Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

"Zatroskany" Tadeusz Rydzyk drży o młodych uczestników protestów: "Teraz za aborcją, a wnet ZA EUTANAZJĄ"

359
Podziel się:

"Gdzie Wy jesteście rodzice, dziadkowie, babcie?" - zamartwiał się o los zwolenników praw kobiet toruński redemptorysta. Troska godna podziwu?

"Zatroskany" Tadeusz Rydzyk drży o młodych uczestników protestów: "Teraz za aborcją, a wnet ZA EUTANAZJĄ"
Tadeusz Rydzyk zamartwia się o poglądy uczestników protestów (East News, ONS.pl)
bEKrZobp

Nikt już chyba nie ma wątpliwości, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego pod wodzą Julii Przyłębskiej w sprawie aborcji wzbudziła ogromne emocje. W wyniku barbarzyńskiego orzeczenia, w myśl którego terminacja ciąży z powodu uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby płodu jest niezgodna z konstytucją, od kilku dni trwają protesty na ulicach większości polskich miast.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego skomentowali już chyba niemal wszyscy. Od gwiazd show biznesu, poprzez hierarchów kościelnych i polityków wszelkich opcji, głos każdej osoby publicznej elektryzował ogólnopolskie media. Co ciekawe, decyzja TK zyskała też sporo uwagi poza granicami Polski, a poparcie dla protestujących kobiet wyraziły m.in. Miley Cyrus, Dua Lipa czy Juliette Binoche.

bEKrZobr
Zobacz także: Strajk Kobiet. Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiada Tadeuszowi Rydzykowi

Teraz sprawę protestów postanowił skomentować toruński redemptorysta i biznesmen Tadeusz Rydzyk. Majętny zakonnik nigdy nie ukrywał ciepłego stosunku do obozu rządzącego i choć zdarzały im się utarczki słowne, to zawsze w końcu znajdowali wspólny język. Nie powinno zatem dziwić, że czerpiący garściami z państwowych funduszy Rydzyk jest zagorzałym przeciwnikiem walki o prawa kobiet.

bEKrZobx

Zobaczcie państwo, co się dzieje. To jest dzwonek, dzwon alarmowy. Te niby manifestacje uliczne, są oczywiście manipulowane, są sterowane zwłaszcza przez tzw. media społecznościowe. Są też grupy anarchizujące w Polsce - rozprawiał żywo o Strajku Kobiet podczas audycji By odnowić oblicze ziemi.

Toruński biznesmen najbardziej ubolewał jednak nad udziałem w protestach młodych ludzi. Zdaniem Rydzyka zachodzi bowiem obawa, że poglądy ich uczestników mogą się "zradykalizować", przez co wyrażą poparcie dla idei, które są mu szczególnie dalekie. Redemptorysta postanowił więc wspaniałomyślnie zwrócić się do ich rodzin, a szczególnie seniorów.

Czy chcecie, żeby Wasze dzieci w to weszły? Jak słyszę, czy widzę, jak w tych rozróbach biorą udział nastolatkowie ze szkół już nawet podstawowych, średnich, pytam: gdzie są Wasze dzieci? Gdzie Wy jesteście rodzice, dziadkowie, babcie? - rozprawiał zatroskany "Ojciec Dyrektor".

Wielu może się więc zastanawiać, co właściwie jest nie tak w korzystaniu z obywatelskich swobód, które gwarantują nam konstytucja i demokracja. Według Tadeusza Rydzyka nie powinno się bowiem "budzić dzikiego zwierza", który siedzi w protestujących.

bEKrZoby

Raz obudzony nie cofnie się przed niczym. Ten dziki zwierz może być w człowieku. Jeżeli człowiek nie wyrwie z korzeniami swoich wad, tego zła, a jeżeli opowie się za "złym", za szatanem to staje się jak dziki zwierz. W historii ludzie to przeżyli niejeden raz - przekonywał gorączkowo.

To jednak nie koniec, bo obrotny toruński biznesmen postanowił nieco nastraszyć swój główny elektorat, czyli osoby starsze i w podeszłym wieku. Rydzyk ostrzegał bowiem słuchaczy, że protestujący, którzy dziś walczą o prawa kobiet, w przyszłości mogą wnosić o legalizację eutanazji. Tym samym postanowił oczywiście utrwalić stereotyp, jakoby eutanazja była "morderstwem" wymierzonym w seniorów.

To na przyszłość to bardzo źle zwiastuje. To dla Was, dla rodziców, starość szykuje się bardzo nieciekawie. Jeżeli tak są wychowywane dzieci, to one nie będą szanowały swoich rodziców. Teraz są za aborcją, ale wnet za eutanazją - groził.

Zmartwiliście się?

bEKrZobz
bEKrZobA
bEKrZobS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(359)
Jarek
12 miesięcy temu
Jeszcze ci kasy za mało???
Xxx
12 miesięcy temu
Brak mi słów jak te babcie idą jeszcze za nim?!! Młodzi wszystko wiedza, ze to kpina..
Gość
12 miesięcy temu
Dajcie spokój z tą eutanazją jako straszakiem. To nie działa. Wszyscy się boją, że będą konać w męczarniach i nikt im nie pomoże. Ja mam nadzieję, że jak będę stara I chora, to eutanazja będzie standardem. A moja babcia w podeszłym wieku popiera aborcję i nie znosi kk. Proszę sobie nie przywłaszczać mojej babci, nie mówi Pan w imieniu wszystkich starszych ludzi.
bEKrZobT
asia
12 miesięcy temu
W sumie, może i tak... dzięki że z nami brainstormujesz tadziu
Michał
12 miesięcy temu
Ze go nikt nie ubije
Najnowsze komentarze (359)
Gość
12 miesięcy temu
Odejdź jak najdalej od kosciola jestes politykiem a nie księdzem 😁 handlarzu samochodow i radyjek itd Nie jestes moim ojcem bo miałam jednego śp ciągle ci malo 😁
Aneta
12 miesięcy temu
Jak na niego patrzę to jestem nawet za neutrlizacją i utylizacją
Kaśka
12 miesięcy temu
Tego nie da się słuchać a co dopiero komentować. Nie bez powodu Biznesmen toruński ma zakaz głoszenia swoich wywodów m.in. w Kanadzie i paru innych krajach, zaraz w USA też mu zabronią; kurek mu przykręcają, więc zacznie biadolić, że mu mało ale PIS da, niestety.
Ojj
12 miesięcy temu
Ojcu Rydzyku... Dzisiaj mlodziez nie slucha nikogo (zawsze tak bylo) tylko te babcie biedne zmanipulowane sluchaja i przed radiem placza oderwane od tego co sie w realnym swiecie dzieje....
Marta
12 miesięcy temu
Ja jestem za wolnym wyborem w przypadku: 1.aborcji, gdyż nie mam psychicznej siły wychowywać śmiertelnie chore dziecko. 2.eutanazji, żebym nie musiała jak moja babcia, w obliczu straszliwego bólu, popełniać samobójstwa.
Zły człowiek
12 miesięcy temu
Burek
aga
12 miesięcy temu
zadne gadanie nie pomoze ! mlodziez juz dobitnie powiedziala , czy chcecie uslyszec jeszcze mocniejsze slowa?
Mili
12 miesięcy temu
Za te swoje grzechy Rodzynku to Ty już nigdy do nieba nie pójdziesz
bEKrZobL
Karola
12 miesięcy temu
jak będę stara, schorowana, niedołężna i zamiast żyć to będę tylko egzystować to bardzo proszę aby się ktoś nade mną ulitował i mnie łaskawie dobił abym nie musiała się więcej męczyć
123
12 miesięcy temu
Drży o swoją kasę i wpływy .
Lex
12 miesięcy temu
A co jest złego w eutanazji?
Ja pier.
12 miesięcy temu
Te Tata. Poczytaj w słowniku co to jest eutanazja. Czy ty myślisz, że plecąc bzdury w niezrozumiałym dla młodych slangu, przyciągniesz do swojego księstwa choć jedną młodą osobę? Jestem od wielu lat dziadkiem i jestem dumny z moich wnuków, że mają tylko tzw. polewkę z twoich mądrości.
Bea
12 miesięcy temu
Gdzie jesteśmy?Na protestach razem ze swoimi dziećmi i wnukami.Zeby protestować przeciwko takim jak ty .
Aga
12 miesięcy temu
Młode pokolenie nie będzie przywoziło kopert do Torunia . Hi hi.Oto sprawca całego zamieszania.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKrZocE
bEKrZocF
bEKrZocG
bEKrZocH
bEKrZocI
bEKrZocn