Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Zszokowany wyrokiem TK YouTuber opisuje prywatny dramat: "Nigdy nie pozwoliłbym, aby moje dziecko umierało w męczarniach"

270
Podziel się

"Mój syn jest i będzie zapamiętany. Myślę o nim codziennie" - wyznał Rafał Gębura z kanału "7 metrów pod ziemią".

Zszokowany wyrokiem TK YouTuber opisuje prywatny dramat: "Nigdy nie pozwoliłbym, aby moje dziecko umierało w męczarniach"
Rafał Gębura z kanału "7 metrów pod ziemią" krytykuje wyrok TK (Facebook, Instagram)
bDHSujkR

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, oznaczający w praktyce radykalne zaostrzenie prawa aborcyjnego, jest szeroko komentowany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Oburzenie wyrażają miliony kobiet, lekarze oraz przedstawiciele międzynarodowych organizacji pozarządowych.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego stanowi bezprecedensowy atak na prawa kobiet, prawa rodziny i wolność jednostki od nieludzkiego i poniżającego traktowania (...) - twierdzą przedstawiciele Fundacji Helsińskiej.

bDHSujkT

Głos na temat bieżących wydarzeń zabierają też osoby publiczne i celebryci. Gwiazdy opowiadają o swoich prywatnych doświadczeniach, zgodnie twierdząc, że każda kobieta powinna mieć prawo wyboru. Przejmujący wpis zamieścił też Rafał Gębura, znany z kanału 7 metrów pod ziemią. YouTuber podzielił się dramatyczną historią, którą przeszedł wraz ze swoją małżonką.

Wiem, co czuje człowiek, który dowiaduje się, że wyczekiwane przez niego dziecko nigdy się nie urodzi, ponieważ było śmiertelnie chore. Przychodzi fala gorąca, gardło wysycha, trudno złapać oddech. Wszystko, co jeszcze chwilę temu wydawało się istotne, staje się bez znaczenia. W 99 proc. to dramat, ale w 1 proc. ulga. Ulga, że jest już po wszystkim, że nie urodzi się tylko po to, aby za chwilę umrzeć.

Gdyby jego chore serce wciąż biło w chwili, w której wraz z Weroniką dowiedzieliśmy się o wadzie płodu, mielibyśmy jasność, jaką decyzje podjąć. Zdecydowalibyśmy się na terminację ciąży - wyznał Gębura.

bDHSujkZ

ABORCJA TO NIE JEST WYŁĄCZNIE SPRAWA KOBIET, TO TAKŻE NASZA SPRAWA – MĘŻCZYZN. Nigdy nie pozwoliłbym, aby moje dziecko umierało w męczarniach. Byłaby to decyzja wynikająca z miłości i przekonania, że jako rodzic mam obowiązek chronić je przed bezcelowym cierpieniem. Ale też chronić siebie i swoją żonę – przed jeszcze większą traumą - dodał.

Zobacz także: Protesty ws. zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Nagranie z Katowic

YouTuber zdradził też, że rzeczywistość, którą zgotowali kobietom i ich partnerom politycy PiS, jest dla niego niewyobrażalna.

bDHSujla

Mój syn jest i będzie zapamiętany. Myślę o nim codziennie.

Nie chcę wyobrażać sobie dramatu kobiet (i ich partnerów!), którym państwo nakazuje nosić w brzuchu umierające dziecko, urodzić je i patrzeć na jego cierpienie w świadomości, że nie są w stanie mu pomóc. Ale teraz to już nie jest kwestia wyobraźni. To nasza nowa rzeczywistość. Nie potrafię tego zrozumieć. Nie potrafię zrozumieć również tego, jak ludzie z ortodoksyjnych organizacji, przedstawiciele religii, z którą się nie identyfikuję, politycy PiS, Konfederacji, Kukiz’15 i sędziowie Trybunału Konstytucyjnego mogą dawać sobie prawo, aby podejmować tak ważne, osobiste i dramatyczne decyzje za innych.

Zgadzacie się z nim?

bDHSujlb
bDHSujlu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(270)
Gośka
2 miesiące temu
A gdzie prawo dziecka do życia? Dziecko nie jest własnością kobiety, a tym bardziej nie jest śmieciem, który można zniszczyć i wyrzucić do kosza. Ogarnijcie się ludzie. Co wy popieracie? Morderstwo? I nazywacie to humanitaryzmem? Gdyby wasi rodzice tak myśleli może nie byłoby was na świecie. Pomyślcie o tym. Bo co, bo lekarz powie, że chore? A jak się pomyli to co powie - przepraszam? Zabicie chorego dziecka to nie jest powód do dumy, to jest nieludzkie. Pan Gębura stracił dużo w moich oczach niestety.
nhh
4 miesiące temu
a co z pomyłkami lekarzy?
kokon
4 miesiące temu
"Zdecydowalibyśmy się na terminację ciąży". A nie prościej powiedzieć "zdecydowalibyśmy się zabić nasze dziecko zanim się urodzi"? To przecież to samo. Tylko pan to ubiera w inne słowa, żeby móc oszukać swoje sumienie. Ale czy to się da oszukać?
bDHSujlv
Anna
4 miesiące temu
Nie sądzicie, że decyzję o terminacji ciąży-chorego dziecka (lepiej brzmi niż aborcja) można porównać do uśpienia chorego psa? Chcemy mu przecież ulżyć, nieważne, że nie zastrzykiem tylko pokrojeniem na kawałki.
Anna
4 miesiące temu
Ni sądzicie, że decyzję o terminacji ciąży-chorego dziecka (lepiej brzmi niż aborcja) można porównać do uśpienia chorego psa? Chcemy mu przecież ulżyć, nieważne, że nie zastrzykiem tylko pokrojeniem na kawałki.
Anna
4 miesiące temu
Ręce mi opadły ludzie co nie którzy powinni iść do hospicjum albo na porodowke zobaczyć jak kobiety cierpią jak dziecko umiera albo rodzą się chore że po kilku daniach godzinach umierają. Państwo w niczym nie pomaga zostajemy z tym same.Mamy rodzić bo ktoś taką decyzję podja. Kazda z nas powinna tą decyzję podjąć sama w gronie rodziny.A nie politycy .Chciala bym żeby każde dzieciątko się urodziło zdrowe ale tak nie jest niestety. Piszę dla tego bo wiem coś na ten temat rodzić dziecko w 7 miesiącu które zaraz umze nie życzę nikomu mam siostrę która ma mało głowie jest to ciezki kawałek chleba i żadnej pomocy od państwa. 🤬
Ja !
4 miesiące temu
Jakim prawem mamy decydowac o zyciu czlowieka? Tylko dlatego ze nosimy go w swoim brzuchu? Tyle piszecie o PRAWIE a co z prawem DZIECKA? Na ponad 1110 przypadków aborcji 1090 bylo na dziecuach z zespolem Downa!!! To pozbycie sie problemu a nie troska o czlowieka!!! A co z kobieta po aborcji? Myslicie ze to nie ma wplywu na jej pozniejsze zycie i psychike? Zacznijcie myslec!
Dgji
4 miesiące temu
Po pierwsze krzykaczki jeśli wasze dziecko chore czy zdrowe umrze w waszym łonie to NIKT nie każe wam donosić tej ciąży do końca!! Wywoływany jest przedwczesny poród/ poronienie!!
Aga
4 miesiące temu
Chyba nie masz świadomości na jaką śmierć naraziłeś swoje dziecko. Dawniej torturowano ludzi wyrywając im kości ze stawów. Dziecko poddawane aborcji ma żywcem wyrywane nogi, ręce, miażdżoną głowę-prawdziwie "miłosierdzia śmierć"
jsifhs
4 miesiące temu
Długie umieranie po urodzeniu - źle, ale rozrywanie żywcem w łonie matki dobrze? Po urodzeniu można przynajmniej podać środki przeciwbólowe małej istocie.
Wwww
4 miesiące temu
A czy zdajecie sobie sprawę że to dzieciątko poddane aborcji również strasznie cierpi ( dusi się, nie ma wykształconych płuc)zanim nie skona poza łonem matki w jakiejś zimnej misce jako odpad medyczny?? I co wy na to? To wg was mniejsze zło? Nie wydaje mi sie
Isabelle
4 miesiące temu
Wstyd mi za moj kraj, WSTYD..... jak to mozliwe ze ktos ma taka wladze ze moze decydowac o ciele kobiety . Dziecko niepelnosprawne meczy sie strasznie i mecza sie wszyscy wokol niego- zupelna glupota.
Mocca
4 miesiące temu
Kurczę, kiedy do was dotrze, że to temat zastępczy? Dlaczego NIKT NIE MÓWI o przymusowych szczepieniach na Covid19?
bDHSujln
XCZ
4 miesiące temu
DZIECKO MA PRAWO SIE URODZIC I MA PRAWO UMIERAC HUMANITARNIE , DZIECI TEZ CHORUJA NA RAKA I UMIERAJA , ALE DIABLY MAJA SWOJE ZDANIE LEPIEJ ZABIC, NIZ HUMANITARYZM ! BRONIA ZWIERZETA , KARPIA ITP, TYLKO NIE DZIECKO POCZETE , TO JEST ZBRODNIA SWIADOMA
...
Następna strona
bDHSujlP