Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Marta Manowska szczyci się, że "odczarowuje" wizerunek polskiej wsi: "Rolnik to już nie tylko CZŁOWIEK W KALOSZACH"

52
Podziel się

Marta Manowska twierdzi, że dzięki programowi "Rolnik szuka żony" wielu Polaków spojrzało na jego bohaterów przychylniejszym okiem. "Kiedyś z założenia odmawialiśmy rolnikowi intelektu, seksapilu" - twierdzi.

Marta Manowska szczyci się, że "odczarowuje" wizerunek polskiej wsi: "Rolnik to już nie tylko CZŁOWIEK W KALOSZACH"
Marta Manowska chwali się, że "odczarowuje" wizerunek rolników (AKPA)
bErQCTxN

Marta Manowska z pewnością należy do grona najpopularniejszych prezenterek TVP. Jeszcze kilka tygodni temu mogliśmy oglądać nowy sezon Rolnik szuka żony z jej udziałem, a teraz na antenie gości kolejna edycja Sanatorium miłości, gdzie spełnia się w tej samej roli. Jej wkład w oba formaty niewątpliwie sprawił, że widzowie darzą ją sporą sympatią.

W ostatnich latach Telewizja Polska i sama Marta Manowska szczególnie wiele uwagi poświęcali właśnie pierwszemu z wymienionych programów, czyli Rolnik szuka żony. Poszukiwanie miłości przez "zwyczajnych" mieszkańców polskich wsi podbiło serca widzów, a show zapewnił sobie stabilną widownię i utrzymuje się na antenie już od kilku sezonów. Część jego uczestników aspiruje potem nawet do miana influencerów.

bErQCTxP
Zobacz także: Marta Manowska o parach homoseksualnych w "Rolnik szuka żony": "Nie zgłosiła się jeszcze taka osoba"

Nie jest tajemnicą, że postrzeganie mieszkańców wsi zmienia się z roku na rok. Niegdyś narażeni na negatywne opinie rolnicy dziś coraz lepiej odnajdują się w świecie nowych technologii i udaje im się zwalczać nagromadzone przez lata szkodliwe stereotypy. Marta Manowska wyraźnie czuje się częścią tego dzieła, o czym teraz poinformowała czytelników Faktu.

bErQCTxV

Kiedyś z założenia odmawialiśmy rolnikowi intelektu, seksapilu i zapominaliśmy o tym, że to ludzie, którzy tak naprawdę mają wszystko, co jest potrzebne do szczęścia. Teraz to podejście się zmieniło. Pokazujemy na antenie pary, które kochają się, mają dzieci, budują razem domy, są dla siebie pociągający. Bardzo się cieszę, że dzięki naszemu programowi trochę odczarowaliśmy postać rolnika - cieszy się na łamach tabloidu.

Jednocześnie Manowska ogłosiła w tej samej rozmowie, że dzięki jej show Polacy nie postrzegają już rolników jako "ludzi w kaloszach", tylko wykształconych i elokwentnych "obywateli świata".

To już nie jest dla Polaków tylko człowiek w kaloszach, który całymi dniami pracuje na polu. Owszem, to również część jego życia, ale wciąż ma cechy, które dla kobiet są seksowne: wiedzę, inteligencję, wygląd, zasób słów, podejście do kultury - wyliczała.

Na koniec prowadząca popularnego formatu zaznacza, że objawy uprzedzeń wobec ludzi spoza wielkich miast nie są jej obce. Jako przykład obrała Grzegorza Bardowskiego z 2. edycji show, który wraz z żoną i pociechami buduje teraz nowy dom. Przed udziałem w programie miał jednak podobno problem z nawiązaniem głębszych relacji z kobietami.

bErQCTxW

Cieszę się, że Polacy zrozumieli, że rolnik też potrafi być fascynującą i seksowną osobą. Nawet nasi bohaterowie sami o tym mówią. Za przykład podam Grzegorza Bardowskiego i jego słynne słowa w drugiej edycji, że gdy szedł na imprezę i dobrze mu się rozmawiało z jakąś kobietą, a ona w pewnym momencie zapytała, czym się zajmuje i usłyszała, że jest rolnikiem, to potrafiła odejść - wspomina.

Podzielacie jej entuzjazm?

bErQCTxX
bErQCTyq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(52)
gość
7 miesięcy temu
Nie każdy chce żyć na wsi. Można dogadywać się z facetem, żartować, uważać go za fajnego człowieka ale nie budować z nim relacji damsko-męskiej. I tu nie chodzi o kalosze czy garnitury. Trzeba "czuć" wieś i ją lubić, żeby tam zamieszkać na stałe i związać się z facetem prowadzącym gospodarstwo.
ghjk
7 miesięcy temu
Do tych programów jednak wybierają szczególnych rolników i szczególnych seniorów. W programie był rolnik piszący doktorat, w poprzednich edycjach byli rolnicy, którzy zwiedzili cały świat. A w " Sanatorium miłości " do każdej edycji wybierają uczestników mających zagraniczne emerytury. W poprzedniej jedna pani miała emeryturę amerykańską, druga brytyjską, trzecia prawie 20 lat pracowała we Włoszech. Teraz jedna seniorka większość życia mieszkała w Kanadzie, drugi pan pracował, w którymś z krajów arabskich. Można odnieść wrażenie, że polscy emeryci wiodą beztroskie, dostatnie życie. A wszyscy rolnicy mają doktoraty i ciągle podróżują.
Ikja
7 miesięcy temu
Każdy powinien być szczęśliwy, czy rolnik, czy miastowy.
bErQCTyr
Nieprawda
7 miesięcy temu
No przez ten program właśnie POGORSZYŁO się moje zdanie o nich. Kiedyś: człowiek jak każdy inny. Po programie: roszczeniowy prymityw, troglodyta bez szacunku do nikogo, nawet siebie, chlejus, maminsynek, a do tego otyły i brudny oraz z brudnymi zębami (nawet DAWNO PO PRACY), za to oczekujący wiecznie młodej miss, którą będą on z mamusią mogli pomiatać i która będzie pracować za darmo. Bo NIE, to, że ktoś mieszka z rolnikiem, nie znaczy, że musi pracować na roli, w związku każdy ma swoją pracę, a jak się nie ma rąk do pracy, to się kogoś zatrudnia i mu uczciwie płaci, jak w każdej innej normalnej firmie, a nie żeruje się na rodzinie. Ale co ja gadam... Normalni ludzie to tam wyjątki. Ten program SZKODZI wizerunkowi rolników.
Lila
7 miesięcy temu
No i dobrze, każdy zasługuje na szczęście.
Najnowsze komentarze (52)
Mła
7 miesięcy temu
Pracuję w banku, i jak przyjdzie do nas rolnik, wietrzymy po nim salę pół godziny. Tacy są polscy rolnicy. To co pokazujecie w programie TVPiS to 1 %.
Ania
7 miesięcy temu
To tylko program tv, odpowiednio wyreżyserowany. Mieszkam na wsi od urodzenia, od zawsze na gospodarstwie już przeszło 40 lat, jestem terapeutką a mąż prowadzi gospodarstwo. Żyjemy normalnie, mamy swoje pasje. Znajomi rolnicy są różni. Ktoś, kto nie ma zainteresowań, nie lubi się rozwijać, jest leniem i brudasem, również w mieście będzie prowadził proste i nieciekawe życie. Obraz pracy i rytmu dnia na wsi w tym programie jest zakłamany, bo jaki rolnik korzysta z czyjejś pomocy w gospodarstwie w tak sztuczny sposób i zajmuje się nieraz naprawdę bezsensownymi rzeczami angażując do nich swoich gości lub domowników skoro świt ( płoszenie szpaków, których nie widać na drzewach czy też ręczne zbieranie stonki, albo wypuszczanie kilku kur z kurnika o piątej rano). Trochę dystansu, to tylko telewizja 😉
Roman
7 miesięcy temu
Te rolniki w tv to nie rolniki. U nas na wsi rolnik to chłop w kufajce i brudnych gumofilcach. Najlepiej spocony, szczerbaty i bez szkoły. Rumiany na gębie i opalony w podkoszulek przy żniwach. Powinien zajeżdżać pod GS 60 tką z maciorami na przyczepce i fajką bez filtra w ustach. Potem ze dwa jabole i spać do rowu. Co to za rolnik ze zdalniesterowanym traktorem i bez świń? Ni to miastowy, ni to chłop.
zniesmaczony
7 miesięcy temu
TVP= kicz, tandeta i zły gust, nie mówiąc o wszechobecnej natarczywej indoktrynacji, czy oni mają tych kilku tylko tzw. ekspertów, oni tam chyba pracują na 2 etaty
Pani
7 miesięcy temu
Moja ulubiona prowadząca. Kulturalna ,taktowana a przede wszystkim profesjonalna. Brawo. Życzę sukcesów i radości w osobistym zyciu
Magnolia
7 miesięcy temu
Ja tam patrząc na niego nie dziwie się ze musiał brać zone z programu, tez zdesperowaną.
Fvl
7 miesięcy temu
Kalosze kaloszami, ale oczekiwania rolników wobec kandydatek dotyczące ich wyglądu, spolegliwości i usługiwania im to dopiero wiocha💁‍♀️
Ted
7 miesięcy temu
PANI Marta jest niezwykle subtelną osobą. Ma ciepły, kojący głos. Uwielbiam ją!
bErQCTyj
gość
7 miesięcy temu
Pokaż Pani PRAWDĘ a nie tych wybranych. Widocznie nie macie zielonego pojęcia o rolnikach, ich pracy i jak ich wygląda ŻYCIE.
dan60
7 miesięcy temu
Pani Manowska nie ma pojęcia kto mieszka na wsi i jak wygląda życie takich ludzi. Po wojnie pewnie była bieda i chodzili w kaloszach. Ale dawno już tak to nie wygląda. Ludzie na wsi mieszkają lepiej i bogaciej niż w mieście.
Gość
7 miesięcy temu
Teraz wytyczne są takie: młody ma być że wsi, oglądać rolnik szuka żony, słuchać Zenka, mieć krzepę i być czerwony na twarzy od roboty w polu
Paweł
7 miesięcy temu
Czekam aż się skończy ta moda na programy typu rolnik szuka żony, czy koncerty disco polo
nope
7 miesięcy temu
Niestety nie jest to prawda. Polska wieś nie ma nic wspólnego z tym co kreuje TVP.
z Podlasia
7 miesięcy temu
Po pierwsze - kalosze to nic obciachowego, wręcz przeciwnie! Jeżeli już jakiś element stereotypu typowego mieszkańca wsi, to raczej gumofilce, a nie kalosze! Po drugie - jeśli na podstawie tych kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu powiedzmy, że 'rolników' (szkoda, ze nie było jeszcze jakiegoś czułego i empatycznego hodowcy żywych futer!) ma się zmienić postrzeganie wsi, to gratuluję! Po trzecie - może by tak pokazać tę prawdziwą polską wieś owszem, całkiem bogatą, z wielkimi domiskami, z kilometrami polbruku, i z psami na łańcuchach przy rozwalonych budach!
Oferty dla Ciebie
bErQCTzc
bErQCTzd
bErQCTze
bErQCTzf
bErQCTzg
bErQCTyL