Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Andrzej Duda ZAWETOWAŁ "lex TVN"! "ZAMYKAM TEN TEMAT"

264
Podziel się:

Po wielu miesiącach niepewności Andrzej Duda ogłosił, że odmawia podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, kierując ją tym samym do Sejmu, do ponownego rozpatrzenia.

Andrzej Duda ZAWETOWAŁ "lex TVN"! "ZAMYKAM TEN TEMAT"
Andrzej Duda zawetował "lex TVN" (East News)

O ustawie nazywanej obiegowo "lex TVN" zakazującej właścicielowi TVN i TVN24 posiadania większości udziałów mówi się od kilku miesięcy. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia temat powrócił na tapet, gdy wyszło na jaw, że Sejm odrzucił senackie weto i ustawa została przyjęta głosami rządzącej większości.

Całą Polską błyskawicznie wstrząsnęła fala protestów. Ulicami wielu polskich miast przeszły tłumy Polaków, w tym również wiele osobistości świata mediów i show biznesu. Na otwarty sprzeciw wobec dalszego ograniczania wolności mediów zdecydowali się między innymi Donald Tusk, Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska czy Kinga Rusin.

W poniedziałek zapadła decyzja ws. "lex TVN". Andrzej Duda zadecydował, że wetuje nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. W praktyce oznacza to koniec tego projektu, w Sejmie nie ma większości, która mogłaby weto prezydenta odrzucić.

Decyzja została podjęta. Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję ją - powiedział Andrzej Duda. Dodał, że jako prezydent podziela opinię, iż ograniczenia powinny być w Polsce wprowadzone, ale na przyszłość, dla tych, którzy po ich wprowadzeniu zdecydują się na inwestowanie w kraju.

W czasie świątecznym ludzie podchodzili do mnie, chcieli porozmawiać. Pałac Prezydencki zawsze jest otwarty na rozmowę. Dziękuję, że państwo macie odwagę, by podejść do mnie i porozmawiać o sprawach ważnych. To dla mnie istotne, by usłyszeć prawdziwy głos rodaków - mówił.

Rozważałem kwestię ochrony prawa własności, kwestię ochrony swobody działalności gospodarczej, kwestię ochrony interesów i kwestię tejże polsko-amerykańskiej umowy - ciągnął prezydent. Wszystkie te aspekty wziąłem pod uwagę. Zwłaszcza to zagadnienie związane z podmiotami, które mogą posiadać w Polsce koncesję na nadawanie.

Prezydent zwrócił też uwagę na kwestię umowy polsko-amerykańskiej. Kiedy Trybunał zajmuje się wnioskiem prezydenta w trybie prewencyjnym, to ustawa jest rozpatrywana tylko pod względem konstytucji.

Nie mogę więc powiedzieć na 100 procent, że TK odniósłby się do kwestii tego traktatu - stwierdził.

Kuba Wojewódzki ma obsesję na punkcie Pudelka? Dowiecie się w najnowszym Pudelek Podcast!

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(264)
🙄🙄🙄
5 miesięcy temu
Bo to wcale nie miało przejść! To była zasłona dymna dla innych poczynań tego zbiorowiska. Serio są ludzie którzy tego nie widzą?
pozdrawiam
5 miesięcy temu
Zamiast zajmować się sprawą Mejzy, Szydło czy bardzo słabym budżetem na 2022, uchwalonym notabene tego samego dnia, media skupiły się na lex tvn. I o to chodziło! ;)
Gosc
5 miesięcy temu
Fajnie, ale co miała przykryć ta cała szopka zrobiona dla zamętu?
Krzysiek
5 miesięcy temu
Wolę 1000 razy bardziej Mandarynę na Sylwestrze niż Dodę.
Aaaaaaa
5 miesięcy temu
Andrzej co u Kingi?
Najnowsze komentarze (264)
kochać kraj
5 miesięcy temu
"polityczne oskarżenia" "lextvn" "praworządność" "podsłuchy pegasusa" .....itp. opozycja wymyśla i wymyśla ....do kiedy starczy takiego działania na szkodę Polski, chcą rządzić nie mając demokratycznego mandatu .....boli ich ,że ludzie nie głodują i żyją w miarę dobrze. Może być lepiej gdyby nie działali na szkodę w tej uni , którą wykorzystują do działania na szkode Polski. Gdyby nie ich gadanie dawno pieniądze byłyby wypłacone. A sędziowie czego się boją izby dyscyplinarnej ...czego ..jeśli dobrze wykonują zadania sędziego ...to nie ma czego .....to tak jakby zwykły obywatel bał się sądu ..bo istnieje i tylko dlatego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! coś z myśleniem trzeba zmieniać w tych tematach narzucanych tak sobie aby wywierać podziały w Polsce ...ale to powinni ludzie ocenić i nie dać manipulować emocjami....... Praworządnść i inne pochodne będą w naszym kraju jak nie będzie takiej opozycji , znanej tylko z ględzenia i szkodzenia ...a nie pracy dla kraju !
Cojciech Wejr...
5 miesięcy temu
Mimo wszystko tym panom już podziękujemy za ich marne "występy". Osiem gwiazdek!
Ada
5 miesięcy temu
Przecież to było z góry ustalone,ten facet nie jest w stanie sam myśleć PiS robi teatrzyk żeby zachować koryto a ludzie ślepo wierzą.
1234
5 miesięcy temu
Duda drugi raz rozwalił ważne reformy, za kim on jest ?
Agnieszka
5 miesięcy temu
A Ja bardzo lubię naszego prezydenta!
Andrzej
5 miesięcy temu
Super
Katarina
5 miesięcy temu
Nasz prezydent jest taki niezależny. Nic od niego nie zależy.
Jacie
5 miesięcy temu
Upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu. TVN nie zyska o wiele bardziej zamożnego właściciela dzięki czemu działałby zgodnie z nowym prawem a Duda dostał pozwolenie żeby w końcu coś zawetować xD i teraz ludzie myślą że nasz prezydent ma swoje zdanie...
Gucci
5 miesięcy temu
Wszystko zaplanowane a wy się jaracie . Lepiej rozejrzyjcie się dookoła …
..os
5 miesięcy temu
Nigdy nie wierz zadnemu politykowi ! ZADNEMU !
Dom
5 miesięcy temu
Dlaczego nie ma pomocy humanitarnej dla uchodźców i imigrantów na naszej granicy? W Naszych Podlaskich lasach umierają ludzie. Europarlament wzywa Polskę do pomocy tym ludziom i co?? Dlaczego Polscy strażnicy łamią prawa człowieka? Dlaczego stosują nielegalne(mimo ustawy napisanej na kolanie) pushbacki uniemożliwiając składanie wniosków o azyl? Co z opieką medyczną poza strefą? Dlaczego prosto ze szpitala ci ludzie są wywożeni lub ,,wynoszeni” na granicę? To jest jakaś makabra i odczłowieczenie.
Red
5 miesięcy temu
Nie ma to jak odwrócenie uwagi od innych machloi. Gdzie pieniądze z Unii, które dostała Polska za podpisanie umowy związanej z emisją CO2 ?? Mogliśmy wykorzystać te pieniądze, na zmniejszenie cen benzyny. Na co PiS wydaje pieniądze?
oliwia
5 miesięcy temu
Życzyłabym sobie żeby pan prezydent zawetował również ustawy wprowadzające kolejne obostrzenia i ograniczające nasze prawa obywatelskie.
Plan
5 miesięcy temu
Będzie okoliczność łagodząca wyrok. Jak obecni mocodawcy padną, to będzie słabo.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie