Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Magda Mołek o religijnym wychowaniu synów: "Bezwzględnie chronimy dzieci. NIE CHRZCIMY!"

848
Podziel się:

W najnowszym wywiadzie Magda Mołek przyznała, że wraz z mężem postanowili dać dzieciom wolną rękę jeśli chodzi o kwestię duchowości. "Mi nie dano możliwości takiego decydowania o sobie, więc ja chcę to dać moim dzieciom" - zdradza popularna dziennikarka.

Magda Mołek o religijnym wychowaniu synów: "Bezwzględnie chronimy dzieci. NIE CHRZCIMY!"
Magda Mołek nie chrzci synów (fot. AKPA)

Jeszcze niedawno mało kto by pewnie pomyślał, że w 2021 roku publiczne wyznania wiary okażą się znakomitym sposobem na zrobienie szybkiej kariery w telewizji. Na szczęście są jeszcze w polskiej przestrzeni publicznej osoby, które nie muszą liczyć się z łaską prezesa Kurskiego i mogą sobie pozwolić na jawne deklarowanie poglądów, nawet jeżeli są one sprzeczne z "mainstreamem" narzucanym przez rządowe media. Do takich postaci zalicza się niewątpliwie Magda Mołek, która po 15 latach brylowania w Dzień Dobry TVN przerzuciła się na YouTube'a. Na internetowej platformie prowadzi teraz autorski program W moim stylu.

Przy okazji najnowszego wywiadu z Galą Magda Mołek odniosła się do kwestii edukacji religijnej dwóch synów: Henryka i Stefana, których wychowuje wraz z mężem Maciejem Taborowskim. Mołek nie ukrywa, że nie ma najmniejszego zamiaru narzucać swoim dzieciom wiary katolickiej i pragnie, aby to oni sami podjęli w przyszłości decyzję o swojej ścieżce duchowej.

Zobacz także: Roszady w programach śniadaniowych

Ustaliliśmy z mężem, że bezwzględnie chronimy nasze dzieci. To jest nasz szacunek do ich wyborów, na każdym poziomie, więc ich również nie chrzcimy ani nie posyłamy na religię. To jest ten poziom decydowania o sobie, którego mi nie dano, więc ja chcę go dać swoim dzieciom. Nasze dzieci są wolne, nieobciążone niczym, co się wiąże z naszymi zawodami - przyznaje otwarcie dziennikarka.

Z chwilą przeniesienia działalności do internetu Magda Mołek zaczęła coraz otwarciej wypowiadać się na temat swojego życia prywatnego. Wcześniej wszyscy znali ją jako wiecznie uśmiechniętą panią ze śniadaniówki, mimo że po wyłączeniu kamer często nie było zbyt kolorowo. W rozmowie z Galą dziennikarka opowiada, z jak wielkim bagażem emocjonalnym musiała się wówczas zmagać.

Musiałam zawsze być w stanie euforycznym, żeby wszystkim się ze mną świetnie wstawało. A przecież mogłam mieć doła, kolejną nieprzespaną noc za sobą, mogłam być chora i sfrustrowana. Ale nie chciałam nikomu sobą zawracać głowy - czytamy w najnowszym numerze magazynu.

Dopiero gdy Magda zauważyła, że jej prywatne historie rezonują z polską publicznością, postanowiła częściej o nich opowiadać.

Zrobiłam duży krok w tej sprawie, u siebie na YouTubie często wspominam o swoich dzieciach, mężu, rodzinie. Kiedyś opowiedziałam w wywiadzie o trudach swojego macierzyństwa i poczułam, że dobrze zrobiłam, że takie doświadczenia łączą kobiety i są wzmacniające. Otworzyłam się wtedy, bo dostałam mnóstwo wiadomości, że inne kobiety mają lub czują to samo co ja. Dlatego pozwalam sobie częściej mówić o prywatności, ale zawsze w jakimś kontekście - powiedziała.

Sądzicie, że świadectwo Mołek powstrzyma niektórych rodziców przed bezrefleksyjnym wysyłaniem maluchów do kościoła? Też uważacie, że dzieci samodzielnie powinny podjąć decyzję o swojej wierze?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(848)
WZM
2 lata temu
Wiecie czego boi się kościół w Polsce? Jeśli zostałby wprowadzony podatek kościelny (tak jak jest w Niemczech) okazałoby się, że katolików jest 10% a nie około 90% jak podają obecne statystyki
Nead
2 lata temu
Każdy ma prawo wychowywać dzieci jak chce. Pani Magda też .
Retso
2 lata temu
Ciekawe ilu rodziców chrzcząc swoje dziecko uważa, że narzuca mu wiarę katolicką. Zapewne prawie nikt nie ma takiego podejścia. Jednak jakby się zastanowić to okazuje się, że jednak ona ma rację. Oczywiście argumenty drugiej strony są takie, że dziecko jak skończy 18 lat, to samo zdecyduje czy chce być osobą wierzącą, ale to podobne myślenie jak tuczenie dziecka słodyczami przez 18 lat życia, a potem powiedzenie mu "skończyłeś 18 lat, więc jak chcesz to zacznij się odchudzać". Niestety trudno walczyć ze złymi nawykami żywieniowymi wpojonymi w dzieciństwie i to samo z indoktrynacją kościelną.
Do wszystkich...
2 lata temu
Każdy kto ma w sobie Boga nie potrzebuje być zapisanym do żadnej instytuacji. Przejrzyjcie na oczy. Nie lepiej być po prostu dobrym człowiekiem? Oczywiście dla Was nie. Lepiej zapisać się do kościoła biadolić ile to sakramentów przyjęliście a zachowywać się jak diabły!!! Szacuneczek do każdego się kłania jak jesteście tacy wierzący. Dziekuje za uwagę miłego dnia
##@@%%
2 lata temu
Zraziłam się do kościoła, pełnego hipokryzji i zakłamania. Nie chodzę do kościoła. Modlę się i czytam Biblię, ale wierzę w Boga, a nie w księży!
Najnowsze komentarze (848)
ZBBMJMJ
2 lata temu
Można i trzeba chronić dzieci przed złem, pustką , bezsensem, a nie przed Panem Bogiem
Alisa
2 lata temu
Jeśli nie jest wierząca, jeśli nie brała ślubu kościelnego to nie rozumiem po co miałaby chrzcić dzieci. Jeśli jest osobą wierzącą, brała ślub w kościele katolickim to logicznym jest postępowanie według tej wiary czyli między innymi ochrzczenie potomstwa. Niestety dzisiejsze "postępowe" mamusie nagminnie mijają się z logiką.
%%%%%
2 lata temu
Hierarchowie kościoła narobili najwięcej ZŁA w tej instytucji. Nadal brną w kłamstwa, a to zraża kolejne osoby, które do tej pory uważały się za wiernych
hipo
2 lata temu
ale pozowanie na tle bożonarodzeniowej choinki jest ok?
@@@@@
2 lata temu
Mądra babka! Mądry człowiek nie podąża bezmyślnie za tłumem, ma swoje zdanie. Najważniejsze by być dobrym człowiekiem i nie krzywdzić innych
Zosieńka
2 lata temu
przed czym ona tak chroni swoje dzieci, przed Bogiem?
ulka
2 lata temu
To jest pani decyzja i nie musi pani to całemu światu obwieszczać
Ali
2 lata temu
Kościół, chrzest to nie Bóg.
asdf
2 lata temu
Religia zawłaszcza duchowość człowieka. Ona ma rację!
mw_67
2 lata temu
Bez Boga ani do proga!Jak trwoga to do Boga!! Moi rodzice zawsze mi to powtarzali. I wiecie co to jest prawda!!
olx
2 lata temu
Dzieciaka trzeba nauczyc samodzielnego myslenia, a nie wkladac do glowy gotowy szablon otepiajacy zmysly i wypaczajacy swiatopoglad na reszte zycia bo malo komu udaje sie wyjsc na prosta po praniu mozgu.
Wika
2 lata temu
Chroni dzieci bo nie chrzci, skoro nie wierzy to faktycznie po co chrzcić, w takim razie to tylko polewanie głowy wodą więc nie powinna też kąpać. Bo nie rozumiem przed czym chroni 🤔 gdyby wierzyła to przed Duchem Świętym. Dziwna logika 🤦🏻‍♀️
Jusef Bonk ;)...
2 lata temu
oni wszyscy , take nowoczesne, TAKE modne, a jak raczysko dopadnie to albo do Zięby,albo do Boga. Juz nie jedna celebrytka, polityk się tak nawrócił.
Ania
2 lata temu
ona poślubiła starozakonnego, to nie dziwota, ze nie chrzci
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie