Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Jacek Kurski TŁUMACZY SIĘ z FAWORYZOWANIA Andrzeja Dudy przez TVP: "Pozostali kandydaci mieli podobne warunki"

109
Podziel się

Zdaniem nowo mianowanego, starego prezesa Telewizji Polskiej, urzędujący prezydent pokazywany był "w podobnym wymiarze czasu, co pozostali kandydaci". Rzecznik Praw Obywatelskich jest jednak kompletnie odmiennego zdania.

Jacek Kurski TŁUMACZY SIĘ z FAWORYZOWANIA Andrzeja Dudy przez TVP: "Pozostali kandydaci mieli podobne warunki"
Jacek Kurski tłumaczy się z faworyzowania Andrzeja Dudy przez TVP (fot. ONS)
bCZgeLfp

Niezależnie od tego, na kogo oddaliśmy swoje głosy, wszyscy możemy zapewne zgodzić się co do jednego - jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że kampania prezydencka dobiegła nareszcie końca. Do przesycenia widzów kampanijnymi materiałami w dużej mierze przyczyniły się z całą pewnością Wiadomości TVP, których materiały poświęcone obecnie urzędującemu prezydentowi i jego małżonce przejdą najpewniej do historii polskich mediów. Niestety nie ze względu na swoją rzetelność i merytoryczne przygotowanie ich twórców, a ułańską fantazję i powołanego do życia nikomu nieznanemu "amerykańskiego projektanta", który zachwycał się kreacjami pierwszej damy.

bCZgeLfr

Każdy, kto choć raz zajrzał w trakcie poprzedzających wybory tygodni na "Jedynkę" z pewnością odnotował też, że czas poświęcany na antenie pozostałym kandydatom nijak miał się do segmentów, które dziennikarze TVP zgotowali Andrzejowi Dudzie.

Z tej okazji zgrabne podsumowanie przygotował Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

W sumie zajął on 1 godzinę i 13,5 min, natomiast czas antenowy przeznaczony na pozostałe komitety wynosił odpowiednio: Komitet wyborczy Krzysztofa Bosaka - 19 min 47 sek.; KWknPRP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - 30 min 33 sek.; KWknPRP Szymona Hołowni - 5 min 37 sek.; komitet Władysława Kosiniaka-Kamysza - 15 min 22 sek.; KW Roberta Biedronia - 44 sek - pisał RPO, jak przypomina portal Wirtualnemedia.pl.

bCZgeLfx

Teraz z niekorzystnych dla wizerunku Telewizji Polskiej statystyk przyszło tłumaczyć się ponownie powołanemu na fotel jej prezesa Jackowi Kurskiemu. Zadanie to nie przyszło mu najpewniej zbyt łatwo, biorąc pod uwagę, że to właśnie pod naciskiem Andrzej Dudy Kurski został wcześniej odwołany. Trzeba jednak przyznać, że bardzo się postarał i ładnie wstawił się za byłym kolegą z partyjnej ławki.

Zdaniem Kurskiego Dudzie poświęcono tak znacznie większą ilość czasu w trakcie kampanii, ponieważ większość jego wystąpień związana była z wykonywaniem prezydenckich obowiązków, a nie prowadzeniem kampanii.

Transmitowano konferencje prasowe rządu i prezydenta Andrzeja Dudy związane z pandemią COVID-19 oraz prezentowano rozwiązania wprowadzane przez tzw. tarcze antykryzysowe. Wyraźnie w materiałach telewizyjnych oddzielano informacje co do realizacji obowiązków prezydenckich, od tych, które miały charakter wyborczy - tłumaczy w pisemnym oświadczeniu Jacek Kurski.

bCZgeLfy

Co ciekawe, prezes TVP jest również przekonany, że pracownicy Telewizji Polskiej robili, co mogli, aby widzowie potrafili odróżnić materiały dotyczące kampanii prezydenckiej od relacji wypełnianych przez Andrzeja Dudę obowiązków.

Dziennikarze TVP S.A zawsze wyraźnie oddzielali informacje o bieżącej działalności Prezydenta RP od relacjonowania kampanii wyborczej. Z analizy danych z lutego 2020 r. wyraźnie wynika, że kandydat na Prezydenta RP Andrzej Duda był pokazywany w podobnym wymiarze czasu jak pozostali kandydaci - zapewnia.

Jacek Kurski poruszył także temat niesławnej debaty prezydenckiej przeprowadzonej przez TVP. Zdaniem sceptyków, Andrzej Duda, w przeciwieństwie do swoich przeciwników, znał wcześniej prezentowane na wizji pytania.

Żaden z kandydatów nie znał treści pytań, które były zadawane w trakcie debaty. Tak więc zarzuty dotyczące rzekomego uniemożliwienia równego i rzetelnego zaprezentowanie kandydatur osób ubiegających się o urząd Prezydenta RP, są nieuzasadnione - pisze obecny prezes TVP.

bCZgeLfz

Czujecie się już przekonani?

bCZgeLfA
bCZgeLfS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(109)
2015
miesiąc temu
Wybory prezydenckie 2015 roku wygrał Andrzej Duda przewagą 148.000 głosów. Michniki i POzostali byli w takim szoku, że nie protestowali, nie krzyczeli, że to „zaledwie” 148.000. Przedwyborcze prognozyTVP (!!!) – wyraźnie i cały czas faworyzującej Komorowskiego, TVN, GW i POdobnych dawały Komorowskiemu 63-86%.
Didi
miesiąc temu
Lepszy Duda niz Łukaszenka, Putin czy Kim . Ale patrzac po komentarzach wiele osob nie docenia tego w jakim kraju zyjemy.
Gosc
miesiąc temu
Tak, prezydent miał tylko TVP a opozycja pozostałe stacje polskie zagraniczne internet plus na każdym spotkaniu z p. Andrzejem Duda towarzyszyli krzykacze z trąbkami np.na Dolnym Śląsku we Lwówku Sl Bolesławiec Legnica itd.nie dopuszczali do głosu.W 2015 p.Komorowski miał za sobą wszystkie stacje i te państwowe i prywatne No i co? Teraz widzimy ze całe szczęście ze tak się stało bo w tej chwili nie mielibyśmy Polski tylko najazd na Polskę.
bCZgeLfT
lgbt
miesiąc temu
I tak nie jest tak tragicznie jak na tvnie, nie da sie oglądać.
Obserwator
miesiąc temu
Duda miał tylko TVP a Trzaskowski wszystkie inne media oprócz Polsatu, gwiazdy, Twittera i Instagrama a i tak przegrał to pokazuje jak było za PO.
Najnowsze komentarze (109)
rokata
miesiąc temu
na debaty w tvp mogl przyjsc kazdy, a ze niektorzy nie skorzystali no to juz ich sprawa, bez sensu obwiniac za to kurskiego
Kama
miesiąc temu
Opozycja po prostu nie moze sie pogodzić z przegraną, stąd te ciągłe zarzuty na TVP i na Kurskiego.
🦆🦆🦆
miesiąc temu
Dlaczego nikt nie wspomina Rajmunda Kaczyńskiego on przestrzegal ; Boże, uchron Polskę przed moimi synami narwancami "
Regina
miesiąc temu
Brawo TVN brawo Dawid Podsiadło brawo Krzysiek i brawo wszyscy inteligentni I mądrzy ludzie którzy wspierają społeczność lgbt trzymam kciuki i pamiętajcie was jest prawie 2 miliony na co Jeszcze czekacie Pozdrawiam
Nasti
miesiąc temu
A TVN cały czas wielbił Trzaskowskiego !!!!!
wiesław
miesiąc temu
A to niby PAD mieli nie pokazywać w telewizji w przypadku pełnionych przez niego funkcji, jak przemowy z powodu epidemii itp, aby PO było zadowolone...tylko jak oni byli przy władzy, to jakoś zupełnie inaczej patrzyli na wszystko
Renata
miesiąc temu
Te Kurski spytaj się Szumowskiego kiedy otworzą ośrodki zdrowia bo lale telefonów nie umieją odbierać a po recepty czeka się po kilka dni na koronawirus nie umrzemy a na zawał serca i inne choroby jak najbardziej sam Morawiecki krzyczał że pandemia minęła
gosia
miesiąc temu
Ciekawe co jeszcze wymyśli PO poprzez swoich ludzi, kontrolowane media, żeby zamiast wyciągac wnioski, to szukają wiecznie winnych
bCZgeLfL
mirka
miesiąc temu
Nie da to się już słuchać wiecznych narzekań całego PO i osób z nimi powiązanymi, bo przegrali to musi być to wielkie oszustwo, bo przecież Rafałek był takim pewnym kandydatem.
emerytka
miesiąc temu
TVP nie oglądam fałsz i zakłamanie
zenek
miesiąc temu
Zarzuty opozycji są takie same jak w podstawówce, gdzie jak ktoś dostał piątkę to zapewne musiał ściągać. Tu też, bo PAD dobrze odpowiadał, to na bank znał pytania....
Jsnf
miesiąc temu
Bez obrazy nienachalnej urody Kurscy i Dudowie
daruś
miesiąc temu
Ale z czego Kurski ma się tłumaczyć, kiedy Duda był też pełniącym funkcje prezydenta, to wiadomo, że występował tez odnośnie swojej pracy, czy to wypowiadając się o epidemii czy przy wprowadzaniu tarczy itp.
Milan
miesiąc temu
Mnie to szczerze już mdli od tego gadania o Kurskim.Ile można? Za chwilę będziecie pisać w jakim garniturze chodzi...Gdzie sie wejdzie tylko Kurski to Kurski tamto...
...
Następna strona
bCZgeLgn