Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Magda Mołek komentuje "składkę z tytułu reklamy": "Najpierw przyszli po sędziów, potem po kobiety, TERAZ PO MEDIA"

246
Podziel się:

Magda Mołek postanowiła odnieść się do planów wprowadzenia przez rząd daniny w postaci podatku od mediów.

Magda Mołek komentuje "składkę z tytułu reklamy": "Najpierw przyszli po sędziów, potem po kobiety, TERAZ PO MEDIA"
Magda Mołek o podatku od mediów (AKPA)
bETggoOJ

Choć Magda Mołek należy do wąskiego grona gwiazd starających się strzec swojej prywatności, w kryzysowych momentach dziennikarka zawsze zabiera głos w kwestiach polityczno-społecznych. Niedawno 44-latka odniosła się do uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego zakazującego tzw. aborcji eugenicznej, apelując do rodaków, aby wzięli udział w Strajku Kobiet.

Teraz Mołek postanowiła skomentować fakt, że władze RP planują wprowadzić nowy podatek, którym objęte zostaną m. in. portale internetowe, media tradycyjne oraz firmy mające w swej ofercie nośniki reklam. Przypomnijmy, że w czwartek w ramach protestu przeciwko "składce z tytułu reklamy" najważniejsze portale, rozgłośnie radiowe czy stacje telewizyjne w Polsce przestały funkcjonować, żeby pokazać ludziom, jak może wyglądać rzeczywistość bez wolnych mediów.

bETggoOL

Najpierw przyszli po sędziów, potem po kobiety, teraz po media... - zaczęła Mołek. Po drodze gardzili nauczycielami, rodzinami dzieci z niepełnosprawnością, osobami nieheteronormatywnymi...

Dziś nie przeczytacie, nie posłuchacie i nie obejrzycie niczego w prywatnych mediach. Ta czarna plansza to protest wobec zakusów niby-władzy, by wprowadzić nowy podatek - w praktyce haracz - od reklam, czyli głównego a czasem jedynego źródła dochodu prywatnych mediów: telewizji, radia, gazet, treści internetowych. Nie będzie ich stać, by działać i tworzyć NIEZALEŻNE treści.

"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem. Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą. Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą. Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem. Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było" - wiersz Martina Niemöllera.

Jeśli wciąż myślisz, że jeśli nie będziesz zajmować się polityką, to nic się nie stanie, to wiedz, że jest na odwrót. Ona naprawdę któregoś dnia przyjdzie po Ciebie.

bETggoOR

Pod postem Mady internauci wyrazili niepokój, do czego jeszcze może posunąć się obecna władza, by ograniczyć wolność Polaków.

Co się z tym krajem dzieje?

Pozbawili wyborów, decyzji o swoich poglądach, decyzji o swoim ciele, teraz o mediach.

Trzeba walczyć, bo - jak widać - wolność też nie jest dana na zawsze.

bETggoOS

Dobrze napisała?

bETggoOT
bETggoPm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(246)
Anka
10 miesięcy temu
Ten podatek jest m.in w Finlandii i nikt się nie burzył,więc o co celebryci dra buzię?
takze tak
10 miesięcy temu
jeśli chodzi o podatek od mediów to jestem za
Rezy
10 miesięcy temu
Co za kretyńskie rozumowanie. Jak za parking będzie trzeba zapłacić to powie, że to też dyskryminacja i ataki na wolność?
bETggoPn
wwo
10 miesięcy temu
Histeria bo producent maści na hemoroidy będzie musiał teraz za swoją reklamę w radio czy TV zapłacić stawkę większą o 5%. I argumentacja, ze "my wszyscy za to zapłacimy w cenie produktu" - otóż NIE zapłacimy, wystarczy tylko wybrać inną maść na hemoroidy a nie tą z reklamowaną :) Czy Wy nas macie za idiotów? O kasę Wam tylko chodzi, o podatek, którego płacić nie chcecie a przedstawiacie sprawę jak zamach na wolność :)
Magda
10 miesięcy temu
TE Oswiadczenia to zastraszanie . Niech przestana dramatyzowac ,juz dawno dogadali sie z reklamodawcami co do nowych cen . NIE DAJCIE SIĘ Ludzie NABIJAĆ w BUTELKE ! !
Najnowsze komentarze (246)
Love123
10 miesięcy temu
Jeszcze przyszli po Puszczę Białowieską i na pewno po coś jeszcze. Pani, która zna się na wszystkim... Trzeba mieć tupet, żeby żyć kilkadziesiąt lat, a nie dać szansy życia dzieciom, które po narodzeniu są kochane. I nie piszę tu o sporadycznych przypadkach chorób śmier
milesmiles
10 miesięcy temu
Magda 3maj się, też wklejam ten wiersz Niemöllera gdzie się da ale ludzie są ślepi i głusi, widzą tylko kasę, nie rozumieją że to dalsze zaciskanie pętli na szyi naszej i tak wątłej demokracji a poza tym jesteś piękną i mądrą kobietą, zauroczyłaś mnie od pierwszego wejrzenia kiedy Cię zobaczyłem w TV Puls gdzieś na początku obecnego stulecia, życzę wszystkiego najlepszego , nie przejmuj się szczekaniem pudelków, karawana jedzie dalej
Rolnik
10 miesięcy temu
Postawiłem reklamę na polu przy drodze i musiałem zapłacić haracz w urzędzie skarbowym a Mołek boi się żeby z.pensji jej nie zabrali a trzebs zabrać bo za dużo zarabiaja
278
10 miesięcy temu
Odezwala sie najwieksza znawczyni tematu
🦆🐽🦆
10 miesięcy temu
Pozbawiaja nas wszystkiego a my chcemy miec wolny wybor i decydowac za siebie Caly swiat juz zna Eminencje Jarka Malego
Albercik
10 miesięcy temu
Molek Osama Lepa Yogi chłopaki z Mokotowa hehe
Mikolaj2002
10 miesięcy temu
Pani Magdo, wcześniej jeszcze załatwili nauczycieli....
Kiks
10 miesięcy temu
TVN nie będzie stać na niezależne dzialanie??? O kur.. hahaha. Może w końcu pieniądze zostałyby w Polsce A nie szły do Niemiec. A jeżeli chodzi o sędziów to bardzo dobrze. Możecie końcu nastąpi koniec ten kasty i układów.
bETggoPf
Mojnick
10 miesięcy temu
3 tematy, które mnie nie interesują: walki o sędziowskie stołki, kobiety, które nie pozwalają wypowiadać mi się na ich temat, bo jestem obrzydliwym facetem i media, które od roku uczestniczą w rządowej nagonce na oddychanie i ani słowem nie zaprotestowały przeciwko reglamentowaniu ludziom tlenu.
Dor
10 miesięcy temu
Media wolne od podatku! Tak powinno brzmieć ich hasło, tylko niby dlaczego mają go nie płacić ja się pytam???!!! W Polsce problem wolności słowa nie istnieje-można wylać pomyje na każdego i te media doskonale o tym wiedzą ale manipulują słowem żeby maluczkie umysły niesamodzielnie myślące zawładnąć-tyle w temacie-o kasę chodzi!!!
Prawdomówny
10 miesięcy temu
Może w końcu odda Pani łańcuszek Na WOŚP co obiecała Pani na wizji jeszcze prowadząc DDT w TVN, a w którym Pani dalej chodziła. Jest Pani niewiarygodna tak było w TVN i tak jest teraz - wstyd!!!!!!!!!!!!
Sport
10 miesięcy temu
Jestem za opodatkowaniem mediów, a od kiedy media są wolne. Mafia zawsze od kogoś zależą i to jest fakt.
telewidz
10 miesięcy temu
pierwszyn raz od lat wyláczylem TVP poniewaz NIE CHCE wysluchiwac czeciego nludzia kieszonkowca w Polsce Skandalistow olewam wiadomo czym nie cieplym a zimnym
Gosc
10 miesięcy temu
Jestem za te media to kpina
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETggoPY
bETggoPZ
bETggoQa
bETggoQb
bETggoQc
bETggoPH