Trwa ładowanie...
Przejdź na

Najbardziej wzruszający splash... "Zdiagnozowano u mnie ALS!"

140
Podziel się

O co chodzi w tej popularnej "zabawie"? I czym jest ALS? Obejrzyjcie do końca wideo 26-latka!

Najbardziej wzruszający splash... "Zdiagnozowano u mnie ALS!"
bCNbmClN

Anthony Carbajal opublikował nagranie "splasha", czyli amerykańskiego "ice bucket challenge", jakiego nie zobaczycie nigdzie indziej. I nie chodzi o to, że wystąpił w pomarańczowym staniku i różowych szortach z napisem na pupie: "pocałuj mnie w ALS". Prawdziwe przesłanie zaczyna się w drugiej minucie.

ALS jest w mojej rodzinie - wyznaje młody fotograf, nie kryjąc łez. Moja babcia je miała, była dla mnie jak matka. U mojej mamy zdiagnozowano ALS w szkole średniej. I... pięć miesięcy temu zdiagnozowano je u mnie, 26-latka. ALS jest tak zajebiście przerażające, że nie macie o tym pojęcia.

ALS, o kórym stało się głośno dzięki akcji, to inna nazwa stwardnienia zanikowego bocznego, nieuleczalnej choroby uszkadzającej system nerwowy. Choroba zaczyna się zanikami mięśni i niedowładem kończyn, z czasem obejmuje ciało i doprowadza do śmierci przez niemożność oddychania. Anthony mówiąc o chorobie nie ukrywa emocji, gdyż tylko one mogą pokazać innym to, o czym się nie da opowiedzieć.

bCNbmClP

To pewnie dlatego nikt o tym nie mówi, bo to tak trudne, by to zobaczyć, bo porozmawiać o tym. Nikt nie chce zobaczyć depresyjnego widoku umierającej osoby, która ma 2 do 5 lat życia. Nie chcą o tym rozmawiać, nie chcą mieć zmarnowanego dnia.

Oprócz milczenia na temat choroby problemem jest także brak zainteresowania problemem ze strony firm farmaceutycznych. Mała liczba chorych, których USA żyje ich ok. 30 tysięcy, sprawia, że nieopłacalne jest inwestowanie milionów dolarów w poszukiwania leku. Dlatego właśnie zainicjowano zabawę w oblewanie się lodowatą wodą.

Ludzie się frustrują zabawą w "ice bucket challenge" i to jest w porządku. Ważne, że zwiększanie świadomości działa. Odniesiemy sukces, jeżeli zirytujemy kilka osób, prawda? Choć raz społeczność związana z ALS jest w centrum uwagi. Widzę to po raz pierwszy w życiu.

U nas pierwszym poirytowanym został Donatan, który zamiast innej formy wsparcia osób chorujących zaproponował... "kąpiel w kale". Zobacz: Donatan nominuje do... "KAŁOWEJ KĄPIELI"!

bCNbmClV
bCNbmClW
bCNbmClX
bCNbmCmq
KOMENTARZE
(140)
gość
6 lat temu
przerażające, to prawda. straszna choroba.
gość
6 lat temu
choroba to najgorsze co może sie przytrafić człowiekowi
gość
6 lat temu
fajnie, że odniósł sie do hejterów. zebrali 50 mln
bCNbmCmr
Gość
6 lat temu
Współczucia:-( !!!!
gość
6 lat temu
Polska przeprasza za Mikołaja Krawczyka
Najnowsze komentarze (140)
discount barb...
5 lata temu
barbour jackets sale discount barbours online uk
cheap fitflop
5 lata temu
fitflop singapore sale cheap fitflop
discount uggs...
5 lata temu
discount ugg uk discount uggs boot
http://aog.co...
5 lata temu
converse 鞋
gość
6 lat temu
To jest przerażające mieć świadomość, że zostało ci kilka lat życia, tym bardziej widząc jak to wygląda i co cię czeka. Nie jestem w stanie wyrazić słowami jak bardzo mu współczuję. I co gorsze po za dotacją i próbami uświadamiania ludzi ciężko jest zrobić cokolwiek innego...
gość
6 lat temu
Podzielam !!!! Do tego s*******a od reklam - Ciekawe, kto ci płaci za te pozytywne komenarze, pewnie pies rasy, która jest w nazwie tego portalu !!!!!!!
gość
6 lat temu
czy tylko ALS - niestety nie, Scleroderma diffusa, pewnie jeszcze jakies , ktorych nie znam a nad ktorymi nikt nie pracuje, bo sie nie oplaca
gość
6 lat temu
przykre
bCNbmCmj
gość
6 lat temu
donatan i cleo to największa żenada
gość
6 lat temu
Jebaństwo paskudne z tej choroby.
gość
6 lat temu
MAM NADZIEJE ZE KTOS WYNAJDZIE NA TO LEK
Gość
6 lat temu
Niesamowity filmik. Trzymaj sie chlopie!
gość
6 lat temu
Tragedia, okrutna choroba :(
gość
6 lat temu
Do tego s*******a od reklamy - Ty h**u, j****y !!!!!!!! Życzę tobie jak nikomu innemu, żebyś zachorował na ta chorobe i mógł tylko poruszać oczami, niczym więcej !!!!! Ten facet będzie rośliną za 2 lata, a ty tu piepszysz o zarabianiu !!!!! Nikt cie tu nie chce !!!!! Wypad z baru !!!!
...
Następna strona
bCNbmCmL