Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się

263
Podziel się

"Wszelkie przekraczanie norm może być zabójczo niebezpieczne" - zaznaczył Morawiecki.

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się
(East News)
bCOrpNDV

W związku z rozprzestrzeniającą się w błyskawicznym tempie pandemią rząd zmuszony jest podejmować szereg znaczących decyzji. 13 marca premier zadecydował o przywróceniu granic, a w zeszły piątek postanowił przedłużyć zamknięcie szkół aż do Wielkanocy i wprowadził stan epidemii.

LOT zabierze rodaków z Sydney. Pierwszy tak daleki rejs w historii polskich linii

bCOrpNDX

Okazuje się, że to nie koniec obostrzeń. Podczas wtorkowej konferencji Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejne ograniczenia.

Obserwujemy ciągle wzrost liczby zachorowań, jest on znaczący - mówił premier. Będziemy przedstawiać kolejne obostrzenia, które są konieczne.

Okazuje się, że chodzi między innymi o ograniczenia w podróżowaniu i gromadzeniu się:

Wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się. Musimy ograniczać zgromadzenia do minimum. Dotyczy to również transportu zbiorowego - poinformował szef rządu, tłumacząc, że we wszystkich środkach komunikacji publicznej nie może być tłoku:

bCOrpNEd

Dozwolona liczba osób w transporcie zbiorowym wyniesie połowę miejsc siedzących.

Po ulicach nie powinny natomiast poruszać się więcej niż dwie osoby (nie dotyczy to rodzin).

Będzie to dotyczyć każdego z nas. Ta decyzja jest niezbędna, by ograniczyć naszą aktywność. Wszystkie sprawy poza najbardziej niezbędnymi, jak wyjście do sklepu, do apteki, wyprowadzenia psa, odłóżmy - nawoływał Morawiecki.

Wszelkie przekraczanie norm może być zabójczo niebezpieczne - dodał od siebie obecny na konferencji minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski i zaapelował:

bCOrpNEe

Ograniczajmy wychodzenie z domu do wyjść do pracy, sklepu czy w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb. Bądźmy rozsądni i uratujmy swoje zdrowie i życie. Ograniczmy nasze wyjścia do minimum. Bardzo proszę, zostańmy w domu.

Nowe zasady obowiązują od dzisiaj (24 marca ) do soboty 11 kwietnia. 

bCOrpNEf
bCOrpNEy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(263)
tralalala
5 miesięcy temu
byle do 10 maja.....wszystko zostanie zniesione...masakra....wybory powinny byc przeniesione
Grażyna
5 miesięcy temu
A co z zakładami pracy gdzie idą produkcję mebli, zabawek, lamp, itd serio to jest niezbędne do życia teraz? Na halach masa ludzi, a nikt nie kontroluje czy pracodawcy dbają o środki ostrożności. U nas np. dzień jak co dzień, nawet nie ma mydła do rąk, czy papieru, o dezynfekcji można pomarzyć, nie wspomnę o rękawiczkach.
Ggg
5 miesięcy temu
Pracuję w skupisku ok 100, jadę do pracy autobusem. Czy to jest bezpieczne?
bCOrpNEz
Barb
5 miesięcy temu
No ja ciekawe jak bd liczyc w komunikacji
Stefa
5 miesięcy temu
Mąż pracuje w firmie gdzie jest 6000 osób.Siedzę w domu i ograniczam wyjścia do minimum.I co z tego? Skoro nie wiem na kogo natrafi mąż w pracy? ?
Najnowsze komentarze (263)
SAswdwdwd
4 miesiące temu
to zniszczy Polske i firmy PIS ZŁO
Aga
4 miesiące temu
Wypuścić na ulice miast po kilka lwów do patrolowania ulic to nikt nosa nie wychyli z domu
olek
4 miesiące temu
idiotyzm, jesli wyjde na chwile i nie ma nikogo wokół, to co mi sie może stać? , może w powietrzu jest wirus, tylko nam nie mowią- złodziejski pis
jurek
5 miesięcy temu
a ja mam gdzieś tą całą pandemie i korzystam z życia ile mogę na szczęście domy publiczne są zawsze otwarte zloty organizowane na dark-webie też nie są odwoływane z kumplami w plener wychodzimy grupami 10-15 osób czego tu sie obawiać ? nasz rząd porostu nas straszy by siedzieć i nic nie robić
gość
5 miesięcy temu
Już się zaczyna ograniczanie swobód obywatelskich. Ja sobie nie życzę spowiadania się przed policją, czemu wyszłam z domu. Siedzę w domu już ponad dwa tygodnie. Nie - nie wróciłam z zagranicy. Natomiast się okazuje, że ludzie zobaczyli, że bilety tanie i postanowili podróżować w dobie pandemii. Rząd przesadza i wykorzystuje to, że w sytuacji zagrożenia może swobodnie łamać prawa obywateli.
Matołek
5 miesięcy temu
Mosze nas wziął za kohones!
Szok
5 miesięcy temu
Jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Trzeba to sobie głośno powiedzieć.
Kowal
5 miesięcy temu
Jak tu żyć panie premierze.
bCOrpNEr
eryk
5 miesięcy temu
Niech pilnują swojego guru-- starego posła Kaczyńskiego, który ma wszelkie zakazy w głębokim poszanowaniu !!! Pałęta sie po kościołach--- robi, co uwaza !!! Ale kto by śmiał zwrócic mu uwagę ??????? wszyscy jeżeli sie zwracaja w jego stronę--- to tylko z karkami mocno zgiętymi !!!-- jak pańscy słudzy !!!
Weź waćpan
5 miesięcy temu
A skończcie z tymi wyborami, co one pojutrze będą, do maja, może się wszystko zmienić, a jak będzie tak jak teraz, to myślę, że odwołają, ludzie plisssss. Nie chodźcie lepiej po sklepach w tłoku i na grilla na bulwary czy tam gdzie ;/
Jola
5 miesięcy temu
2 mld na TVP...nigdy gnojom nie zapomnę. Służba zdrowia leży nawet do UE nie zgłosili zapotrzebowań na sprzęt ochronny i ratunkowy. Kpią z nas. A wszystkie dane trzeba wziąć pod lupę a nie łykać.
Depresja
5 miesięcy temu
Ciekawe kiedy pierwsze samobojstwa nastapia,bo to juz sie w PALE nie miesci!;// Skad brac hajs?!??!;//
Gość
5 miesięcy temu
Brawo premier Morawiecki ! Brawo Rząd! Bo ryżý wiadomo,jak zwykle spierdzielił
Bunker
5 miesięcy temu
Cała gospodarka w ruinie ludzie pobunkrowani bo o 10 osób umarło bo miały jakieś choroby towarzyszące.Warto było dla tych paru osób?a ile umarło w tym czasie z innych przyczyn,zawały,wypadki,nowotwory?
...
Następna strona
bCOrpNET