Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Jacek Kurski uważa, że jego ślub krytykują ludzie... żyjący w konkubinatach i zdradzający: "Po prostu zazdroszczą, to JĘK ZAWIŚCI"

470
Podziel się

Stary-nowy prezes TVP udzielił osobliwego wywiadu tygodnikowi "Sieci", w którym rozprawia o drugim małżeństwie, rozwodzie kościelnym i relacjach z bratem.

Jacek Kurski uważa, że jego ślub krytykują ludzie... żyjący w konkubinatach i zdradzający: "Po prostu zazdroszczą, to JĘK ZAWIŚCI"
Jacek Kurski odgryza się za krytykę swojego ślubu (East News)
bCYYnqzp

W życiu Jacka Kurskiego zaszło w ostatnim czasie wiele zmian. Kilka miesięcy temu polityk został odwołany z funkcji prezesa Telewizji Polskiej, jednak niedawno ponownie objął to stanowisko. W głośne wydarzenia obfitowało też jego życie prywatne, bo w lipcu postanowił powiedzieć sakramentalne "tak" Joannie Kurskiej, z którą przed dwoma laty wziął ślub cywilny.

Jacek Kurski podkreślał, że ślub kościelny z obecną partnerką jest dla niego ogromnym wydarzeniem. Wkrótce okazało się, że nie tylko dla niego, bo uroczystość wzbudziła w mediach ogromne emocje. Nie brakowało też głosów krytyki, bo Kurskiemu udało się unieważnić pierwsze małżeństwo kościelne, które trwało 23 lata.

bCYYnqzr

Ślub Jacka Kurskiego. Tomasz Siemoniak: "ostentacja mocno się odbija"

Choć spodziewano się, że polityk puści słowa krytyków mimo uszu, to jednak zdecydował się na ripostę. Nie przebierał przy tym w środkach, bo pretekstem do odpowiedzi na negatywne komentarze stał się dla niego wywiad udzielony tygodnikowi Sieci. Na łamach pisma dowiadujemy się, że jego zdaniem autorzy krytycznych uwag "nie mają własnego życia", a nieprzychylni internauci po prostu... zazdroszczą mu ślubu.

To jest przykre. Ludzie, którzy hejtują mój ślub w mediach społecznościowych i nie tylko tam, zachowują się tak, jakby nie mieli swojego własnego życia. To jest życie życiem innych ludzi. To po pierwsze. A po drugie, coś jest w tezie, którą wypowiedział jeden z moich przyjaciół, iż pewna część tej krytyki zawiera w sobie taką oto cichą sugestię: My też byśmy chcieli się rozwieść, zbudować wszystko na nowo, ale tego nie robimy i dlatego jesteśmy lepsi - tłumaczy Kurski w wywiadzie.

bCYYnqzx

Co więcej, zdaniem Jacka Kurskiego jego krytycy sami nie mają ślubów albo zdradzają swoich małżonków i po prostu chcieliby być na jego miejscu. Polityk wprost nazywa to "jękiem zawiści" i kolejny raz powtarza, że po prostu mu zazdroszczą.

Dla nas, dla mnie i mojej żony Joanny, ten ślub był bardzo ważnym duchowo wydarzeniem, dlatego że bardzo się kochamy. Ci zaś, którzy nas tak mocno krytykują, sami często żyją w konkubinatach, zdradzają swoich współmałżonków i nie potrafią ułożyć sobie życia. To ludzie nieszczęśliwi i samotni, którzy albo nie wierzą w miłość, albo jej nie spotkali. I po prostu zazdroszczą. To jęk zawiści - wypalił stary nowy prezes TVP.

Jednocześnie polityk zapewnia, że procedura uzyskania rozwodu kościelnego była długa i żmudna, jednak było warto.

To trwało prawie cztery lata, procedura była trudna, ciężka, skomplikowana, wnikliwa. Nawet bolesna. Nie ma mowy o załatwianiu czegoś w takiej sprawie. Poza tym diecezja, której trybunał orzekał w tej sprawie, ma najniższy w kraju odsetek zgód na unieważnienie. Zostaliśmy potraktowani tak jak wszyscy, którzy pragną sakramentalnego małżeństwa i chcą usunąć przeszkody na drodze do powiedzenia sobie "tak" w obliczu Boga. To prawda, że mieliśmy w sobie dużo determinacji, ale to chyba nie świadczy o nas źle - dumał.

bCYYnqzy

W rozmowie nie zabrakło też wątku Jarosława Kurskiego, jego brata i wicenaczelnego Gazety Wyborczej. Jacek przyznaje, że nie miał okazji wręczyć mu zaproszenia na ślub, a poza tym życzliwie daje mu do zrozumienia, że jego zachowanie "weszło w fazę szaleństwa".

Nie odebrał telefonu, nie dał się więc zaprosić. To jest bardzo przykre. Chyba postawił wszystko na to swoje zacietrzewienie, na jakąś złą rywalizację, która - jak już kiedyś mówiłem - ma być może swoje korzenie w tym, że jestem młodszy i rodząc się, zburzyłem idealny świat jedynaka. (...) To, co robi teraz mój brat, weszło już w fazę szaleństwa. To już pełne zatracenie różnicy między dziennikarstwem a rolą egzaltowanego polityka opozycji totalnej i wiecowością. Co więcej, to rola, w której mój brat ponosi same klęski - komentuje kąśliwie.

Zyskał Waszą sympatię?

bCYYnqzz
bCYYnqzS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(470)
Asa
2 miesiące temu
Nie zgadzam się. Ci którzy Pana krytykują to ludzie mądrzy którzy o prostu nie lubią Pana za to że jest Pan cwaniakiem i fałszywym człowiekiem który myśli tylko o sobie. 🤔🤔🤔
Kaidbak
2 miesiące temu
Zalosny hipokryta
Jam jam lam
2 miesiące temu
Sorry panie Jacku, moja babcia przeżyła z jednym mężem 65 lat i uważa, że to co robicie to obraza boska. Ja mam w du,, pie kto z kim i jak śpi, ale taka hipokryzja to aż wam nie przystoi.
bCYYnqzT
ulcia
2 miesiące temu
Luuuudzie.....
Aga
2 miesiące temu
Moje malzenstwo trwało zaledwie 1,5 roku, maz odszedl do innej kobiety- 4 lata trwalo uniewaznienie malzenstwa - powodem nie mogla byc zdrada - musialam udowodnic ze bylo to zamierzone dzialanie wiec teraz pytam jak po 24 latach malzenstwa z 3 dzieci mozna uniewaznic malzenstwo?!? Jak?! Kosciol po raz kolejny strzelil sobie samoboja !
Najnowsze komentarze (470)
Romi
2 miesiące temu
Gdzie jest Bóg,w tym Waszym związku polegającym na fałszu i lubieżnej miłości. Pan Jezus wysmagał by Was batem za tą fałszywą wiarę.A mianujecie się katolikami - chyba z urojenia.
Beata K
2 miesiące temu
Panie JK (inicjały godne) - myślę, że życie pana większości ludzi nie interesowałoby, gdyby pan nie wszedł na świecznik i za nic w świecie nie chce pan z niego zejść. W dodatku dzień w dzień pokazuje nam pan w TVPIS jak mamy żyć, jak musimy żyć zgodnie z nakazami Boga. A sam pan żyje jak hipokryta na 2 etatach - co warta pana przysięga przed Bogiem - za parę lat unieważni pan ją i złoży następną. To nazywa pan zazdrością? Gratuluję pomysłu
jadzia
2 miesiące temu
widać coraz bardziej,że kościół należy do rządu a rząd jest w rękach kościoła
YEP/
2 miesiące temu
Nie ma czegoś takiego jak rozwód kościelny. Unieważnienie małżeństwa po 23 latach też "podejrzanie pachnie". Ci co tego nie robią są jednak bardziej uczciwi. W grę wchodzi tylko jedno - KRZYWOPRZYSIĘSTWO.
Bea
2 miesiące temu
Dla mnie osobiście szok , 25 lat małżeństwa 3 dzieci i unieważnienie ...na jakiej podstawie?
Fubxeu
2 miesiące temu
Kasa i układy. Takie wartości ma kościół już od zawsze...
Kaja
2 miesiące temu
Pan K chyba zapomniał dodać, że zazdroszczą Ci których na to nie stać finansowo. Za pieniądze jak widać wszystko można. Gratuluje obłudy i hipokryzji ze strony Pana K jak i hierarchów Kościoła
Dobta zmiana
2 miesiące temu
Juz był bal św apostołów pisowskich jeszcze 3 lata gloscie slowo sw Jatoslawa Jest nas ponad 10 milionów Polaków mądrych ludzi damy radę 😁
bCYYnqzL
Wujo
2 miesiące temu
Jacus ja walczylem o uniewaznienie 7 lat. Ty dostales w 3 miesiace. Powiedz mi jak bo nie mam pojecia jak ominoles wszystkie procedury. Moze ludzie naucza sie czegos od ciebie
Basia
2 miesiące temu
Jeszcze będzie tego żałował , tylko podrośnie synek nowej żonki.Na miłość można liczyć tylko od własnych dzieci.Czas szybko mija , sam wkrótce zobaczy beznadzieję i głpotę tego co uczynił.Zakochali się na chwilę ,zaraz nastąpi oświecenie i zgryzota.Dziwię się , myślałam , że jest inteligentny i potrafi przewidzieć co będzie za lat parę .Największą karę wymierzy sobie sam .Współczuję mimo wszystko.
bbb
2 miesiące temu
Rozum odjęłooo.. i nie chodzi o politykę. Smutek..
Qwerty
2 miesiące temu
A miłość będzie trwać aż do następnej dziuni i znów trzeba będzie unieważnić...
Olaboga
2 miesiące temu
A ja mu dziękuję. Obnażył podejście kurii jako mogącej załatwić rozwód kościelny politykowi ich ulubionej partii, ślub wziął w sanktuarium , gdzie szary obywatel został wyproszony, bo zjechało sie towarzystwo z partii na slub - szopkę. Na koniec wrócił jako prezes, którego zdjęcie obiecano Dudzie i przechytrzył go. Dzieci będą się uczyć w szkołach o tym prawdziwym katoliku. Bravo! Dzięki niemu nie ogladam TVP, nie chodzę do kościoła i nie marnuję głosu w wyborach.
Hhgf
2 miesiące temu
Zagłosuję na PiS
...
Następna strona
bCYYnqAn