Trwa ładowanie...
Przejdź na
Megi
|
aktualizacja

Król Karol III, księżniczka Anna, książę Edward i książę Andrzej maszerują za trumną królowej ulicami Edynburga (ZDJĘCIA)

132
Podziel się:

Trumna z ciałem królowej Elżbiety II dotarła do katedry św. Idziego w Edynburgu. W procesji uczestniczyły wszystkie dzieci monarchini: król Karol III, księżniczka Anna, książę Andrzej i książę Edward.

Król Karol III, księżniczka Anna, książę Edward i książę Andrzej maszerują za trumną królowej ulicami Edynburga (ZDJĘCIA)
Król Karol III, księżniczka Anna, książę Edward i książę Andrzej maszerują za trumną królowej Elżbiety II ulicami Edynburga (ZDJĘCIA) (Getty Images)

Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek, 8 września. W niedzielę trumna z jej ciałem została zabrana z zamku Balmoral, a po 6,5-godzinnej trasie dotarła do Holyroodhouse, gdzie pozostała na noc w sali tronowej. W poniedziałek kontynuowana była ostatnia droga królowej Elżbiety II. Trumna z jej ciałem została odprowadzona do katedry św. Idziego w Edynburgu.

W procesji uczestniczyły wszystkie dzieci monarchini: Król Karol III, księżniczka Anna, książę Edward i książę Andrzej. Potomkowie królowej Elżbiety II podążali za trumną w mundurach wojskowych. Tego zaszczytu pozbawiony został książę Andrzej, który po głośnej aferze z Epsteinem - stracił tytuły wojskowe. "Daily Mail" donosił, że książę najprawdopodobniej wystąpi jednak w mundurze podczas ostatniego czuwania w Westminster Hall.

Informacje te potwierdziła również Press Association, która podała, że podczas gdy inni członkowie rodziny będą nosić mundury w czasie wydarzeń upamiętniających królową Elżbietę II, książę Andrzej będzie mógł pojawić się w wojskowych barwach tylko podczas ostatniego czuwania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rutkowscy jeb*ą biedę, a Wieniawa szokuje strojem

W ostatniej podróży królowej Elżbiety II w Szkocji żegnało ją tysiące żałobników. Zagraniczne media donoszą, że setki tysięcy osób stało w ciszy, podczas gdy ulicami Edynburga szła procesja za trumną królowej. Milczenie chwilami przerywane było jedynie wystrzałami z armatek i okrzykami "God Save the King".

Podczas wydarzenia doszło również do nieprzyjemnego dla księcia Andrzeja incydentu. Zgromadzeni przy barierkach poddani wykrzykiwali bowiem obelgi pod jego adresem, co również ma być pokłosiem skandalu z jego udziałem. Awanturnicy szybko zostali jednak spacyfikowani i wyprowadzeni przez policjantów.

W procesji uczestniczyli król Karol III, księżniczka Anna, książę Edward i książę Andrzej. Po kilometrowym przemarszu, trumnę z ciałem królowej wniesiono do katedry św. Idziego, a wcześniej położono na niej koronę Szkocji. Trumna pozostanie w katedrze przez 24 godziny, by Szkoci mogli pożegnać się z Elżbietą II. Następnego dnia zostanie przetransportowana samolotem do Londynu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(132)
Dziwnie
2 tyg. temu
Elżbieta jeszcze parę dni temu witała nową premier a teraz jej nie ma..
Zzz
2 tyg. temu
On zawsze będzie książę Karol
Nick
2 tyg. temu
Andrzeja nie powinno tam nawet być! Nie po tym ile zdrowia zniszczył swojej matce i zhańbił rodzinę królewską!
...
2 tyg. temu
Smutne to
Kkk
2 tyg. temu
Anna wyglada jak śp Władysław Bartoszewski
Najnowsze komentarze (132)
Erato
2 tyg. temu
Wszyscy troje tzn. Karol, Anna i Andrzej to rozwodnicy, którzy przysporzyli matce wielu zmartwień następna była Diana i na końcu Meghan/Rebecca. Tylko ten najmłodszy Edward z żoną Zofią, zawsze w cieniu innych, żyli jak Bóg przykazał.
Jolka
2 tyg. temu
A mnie się podoba Edward ❤️
Łolaboga
2 tyg. temu
Ile ją tak będą obwozić. Zacznie gorzej pachnieć
Ares
2 tyg. temu
Ile kosztuje ten cyrk
nic
2 tyg. temu
ola
Oho
2 tyg. temu
Jak widać Andrzej bez munduru. A tyle się pudelkowe karyny na niego napluły.
aaa
2 tyg. temu
Ciekawe za co te medale? Wyglądają z nimi jak Leonid Breżniew.
Lucyfer
2 tyg. temu
A jak poszedł król na wojnę, Grały jemu surmy zbrojne, Grały jemu surmy złote Na zwycięstwo, na ochotę... A jak poszedł Stach na boje, Zaszumiały jasne zdroje, Zaszumiało kłosów pole Na tęsknotę, na niedolę... A na wojnie świszczą kule, Lud się wali jako snopy, A najdzielniej biją króle, A najgęściej giną chłopy. Szumią orły chorągwiane, Skrzypi kędyś krzyż wioskowy... Stach śmiertelną dostał ranę, Król na zamek wraca zdrowy... A jak wjeżdżał w jasne wrota, Wyszła przeciw zorza złota I zagrały wszystkie dzwony Na słoneczne świata strony. A jak chłopu dół kopali, Zaszumiały drzewa w dali. Dzwoniły mu przez dąbrowę Te dzwoneczki, te liliowe...
Lucyfer
2 tyg. temu
se orderów nadawali, wielcy wojskowi :D
Nadia
2 tyg. temu
Nie rozumiem czemu pisane jest książek Andrzej skoro stracił ten tytuł tak samo często w przypadku Harreg zrzekł się wszystkiego a posza książę
W...k
2 tyg. temu
Tak się zastanawiam za jakie zasługi zostali tak obwieszeni medalami iście sowieckie generały .
Benedykt
2 tyg. temu
Ale średniowiecze. Czy wy tego Lidzie nie widzicie? Rytuały prawie religijne, żywcem wzięte z czasów jak władcy ciemny lud miał się kłaniać. Daliby już spokój i pochwali ciało a nie wozili po całym kraju. Wstyd, że w niby demokratycznym wysoko rozwiniętym kraju dalej są takie czary mary
Ulli
2 tyg. temu
Brzydcy wszyscy,ciekawe czemu,jroliwwj i jej mezowi nic nie brakowalo,a dzieci Potworniccy
Qeert
2 tyg. temu
Jej nie ma w tej trumnie. Tak sobie z nią śmigają na luzie tyle dni. Chłopakom by nosy wykręciło w drugą stronę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie