Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Księżniczka Amalia ZRZEKA SIĘ milionów z kieszeni podatników! "Uważam, że to niewłaściwe"

130
Podziel się:

Następczyni tronu Niderlandów księżniczka Amalia dobrowolnie zrezygnowała z przysługującej jej pensji, twierdząc, że pobieranie jej byłoby nie fair względem osób zmagających się z efektami pandemii. Szlachetnie z jej strony?

Księżniczka Amalia ZRZEKA SIĘ milionów z kieszeni podatników! "Uważam, że to niewłaściwe"
Księżniczka Amalia (fot. Getty)
bESBJmMl

Wszyscy dobrze pamiętamy, jak Meghan Markle łamiącym głosem ubolewała przed kamerami nad faktem, że od momentu zrezygnowania z pracy dla rodziny królewskiej jej i jej dzieciom przestała przysługiwać opłacana przez podatników ochrona. Smażących się w słońcu Hollywood Susseksów co prawda stać, aby samemu opłacić takie wygody, jednak po co brać na siebie kolejny wydatek, skoro może go pokryć państwo? Na szczęście zdaje się, że nie wszystkie rody "panujące" w Europie mają tak lekką rękę do państwowej kasy.

Premier Holandii Mark Rutte poinformował właśnie, że otrzymał list od następczyni tronu Niderlandów księżniczki Amalii. W ręcznie sporządzonej wiadomości księżniczka zrzekła się prawa do pobierania wynoszącej prawie 2 miliony euro pensji. Jak sama stwierdziła, korzystanie z tych pieniędzy na prywatne wydatki wydaje jej się po prostu niewłaściwe.

bESBJmMn
Zobacz także: Najmłodsza prawnuczka królowej Elżbiety II. Lilibet nie będzie księżniczką

7 grudnia 2021 skończę 18 lat i według prawa otrzymam pensję. Uważam, że to niewłaściwe, szczególnie że na ten moment nie mam nic do zaoferowania w zamian, a uczniowie i studenci mają o wiele trudniejszy start w życie ode mnie, tym bardziej teraz, w czasach koronawirusa - oznajmia księżniczka w liście opublikowanym przez stację NOS.

bESBJmMt

Gigantyczne wypłaty przysługiwałyby Amalii aż do momentu objęcia przez nią tronu. Właśnie dlatego księżniczka wyraźnie zaznacza na piśmie, że nie chce, aby płacono jej, gdy de facto nie wykonuje jeszcze swojej pracy, czyt. nie pełni królewskich obowiązków.

Amalia jest najstarszą córką króla Willema-Alexandra i królowej Maksymy. Niedawno ukończyła szkołę z tytułem prymusa. Teraz planuje zrobić sobie rok przerwy od nauki.

Myślicie, że inne rodziny królewskie mogłyby wziąć przykład z młodej księżniczki?

bESBJmMu
bESBJmMO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(130)
Renata
6 miesięcy temu
Wypieprzyłam męża z domu: manatki mu spakowałam i do mamusi do Rybnika wysłałam. Kompletnie nic mi nie pomaga przy dzieciach. Jego kompletnie nic nie interesuje, co zjedzą, czy mają jakieś lekcje zadane. Zrobił sobie ze mnie służącą, która ma uprać, posprzątać, dzieci zawieźć i odebrać ze szkoły, a on tylko na osiem godzin do pracy, a później przychodzi do domu i modeluje samoloty. 15 lat wytrzymałam z tym pasożytem, ale wywaliłam bagaże za drzwi.
Xyz
6 miesięcy temu
Brawo za decyzję. Do tego przedstawicielki rodzin królewskich są tak cudownie naturalne w wyglądzie. Ale jak to się mówi "klasy nie kupisz". Nasze celebrytki nie mają o tym pojęcia z wiadomych względów...
vvv
6 miesięcy temu
piękna dziewczyna. hmm co do decyzji, to biedna na pewno nie będzie ;)
bESBJmMP
ocena
6 miesięcy temu
Jeśli już mowa o Holandii to lubię ten kraj nie tylko za bardzo wysokie pensje w porównaniu z Polską, doskonałe drogi i tysiące kilometrów ścieżek rowerowych, ale także za duży liberalizm światopoglądowy. W Holandii jest dostępna aborcja na życzenie, aż do końca 22 tygodnia ciąży, czyli praktycznie 6 miesięcy. Do tego jest legalna eutanazja dla nieuleczalnie chorych, jeśli lekarze wyrażą zgodę, a w Polsce musisz cierpieć i umierać. Po prostu cudowny kraj, w którym mieszkają jedni z najbardziej szczęśliwych ludzi na ziemi. Czekam aż Polska stanie się takim krajem dostatku i wolności.
ersio
6 miesięcy temu
Tych księżniczek i książąt jest więcej we współczesnym świecie niż mogłoby się wydawać. I to prawdziwych, a nie tych uważających siebie za księżniczki.
Najnowsze komentarze (130)
Monia
6 miesięcy temu
No i coz z tego. I tak nie zmniejsza podatkow ani tego nie przekaza spoleczenstwu.
Ojoj
6 miesięcy temu
Harry naciągaczy ucz się od tej młodej księżniczki.
jaaa
6 miesięcy temu
najedzona bynajmniej, dobrze robi
Gość
6 miesięcy temu
Amalia chyba całą kasę przejadła
gfdgdgd
6 miesięcy temu
No skoro to najstarsza córka króla, to chyba powinniście apelować do Williama i Kate o zrzeczenie się pensji państwowej, a nie do Megan Markle?
NIK
6 miesięcy temu
wow Renata, ze ty tyle lat cos takiego tolerowała. DROGIE KOBIETY, JAK CHCECIE ROWNCH UPRAWNIEN! TO ZACZNIJCIE SIE ZACHOWYWAC JAK ROWNO UPRAWNIONE!!!
Fryderyk XV
6 miesięcy temu
fizjonomię i aparycję ma po swojej babce Beatrycze - wcześniejszej Królowej Holandii (Królowej Niderlandów)
plinta
6 miesięcy temu
Pomijając fakt, że to ładny gest, to jako przyszła królowa, powinna być zaradna. W jaki sposób spadające z nieba 2 miliony (za nic) miałyby nauczyć tę bardzo młodą osobę jak działa pieniądz w kraju, któremu będzie przewodzić? Szaleństwo z tym królewskim światem. Taka dygresja :)
bESBJmMH
Maga
6 miesięcy temu
Młoda dziewczyna i już taka nadwaga. Źle to o niej świadczy jednak.
Długopis
6 miesięcy temu
Ubierają się dość luźno jak na rodzinę królewską. Dużo żywych kolorów, wzorów, falban itp. A w Angielskiej rodzince jak bogate ciotki klotki. Po co się w tej Anglii królewska rodzina tak postarza i powściąga?
Gosc
6 miesięcy temu
Rozumiem, ze wyprowadza się z pałacu i idzie do roboty, do supermarketu na kase
Pola
6 miesięcy temu
A podczas tego „ roku przerwy” z czego księżniczka będzie żyła? Do pracy idzie?
Ugyf
6 miesięcy temu
Piekna dziewczyna ,naturalna bez botoksow ,permanentnych rzęs, ust,pazurów jak u kylie,piękne rysy twarzy ,piękne blond włosy, czy ona ma istagram...
Studentka
6 miesięcy temu
W NL wszyscy są normalni, ale premier im się udał. Rok 2013, młoda ja w szkole zostałam wybrana razem z kilkoma osobami na spotkanie z panem premierem z racji ze miałam zajęcia z polityki. Spotkanie w gronie prywatnym bez fleshy i kamer. Jakie było moje zdziwienie kiedy 3/4 spotkania, pan premier pytał o nas, nasze plany, przyszłość, hobby. Miałam wrażenie jakbym go znała wcześniej. Pominę fakt ze za lunch dla wszystkich zapłacił ze SWOJEJ własnej kieszeni.. PRYWATNA karta do banku.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESBJmNA
bESBJmNB
bESBJmNC
bESBJmND
bESBJmNE
bESBJmNj