Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Aleksandra Kwaśniewska broni migrantów, używając analogii do... HOLOKAUSTU

760
Podziel się:

"Możemy sobie nie zawracać głowy tym, że ktoś umiera w lesie, bo jest 'nie nasz'" - stwierdziła w najnowszym wywiadzie Aleksandra Kwaśniewska, komentując sytuację na granicy. Też uważacie, że polski rząd "odczłowiecza" migrantów?

Aleksandra Kwaśniewska broni migrantów, używając analogii do... HOLOKAUSTU
Aleksandra Kwaśniewska broni migrantów (AKPA, East News)

Od kilku miesięcy sytuacja na polskiej granicy z Białorusią jest coraz bardziej napięta. Najpierw pojawiły się tam niewielkie grupy migrantów, które próbowały uzyskać u nas status azylantów lub inną formę ochrony międzynarodowej.

Polski rząd konsekwentnie jednak odmawiał wpuszczenia ich do kraju i zarządził wzmocnienie ochrony granic. Wkrótce wprowadzono w tym obszarze stan wyjątkowy, przez co Polacy stracili dostęp do informacji na temat tego, co tak naprawdę dzieje się z koczującymi na granicy ludźmi.

W Michałowie pojawiły się m.in. byłe pierwsze damy Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska, które wsparły protest przeciwko działaniom polskich władz.

Zobacz także: Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Ekspert: ''mamy do czynienia z handlem ludźmi''

Organizacje humanitarne i politycy z lewej strony sceny politycznej domagają się udzielenia migrantom pomocy, jednak napotykają na sprzeciw rządzących. Taką decyzję obóz władzy tłumaczy faktem, że ludzie ci są "narzędziem" w wojnie hybrydowej prowadzonej przez Aleksandra Łukaszenkę.

W ostatnich godzinach rząd zdecydował się opublikować niepokojące nagrania wykonane przez polskich strażników granicznych. Widać na nich próby forsowania przez migrantów zapory z drutu, a także kilkutysięczny tłum ludzi zmierzający w stronę naszej granicy. W Sejmie odbyło się specjalne posiedzenie w tej sprawie, a prezydent Andrzej Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił z kolei, że "Nie damy się zastraszyć".

W sprawie, jak zwykle, wiele do powiedzenia mają też celebryci.

Głos postanowiła zabrać m.in. Aleksandra Kwaśniewska, która ostatnio przeżywa renesans popularności, odkąd została prowadzącą nowego "Miasta Kobiet". Córka byłej pary prezydenckiej udzieliła wywiadu Żurnaliście, w którym użyła zaskakującego porównania.

Chciałam powiedzieć, że mi jest cały czas bardzo trudno zrozumieć, jak mogło dojść do Holocaustu. W dzisiejszych czasach, niestety, coraz łatwiej jest mi to zrozumieć i to jest przerażająca konkluzja - stwierdziła.

Kwaśniewska uważa, że ma obecnie miejsce próba "odczłowieczenia" migrantów.

Jak patrzę na to, co się teraz dzieje w naszym kraju i jaki jest stosunek do ludzi na granicy, to jest straszne. Nie mogłam zrozumieć tego, że nastąpiło takie odczłowieczenie, że ludzie byli w stanie zaakceptować, że coś takiego się dzieje i nie stawić oporu.

A jak teraz patrzę na to, co się dzieje u nas i widzę to całe racjonalizowanie nieludzkich zachowań, to właściwie okazuje się, że to nie jest problem, że ludzie umierają zaraz przy naszej granicy, bo to nie są "nasi", to są "obcy" i możemy sobie nie zawracać głowy tym, że ktoś umiera w lesie, bo jest "nie nasz" - powiedziała.

Podzielacie jej punkt widzenia?

W Pudelek Podcast ujawnimy, ile Małgorzata Rozenek płaci nam za pochlebne komentarze! 

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(760)
afghj
rok temu
odezwała się znawczyni ze swojego wygodnego domu w Warszawie pijąc kawkę i pogryzając ciastko
Rland
rok temu
Kolejna do przyjęcia imigranta pod swój dach.
pffff
rok temu
Panienko przypomnij sobie DOBELAGE ! i udział swojej rodziny i ZAMILCZ !
Mike
rok temu
Trzeba szanowac tych, ktorzy bronia polskich granic a nie krytykowac ich za pelnienie sluzby Polsce. Kwasniewska staje po stronie Lukaszenki, Putina i totalnej patoopozycji zamiast po stronie Polski i UE. Smutne.
lilka
rok temu
Nikt ich tu nie chce.
Najnowsze komentarze (760)
xxx
rok temu
Olcia nadal bronisz migrantów , którzy atakują polskie służby mundurowe. Nie szkoda ci policjanta i funkcjonaruszki straży granicznej,którzy broniąc naszej granicy zostali obrzuceni kamieniami przez terrorystów.
polacy
rok temu
Służby mundurowe w tym zimnie pilnują naszej granicy , a Olcia leży na kanapie i się wymądrza.
naród
rok temu
Pani Olu dlaczego pani nie krytykuje Łukaszenki , że ich sprowadził na Białoruś , a teraz ich wyrzuca do Polski. Proszę współczuć tym osobom , którzy strzegą naszej polskiej granicy- oni teź mają swoje rodziny i dzieci.
naród
rok temu
Aleksandra Kwaśniewska powinna zamilczeć , bo ona nie ma wiedzy nawet ze szkoły podstawowej , chyba w życiu żadnej książki nie przeczytała.
Jan
rok temu
Widać że do szkoly nie uczęszczała ,tatuś papier załatwił
Gość
rok temu
Pani Olu, a może trzeba zacząć pomagać rodakom, bezdomnym itd. Wie pani ile zła jest w tym kraju? Nie słychać o tym by się Pani angażowała.
Basik
rok temu
No tak panna nikt gdy stanie się gorąco dostanie podstawiony samolot i pezeniesie się z tatusiem pijaczyną w bezpieczne miejsce.
HI_PIS
rok temu
Zgadzam się z nią w 100%. Dla polskich pseudopatriotów życie tych ludzi nie ma żadnej wartości i w swoich wypowiedziach traktują ich jak podludzi. Skąd my to znamy ?
Asman
rok temu
Ta cała sytuacja jest bardzo polityczna. Ona tylko zwróciła uwagę na ludzki aspekt tego konfliktu. Poglądy poglądami, polityka polityką. A co z ludźmi, którzy cierpią przez tą politykę? Co jest złego w mówieniu o ludzkiej krzywdzie. Każdy konflikt polityczny ma swoje ofiary.
123
rok temu
niech z mamusią do domu sobie ich wezmą
Tghjh
rok temu
"Prawdziwi" emigranci nagle maja w srodku ladu nozyce do ciecia ogrodzenia?? Niech taka wspolczujaca nie bedzie 🤦‍♀️
Ann
rok temu
Taka duża głowa a pustka dom też pusty zaopiekuj się gromadka dzieci tatuś i mamusia pomogą bez starczy
jak
rok temu
tatus byl czerwonym prezydentem to byla demokracja?
tom
rok temu
Wielkogłowa córka byłego--- stać ją , nie może mieć dzieci----- więc niech razem z matką wezmą kilka rodzin z dziećmi, do siebie do domu !!!!I sprawa załatwiona !!! Po co strzepić język ?????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie