Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Zszokowany wyrokiem TK YouTuber opisuje prywatny dramat: "Nigdy nie pozwoliłbym, aby moje dziecko umierało w męczarniach"

0
Podziel się

"Mój syn jest i będzie zapamiętany. Myślę o nim codziennie" - wyznał Rafał Gębura z kanału "7 metrów pod ziemią".

Zszokowany wyrokiem TK YouTuber opisuje prywatny dramat: "Nigdy nie pozwoliłbym, aby moje dziecko umierało w męczarniach"
Rafał Gębura z kanału "7 metrów pod ziemią" krytykuje wyrok TK (Facebook, Instagram)
bDpmXGJh

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, oznaczający w praktyce radykalne zaostrzenie prawa aborcyjnego, jest szeroko komentowany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Oburzenie wyrażają miliony kobiet, lekarze oraz przedstawiciele międzynarodowych organizacji pozarządowych.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego stanowi bezprecedensowy atak na prawa kobiet, prawa rodziny i wolność jednostki od nieludzkiego i poniżającego traktowania (...) - twierdzą przedstawiciele Fundacji Helsińskiej.

bDpmXGJj

Głos na temat bieżących wydarzeń zabierają też osoby publiczne i celebryci. Gwiazdy opowiadają o swoich prywatnych doświadczeniach, zgodnie twierdząc, że każda kobieta powinna mieć prawo wyboru. Przejmujący wpis zamieścił też Rafał Gębura, znany z kanału 7 metrów pod ziemią. YouTuber podzielił się dramatyczną historią, którą przeszedł wraz ze swoją małżonką.

Wiem, co czuje człowiek, który dowiaduje się, że wyczekiwane przez niego dziecko nigdy się nie urodzi, ponieważ było śmiertelnie chore. Przychodzi fala gorąca, gardło wysycha, trudno złapać oddech. Wszystko, co jeszcze chwilę temu wydawało się istotne, staje się bez znaczenia. W 99 proc. to dramat, ale w 1 proc. ulga. Ulga, że jest już po wszystkim, że nie urodzi się tylko po to, aby za chwilę umrzeć.

Gdyby jego chore serce wciąż biło w chwili, w której wraz z Weroniką dowiedzieliśmy się o wadzie płodu, mielibyśmy jasność, jaką decyzje podjąć. Zdecydowalibyśmy się na terminację ciąży - wyznał Gębura.

bDpmXGJp

ABORCJA TO NIE JEST WYŁĄCZNIE SPRAWA KOBIET, TO TAKŻE NASZA SPRAWA – MĘŻCZYZN. Nigdy nie pozwoliłbym, aby moje dziecko umierało w męczarniach. Byłaby to decyzja wynikająca z miłości i przekonania, że jako rodzic mam obowiązek chronić je przed bezcelowym cierpieniem. Ale też chronić siebie i swoją żonę – przed jeszcze większą traumą - dodał.

Zobacz także: Protesty ws. zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Nagranie z Katowic

YouTuber zdradził też, że rzeczywistość, którą zgotowali kobietom i ich partnerom politycy PiS, jest dla niego niewyobrażalna.

bDpmXGJq

Mój syn jest i będzie zapamiętany. Myślę o nim codziennie.

Nie chcę wyobrażać sobie dramatu kobiet (i ich partnerów!), którym państwo nakazuje nosić w brzuchu umierające dziecko, urodzić je i patrzeć na jego cierpienie w świadomości, że nie są w stanie mu pomóc. Ale teraz to już nie jest kwestia wyobraźni. To nasza nowa rzeczywistość. Nie potrafię tego zrozumieć. Nie potrafię zrozumieć również tego, jak ludzie z ortodoksyjnych organizacji, przedstawiciele religii, z którą się nie identyfikuję, politycy PiS, Konfederacji, Kukiz’15 i sędziowie Trybunału Konstytucyjnego mogą dawać sobie prawo, aby podejmować tak ważne, osobiste i dramatyczne decyzje za innych.

Zgadzacie się z nim?

bDpmXGJr
bDpmXGJK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(0)
bDpmXGKf