Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Jakub Żulczyk MIAŻDŻY Edytę Górniak: "Wokalistka SKOMPROMITOWANA artystycznie i WIZERUNKOWO"

473
Podziel się:

Jakub Żulczyk jest oburzony faktem, że na propagandowej imprezie TVP Edyta Górniak wykonała piosenkę "Dziwny jest ten świat". "Śpiewa dla Kurskiego, Morawieckiego i Dudy, gdy ci prawdziwi ludzie dobrej woli zmieniają skarpety i noszą termosy umierającym z zimna Kurdom i Syryjczykom" - grzmiał pisarz.

Jakub Żulczyk MIAŻDŻY Edytę Górniak: "Wokalistka SKOMPROMITOWANA artystycznie i WIZERUNKOWO"
Jakub Żulczyk uderza w Edytę Górniak (AKPA)

Za sprawą niesławnego występu na koncercie "Murem za polskim mundurem" Edyta Górniak znów pojawiła się w mediach. Miłośniczka teorii spiskowych mogłaby spuścić na niedzielny wykon zasłonę milczenia, zamiast tego woli jednak płakać na Instagramie i wdawać się w pyskówki ze znajomymi z branży.

Edyta Górniak jest przeświadczona o słuszności swojej "misji" i nie ustaje w próbach wytłumaczenia udziału w propagandowym koncercie Telewizji Publicznej. Z każdą kolejną wypowiedzią "oświecona" artystka pogrąża się coraz bardziej.

Zobacz także: Edyta Górniak: "Nigdy nie twierdziłam, że ludzie nie chorują"

Teraz głos w sprawie postanowił zabrać Jakub Żulczyk, pisarz znany z bezkompromisowych wystąpień w mediach społecznościowych. Pisarz często i chętnie zabiera głos w tematach, którymi żyje cała Polska. We wtorek na celowniku Żulczyka znalazła się Górniak, którą zaangażowany komentator spraw społeczno-politycznych zrównał z ziemią w obszernym wpisie opublikowanym na Facebooku. Na wstępie Żulczyk zaznaczył, że jest otwarty na wszelkiego rodzaju udziwnienia i modyfikacje w kulturze.

Daleki jestem od tego, aby uznawać że w kulturze są jakieś profanacje, bluźnierstwazaczął swój wywód. Zespół disco polo chce grać Beatlesów, proszę bardzo, traperzy z Tiktoka samplują Chopina, a czemu nie, Netflix robi adaptację Prousta z Adamem Sandlerem w roli głównej, a dawać mi to, przynajmniej będzie śmiesznie. Kultura to żywy organizm stworzony przez ludzi dla ludzi, który żyje, mutuje się i rozwija w kierunkach nieprzewidywalnych.

Następnie pisarz przeszedł do meritum. Nie kryjąc oburzenia, Żulczyk ocenił, że wykonanie przez diwę piosenki "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena na imprezie TVP w obliczu kryzysu na granicy polsko-białoruskiej jest iście groteskowe i kompletnie przeczy przesłaniu, które niesie za sobą utwór.

Jednak jeśli Edyta Górniak, wokalistka skompromitowana i artystycznie, i wizerunkowo, kobieta, której ostatnim przebojem była polska lokalizacja songu z bajki Disneya 25 lat temu i która obecnie zajmuje się szerzeniem marsjańskich majaczeń, jeśli tego autoramentu diwa wychodzi na obrzydliwych, propagandowych dożynkach i śpiewa, obok komuszej mumii Pietrzaka i powyciąganych ze schowka na mopy dance'owych mumii lat 90-tych i śpiewa przed ministrem Błaszczakiem "Dziwny jest ten świat", najbardziej humanistyczny, piękny i wzniosły z polskich utworów pop/rock, śpiewa o ludziach dobrej woli dla Kurskiego, Morawieckiego i Dudy, gdy ci prawdziwi ludzie dobrej woli zmieniają, k*rwa, skarpety i noszą termosy umierającym z zimna Kurdom i Syryjczykom, i spi*rdalają przed nakręconą młodzieżą z Wojsk Obrony Terytorialnej, do której to Górniak kieruje swój pean - jest to przekroczenie, na które nie byłem gotowy i chyba nigdy nie będę.

Myślicie, że Edyta mu odpowie?

Dlaczego nie piszemy o Dodzie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(473)
Gabrysia
rok temu
Brawo Panie Żulczyk 👏 Edzia już dawno odleciała.
K. 03
rok temu
Śmieszy mnie to wszystko,dziwny ten świat... celebrytki.
Prawo
rok temu
Wg prawa międzynarodowego migrantom, którzy są agresywni i forsują z przemocą granicę nie należy się azyl i nie trzeba ich wpuszczać. W zeszłym roku był wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w analogicznej sprawie granicy hiszpańskiej, gdzie migranci też przemocą próbowali wtargnąć na teren Unii. Więc no prawo jest po stronie Państwa Polskiego jednak. W Iraku nie ma teraz aktualnie wojny, więc nie ma dla nich zagrożenia życia. Fakt, że są biedni i wielu mieszka w obozach w Iraku, ale to powinno się inaczej załatwić, pomagając im w Iraku, tworząc miejsca pracy, budując szkoły, szpitale, a nie wpychając ludzi na siłę do Polski bez sensu.
arc
rok temu
J. Żulczyk jest nieco zgorzkniały, bo ma sprawę w sądzie o obrażanie prezydenta. Swoją drogą, ciekawe dlaczego on ma sprawę , a Rozenkowa, która nazwała prezydenta "c..." nie dostał jeszcze pozwu.
Hannah
rok temu
Czy on jest normalny ?? Zmieniają skarpety Kurdom i syryjczykom ? Może niech on jedzie im zmieniać skarpety. Zenada
Najnowsze komentarze (473)
Amen
rok temu
Żyjemy w czadach gdzie pokojowo nastawiona kobieta jest kreowana na większe zagrożenie niż chamowaty facet. Świat się wali.
Munio
rok temu
Edzia, trzeba wiedzieć, kiedy odebrać płaszcz z szatni - do widzenia już czas, dla wszystkich z korzyścią.
Aaaaaa
rok temu
Ale Górniak ma to głęboko w poważaniu co o niej piszecie i myślicie. Przytuliła kasę i to zapewne nie małą za koncert i możecie ją cmoknąć...... Jaka partia taki koncert i wykonawcy.
Diana
rok temu
Zgadzam się z komentarzem Pana Żulczyka, jednego z lepszych, a może najlepszego polskiego pisarza młodego pokolenia.
Diana
rok temu
Zgadzam się z komentarzem Pana Żulczyka, jednego z lepszych, a może najlepszego polskiego pisarza młodego pokolenia.
Janusz
rok temu
Panie Żulczyk skomentował Pan w sposób kulturalny, rzeczowy bez zadęcia jak przystało na pisarza tej rangi- całkowicie zgadzam się z tą wypowiedzią.
Ja rozumiem
rok temu
Nie wiem o co mu chodzi, Edyta pracuje robiąc to co umie doskonale-śpiewa. Piosenkę wybrała tak znaczacą i wyśpiewała pisiorom w oczy, że aż czuje satysfakcję. Gość nie zrozumiał, trudno
Ates
rok temu
Górniak straciła już głos i rozwaliła dwa piękne utwory miałcząc i piszcząc za 100 tyś zł z naszych pieniędzy.
Brawo
rok temu
Brawo Panie Żulczyk, podpisuję się pod tymi słowami obydwoma rękoma.
Jan
rok temu
Górniak już podziękujemy - mamy dosyć tej intrygantki
Rita
rok temu
No bezczelny, przecież Alan już prawie życie za Polskę oddał. To dla niego ta piosenka. No i czekamy na komentarz Edzi w stylu, ze dała Ci kosza i się mścisz po prostu. Jak wszyscy faceci na tej ziemi.
Gosia
rok temu
Następny "mądry", a kto zna tzw. pisarza Żulczyka? Ukłony w stronę Pani Edyty.
Jose
rok temu
Ale ma dobre serduszko pan Zulczyk pomyślał by ktoś .Edyta pięknie zrobiła ze zaśpiewała dla swoich , należy im się to a ty panie Zulczyk jedź na granicę i pomagaj jak tylko możesz i nie obrażaj Polaków . Rozejrzyj się ile w około Ciebie biedy i biednych ludzi im pomóż ,a jak nie umiesz się w niczym wykazać to nie obrażaj innych.
polka
rok temu
Brawo, brawo brawo
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie