Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Ida Nowakowska reaguje na aferę z Janem Pawłem II: "BARDZO GO CENIĘ"

331
Podziel się:

Ida Nowakowska dała do zrozumienia, że mimo ostatnich rewelacji na temat Jana Pawła II przedstawionych w głośnym reportażu "Franciszkańska 3" wciąż ważniejsze są dla niej jego zasługi. Zrozumiałe?

Ida Nowakowska reaguje na aferę z Janem Pawłem II: "BARDZO GO CENIĘ"
Ida Nowakowska staje w obronie Jana Pawła II (AKPA, Getty Images)

Na początku miesiąca światło dzienne ujrzał głośny, przedstawiający nieznane dotąd oblicze Jana Pawła II reportaż Marcina Gutowskiego. Z wyemitowanego w TVN24 materiału pt. "Franciszkańska 3" dowiadujemy się, że za czasów kardynalskich Karol Wojtyła nie tylko miał wiedzieć o nadużyciach seksualnych księży, ale i zamiatać pod dywan skargi dotyczące zachowań pedofilskich. Jak można się domyślić, materiał wywołał ogólnopolską dyskusję. Zabrać głos postanowiły zarówno osoby, którym reportaż dał do myślenia, jak i ci oburzeni tego typu oskarżeniami wycelowanymi w papieża.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ida Nowakowska o wątpliwościach w wierze

Ida Nowakowska staje w obronie Jana Pawła II. Opowiedziała o tym, jak ważna jest dla Polaków wiara

Odnieść się do ostatniego zamieszania nie omieszkała również Ida Nowakowska. Gwiazd TVP, na której instagramowym profilu nie brakuje zdjęć i nagrań z kościoła, na początku rozmowy z "Faktem" podkreśliła, jak ważna jest dla niej wiara i regularne wizyty w świątyni.

W kościele ładuję baterie i jestem wśród ludzi, dla których ważne są sprawy duchowe dotyczące spraw nadrzędnych - wyznała, w dalszej części przypominając, że religia od zawsze była obecna w życiu Polaków:

Polacy na zesłaniu w łagrach budowali kościoły, często symboliczne, żołnierze w ubeckich więzieniach pisali na ścianach piwnic hasła "Bóg, honor, ojczyzna". Kościół wpisany jest w obronę naszej polskiej wolności i suwerenności.

Ida Nowakowska reaguje na reportaż o Janie Pawle II. Stwierdza, że woli pamiętać jego zasługi

Odnosząc się zaś bezpośrednio do reportażu o Janie Pawle II, tancerka przypomina, żeby w pierwszej kolejności pamiętać o jego zasługach:

Ważne jest to, by pamiętać o tym, jak dużo rzeczy zrobił błogosławiony nasz Jan Paweł II. To jest osoba, postać, która obaliła komunizm. Jest jedną z kluczowych postaci w naszej historii - mówi, dając do zrozumienia, że woli nie zauważać błędów, jakie popełnił papież, i wciąż go podziwiać:

Bardzo cenię naszego papieża za to i chciałabym, aby to na zawsze pozostało w naszych sercach. Jest to trudny czas, ale myślę, że ci, którzy wiedzą, to wiedzą - kwituje.

Zrozumiałe podejście?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(331)
Alicja
2 miesiące temu
Najlepsze jest to, że nikt nie myśli o ofiarach, wręcz nawet są wrogami kościoła bo jako małe dzieci byli wykorzystywani. Ja też trafiałam na super księdza, kochała go cała społeczność, on też chyba mnie kochał. Tylko miałam wtedy 10 lat... Moi rodzice to zgłosili i ksiądz został przeniesiony do innej parafii. Było to w roku 95. Ale trauma pozostaje. Przez to miałam problemy z akceptacją siebie, ciała. Ludzie, którzy tego nie przeżyli nie zrozumieją...
Tjtjtj
2 miesiące temu
Ciekawe , gdyby papież przeniósł do innej parafii księdza , który skrzywdził jej dziecko , tak samo by mówiła
Tola
2 miesiące temu
Kobieta- żenada
Aśka
2 miesiące temu
Matka boska Nowakowska
Niewiem
2 miesiące temu
Nawet nie wiem jak to skomentować
Najnowsze komentarze (331)
Smutek smute...
2 miesiące temu
Prawdziwy katolik tak ostentacyjnie nie obnosi się swoją wiara. A ty robisz na pokaz dla lansu Nie interesują ciebie skrzywdzeni tylko Karol Wojtyła,a później Papiez który cały czas służył za ukrywanie i zamiatanie pod dywan i przenoszenie drapieżców księży Masz syna chronisz go
Tadeusz
2 miesiące temu
W tamtych czasach każdy biskup wiedział o pedofilskich występkach swoich księży ale zamiatało się to pod dywan i było OK
Smutna 😪
2 miesiące temu
O proszę czym ma się ten niby święty obronić.. wiedział znał prawdę, ale zamiatał pod dywan Chronił bronił przenosił do innych parafii nawet za granicę.Pupilek Adama Sapiehy on nie był gejem tylko homoseksualny lubił kleryków i młodych księży.Gdy spotkał 18 letniego Karola w Wadowicach mogł być molestowany 😔
Weeeee
2 miesiące temu
Ciekawe czy jakiegoś pierwszego lepszego zwykłego pedofila by ceniła. Ludzie… czy wy się słyszycie
gość
2 miesiące temu
Tendencyjne ( płatne?) te komentarze. Atakujące Kościół, Ojca Świętego. Już piąty czy szósty raz usiłuje zamieścić mój komentarz. Bez skutku.
aaa
2 miesiące temu
Przykre bardzo ile osób zupełnie ślepo wierzy w autorytet papieza, tylko dlatego że to był papież narodowosci polskiej. Jakby był innej to nie byłoby tego zaślepienia. Wstyd mi za wielu Polaków którzy nie są obiektywni
haa
2 miesiące temu
Swietoszka i tym razem nie mogla sie powstrzymać od obnoszenia sie swoją wybitną swietoszkowatoscią. I to stwierdzenie, że "obalił komunizm". Tak, wziął ręką i sam, tak sobie, tak po prostu obalił komunizm. No chyba trzeba ksiazki od nowa napisać.
Gosc
2 miesiące temu
Świętość Jana Pawła sama się obroni ,za życia go nie zniszczyli to i po śmierci tego nie zrobią .SB to naprawdę wiarygodni ludzie i ciagle znajdujący się przyjaciele którzy maja teraz po 60 lat 😂ludzie opamiętajcie się .
Trzeźwa
2 miesiące temu
"Zaniechanie wymiaru kary przez trybunał kościelny ani nie przekreśla przestępstwa, ani nie zmazuje winy" - pisał we wrześniu 1971 r. ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła do ks. Józefa Loranca skazanego za seksualne wykorzystanie kilku dziewczynek, który opuścił już mury więzienia(wyrok skrócony przez komunistów do roku)…
1-no PYTANKO
2 miesiące temu
JAK TO JEST, ŻE DO BEZDZIETNEGO PAPIEŻA STRZELANO, KULA O MILIMETRY MINĘŁA SERCE I CUDEM PRZEŻYŁ, A WAŁĘSA, WIELOKROTNY OJCIEC, SKAKAŁ PRZEZ PŁOT I NAWET WŁOS MU Z GŁOWY NIE SPADŁ???
ina
2 miesiące temu
kim byl ten wasz ojciec swiety wyjasnijcie konkretnie nie bzdetnie
🤣🤣🤣
2 miesiące temu
Chyba ci gromnica przesłoniła wzrok. On obalił komunę?
Izabelt Kowan...
2 miesiące temu
Najlepiej otworzyć archiwa, reszta to mit
maleficent
2 miesiące temu
Papież obalił komunizm? Czyli co konkretnie zrobił? :D
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie