Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Andrzej Duda UŁASKAWIŁ mężczyznę skazanego za GWAŁT NA OSOBIE NIELETNIEJ!

282
Podziel się

Sprawa już zdążyła odbić się szerokim echem w sieci. W końcu głos zabrał sam prezydent.

Andrzej Duda UŁASKAWIŁ mężczyznę skazanego za GWAŁT NA OSOBIE NIELETNIEJ!
Andrzej Duda ułaskawił osobę skazaną za gwałt na nieletnim (ONS)
bCHZWlbF

Andrzej Duda zdecydowanie należy do najpopularniejszych postaci polskiej sceny politycznej. W ostatnim czasie obecnie urzędujący prezydent skupiał się na prowadzeniu kampanii wyborczej, która miała zapewnić mu reelekcję. Ostatecznie Duda zdobył 43,5 proc. głosów i już 12 lipca wraz z Rafałem Trzaskowskim zawalczy o urząd w drugiej turze.

Prezydentura Andrzeja Dudy od samego początku wzbudzała wiele emocji w mediach. Polityk bowiem od początku cieszył się zarówno gronem zwolenników, jak i również zagorzałych przeciwników.

bCHZWlbH

Zaledwie kilka dni po pierwszej turze wyborów prezydent znów stał się bohaterem sensacyjnych medialnych nagłówków. Wszystko za sprawą ujawnionej przez Rzeczpospolią decyzji o ułaskawieniu 7 osób, wśród których znalazł się mężczyzna skazany za gwałt na osobie nieletniej.

Prawo łaski zostało przez Dudę zastosowane 14 marca, jednak fakt ten zwyczajowo nie jest podawany do wiadomości publicznej. Dokumenty zostały jednak opublikowane na stronie Kancelarii Prezydenta RP. Możemy w nich przeczytać, że osoba ułaskawiona przez prezydenta została skazana za przestępstwa z artykułów 197 § 3 pkt 2 i 3 k.k., z art. 207 § 1 k.k. w zb. z art. 157 § 2 k.k. W kodeksie karnym pod tymi numerami widnieją zapisy m.in. o wysokości kary za gwałt wobec małoletniego poniżej 15. roku życia oraz wobec "wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry (...)".

bCHZWlbN

Kolejne już ułaskawienie w wykonaniu Dudy szybko wzbudziło ogromne kontrowersje w sieci. Oburzenie internautów nakłoniło prezydenta do publicznego uzasadnienia swojej decyzji.

Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane (nie było gwałtu). Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna. Wniosek popierały sądy i PG - napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Kontrowersyjne okoliczności zastosowania prawa łaski skomentował również minister w Kancelarii Prezydenta, Paweł Mucha.

Akt łaski dotyczył jedynie skrócenia czasu wykonywania środka karnego w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych, o co wnosiły same pokrzywdzone – osoby pełnoletnie. Od popełnienia przestępstw minęło wiele lat. Proszę o niepowielanie fałszywych newsów - zaapelował.

bCHZWlbO

Przekonują Was ich tłumaczenia?

bCHZWlbP
bCHZWlci
KOMENTARZE
(282)
Twój nick
2 tyg. temu
Był sądowy zakaz zbliżania się, a "w praktyce mieszkali razem". To ja się pytam jak działa wymiar sprawiedliwości, jeśli tak podstawowa rzecz jak zakaz zbliżania się do ofiary nie jest egzekwowana?!
Vogel
2 tyg. temu
Konstytucja RP daje prezydentowi prawo łaski, co oznacza, że może całkowicie lub częściowo złagodzić karę. Pięciu prezydentów, poczynając od Lecha Wałęsy, ułaskawiło ponad osiem tysięcy osób. Odmowę usłyszało pięć tysięcy. Rekordzistą ułaskawień był Aleksander Kwaśniewski (4.288 osób!). Najmniej Andrzej Duda - 90. W 1999 roku Kwaśniewski ułaskawił Petera Vogla, który wcześniej znany był jako Piotr Filipczyński. W 1971 roku skazany został on na 25 lat więzienia, za „morderstwo ze szczególnym okrucieństwem” staruszki, na tle rabunkowym. Dwa lata po skazaniu jego wyrok obniżono (!!!) do 15 lat. W stanie wojennym, po 13. grudnia 1981, kiedy odbywał przerwę (!!!) w karze, władze PRL umożliwiły mu wyjazd (!!!) do Szwajcarii, gdzie został… bankierem. Od 1987 roku poszukiwano go listem gończym, a w latach 90. często widywano go w Sejmie. Media nazywały go „kasjerem lewicy”, czyli PZPR i SLD. W 1998 roku został aresztowany w Szwajcarii i miał odbywać resztę kary. Wniosek o jego ułaskawienie popierała także ówczesna minister sprawiedliwości - Hanna Suchocka. Sam Kwaśniewski nazwał tę decyzję „rutynową”. – Kancelaria wykonała zadanie notariusza, czyli uznała pozytywny wniosek i go podpisała – tłumaczył prezydent. Peter Vogel 24. marca 2008 roku był znowu zatrzymany - przez Centralne Biuro Śledcze Komendy Głównej Policji. Został uwolniony. Bardzo niezależna prokuratura, bardzo niezależni sędziowie rządu Platformy Obywatelskiej/ PSL zadecydowali o jego uwolnieniu. Filipczyński/ Vogel wyjechał, jest w Szwajcarii, ma się dobrze!
Karolina
2 tyg. temu
Pracuję z ofiarami przemocy seksualnej i żadna nie zgłosiłaby się sama, żeby sprawcę ułaskawić i żeby mieszkał z nią w domu.
bCHZWlcj
Kodeks
2 tyg. temu
DURA LEX, SED LEX. Tak zawnioskowały. Kara została dawno odbyta. Nie zgłaszają problemów, nie proszą o pomoc, są dorosłe od wielu lat. Sasiedzi nie zglaszaja. Nikt nie będzie wysyłał policji na przeszpiegi, żeby sprawdzić, czy aby na pewno wszystko ok. Uznaje się, że dorośli przed Sądem mówią prawdę.
Zorro
2 tyg. temu
Gwałt na nieletniej córce i znęty... Sprawca po odsiadce wprowadza się do ofiary łamiąc zakaz zbliżania się. Nie wiemy czy ofiara i sprawca się pojednali autentycznie, czy ta kobieta nie jest manipulowana lub zastraszana. Często widuję ofiary w sprawach o znęty, które na sali rozpraw odmawiają składania zeznań. Albo są zastraszone albo wierzą, że sprawca się poprawi. Po kilku latach sytuacja się powtarza. W każdym razie sprawa dość kontrowersyjna jak na ułaskawienie moim zdaniem.
Najnowsze komentarze (282)
dahsd
6 dni temu
wstyd!
kokos
1 tyg. temu
nie było gwałtu, tylko molestowanie dziecka. pff można ułaskawić. - Obrzydza mnie ten człowiek
anna
1 tyg. temu
skoro odbył karę a tak się stało,a dorosła córka jak i żona prosili Dudę aby go ułaskawił/ bo po odbyciu kary miał zakaz kontaktu się z rodziną/ bo już mu przebaczyły i chcą mieć z nim kontakt/a może mają wyrzuty sumienia bo może go wrobiły nie wiadomo/ więc UŁASKAWIŁ GO za obopólną zgodą NIE WIDZĘ TU ŻADNEGO PROBLEMU !
wyta
1 tyg. temu
gwaltu nie bylo...Moj Boze!Az sie poplakalam,myslac o tych wszystkich ofiarach,Co to niby mialo byc?Wkladanie reki w krocze nie jest gwaltem?
IZABELA
1 tyg. temu
NIEPRAWDA NIE KŁAMCIE
Abcd
1 tyg. temu
Mam nadzieję Pudel ze bedziesz w sądzie za te kłamstwa i oszczerstwa
goc
1 tyg. temu
ten pan ma jakies problemy ze soba
Fejkarze
1 tyg. temu
Pudel, usuń to.
bCHZWlcb
Wyborczyni
1 tyg. temu
Jeśli ktoś namawia do nienawiści do PISu to zapewne skończyły się jemu jakieś przekręty, został od czegoś odsunięty po rządach PO. Oczywiście będzie udawał, że nie, że walczy o demokrację ! Nie czuję się zniewolona, cieszę się, że inni dostają 500+ bo choć moje dziecko ma już 28 lat to wiem, że każdy grosz jest potrzebny młodym rodzicom , którzy zamiast posłać dziecko do żłobka wolą zostawić je w domu z mamą. Nie mam NIC, zupełnie NIC z tego aby popierać PIS, nie mam żadnych korzyści materialnych ale zajmuję się finansami, prawem pracy i widzę różnicę, mogę wymieniać w nieskończoność. Pamiętaj przedsiębiorco ! Twoja Firma to nie tylko zarząd, bez dobrych pracowników daleko nie zajedziesz. Nie będziesz ich miał gdy zaproponujesz jak kiedyś 5zł/1godz. Chcesz mieć pracownika klasy BMW ale zapłacić jemu jak za Śkodę? To już nie wróci! Zachłyśnięci Europą pomyślcie dlaczego zachwycacie się Unią? Ceny mamy takie same jak w Hiszpanii i Włoszech czy Francji ale zarobki to tylko 1/4 tego co oni mają. Zapominacie o tym i udajecie, że tego problemu nie ma! Przedsiębiorco ! Chcesz aby tylko Ciebie było stać na wypoczynek np na Wyspach Kanaryjskich a Twój Pracownik ma odpoczywać gdzie, na działce za miastem? Będę Was popierać gdy nasze wynagrodzenia wyrównają się z unijnymi. Nikt nie chce być niewolnikiem. I przestańcie pieeepszyć głupoty, że chodzi o ideologię , wolność, demokrację czy konstytucję!!! Wam chodzi o jedno - TYLKO O KASĘ! Każdy może robić co chcę w Polsce, może kochać kogo chce więc jaką wam wolność rząd zabiera? Nie zatrzymuje was nikt na siłę, wyjeżdżajcie tylko przestańcie kłamać! Marzą się wam stare czasy Tuska kiedy to pracownik dostawał 5 zł na godzinę i zamykano wszystko co tylko można było sprzedać, rozdać. SOCJAL jest w każdym państwie a nasze 500+ to kropla w porównaniu z socjalem w Niemczech. Trzaskowski i inni z nim współpracujący mają profity , zbijają kasę na głupocie i niewiedzy młodych , którym wmawiają pokrętną filozofię. Sterują wami . Mamią słowami, obietnicami, których nigdy nie zrealizują.Oni mają z tego grubą kasę a wam każą cieszyć się z byle czego . Boją się, że to się definitywnie skończy bo teraz to ich ostatnia szansa na zaistnienie, na gromadzenie kasy, robienie interesów , już nigdy to się nie powtórzy! Do tego mają zobowiązania wobec tych, którzy ich wspierali finansowo. Uzależnienie finansowe jest najgorsze bo MUSZĄ mówić to co każe mocodawca. HOŁOWNIA to ściema od początku! To tak jak likwidacja starej spółki i założenie nowej - i przejecie pracowników z art 23(1). Nowa firma, nowa nazwa a pracownicy i zarząd ten sam ! Starą firmę się likwiduje a nowa pod nikomu nie znaną do tej pory nazwą zaczyna robić to samo ! PO zamieniamy na Hołownia 2050 . Wyborcy Hołowni ale daliście się wykiwać! Nie bądź frajerem !!! Myśl samodzielnie!
Pipi
1 tyg. temu
Duda nie ma nawet odwagi samodzielnie wystąpić w debacie w której pytań nie zna xd do wszystkiego musi mieć wcześniej przygotowany tekst i odpowiedzi, napisany scenariusz . Ot taki samodzielny Prezydent :))) trochę wstyd .
Anka
1 tyg. temu
A TAK ZAUFALAM HOLOWNI BO NIE CIERPIE PO, JESTEM ZAWIEDZIONA....W TAKIM RAZIE IDE GŁOSOWAĆ NA DUDĘ
Kama
1 tyg. temu
Masakra jakaś
qwe
1 tyg. temu
pewnie jakis duchowny, więc zrobił dobry uczynek
Policjant
1 tyg. temu
Przestań pudel łgać i siac propagangę
...
Następna strona
bCHZWlcD