Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Edyta Górniak obwieszcza: "Jeśli mamy pokój w sercu, to nie ma w nim miejsca NA OPĘTANIE"

Podziel się:

Edyta Górniak była jedną z gwiazd niedzielnego koncertu "Solidarni z Ukrainą". Korzystając z okazji wokalistka podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat konfliktów i wezwała widzów do modlitwy. "Konflikt jest z pewnością bólem wszystkich stron, nie tylko najbardziej dotkniętej" - wyznała.

Edyta Górniak obwieszcza: "Jeśli mamy pokój w sercu, to nie ma w nim miejsca NA OPĘTANIE"
"Solidarni z Ukrainą". Edyta Górniak wzywa do pokoju i modlitwy podczas koncertu. (AKPA, Piętka Mieszko)

W niedzielę odbył się koncert "Solidarni z Ukrainą" zorganizowany przez Telewizję Polską oraz Caritas. Inicjatywa miała na celu okazanie wsparcia obywatelom Ukrainy, podczas transmisji trwała również zbiórka pieniędzy dla ofiar rosyjskiej agresji. Udział w wydarzeniu wzięło wiele gwiazd rodzimej muzyki w tym m.in. Maryla Rodowicz, Rafał Brzozowski, Viki Gabor, Ryszard Rynkowski czy Blue Cafe. Na scenie pojawiła się również Justyna Steczkowska, która swoim honorarium postanowiła wesprzeć ukraińskie dzieci.

Solidarność z obywatelami Ukrainy w niedzielę okazała również Edyta Górniak. Wokalistka nie ograniczyła się jednak tylko do muzycznego występu. Będąc na scenie, Górniak postanowiła także podzielić się z widzami koncertu przemyśleniami na temat szeroko pojętego zagadnienia konfliktów. Zdaniem artystki odpowiedzią na wszelkie spory jest dobro, a wewnętrzny pokój chroni przed opętaniem.

Dobry wieczór, kochani ludzie. Nie mielibyśmy konfliktów ani wewnętrznych, ani w naszych relacjach najbliższych, ani globalnych, gdybyśmy byli dla siebie dobrzy. I to właśnie to piękno, dobro i łagodność, które tak wszyscy wyśmiewamy, dzisiaj straciło swój głos. Jeśli mamy pokój w sercu, to nie ma w nim miejsca na opętanie - przekonywała wokalistka.

Górniak jest osobą wyjątkowo uduchowioną i nie kryje się ze swoją wiarą. Podczas koncertu "Solidarni z Ukrainą" artystka wezwała więc widzów, by zjednoczyli się w modlitwie i przypomnieli sobie o jej potędze.

Zobacz także: Julia Kamińska o sytuacji na Ukrainie

Wzywam dziś wszystkich do modlitwy. Do jedności w modlitwie. Przypomnijmy sobie potęgę modlitwy. Jeśli nie teraz, to kiedy? Pokój nam wszystkim - mówiła drżącym głosem.

Jeszcze przed rozpoczęciem telewizyjnego koncertu Edyta Górniak udzieliła wywiadu "Faktowi", w którym również wypowiedziała się na temat rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wokalistka podkreśliła, że jest zapaloną orędowniczką pokoju. Stwierdziła również, że wojna jest bolesna dla każdej ze stron.

Zawsze stanę w obronie pokoju dla wszystkich. Dla wszystkich, powtarzam. Konflikt jest z pewnością bólem wszystkich stron, nie tylko najbardziej dotkniętej. Myślę, że większość ludzi obu pięknych krajów nie chce być w stanie wojny - powiedziała Faktowi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
Oferty dla Ciebie