Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Jagna Marczułajtis jest za prawem do aborcji: "JA MIAŁAM WYBÓR"

95
Podziel się

Była snowboardzistka, a obecnie posłanka, ma niepełnosprawnego syna.

Jagna Marczułajtis jest za prawem do aborcji: "JA MIAŁAM WYBÓR"
Jagna Marczułajtis jest za prawem do aborcji (East News)
bDpdQrph

Jagna Marczułajtis to była snowboardzistka, a obecnie posłanka Platformy Obywatelskiej. Prywatnie jest mamą trójki dzieci - w tym niepełnosprawnego syna, który urodził się z "wadą migracji kory mózgowej".

W wywiadach Marczułajtis wielokrotnie przyznawała, że wychowanie niepełnosprawnego dziecka jest ogromnym wyzwaniem. Mówiła o przebytej depresji i sytuacjach, gdy nie miała pieniędzy na rehabilitację syna.

bDpdQrpj
Zobacz także: Ginekolog ostrzega przed konsekwencjami orzeczenia TK

W ostatnich dniach, gdy w Polsce trwa burza w sprawie aborcji, Jagna ponownie zabrała głos. W czwartek, w wywiadzie dla Faktów po Faktach w TVN 24 stwierdziła, że kobiety nie powinny być zmuszane do rodzenia dzieci z wadami letalnymi.

O chorobie syna Jagna dowiedziała się dopiero po porodzie, ale lekarze uprzedzali ją o możliwości wystąpienia u niego ciężkiej wady serca. Poinformowali ją wówczas, że ma prawo dokonać aborcji.

bDpdQrpp

Ja miałam wybór. Miałam bardzo ciężką diagnozę w trakcie ciąży, prawdopodobnie czekała nas operacja kardiochirurgiczna. Na szczęście to wszystko się nie potwierdziło, ale mieliśmy robione badania prenatalne i byłam uświadomiona przez lekarzy, że jeżeli faktycznie badania potwierdzą jakąkolwiek wadę genetyczną, to przedstawiono mi wybór. Dzisiaj tego wyboru Polki już nie będą miały - powiedziała.

Jagna dodała, że sama nie rozważała aborcji.

Ja od początku chciałam urodzić dziecko i nawet nie myślałam o tym, żeby dokonać terminacji ciąży. Ważne jest to, że od początku miałam właśnie ten wybór i byłam świadoma tego, że przede mną stoi trudne wyzwanie, że być może dziecko nie będzie do końca zdrowe, ale od poczęcia kochałam to dziecko i chciałam je wychowywać - wyznała.

Nie wiem, jak czują się takie matki, które noszą w sobie bardzo ciężko uszkodzone dzieciątko i nie chciałabym być w ich skórze, ale na pewno nikt z polityków nie ma prawa decydować o tym, czy one mają to dziecko urodzić - podsumowała była sportsmenka.

bDpdQrpq
bDpdQrpr
bDpdQrpK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(95)
Zenka
miesiąc temu
do ludzi tak jakby nie docierało, że zakazanie aborcji wcale nie sprawia, że jej nie będzie - będzie, tylko za granicą albo w podziemiu. żadne "życie" nie będzie uratowane, no ale dla rządzących liczą się tylko przekłamane statystyki.
wer
miesiąc temu
Mam dziecko z porażeniem mózgowym- to jest wegetacja. Musiałam zrezygnować z pracy, z życia. zapożyczyć się , upodlić i poniżyć aby zbierać jałmużnę na leczenie na rechabilitację bo na nfz NIE MA ! ( tzn jest ale kompletnie niewystarczająca!) Ojciec się zawiną bo go to przerosło. Sama bym uciekła jak najdalej ... Nienawidzę siebie, swojego życia, nie umiem kochać, mam żal do boga. I żadnej innej kobiecie nie życzę takiego koszmaru! Gdybym miała wybór to nie wybrała bym śmierci za życia dla siebie i dziecka- a to właśnie dostałam. Walczcie !
123455
miesiąc temu
Właśnie! Tu nie chodzi o to, żeby sobie robić aborcję rekreacyjnie, bo tak (przeciwnicy protestu często używają takich argumentów ), ale żeby właśnie MIEĆ WYBÓR
bDpdQrpL
Magdalenk
miesiąc temu
Brawo Jagna!!! Pomimo własnych, ciężkich doświadczeń Ty wspierasz kobiety, a K. Godek próbuje zrobić z nas męczennicę.
asia
miesiąc temu
spójrz Aniu L., można mieć własne zdanie
Najnowsze komentarze (95)
Adam
miesiąc temu
Powinna siedzieć !!! za pomówienia swojego pierwszego męża o molestowanie ich córki mało kto to pamięta to było ponad dziesięć lat trmu
Zyzanna
miesiąc temu
Prawo do aborcji tylko w szczegolnych przypadkach.Komisje lekarskie.Tak. Ulice z młodzieżą zdecydowanie Nie!
JULIA
miesiąc temu
A GDZIE LUDZKIE SUMIENIE
wbrew
miesiąc temu
Jeden zly wybor i zycie do tylu!
aga
miesiąc temu
ja mam propozycje dla tych obroncow zycia: widzicie tu historie matek, ktore nie wyrabiaja przy tych dzieciakach, ktorych tak zawziecie bronicie. prosze pobrac namiary od tych kobiet i isc na wolontariat siedziec przy tych dzieciach. a w tym czasie pani pojdzie jak czlowiek do pracy :) co jakos nie widze chetnych? ba czemu oddac siostrom? sami zaadoptujcie! widzicie ze kobiety ich nie chca :) wezcie sobie je do domu! no juz! wielcy obroncy :)
G gdy
miesiąc temu
To może utworzyć w internecie grupę typu pomoc matkom przy chorych dzieciach. No dwie osoby na godzinę tygodniowo zajmują się dzieckiem a matka ma czas dla siebie. Taka pomoc.
Poeta
miesiąc temu
Jagna wracaj do Chłopów!
ewre
miesiąc temu
Do litujących się nad matkami chorych dzieci. Dlaczego chcecie im pomagać proponujac zabijanie? Do matek chorych dzieci: czy nie pozabijałyście ich jeszcze tylko dlatego, że prawo jeszcze na to nie pozwala? Noi wreszcie: macie wybór. zawsze można oddac. Przepraszam jeśli brzmi to strasznie, ale chyba lepiej niz zabić.
bDpdQrpD
mamuśka
miesiąc temu
Aborcja to zabijanie. To nie jest prawda ze dziecko w brzuchu nic nie czuje będąc zabijane. Przecież po porodzie można zostawić dziecko w szpitalu. Albo ktoś je adoptuje i się nim z wyboru zajmie, albo umrze w godnych warunkach, na działaniu leków znieczulających. A nie zabijać na żywca wyrywając maluszkowi kończyny.
Rjot
miesiąc temu
ONE! ... chcą mieć WYBÓR! Usłyszcie To!
Ala
miesiąc temu
Podziwiam Panią
Ola
miesiąc temu
Jakie to dziwne że te co miały wobor zostawiły przy życiu swoje dzieci. Jakoś nie znam zanej co miała wybór i z niego skorzystała. I zabiła dzicko Poza ta, której nie można było tego zrobic ale małe mieszkanie to widać był dobry powód... Po co ta ustawa skoro one takie wszystkie dobre matki?
ika
miesiąc temu
Pani Jagno , współczujemy i ma Pani rację.Wybór należy do rodziców.
Schola
miesiąc temu
Najważniejsze, że wszyscy Ci zamożni politycy oraz księża i tak będą mieli dostęp do aborcji na życzenie po wsze czasy! Obrzydliwi!
...
Następna strona
bDpdQrqf