów.

Jedyny mądry wpis osoby publicznej.

Takim wpisem pokazała jak wielką klasę Pani posiada.

Już się bałem, że poleci Pani celebryckim hejtem jak niektórzy... Ukłony i wyrazy szacunku!

bETUuDxr

A Wy doceniacie jej inicjatywę?

W Pudelek Podcast ujawnimy, ile Małgorzata Rozenek płaci nam za pochlebne komentarze!

bETUuDxs
bETUuDxK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(255)
Aaa
2 tyg. temu
W zasadzie bardzo dobrze napisała i oddała cała sytuacje
rozsądek
2 tyg. temu
w końcu jakiś głos rozsądku z tego aktorskiego patoświata
Paula
2 tyg. temu
Brawo!!
bETUuDxL
Klasa
2 tyg. temu
To jest osoba rozumna, ktora rozwija sie intelektualnie. Klasa
Lea
2 tyg. temu
I to jest prawdziwa Patriotka.Brawo p.Malgosiu
Najnowsze komentarze (255)
Ivo
2 tyg. temu
Nie przepadam za nią ale w tej kwestii podpisuję się pod tym co powiedziała. Bardzo rozsądnie. Co do Mai Ostaszewskiej, histeryczne zachowanie, które nie pomaga. Granica musi być chroniona oraz pomóżmy uchodźcom, którzy są teraz w tak trudnym położeniu. Niech z tą pomocą jadą odpowiednie organizacje a nie rozhisteryzowane aktorki.
Prawdziwy Pol...
2 tyg. temu
MAŁGOSIU KOŻUCHOWSKA...JESTEŚ WIELKA!!! BRAWOOOOOO
Qla
2 tyg. temu
Typowa Kozuchowska.Kadzi wszystkim opcjom po rowno.Aby te milionki zawsze byly.I z reklam I z tvp I z TVN.A jak ta poruszona, to niech sie dolaczy do Ostaszewskiej I gania po tych lasach.Albo im osrodek ze swych milionow wybuduje bo ja stac. I to bedzie prawdziwie po chrzescijansku.A nie linki wkleja na kolejne daniny od zwyklych ludzi...
Koleżanka
2 tyg. temu
A może byś się zajęła tymi chorymi na raka z uwagi na brak dostępu do lekarza, dziećmi niepełnosprawnymi .
ciekawy
2 tyg. temu
A niby po co ten głos zabrała ? tak na wszelki wypadek coś powiedziała .
Poetessa
2 tyg. temu
Dużo słów, a ja wyczytałam tylko: jestem za, a nawet przeciw. Nie zajmę jednoznacznie stanowiska, bo przecież mogę sobie zaszkodzić. Ale się wypowiem, bo jestem celebrytką.
Aga
2 tyg. temu
Po co te zbiórki, jak UE ma dać 700 tys.?
Anna
2 tyg. temu
Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. A tak na marginesie. Ta zbiórka pieniędzy to tak jakby w 1920 zbierać na bolszewików. Młode byki na granicy w markowych ciuchach i nowymi telefonami faktycznie potrzebują darowizn
bETUuDxD
Wyborczyni Pi...
2 tyg. temu
NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE! Naszym obowiązkiem jest chronienie POLSKICH GRANIC I POLSKICH OBYWATELI! Zakaz wjazdu dla bandytów, nierobów, bez poszanowania naszej kultury i religii i życia! Mam dość wmawiania mi że " musimy" ich przyjąć. NIE MUSIMY! Nie jesteśmy im nic winni. Nie ja ich pakowałam w plecaki i wysyłałam do Europy. Niech odbędzie się deportacja na KOSZT ICH PAŃSTW!
Ndjdj
2 tyg. temu
Oni nie sa uwiezieni przez rezim Łukaszenki, kiedy sa na polskiej ziemi. Co to za bełkot symetrystyczny? Jak sa w naszych lasach to Polska ma obowiazek zastosowac przepisy miedzynarodowe, rozpatrzyc wnioski o azyl i odeslac tych ktorym sie nie nalezy, a nie robic pushbacki. Niech apeluje o wpuszczenie Frontexu i zajecie sie ludzmi ktorych polski “rezim” skazuje na smierc z zimna.
Femme
2 tyg. temu
Kożuchowska napisała "obowiązek ludzki to pomoc tym, którzy bez tej pomocy stracą życie", czyli powiedziała to samo co inni aktorzy, na których wylewa się hejt za normalny odruch człowieczeństwa.
Wyrwa
2 tyg. temu
Jak to katolicy mówią? Bogu świeczkę, diabłu ogarek? Kurskiemu się pani Kożuchowska nie narazi, kasa i role będą, a i czyste sumienie zachowa. Jadne,. Proszę się modlić, bardzo mocno modlić. Przy tym nieudolnym rządzie umrze w lesie więcej dzieci. No ale się co prawda, hmmm modlimy. I bronimy granic, toż to wojna. Ludzie, używajcie czegoś takiego jak mózg.
Kożuch
2 tyg. temu
Całe to pseudo-patriotyczne wzmożenie jest oparte na kłamstwie. Kiedy ludzie umierają z zimna i głodu, nie można rozdzielać moralności i real-polityki. Śmierć w lesie jest real-polityczna; dla umierającego nie ma nic bardziej realnego, ale także dla tych, którzy ją spowodowali i do niej dopuścili staje się realnością. Będzie im ciążyć przez dziesięciolecia
noAnn
2 tyg. temu
Typowa polska katoliczka, hipokrytka bez serca dla bliźniego
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETUuDyw
bETUuDyx
bETUuDyy
bETUuDyz
bETUuDyA
bETUuDyf