Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|
aktualizacja

Gwiazdy i celebryci solidaryzują się z Ukrainą: Barbara Kurdej-Szatan, Agnieszka Woźniak-Starak, Edyta Pazura... (ZDJĘCIA)

Podziel się:

"Bracia Ukraińcy, jesteśmy z Wami! My, Polacy, wiemy, co to wojna i radziecka okupacja. Nigdy więcej wojny!" - grzmi na Instagramie poruszona doniesieniami zza wschodniej granicy Małgorzata Kożuchowska.

Gwiazdy i celebryci solidaryzują się z Ukrainą: Barbara Kurdej-Szatan, Agnieszka Woźniak-Starak, Edyta Pazura... (ZDJĘCIA)
Celebryci solidaryzują się z Ukraińcami (AKPA)

O widmie ataku Putina na Ukrainę mówiło się od dłuższego czasu. Głos w temacie zabierało także sporo znanych twarzy w Polsce, w tym Paweł Deląg, który wskazał, że inwazja Rosji na Ukrainę będzie z pewnością miała "daleko idące konsekwencje dla nas wszystkich".

Mimo wcześniejszych spekulacji to, co stało się w nocy z 23 na 24 lutego, zmroziło wszystkim krew w żyłach. O 4 nad ranem Władimir Putin ogłosił bowiem przeprowadzenie specjalnej operacji wojskowej na terenie Ukrainy, a rosyjska armia zbombardowała ukraińskie miasta. Na terenie atakowanego terytorium wprowadzono stan wojenny, a do mediów docierają informacje o kolejnych wybuchach w różnych częściach kraju...

Głos w sprawie tego, co się dzieje za naszą wschodnią granicą, zdążyła zabrać pochodząca z Ukrainy Weronika Marczuk.

Zobacz także: Monika Olejnik o niepokojach związanych z sytuacją polityczną

Z zaatakowanym przez Putina państwem solidaryzują się także inne znane twarz, niekoniecznie związane bliżej z Ukrainą. Wśród tych, którzy zdążyli za pośrednictwem mediów społecznościowych zareagować na działania Rosji, znajdują się między innymi Paulina Krupińska, Barbara Kurdej-Szatan, Anna Dereszowska czy Edyta Pazura. Podczas gdy większość w opublikowanych postach wstawiła ukraińską flagę i poinformowała, że myślami jest z sąsiadami zza wschodniej granicy, żona Czarka udostępniła zdjęcie prezydenta Federacji Rosyjskiej, które podpisała:

Przyjrzyjcie się uważnie. Tak wygląda kolejna porażka w historii ludzkości...

Małgorzata Kożuchowska napisała zaś:

Ukraino nie jesteś sama! Łzy niedowierzania, że to się dzieje! NIE dla chorych ambicji i imperialistycznych zapędów Putina! Mam nadzieję, że Europa i cały świat będą silne i odważne w odpowiedzi na tę zbrojną agresję! Bracia Ukraińcy, jesteśmy z Wami! My, Polacy, wiemy, co to wojna i radziecka okupacja. NIGDY WIĘCEJ WOJNY! - grzmi aktorka.

Zobaczcie wpisy gwiazd.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl