Trwa ładowanie...
Przejdź na
Koba
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Granice zamknięte do 13 kwietnia

116
Podziel się:

"Nowe ograniczenia są niezbędne z punktu widzenia zakażeń w naszym kraju" - oznajmił szef MSWiA Mariusz Kamiński, informując o kolejnych obostrzeniach.

Koronawirus w Polsce. Granice zamknięte do 13 kwietnia
MK (East News, East News)

Pomimo wprowadzenia różnych środków bezpieczeństwa w postaci zakazu organizowania zgromadzeń, odwołaniu wszystkich imprez masowych i nakazie izolacji społecznej koronawirus wciąż się rozprzestrzenia.

Zobacz także: <h2>Koronawirus zmienia handel. "Takiej skali wyprzedaży nie widziałem nigdy"</h2>

Polski rząd wprowadza zatem kolejne obostrzenia, które mają pomóc w zatrzymaniu wirusa i rosnącej liczby zachorowań. W środę odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował o dalszych planach rządu.

Nowe ograniczenia są niezbędne z punktu widzenia zakażeń w naszym kraju. Naszym celem jest dążenie do tego, aby przez dyscyplinę doprowadzić do realizacji celu. Mamy głęboką akceptację społeczną dla zadań funkcjonariuszy - powiedział minister.

Kamiński oznajmił, że granice zostaną zamknięte przynajmniej do 13 kwietnia i podkreślił, że tylko do piątku osoby pracujące po drugiej stronie granicy mogą ją swobodnie przekraczać. Oznacza to, że wiele osób nie będzie mogło odwiedzić swojej rodziny podczas Wielkanocy.

Zaostrzyliśmy ograniczenia dla Polaków pracujących po drugiej stronie granicy. Mają dwa dni, by ustabilizować swoją sytuację zawodową. Po tym okresie, jeśli przekroczą granicę z powrotem do Polski, zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie. Tylko do piątku mogą tę granicę swobodnie przekraczać - poinformował.

Mariusz Kamiński zapewnił, że służby będą działać adekwatnie do sytuacji i reagować, gdy napotkają zgromadzenia składające się z ponad dwóch osób.

Oczywiście członkowie rodziny temu limitowi nie podlegają. To będzie powód działania policjantów, będziemy egzekwować nowe przepisy - stwierdził Kamiński.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(116)
dwddd
2 lata temu
zart z rtmi granicai, obcokrajowcy i tak nie walili do nas drzwiami i oknami, a teraz histerii powracających Polaków co pracowali na czarno i wracają by leczyć sie u nas za free! LOT do domu zwozi nam korona wirusa ze sie nie pozbieramy, wlochy to będzie Pikus przy tym
0000
2 lata temu
Ale przywozicie ludzi z zagranicy. Zgloszonych jest 100 tysiecy ludzi do powrotu. To szalenstwo.
Gh.
2 lata temu
Na wybory, o ile się one odbeda, pójdą tylko samobójcy. Zatrważające jest, jak polityczne wyrachowanie bierze górę nad ludzkim istnieniem. Granice zamknąć trzeba było 3 tygodnie temu. Wykonywać tysiące testów dziennie. Rozdawać gdzie się da rękawiczki i maseczki. Nie trzeba być ekspertem żeby wiedzieć, że wszystkie działania naszego rządu są wylewaniem wody z łodzi zamiast łataniem dziury w niej. Już jest za późno, to jest nie do zatrzymania. Pozostaje mieć nadzieję, że przejdzie się to dziadostwo łagodnie, najlepiej bezobjawowo. A obecnych amatorów-spacerowiczów i spragnionych wycieczek zamknąć wszystkich razem w Castoramie. Bo na brak mózgu nic nie pomoże.
Sami
2 lata temu
Śmiech na sali z tymi niby zamkniętymi granicami. Cały czas Polacy mogą przejeżdżać przez granice i dodatkowo przylatują samolotami. W moim bloku mieszka w sumie 30 osób które cały czas jeżdżą do Niemiec do pracy i wracają tu na kilka dni, po czym znowu wyjeżdzą. PORAŻKA ten rząd...
Gość
2 lata temu
A ja dziś byłam w sklepie, robiąc większe zakupy, żebym nie musiała wychodzić przez parę dni i tam pełno starszych osób po trzy, cztery rzeczy w koszyku. Jak się ma to do tego hasła Zostań w dom.
Najnowsze komentarze (116)
iga
2 lata temu
ja tam bym chciała jeszcze kiedyś skorzystać ze spa wiec wnioskuje o zamniecie granic do odwołania. Tym samym oznajmiam, iż w wypadku uporczywej próby przeprowadzenia wbyrów nie wezwe udziału.
gosc
2 lata temu
ja mam pytanie do Pan Kaminskiego czy sie przebadał na koronawirusa bo na kazdej konferencji tak ciezko mu sie oddycha i łapie oddech moze tez jest zarazony
Anna 55
2 lata temu
Polak i tak ma wszystko gdzies. Polskie cwaniastwo,bylo dobre podczas 2 wojny, ale nie teraz....
dziwnea
2 lata temu
w sposob jaki okolo 10 mln Polakow pracujacych za granica, bo w Polsce nie bylo dla nich pracy lub z innych podowdow ma dwa dni, by ustabilizować swoją sytuację zawodową? Czy to znaczy ze Jak przyjedzie do Polski kilka milionow Polakow to w dwa dni dostana prace w swoich zawodach? Nie rozumie tego.
kun
2 lata temu
czy ten pisiorowy kryminalista nie powinien siedzieć ?
Bimberniety
2 lata temu
Niekompetencja tego rządu przekracza wszelkie granice przyzwoitości! Jak ktoś ze służby zdrowia powie prawdę o braku maseczek to dyrektor z mianowania jedynej właściwej partii takiego kogoś zwalnia, żeby ukryć prawdę. A teraz w maju pójdziecie sobie na wybory wybrać jedynego właściwego kandydata - jak za komuny!
Justin
2 lata temu
A ten dalej nie w pierdlu?
Iza
2 lata temu
Mam zapalenie płuc i nikt mi nie chce zrobić testu
Superb
2 lata temu
:( smutne to wszystko.. przy obecnych zaleceniach i błędach, końca nie będzie widać jeszcze długo, długo...Będzie ciężko nam się z tego podnieść, ale za to przynajmniej wiele rzeczy będzie musiało się zmienić, i to jest akurat pocieszające. Mam nadzieję, że jakieś zmiany nastąpią np. w edukacji, bo ten nasz system to jakiś śmiech na sali i w służbie zdrowia, bo to od lat jest kpina jak się ją traktuje..
Karola
2 lata temu
Nikt już się nie nabiera na te propagandę! Nie wiadomo ilu jest chorych bo prawie nie robi się tych testów. Ledwo co się zaczęło, a lekarze już alarmują ze w szpitalach brak wszystkiego! Rząd dawał na swoją telewizje i Rydzyka, a służba zdrowia w ruinie. Teraz próbują tuszować. Dno!!!
janusz
2 lata temu
dobrze , ze po zamykali ,jeszcze targowiska tam nikt nie przestrzga higieny po kila odob przy jednym stoisku ,ludzie dotykają jedzenia kaszla na nie .
Bolo
2 lata temu
Myslicie, ze się wysiedzicie na L4, a praca będzie na was czekać 😂 pracodawcy już szykują zwolnienia, tylko jeszcze wam nie mówią.
Hans
2 lata temu
Ich haise polnische schweine. Du bist zumagen gesprechen! Wu ine kurtz haine bundesgaine emfiche? Spile gerne gitare und liebe zusamenn!
Qwert
2 lata temu
Dlaczego Polska jest chorym krajem???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie