Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Fundacja UJAWNIA, co zrobił Dominic D'Angelica: "Sprawcy PODPISALI SIĘ na jej ciele. Była NIEPRZYTOMNA"

240
Podziel się

Pracownica organizacji Operation Care w rozmowie z jednym z portali ze szczegółami opisała czyn, którego były uczestnik "Top Model" dopuścił się na 15-letniej dziewczynie.

Fundacja UJAWNIA, co zrobił Dominic D'Angelica: "Sprawcy PODPISALI SIĘ na jej ciele. Była NIEPRZYTOMNA"
Fundacja demaskuje Dominica D'Angelica (fot. Instagram, @iamdominicdangelica, fot. Amador News)
bDzghyTF

Od wtorku w polskich mediach nie cichnie skandal wywołany ujawnieniem dowodów przestępstwa, którego 9 lat temu dopuścił się Dominic D'Angelica - jeszcze do niedawna finalista 9. edycji Top Model Polska. Zgodnie z orzeczeniem sądu doprowadził on do czynności seksualnej z osobą nieletnią, za co otrzymał wyrok w zawieszeniu, za którego naruszenie spędził w areszcie 4 miesiące.

30-latek czekał ponad kilkanaście godzin, zanim zdecydował się odnieść do sprawy. Ostatecznie postanowił iść w zaparte.

bDzghyTH

Nigdy nie zostałem uznany za winnego. Nigdy nie udało mi się dokończyć procesu z 2013 roku, ponieważ dwóch sędziów było chorych i nowy sędzia nie pojawił się na rozprawie. Nie stać mnie było na rozpoczęcie nowego procesu. Z tego powodu byłem zmuszony pójść na układ na wyrok w zawieszeniu. (...) Byłem w areszcie NIE w związku z oskarżeniem o wykorzystywanie seksualne. Nie jestem przestępcą ani oprawcą - możemy przeczytać na instagramowym profilu byłego uczestnika Top Model.

Zobacz także: Aktorka przez lata milczała. "Byłam naga, dyrektor związał mnie liną"

Zupełnie inne zdanie na ten temat ma przedstawicielka ofiary przydzielona jej z organizacji Operation Care - zajmującej się wsparciem ofiar przemocy domowej oraz przestępstw na tle seksualnym w hrabstwie Amador. To właśnie jej działania ujawniły przeszłość Dominica D'Angelica oraz umożliwiły redakcji Pudelka kontakt z matką domniemanej ofiary.

bDzghyTN

Kontakt z Operation Care nawiązała również Kaja Gołuchowska z portalu ofeminin.pl. Dziennikarce udało uzyskać dokładny opis nieszczęśliwej nocy 9 września 2011 roku, podczas której doszło do czynności seksualnej między Dominiciem D'Angelica a nieletnią.

Mogę powiedzieć, że była to interakcja bez zgody poszkodowanej. I tak szybko, jak tylko była ona w stanie, wydostała się z tej sytuacji i zgłosiła się na policję. Z mojego doświadczenia pracy z wieloma ofiarami przemocy seksualnej, mogę powiedzieć, że była to jedna z szybszych reakcji. W ciągu kilku godzin od zdarzenia dziewczyna trafiła do pielęgniarki, która zbadała ją pod kątem napaści seksualnej - wyjawia rzeczniczka ofiary i jej rodziny.

W gabinecie miało okazać się, że Dominic i jego kompan nie tylko zabawili się kosztem 15-latki, ale też postanowili pozostawić na jej ciele ślad po swoim haniebnym czynie.

bDzghyTO

Podczas badania, które zostało wykonane przez pielęgniarkę, okazało się, że na plecach i pośladkach dziewczyny widnieją napisy. Sprawcy podpisali się swoimi imionami na jej ciele, gdy dziewczyna była nieprzytomna. Mama ocalałej jest w posiadaniu tych zdjęć, jednak odradzamy ich publikacje - czytamy na portalu ofeminin.pl.

Pracownica fundacji przyznała jednocześnie, że nie czerpie żadnej satysfakcji z faktu, że kariera Dominia w Polsce legła w gruzach. Kobieta jest jednak zdania, że nie może być mowy o resocjalizacji, jeżeli sprawca nie przyznaje się otwarcie do swoich czynów.

Szczerze popieram (...) sprawiedliwość naprawczą. (...) Jednak tylko w przypadku sprawców, którzy biorą odpowiedzialność za swoje czyny i uznają, że popełnili określone przestępstwo. Takich sprawców, którzy podejmują wszelkie kroki, by stać się lepszą dla społeczeństwa osobą. Zniszczenie jego życia, czy kariery, nigdy nie było naszym celem - usłyszała w rozmowie Kaja Gołuchowska.

bDzghyTP

Niestety, zachowanie byłego uczestnika Top Model w żadnym razie nie wskazuje na jakiekolwiek oznaki skruchy. Rzeczniczka poszkodowanej odniosła się do rozmowy, którą tego samego dnia odbyła w imieniu redakcji Pudelka z mamą ofiary. Według jej relacji Dominic od samego początku wykazywał lekceważącą postawę w stosunku do zaistniałej sytuacji.

Rozmawiałam dziś z mamą ofiary, która przypomniała mi, o jego zachowaniu z sali sądowej. Kobieta czytała wtedy stanowisko, które opisywało wpływ wydarzeń z 2011 roku na życie jej córki. Z piątkowej uczennicy zamieniła się w dziewczynę, która przestała kontynuować edukację w szkole. I jej mama wspominała, że podczas czytania tego stanowiska, Dominic uśmiechał się pod nosem, a nawet śmiał się. Przypominam, że ona miała wtedy 15 lat, on był 21-letnim mężczyzną. Podczas rozpraw, w ławach znajdujących się za oskarżonym, siadały nastolatki w strojach cheerleaderek chodzące wtedy do liceum, a to wszystko, by wspierać Dominica. Pytałam się wtedy: jaki dorosły mężczyzna zadaje się z dziećmi w wieku 14 i 15 lat? Nasze miasto było podzielone - wspomina przedstawicielka Operation Care.

Przypomina jednocześnie, że Dominic nie działał w pojedynkę. Razem z nim sądzono mężczyznę o imieniu Cody Butler, którego skazano na pozbawienie wolności.

bDzghyTQ

Rodzice pokrzywdzonej mają poczucie, że różnica w wyroku wynika z tego, że Dominica reprezentował prywatny obrońca, a drugiemu sprawcy przydzielono prawnika z urzędu.

Ostatecznie Dominic i tak trafił do aresztu po złamaniu warunku wyroku w zawieszeniu. Mężczyzna miał wdać się w bójkę, podczas której spowodował "znaczne obrażenia ciała". W swoim wpisie D'Angelica zapewniał, że zrobił to w obronie "ukochanej cioci".

W reakcji na usprawiedliwiający ton wystosowanego przez Dominica oświadczenia portal ofeminin.pl ponownie skontaktował się z pracownicą Operation Care. Oto co miała im do powiedzenia:

Dokumenty sądowe potwierdzają, że Dominic postanowił pójść na ugodę, w ramach której przyznał się do winy. W związku z tym otrzymał on wyrok w zawieszeniu. Dominic powie wszystko, by stworzyć swoją "historię". Część osób uwierzy w jego opowieść. Powinien jednak wiedzieć, że prawda zawsze wyjdzie na jaw. Zauważ, że w swoim stanowisku nie mówi, że dziewczyna kłamie. Wie, że pomówienie i zniesławienie może skutkować pozwem. Zastanawiam się, czy ktoś zapyta go wprost: zrobiłeś to, czy nie? Niestety jego zachowanie utwierdza mnie w przekonaniu, że Dominic się nie zmienił.

Kobieta podkreśliła przy tym, że matka ofiary po dziś dzień obawia się, że jej dziecko zrobi sobie krzywdę w wyniku traumy. Ofiara korzystała z pomocy terapeuty, jednak po dziś dzień nie może ponoć wymazać z pamięci wydarzeń tamtej nocy.

Myślicie, że Dawid WolińskiMichał Piróg zastanowią się dwa razy, zanim ponownie staną w obronie osoby, nad którą ciążą tak poważne zarzuty?

bDzghyUi
KOMENTARZE
(240)
Gto
2 miesiące temu
Piróg, Woli i Tysio też powinno wylecieć z telewizji za obronę tego pana. Gdyby to był ksiądz, to by pierwsi krzyczeli a takiego typa bronią. Rzygać się chce na taką hipokryzję. Dla mnie nie ma znaczenia czy to aspirujący model, ksiądz, budowlaniec czy fryzjer, gwałciciel to gwałciciel. A tutaj ci panowie promują podwójne standardy, bo przecież, według nich, celebrytom wolno wszystko
Magda
2 miesiące temu
Zgadzam sie z wiekszoscia komentarzy. Mieszkam w NY od 17 lat I zaden tego typu facet nie odnioslby kariery w tym miescie.ni rozumu, ni urody , wysportowane cialo( masa takich jak on ) . W naszym kraju, takich ludzi sie lansuje tylko dlatego, ze maja inna urode I nacje. Cudzoziemiec jest zawsze lepszy od naszych facetow! Powod? Cudzoziemiec. To wszystko. Przykre, ze ludzie , ktorzy pracuja w mediach sa Tak pusci , zakompleksieni, marzacy o swiecie, ktorego nie maja I przyklaskuja komus komu nie powinni. Jednym slowem, wchodza mu do d...y tylko dlatego , ze jest Dominic d’angelica a nie Dominik Aniol.
Pppp
2 miesiące temu
Też się raz upilam w okresie nastoletnim na imprezie, na której byli faceci ok 20r.z. Zrobili mi herbatkę i odwieźli do domu. Gdzie byla mama? Opiekowała się dwójka młodszego rodzeństwa, a ja jej powiedziałam tylko, że idę do koleżanki. Jak wróciłam do domu był dym, gdzie byłam i że piłam. Nastolatki robią takie głupoty. Wiem, że nie jestem jedyna. Waszym zdaniem, pytam tych obrońców, mieli prawo mnie zgwałcic i to byłaby moja wina albo rodziców? Całe szczęście super się zachowali, jak normalni życzliwi ludzie. Takie rzeczy jak ten chłopak wyżej robią tylko jednostki bez cienia sumienia.
bDzghyUj
Eni
2 miesiące temu
Gdyby faktycznie był niewinny nie podpisal by ugody a tym samym przyznal sie do winy. Ludzie tu nie chodzi o potepianie bez powodu ale o to co ten czlowiek zrobił. Zgwałcił do cholery bezbronna dziewczyne i powinien siedzieć i odpokutowac za to a nie udawac modela pajaca i robić kariere w innym malym kraju myslac że prawda nie wyjdzie na jaw. Dla mnie to bezczelny zwyrodnialec i nie chce na niego patrzec ani go ogladac niech wypier...z kad przyjechał. Ludzie ocknicie sie co tu pieprzycie bo mogla to byc wasza siostra córka został skazany i to sa fakty.
gosh
2 miesiące temu
Koleś nie mówi "nie zrobiłem tego", tylko "nie zostałem uznany za winnego". I wszystko jasne...
Najnowsze komentarze (240)
qwerty
2 miesiące temu
wiadomo, dał im, to i oni muszą się jakoś odwdzięczyć, lol
Josh
2 miesiące temu
Nie przyznali się i nie przyznają bo zmienią im wyroki, ich linia obrony opierała się na wcześniejsza zgodę pokrzywdzonej na wspólną libację a resztę zwalili na alkohol ograniczoną świadomość. Gdyby się przyznali i wzięli winę nie wyszli by przez dłuuugie lata. Do naszej kancelarii ofiary przemocy zgłaszają się często po latach, miesiącach, wielu dniach. Czasami zdarzało się, że ktoś przyszedł po kilku dniach, rekord to doba. Niestety sądy w Niemczech są bardzo pobłażliwe, uznają gwałt za średnią szkodliwość jeśli nie był brutalny. Brutalny rozumieją w kodeksie po przez okaleczenie ofiary lub znęcanie się psychiczne co najmniej kilka godzin (tortur).
ala
2 miesiące temu
Mam nadzieję, że tego pana nie ma już w Polsce. I nigdy nie będzie chyba że w więzieniu gdzie jego miejsce.
babcia
2 miesiące temu
Dlaczego TVN zgodził się na udział oskarżonego w programie, dlaczego go nie sprawdził, Dlaczego TVN zgadza się na to, żeby Woliński wprowadzał swoich pupili do programu? Gdzie jest nadzór nad uczestnikami programu?
babcia
2 miesiące temu
Dlaczego TVN zgodził się na udział oskarżonego w programie, dlaczego go nie sprawdził, Dlaczego TVN zgadza się na to, żeby Woliński wprowadzał swoich pupili do programu? Gdzie jest nadzór nad uczestnikami programu?
babcia
2 miesiące temu
Dlaczego TVN zgodził się na udział oskarżonego w programie, dlaczego go nie sprawdził, Dlaczego TVN zgadza się na to, żeby Woliński wprowadzał swoich pupili do programu? Gdzie jest nadzór nad uczestnikami programu?
babcia
2 miesiące temu
Dlaczego TVN zgodził się na udział oskarżonego w programie, dlaczego go nie sprawdził, Dlaczego TVN zgadza się na to, żeby Woliński wprowadzał swoich pupili do programu? Gdzie jest nadzór nad uczestnikami programu?
enigma
2 miesiące temu
Ja jestem przerazona! Opinie komentujacych są tak skrajne, ze brak w nich jakiegokolwiek obiektywizmu. Dokonał przestępstwa! to jest fakt. Czy został w takim razie dostatecznie ukarany za ten czyn? Oczywiście, ze nie!!!! Lata temu powinien dostać wyrok ( w przypadku przestępstw seksualnych uważam wyroki w zawieszeniu za smiech na sali, chyba, że nie jasne jest czy ofiara uprawiała czynność z osobą dorosłą z własnej woli.... tak sie przecież dzieje w naszym kraju nastolatki tez uprawiaja sex i nie ma co udawac ze tak nie jest.... tu sprawa wyglada inaczej bo dziewczyna nie byla w pelni świadoma sytuacji) Wyrok powinien byc inny bez watpienia!!!!!!! Ale czy taki czlowiek po latach nie ma prawa na szanse by zyc inaczej, pracować, zarabiać, itp? Nie wiem czy mamy moralne prawo oceniać w jaki sposób ma żyć teraz. Rozumiem, że chodzi o nie promowanie przestepców w mediach, ale zycze mu zeby te kariere zrobił niech chodzi po wybiegach skoro jest w tym dobry. Niech tylko bedzie przykładnym obywatelem. Nie uśmiecha mi sie zlinczować czlowieka, pozbawic go mozliwosci zatrudnienia a potem utrzymywac go z moich podatkow!
bDzghyUb
aleale
2 miesiące temu
Obejrzałam tylko jeden odcinek i od razu ten facet zrobił na mnie złe wrażenie. Ślinił się na widok dziewczyn, widać że myśli tylko o jednym...
Juta
2 miesiące temu
A w ogole jaki z niego model zalosne
wuna
2 miesiące temu
nie był zmuszony pójść na ugodę. Wiedział co się z tym wiąże. Jeśli jesteś niewinny nie chcesz być wpisany na listę przestępców seksualnych, a miał prawo do obrońcy z urzędu, więc nie o kasę tu się rozchodziło kolego. Nie jest ładnie tak manipulowac ludzmi, którzy nie do końca rozumieją
Panna Joanna
2 miesiące temu
TVN i wszystko jasne
EwWf
2 miesiące temu
Czy wy jesteście jacyś walnięcie 21 lat chłopak może w papierach to oba pełnoletnia ale w życiu pff mentalnie miał tyle lat co ona albo i mniej mężczyźni nigdy nie dorastają wielka mi róż coś 6 lat a ona co ciemnogród nie wiedziała co i jak żal takich procesów i takich akcji matka mogła pilonowac a nie 15 łatkę na imprezę puszczać
Kobieta
2 miesiące temu
Ty jakaś/jakiś Mag, "a tym bardziej w tym wieku nie powinna byc Pani rasistka , to sa ludzie tacy sami jak ja czy Pani" - co ma piernik do wiatraka ? jeśli innego koloru, to już trzeba być "poprawnym" ? nie wolno o swoich odczuciach napisać ? Człowiek, który dopuścił się takiego czynu, a dopuścił, bo sam nawet nie zaprzecza, nie jest przykładem, który powinna promować tv i nie ma znaczenia, czy okazał skruchę, czy nie, to przekraczanie granic. Zniszczył dziewczynie życie. Powinien okazać więcej pokory i nie pokazywać jej się na oczy, czy prywatnie, czy publicznie, jako jakakolwiek "gwiazdeczka". Ty Mag KRYTYKUJESZ KRYTYKĘ, A SAMA OBWINIASZ ZA TE WYDARZENIA OFIARĘ, czy Ty wiesz, co Ty mówisz ?? Jeśli 15-latka nie myślała i jest winna, to co dopiero 21-latek ????
...
Następna strona
bDzghyUD