Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Biegła psycholog, która zeznawała przeciwko Weinsteinowi, ZOSTAŁA POTRĄCONA przez samochód! "Niektórzy mogą uznać to za podejrzane"

42
Podziel się

To właśnie opinia dr Barbary Ziv w dużej mierze doprowadziła do uznania producenta winnym napaści seksualnej oraz gwałtu trzeciego stopnia.

Biegła psycholog, która zeznawała przeciwko Weinsteinowi, ZOSTAŁA POTRĄCONA przez samochód! "Niektórzy mogą uznać to za podejrzane"
(Getty Images)
bDzIZfsl

W 2017 roku Harvey Weinstein został oskarżony przez kilkadziesiąt kobiet o molestowanie seksualne i gwałty. Poszkodowane twierdziły, że słynny producent filmowy zapraszał je do swoich pokojów hotelowych i tam kazał się masować lub agresywnie domagał się seksu.

W wyniku skandalu kariera najbardziej wpływowego producenta w Hollywood runęła z hukiem, a jego firma usunęła go z zarządu.

Po ponad dwóch latach w mediach pojawiła się informacja, że Weinstein zawrze ze swoimi ofiarami wielomilionową ugodę. Większość z 30 kobiet, które go oskarżały, zgodziła się na przyjęcie pieniędzy. Jedną z nielicznych, które odmówiły, jest Polka, która nie zamierza darować Weinsteinowi traumy, jaką jej zafundował.

bDzIZfsn

Kilka dni temu nastąpił przełom w procesie sądowym, a Weinstein został uznany za winnego napaści seksualnej pierwszego stopnia na Mimi Haleyi oraz gwałtu trzeciego stopnia na aktorce, Jessice Mann. Aktualnie producent przebywa w areszcie. Grozi mu od 5 do 25 lat więzienia za pierwszy zarzut i od 18 miesięcy do 4 lat za drugi.

Zobacz także: Torbicka o wpływie #metoo na przemysł filmowy: Hollywood to dżungla
bDzIZfst

Tymczasem, jak podaje portal Law&Crime, biegła psycholog, której zeznania są kluczowe w sprawie, została potrącona przez samochód i aktualnie przebywa w szpitalu. Dr Barbara Ziv badała ofiary i ustalała m.in., dlaczego kontaktowały się ze sprawcą po gwałcie i przez tyle lat nie wnosiły oskarżenia. To właśnie opinia dr Ziv w dużej mierze doprowadziła do uznania producenta winnym.

Pojawiły się spekulacje, że potrącenie ma jakiś związek z procesem.

Chociaż nie ma dowodów sugerujących, że potrącenie dr Ziv w jakikolwiek sposób jest związane z procesem Weinsteina, niektórzy mogą uznać to za podejrzane, biorąc pod uwagę czas, w jakim doszło do zdarzenia. Dobrze udokumentowane są historie związane ze śledzeniem ludzi lub domniemanymi groźbami wobec osób wypowiadających się przeciwko producentowi - czytamy na stronach portalu.

bDzIZfsu

Policja z Filadelfii nie chce udzielać komentarzy na temat okoliczności potrącenia kobiety.

bDzIZfsv
bDzIZfsO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(42)
Michu
11 miesięcy temu
Nie znoszę tego uczucia, kiedy jakaś podziwiana przeze mnie osoba okazuje się zwyrolem. Stawia to w wątpliwość cały ten gloryfikowany świat sukcesu. Człowiek, który osiąga sukces będąc gnidą, nie osiąga dla mnie żadnego sukcesu.
Dede
11 miesięcy temu
W tym procesie nie ma przypadków... Weinstein opłacał byłych agentów Mossadu... Wszystkie środki są dozwolone żeby uniknąć kary...
Tosza
11 miesięcy temu
No to juz macie odpowiedź dlaczego kobiety baly się przez lata i nic nie mówiły. Mogły zostać po prostu zlikwidowane. Macki tego knura siegaly daleko.
bDzIZfsP
gość
11 miesięcy temu
Tak to zapewne przypadek a nawet pech
gosc
11 miesięcy temu
A propo komentarzy 'ze wiedziały po co szły do pokoju'..Kobieta ma prawo przyjąć zaproszenie na rozmowę ze znajomym,kobieta ma prawo ubrać się jak jej pasuje,ma prawo napić się drinka,może nawet trochę przesadzić z drinkami.Facet nie ma prawa mieć w stosunku do niej jakichkolwiek zdrożnych myśli .Może wreszcie przyjmijmy to do wiadomości i uczmy nasze dzieci takiego spojrzenia.
Najnowsze komentarze (42)
statysta
11 miesięcy temu
aktorki za kase zgadzajä sie na wszystko
Dreed
11 miesięcy temu
Gwalcicieli powinni wsaszac do komory gazowej albo na krzeslo elektryczne
Najsdub
11 miesięcy temu
Mafia 7ydowska działa bezkarnie
Anka
11 miesięcy temu
To zdjęcie z tym balkonikiem......po prostu śmiechu warte. Mam nadzieję, że pójdzie do więzienia.
Achoo
11 miesięcy temu
Ja nie rozumiem.jak się domagał sexu a kobieta nie chce to odwraca się i idzie stamtąd i już. Chyba że facet zrobi jej to siłą..pojscie do pokoju hotelowego z obcym facetem zawsze może generować dozę niepewności co do jego zachowania...
nick
11 miesięcy temu
a te 30 które zgodziły się na przyjęcie kasy to oznacza że są prostytutkami ? przyjęły zapłatę za usługę.
ITo
11 miesięcy temu
Grazyny udaja oburzenie ale tylko one wiedza ile to razy zalany Janusz bral je sila. I bynajmniej nie mialy na to ani ochoty ani nie dawaly przyzwolenia. A pozniej w niedziele braly Janusza pod reke i paradowaly do kosciala jak gdyby nigdy nic. Zglaszalyscie gwalt na policji? Nie bo to obowiazek malzenski? Niewypada? Co sasiadki powiedza? Oj tam wszystkie tak maja? Mniej obludy. On zasluzyl a kare ale wasze Janusze i wy same rowniez bo pozniej wasze corki beda tak sam cierpialy. I tak bez konca
xxxyyy
11 miesięcy temu
Przecież ten pan był w Polsce i spacerował ze znaną aktorką?
bDzIZfsH
Aghii
11 miesięcy temu
Ta nacja jest pamiętliwa.....
Poiuztrrewq
11 miesięcy temu
A bidna żona oczywiście nic nie wiedziała...nic nie podejrzewała..???!!!!!..no..no...ciekawe...pewnie lubiła tak trochę na ostro... z pieprzykiem...???!!!!!!!!!!!!
Milly
11 miesięcy temu
Rzygać się chce jak się patrzy na tę gnidę, ale prawda jest taka, że moja pogarda nic tu nie da, bo jak widać koleś ma mega władzę i dojścia...
Ccciii
11 miesięcy temu
Co za brednie wypisujecie.Jak idziesz na rozmowe o prace,to znaczy ze sie zgadzasz na zboczone uslugi?
Kobieta
11 miesięcy temu
Myślę że do tego nie dojdzie bo korupcja kwitnie , ale życzę mu aby w więzieniu zgnił .
Natks
11 miesięcy temu
TO KURNA GWAŁT MA JAKIEŚ STOPNIE ??? KURNA, GDZIE JA ŻYJE, GWAŁT TO GWAŁT, TO OBURZAJĄCE ŻEBY TO JESZCZE MIERZYĆ JAKIŚ MIARAMI !!!!!!
bDzIZftj