Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Danuta Wałęsa z przekąsem o pomyśle pensji dla Agaty Dudy: "Oj, jaka ta pani prezydentowa jest biedna"

251
Podziel się

Żona Lecha Wałęsy skomentowała projekt zakładający przyznanie wynagrodzenia pierwszej damie, wspominając przy okazji, jak sprawa pensji żony prezydenta wyglądała za jej czasów.

Danuta Wałęsa z przekąsem o pomyśle pensji dla Agaty Dudy: "Oj, jaka ta pani prezydentowa jest biedna"
Danuta Wałęsa z przekąsem o potencjalnej pensji Agaty Dudy (East News)
bDAYjqiJ

12 lipca większość Polaków po raz kolejny zdecydowała się powierzyć swoje losy w ręce prezydenta Andrzeja Dudy, wybierając go na drugą kadencję. Wygrana w wyścigu o fotel głowy państwa RP oznacza także, że w roli pierwszej damy przez kolejne pięć lat będzie miała możliwość sprawdzać się Agata Duda.

Nie jest tajemnicą, że mama Kingi w ciągu poprzedniej kadencji uchodziła za wyjątkowo milczącą panią prezydentową. 48-latka starała się nie zabierać głosu, nawet gdy o wsparcie prosiły ją osoby z jej grupy zawodowej, czyli nauczyciele oraz protestujące przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego kobiety.

Niedawno okazało się, że bierna postawa żony Andrzeja Dudy wynikała z jej "sprzeciwu przeciwko manipulacji", co wyjaśniła podczas wiecu wyborczego w Pułtusku.

bDAYjqiL

Kilka dni temu donosiliśmy, że nie tylko świeżo zaprzysiężony prezydent może zostać nagrodzony podwyżką. Zgodnie z nowym projektem ustawy, także jego żona będzie otrzymywać pensję odpowiadającą 0,9-krotności wynagrodzenia sędziego Sądu Najwyższego, czyli prawie 18 tysięcy złotych.

Zobacz także: "Znalazła się w trudnej roli". Europosłanka PiS tłumaczy Agatę Kornhauser-Dudę
bDAYjqiR

Projekt zakładający wynagrodzenie dla Agaty Dudy postanowiła skomentować była pierwsza dama. Danuta Wałęsa w rozmowie z Wirtualną Polską opowiedziała między innymi o tym, jak sprawa wyglądała w czasach, gdy głową państwa był jej mąż Lech:

Ja nie dostawałam żadnej pensji. Nie było pieniędzy dla mnie, ani nawet na biuro prezydentowej. Zrobił się hałas i afera, że ja chcę pieniędzy na swoje biuro. Wszyscy mówili, że jest to niepotrzebne. A ja byłam bardzo pracowitą prezydentową w trudnym czasie przemian - wspomina z żalem żona ikony Solidarności i dodaje z przekąsem:

Oj, ta pani prezydentowa jest biedna, ma ośmioro dzieci i niepracującego męża, prawda? No to musi tyle dostawać.

bDAYjqiS

Rozumiecie jej sceptyczny stosunek do pomysłu wynagradzania żony Andrzeja Dudy?

bDAYjqiT
bDAYjqjm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(251)
Jaa
5 miesięcy temu
Wiem, że to nie możliwe na Pudelku ale trzymajcie się proszę faktów. Dziś odrzucono projekt podwyżek a Dudowa powiedziała, że ona rezygnuje z pensji nawet jeśli by jej przyznali.
ANN
5 miesięcy temu
Proponuję projekt uchwały, który by zakładał by Pierwsza dama otrzymywała wynagrodzenie w wysokości, które utraciła, przejmując obowiązki związane z prezydenturą męża. Czyli skoro Agata Duda, pracowała w szkole, nich otrzymuje pensję nauczycielską jaka do tej pory pobierała. Żony przyszłych prezydentów , które w ogóle nie pracowały w chwili zaprzysiężenia męża, nie powinny dostawać grosz...bo i za co. Problem rozwiązany moim zdaniem.Te ktore pracowały, niech dostają dotychczasowe wynagrodzenie, reszta zero. Projekt zakładający by podstawą była pensja sędziego Sądu Najwyższego jest dla mnie haniebne!! Czemu w ten sposob nie liczy sie wynagrodzenia dla najniższego minimalnego wynagrodzenia w Polsce?!
magda7458
5 miesięcy temu
Danka, twój Lechu to wygrywał w Lotka, gdy potrzeba było kasy. Nie masz na co narzekać.
bDAYjqjn
Lila
5 miesięcy temu
Że co robiła Wałęsowa????buhahaaa wspierała ?kogo???Oj nieładnie tak zawiścią pałać Ja rozumiem wszystko ale jeszcze Ci kobito mało?Było iść na studia i wspierać,pracować a nie dzieci bawić a teraz krzyczeć że się wspierało....chyba samą siebie.
Rose
5 miesięcy temu
Czekam na dzien, kiedy my kobiety bedziemy sie wspierac. Od lat jestesmy niedoplacane a pracujemy uczciwie i z pelna moca. Nie podoba mi sie, ze prezydentowa nie moze pracowac zawodowo, z dniem otrzymania przez meza urzedu. Cala sytuacja: nie masz swoich pieniedzy, Twoj maz zarabia- kojarzy- mi sie z ubezwlasnowolnieniem finansowym. To jest jakis ciemnogrod. Dajcie jej pracowac i sobie zarobi. Albo dajcie jej ekwiwalent. Zeby nie bylo- nie popieram pis.
Najnowsze komentarze (251)
ssssssssssss
3 miesiące temu
Oh Wałęsowa? ha tyle w temacie :( szkoda komentować
Eeeeeee
5 miesięcy temu
Jejku jak tak wam szkoda pani dudy to sami dajcie jej pensje zrobcue zbiorke
bolek
5 miesięcy temu
Esbecja dobrze się trzyma, nawet ta strona małych ludzi przytacza opinie małych ludzi
Ola
5 miesięcy temu
Ale ta Agata sie szybko starzeje. Wyglada na 60 letnia kobiete
Zus
5 miesięcy temu
Powinny mieć płacone ZUs
Hee
5 miesięcy temu
Ale Pani Duda w totka nie wygra 🤣
jf.
5 miesięcy temu
O ile pamiętam to zamiast pensji była jakaś fabryczka z nową linią technologiczną w prezencie. " Malma " ?? - poprawcie jeśli się mylę.
Moica
5 miesięcy temu
Pani tez było mało było aż napisała Pani książkę. Szkoda ,że nie rozeszła się jak przysłowiowe " ciepłe bułeczki". Jakim prawem Pani komentuje pewne sprawy.
bDAYjqjf
wanda
5 miesięcy temu
wszyscy dawali na zycie walesow niech danuta zamknie swoje usta bo glupoty opowiada za co zyli jak zostal wybrany walesa na prezydenta dolary i nagroda nobla to tylko ulamek tego co maja do tej pory dom i dzieci zle wychowane tylko jeden wyksztalcony z calej8
xxx
5 miesięcy temu
Pani Danusia - szanuję, mądra kobieta..... szkoda tylko, że takiego chłopa na męża sobie wzięła
Bibi
5 miesięcy temu
Poprzednie zony P.Prezydentow tez powinny pobierac pensje za milczenie.Zwłaszcza pani D.Wałęsa.
gość
5 miesięcy temu
pani Wałęsowa siedziała pani w domu mąż wygrywał w totka to po co pani kasa. Pani Duda zrezygnowała z pracy w szkole . Była pracownikiem ą nie gospodynią domową. to zasadnicza różnica. następną różnicą jest fakt że pani gdyby tylko miała możliwość dostać takie świadczenie - wzięła by je Pani , a Pani Duda odmówiła.
aaaaaaa
5 miesięcy temu
nie każdy wygrywa w totolotka
Antoni
5 miesięcy temu
I sluszna decyzja w koncu.Sama wie,ze jej sie zadna pensja z tutulu bycia zona prezydenta-jeje sie nie nalezy.Ma zawod wiec niech pracuje jako nauczycielka
...
Następna strona
bDAYjqjH