Unicorn
|
aktualizacja

Znak towarowy Harry'ego i Meghan został OPROTESTOWANY!

133
Podziel się

Pewien australijski lekarz właśnie złożył zawiadomienie o sprzeciwie w tej sprawie. Pierwsze kłopoty na nowej drodze?

Znak towarowy Harry'ego i Meghan został OPROTESTOWANY!
książę Harry, Meghan Markle (East News)

Od kilkunastu dni nie milkną echa medialnego skandalu z udziałem księcia Harry'ego i Meghan Markle. Przypomnijmy, że jakiś czas temu para ogłosiła, że zamierza wycofać się z pełnienia oficjalnych obowiązków i rozpocząć życie w finansowej niezależności z dala od Pałacu Buckingham.

Od momentu ogłoszenia swojej decyzji światu Meghan Markle wraz z 8-miesięcznym Archiem przebywają w Kanadzie. Niedawno do małżonki i syna dołączył natomiast książę Harry. W zasadzie od samego początku tzw. Megxitu media wraz z miłośnikami brytyjskiej monarchii zastanawiały się, czym właściwie Sussexowie planują zająć się w przyszłości. W tabloidach pojawiały się m.in. pogłoski, że Meghan powróci do porzuconego wcześniej aktorstwa, a Harry postawi na rozwój kariery wojskowej. Najprawdopodobniej jednak para skupi się na działalności charytatywnej.

Już kilka miesięcy przed rezygnacją ze swoich obowiązków Harry i Meghan podjęli prawne kroki, aby zastrzec nazwę "Sussex Royal" w Brytyjskim Urzędzie Własności Intelektualnej. Małżeństwo chciało w ten sposób objąć znakiem towarowym nie tylko nazwę swojej fundacji, lecz również serię około 100 rozmaitych gadżetów, takich jak pocztówki, bluzy czy nawet ołówki. Okazuje się, że plany Sussexów właśnie napotkały poważną przeszkodę.

Zgodnie z brytyjskim prawem, po zarejestrowaniu znaku towarowego następuje okres, w którym w zasadzie każdy może wyrazić ku temu swój sprzeciw. Jak donosi The Sun, we wtorek do Brytyjskiego Urzędu Własności Intelektualnej wpłynęło zawiadomienie o sprzeciwie w sprawie Harry'ego i Meghan. Zostało ono zgłoszone przez Benjamina Worcestera, australijskiego lekarza, który w przeszłości pracował w brytyjskiej służbie zdrowia. Powody jego decyzji nie są jednak znane.

W praktyce oznacza to, że proces objęcia znakiem towarowym nazwy "Sussex Royal" ulegnie wydłużeniu. Samo zawiadomienie o sprzeciwie, które łatwo można wypełnić przez internet, oznacza opóźnienie formalności przynajmniej o miesiąc. Jeżeli natomiast Australijczyk zdecyduje się jednak na złożenie formalnego wniosku, wówczas sprawa może potrwać nawet rok.

Jesteście ciekawi, jak Harry i Meghan poradzą sobie z pierwszymi problemami na nowej życiowej drodze?

KOMENTARZE
(133)
Grzes
4 tyg. temu
H&M już zajęte :P
Gość
4 tyg. temu
Meghan go zostawi. Harry zostanie bez żony, dziecka i bez rodziny z którą go skłóciła. Nigdy nie poradził sobie z traumą po stracie matki a rozstanie z Meghan będzie dla niego tragedią. Oby go ta kobieta nie skrzywdziła.
XYZ
4 tyg. temu
Czemu mają być 'royal' jak się zrzekli?
JNZ
4 tyg. temu
I bardzo dobrze! Przecież nie są już Sussexami. Znak towarowy im się nie należy.
HaM
4 tyg. temu
Brawo australijczyk
Najnowsze komentarze (133)
pasikonik.
3 tyg. temu
Jacy przebiegli,zastrzegli sobie duzo wczesniej,juz dawno wiedzieli,ze odejda,stad ten znak towarowy,no,Meghan ma glowe na karku,tylko szkoda,ze zrobila to z premedytacja,cwana,mogla wczesniej,jeszcze przed slubem,ale slub jej pasowal,z pompa,zaprosila ludzi z samego szczytu,z ktorymi sie nie znala,a wiedziala ze nie odmowia,tak bylo z WIKTORIA I DAWIDEM I Z CLOONAJEMI i wielu takich bylo,szczana lisica.
Kk
3 tyg. temu
On ma kiepska mine jakby nie umial sie znalezc w nowej roli
Falalala
3 tyg. temu
Dorobić się na działalności charytatywnej, pewnie skumali od Owsiaka
Uszy Królika
3 tyg. temu
Złośliwy australijski gad
Asz
3 tyg. temu
Będą zajmować się działalnością charytatywną, czyli z serii "jak się nie narobić a zarobić".
Nata
3 tyg. temu
Jeżeli zrzekli się z bycia Royal i z nazwy Sussex to oczywiście że dlaczego mają na takiej nazwie zarabiać. Obowiązków nie chcą wypełniać, ale z gadżetów jako royalsi chcą zbierać kasę... Żałosne .. I to jest ta ich niezależność finansowe? Żal...
Conway
3 tyg. temu
Co rudy angolu fajka mieknie powoli co
hhhhhhhhh
3 tyg. temu
Wynika z tego, że działaność charytatywna jest bardzo dochodowa. Można na niej dobrze zarobić i żyć jak książęta.
Gul
3 tyg. temu
Meghan to najgorsza aktorka świata. Nie poradziła sobie z rolą życia
Kokosia
3 tyg. temu
Kobieta chce opuścić ta rodzinę bo jej nie pasuje takie życie i ma do tego prawo . Żeby dotrzeć do takiego stanu widocznie połapała się że wcale życie w tej rodzinie nie jest takie dobre i woli trzymać się na dystans i dlatego chcę opuścić te rodzinę , żeby jej dziecka nie zabrali tak jak to zrobili z Dianą
Ola
4 tyg. temu
Dajcie im spokój tyle w temacie .
M&M
4 tyg. temu
BRW też już zajęte 🙊😂😜
Gość
4 tyg. temu
Ona ma sympatyczną buzię.
Jacek
4 tyg. temu
Rozpusta i tyle
...
Następna strona