Trwa ładowanie...
Przejdź na

Trzyletnia siostra uczestniczki "Top Model" walczy ze złośliwym nowotworem

193
Podziel się

Nikola Furman na własne życzenie opuściła program. Powodem była ciężka choroba Amelki.

Trzyletnia siostra uczestniczki "Top Model" walczy ze złośliwym nowotworem
bDfDNayJ

Nikola Furman to najmłodsza uczestniczka obecnej edycji Top Model, która w jednym z ostatnich odcinków na własne życzenie opuściła program.

Spekulowano, że rzeszowianka zrezygnowała z udziału w show, bo kiepsko znosiła rywalizację. Okazuje się jednak, że powód był inny. W sobotnim wydaniu Dzień Dobry TVN Nikola wyznała, że chodziło o chorobę jej siostry, Amelki.

bDfDNayL

Dla mnie najważniejsza w życiu jest rodzina. W trakcie mojego pobytu w programie dowiedziałam się, że chemioterapia u Amelki będzie konieczna i stwierdziłam, że w tak bardzo trudnych chwilach dla całej rodziny nie czułam się na siłach, żeby w nim zostać - ujawniła.

Dziewczynka zmaga się z nowotworem złośliwym tkanki łącznej. Chorobę wykryto u niej pół roku temu. W trakcie trzygodzinnej operacji dziecku usunięto guza.

Amelkę bolał brzuszek, nóżki podkurczała do góry, miała już gorączkę, złe samopoczucie. Była taka grymaśna. Widać było, że coś jej jest. Brzuch był jak balon, wyszły na nim żyły. Chirurg tylko pomacał brzuszek i powiedział, że to jest brzuch nie chirurgiczny, tylko onkologiczny - mówi pani Wioletta, mama dziewczynki. Na razie jesteśmy dobrej myśli, bo Amelka nie ma przerzutów. Nie wiem, jak będzie dalej. (...) Amelka jest dziewczynką bardzo cierpliwą, jeśli chodzi o całość leczenia, jest taka siłaczka. Tęskni za domem strasznie. To jest jej marzenie, żeby wrócić i wyzdrowieć.

bDfDNayR

Na temat choroby Amelki wypowiedziała się profesor Anna Raciborska z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Jest to dosyć rzadki nowotwór u dzieci. Około 80 procent dzieci wygrywa walkę z tym nowotworem, jeżeli oczywiście postępuje się zgodnie z zaleceniami lekarza. (...) Amelka jest w trakcie radioterapii i jeszcze trochę chemii. My mamy nadzieję, że mimo tego, że ta choroba była dość zaawansowana u Amelki, to ma ona bardzo duże szanse i będzie w tej grupie dzieci, którym się to po prostu uda - mówi onkolog, pediatra.

Nie wyobrażam sobie świata bez Amelki. To jest taki nasz najmłodszy cukiereczek w rodzinie. Daje nam bardzo dużo pozytywnej energii - opowiada Nikola.

Rodzina potrzebuje pieniędzy na leczenie dziewczynki. Na Instagramie modelka opublikowała link do zbiórki.

bDfDNayS

Koszty związane z leczeniem są ogromne. Dojazdy z Rzeszowa do Warszawy, zakwaterowanie, konsultacje lekarskie, leki oraz specjalistyczne kosmetyki dla wrażliwej po chemioterapii skóry przekraczają nasze możliwości finansowe, nie wspominając już, że Amelka w przerwach między pobytami w szpitalu powinna w domu mieć zagwarantowane sterylne warunki. Obecnie dzieli pokój z mamą, jednak naszym marzeniem jest stworzenie dla niej osobnego pokoju, który umożliwiłby jej spokojną regenerację - czytamy na stronie zbiórki.

Aby wesprzeć leczenie Amelki, kliknijcie tutaj.

bDfDNayT
bDfDNazm
KOMENTARZE
(193)
Gość
12 miesięcy temu
Zdrowia zdrowia dla małej
Gość
12 miesięcy temu
Jakie to niesprawiedliwe.
Angelika
12 miesięcy temu
No własnie Nikola Furman, Roksana Węgiel i Dżesika Mydelniczka. Dziewczynki szkoda, wszystkich chorych szkoda w tym kraju gdzie lecznictwo stoi ugorem.
bDfDNazn
Gość
12 miesięcy temu
To przykre
Gość
12 miesięcy temu
Życie jest okrutne!
Najnowsze komentarze (193)
Gość
12 miesięcy temu
Smutne
Gość
12 miesięcy temu
Dużo zdrówka dla malutkiej
gość
12 miesięcy temu
Jjj
Zwetyuiopaghj
12 miesięcy temu
Zdrowia,zdrowia
Gość
12 miesięcy temu
Ciekawe ze na insta tej nicoli raz daje linka do strony ze zbiorka a za chwile ten link znika. Albo chce siostrze pomoc albo tylko chodzi jej o wypromowanie sie jej kosztem. Jakies dziwne zachowanie
Grand
12 miesięcy temu
Powodzenia. Nie daj się chorobie
Gość
12 miesięcy temu
Boże co za świat, żeby malutkie dzieci tak cierpiały
Ann
12 miesięcy temu
To niesprawiedliwe że takie okruszki tak poważnie chorują. Wracaj do zdrowia Słoneczko
bDfDNazf
gość
12 miesięcy temu
Jak to bardzo boki kiedy patrzy się na dzieci które swoje piękne dzieciństwo powinny spędzać na zabawie z uśmiechem na twarzy ,a nie w szpitalu z bóle i tęsknota do domu :-( Boże spraw aby dzieci nie cierpiały :-(
Marta
12 miesięcy temu
Wierzę w ludzi dobrej woli i pomoga chociaz finansowo trzymam kciuki za sliczna siostre. Modle sie za nia.
Gość
12 miesięcy temu
Zdrówka dla księżniczki 💋💋
Gość
12 miesięcy temu
Zdrowia dla małej Amelki. Niewiem dlaczego dzieci muszą cierpieć jest to najgorsze na całym świecie możesz mieć wszystko ale gdy choruje dziecko stajesz się najbiedniejszych człowiekiem
Gość
12 miesięcy temu
Wszystko minie.Będzie zdrowa! Cudowna dziewczynka! Wygra!
gość
12 miesięcy temu
Ll Rajl zl. Nnnnj zmmZo i oucjcjckcjckxkkxkkcCckxkookj jjjj j j j jj ckock k kckc. Kcklclc
...
Następna strona
bDfDNazH