Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Funkcjonariusz ABW odpowiedzialny za potrącenie dwóch strajkujących kobiet NIE USŁYSZY ZARZUTÓW

197
Podziel się

Incydent, do którego doszło podczas poniedziałkowych manifestacji w Warszawie, został przez prokuraturę uznany za... wykroczenie.

Funkcjonariusz ABW odpowiedzialny za potrącenie dwóch strajkujących kobiet NIE USŁYSZY ZARZUTÓW
Funkcjonariusz ABW odpowiedzialny za potrącenie dwóch kobiet nie usłyszy zarzutów (PAP, ONS)
bDogjugl

Wciąż nie milkną echa orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. Sędziowie TK na czele z Julią Przyłębską uznali bowiem możliwość przerwania ciąży w przypadku trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby za niezgodne z ustawą zasadniczą.

Pozbawienie kobiet możliwości decydowania o własnych ciałach i jednoczesne zmuszanie ich do rodzenia dzieci z ciężkimi deformacjami spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem wielu obywatelek i obywateli. Od minionego czwartku w całej Polsce trwa fala protestów, do której chętnie dołączają także osoby znane z pierwszych stron gazet.

bDogjugn

W poniedziałek wyjątkowo głośno było o masowych w Warszawie, podczas których protestujący zablokowali kilka ważnych miejsc na mapie stolicy - w tym m.in. Aleje Jerozolimskie i ulicę Marszałkowską. Niestety manifestacje nie obyły się bez przykrych incydentów - po raz kolejny doszło na przykład do przepychanek z policją.

Na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka srebrne BMW wjechało w tłum protestujących, wskutek czego potrącone zostały dwie kobiety. Kierujący pojazdem uciekł z miejsca zdarzenia. Jedna z poszkodowanych przez 44-latka doznała drobnych obrażeń i trafiła do szpitala. Drugiej z kobiet udało się wyjść ze zdarzenia bez szwanku.

bDogjugt

Niedługo po groźnym incydencie policji udało się zatrzymać jego domniemanego sprawcę. Okazało się, że za spowodowanie wypadku odpowiedzialny jest 44-letni mężczyzna, przy okazji funkcjonariusz ABW. Jak udało się ustalić Gazecie Wyborczej, jest on pracownikiem z długim stażem, ale tuż po ujęciu przez policjantów został zawieszony w obowiązkach.

Co ciekawe, okazuje się, że prokuratura nie planuje postawić funkcjonariuszowi ABW żadnych zarzutów w związku ze sprawą. Jak donosi TVN 24, Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie uznała bowiem potrącenia dwóch protestujących za przestępstwo, a jedynie wykroczenie.

Sama Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego dość długo zwlekała z oficjalnym komentarzem w sprawie incydentu, do którego doszło podczas poniedziałkowych manifestacji. W końcu w czwartek rzecznik koordynatora służb specjalnych zabrał głos za pośrednictwem Twittera.

Opisywane w mediach zdarzenie nie ma związku z miejscem zatrudnienia kierowcy zatrzymanego przez Policję. Do zdarzenia doszło poza godzinami pracy. Okoliczności sprawy są wyjaśniane przez prokuraturę - napisał Stanisław Żaryn.

bDogjugu

Też uważacie, że potrącenie dwóch osób przez funkcjonariusza publicznego powinno być rozpatrywane jako wykroczenie?

bDogjugv
bDogjugO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(197)
aaa
miesiąc temu
Ucieczka z miejsca wypadku ,wykroczeniem?
Sandzia
miesiąc temu
Polki i Polacy. Rząd nie boi się nam powiedzieć wprost: żyjecie w państwie dyktatorskim i jesteście nikim Nie sądziłam, że dożyje takicj czasów, gdzie ttzeba walczyć o wolność.
Sara
miesiąc temu
To jest chore jak tak można !
bDogjugP
wstyd
miesiąc temu
jak zawsze - rowni i rowniejsi. Zenujace.
Jan
miesiąc temu
Pewnie jeszcze premię mu przyklepią.
Najnowsze komentarze (197)
Patriota
miesiąc temu
Kolejny podstawiony przez PIS? Gdzie nożownik który na oczach tysięcy zabił w Gdańsku prezydenta Adamowicza? Żadnej sprawy sądowej! Gdzie prawiedliwość?
Pies
miesiąc temu
Umyślnie samochodem potracił 2 osoby i uciekł z miejsca wypadku i za nic nie odpowie? Ciekawa logika
Mel
miesiąc temu
Są równi i równiejsi
Ytyre
miesiąc temu
Ten który rzucił petarda w policjanta tez nie odpowie i co ???? Są lepsi ?
wrrr
miesiąc temu
to jest własnie panstwo prawa pisowskiego
Mayday
miesiąc temu
Potrącone kobiety powinny wnieść akt oskarżenia.
kiki
miesiąc temu
Niech te kobiety nie wychodzą na ulice robią krzywdę służbie zdrowia.
Wiki
miesiąc temu
Chore że te kobiety łamia przepisy blokują jadących ludzi. Powinni ich zamknąć
bDogjugH
robpa
miesiąc temu
obalić rząd i co ? Może niech PO wróci? No nie rozśmieszajcie mnie...pomyślcie kto na tym skorzysta i wiadomo kto za to odpowiada i komu to na rękę
jaka
miesiąc temu
przecież dokładnie widać że te baby rzucają mu sie na i przed maske...dobrze zrobił że po prostu odjechał.Ludzie co macie w tych pustych głowach że utrudniacie życie innym,chcecie to protestujcie ale tak by nie utrudniać życia zwykłym ludziom
Sdad
miesiąc temu
To nie on potrącił tylko protestujące osoby wtargnęły pod jadący samochód :)
Iwona
miesiąc temu
My starsze pokolenie komune mielismy narzucona a teraz na wlasne zyczenie zafudowaliscie nam glosujacy to samo. Ci ludzie mysla tylko o sobie i wladzy.
M
miesiąc temu
No to teraz już wiem I nie tylko ja że twojej stacji nie będę czytała mieszkam w stanach i wszystkich poinformuję że to wielki syf . No ale Jak mafia płaci no to brawo dla was
Koszyk
miesiąc temu
Całe szczęście że PiS jest przy władzy już widzę Kopaczowa jak mierzy się z korona po tygodniu by uciekła zresztą jak całe to towarzystwo KO i lewica
...
Następna strona
bDogjuhj