Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|

Dominika Kulczyk wystąpiła w BBC! Mówiła, jak pomaga uchodźcom: "Nie przyjechali do ekonomicznego Eldorado"

Podziel się:

Dominika Kulczyk zachęciła do wsparcia inicjatywy własnej fundacji, której celem jest pomoc w zaadaptowaniu się ukraińskim kobietom w Polsce. "Powinniśmy być przygotowani na długofalowe wsparcie dla nich" - wskazuje miliarderka.

Dominika Kulczyk wystąpiła w BBC! Mówiła, jak pomaga uchodźcom: "Nie przyjechali do ekonomicznego Eldorado"
Dominika Kulczyk mówiła o wspieraniu uchodźców z Ukrainy w BBC (AKPA, Instagram)

Dominika Kulczyk od lat angażuje się w działalność charytatywną. Miliarderka jest prezeską Kulczyk Foundation, a także prowadzi program "Efekt Domina", w którym pokazuje, jak wspiera osoby potrzebujące z różnych zakątków świata. Jak zapewniała jakiś czas temu, pomaganie w jej przypadku wynika z potrzeby serca i nie jest "fanaberią bogatej dziewczyny".

Córka zmarłego przed siedmioma laty Jana Kulczyka angażuje się także w to, co dzieje się w kraju. Na przykład na początku pandemii wsparła polską służbę zdrowia 20 milionami złotych, zaś w zeszłym roku osobiście pojawiła się na jednym z protestów przed Pałacem Kultury.

Zobacz także: Dominika Kulczyk o kupnie domu za 300 milionów złotych: "To kolejny obiekt w moim portfelu inwestycyjnym"

Dziedziczka fortuny nie jest również obojętna względem tego, co dzieje się w Ukrainie. W piątek za pośrednictwem instagramowego profilu pochwaliła się kadrem i nagraniem ze swojego występu w telewizji BBC. Podczas rozmowy z brytyjską dziennikarką Dominika mówiła o konflikcie toczącym się za wschodnią granicą Polski i kwestii wspierania uchodźców.

Do publikacji 44-latka zamieściła obszerny wpis, w którym zachęca do wspomagania swojej inicjatywy pomocowej:

Wiedzieliśmy o tym od samego początku. To było jasne - musimy otworzyć granicę oraz drzwi naszych domów. Musimy zaoferować pomoc kobietom i dziewczynkom z Ukrainy. Ale minął miesiąc odkąd zaprosiliśmy naszych sąsiadów do naszego kraju. I wiemy już, że tu zostaną. Nie mają dokąd pójść - zaczęła patetycznie.

To, co ważne, i co rozumiem z perspektywy przedsiębiorczyni, to fakt, że powinniśmy być przygotowani na długofalowe wsparcie dla nich. Myśleć o pomocy nie w charakterze sprintu, a maratonu - wskazuje, następnie przechodząc do sedna:

To właśnie dlatego stworzyliśmy Fundusz "Cześć Dziewczyny!", który daje możliwość wspólnej zbiórki na słuszny cel. Nawet niewielkie, ale systematyczne wpłaty mają ogromny sens. Zajęliśmy się tym, bo wiemy, że nasze siostry i ich dzieci chcą rozpocząć swoje życie w Polsce na nowo. Wiemy też, jak wiele mogą wnieść do naszego codziennego życia. To inteligentni, pracowici, skromni i uczciwi ludzie - kontynuuje i zwracając uwagę, że przyjeżdżający uchodźcy nie mają łatwego życia: Nie przyjechali do ekonomicznego Eldorado. Przyjechali do Polski, bo na dziś nie mają innego wyjścia.

Zobaczcie występ polskiej miliarderki w BBC.

Zobacz także: Jak Allan Krupa został raperem, a Ida Nowakowska „nadzieją polskiej telewizji”
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl