Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Martyna Wojciechowska wyznaje: "Czy PORONIŁAM kiedyś ciążę? TAK"

156
Podziel się

"Przepłakałam wiele nocy, zastanawiając się, co zrobię, jeśli okaże się, że płód jest uszkodzony" - ujawniła gwiazda w jednym z ostatnich artykułów.

Martyna Wojciechowska wyznaje: "Czy PORONIŁAM kiedyś ciążę? TAK"
Martyna Wojciechowska jest za prawem do aborcji (ONS)
bDAoFMHV

Ostatnie tygodnie w Polsce upłynęły pod znakiem protestów, które przeszły przez cały kraj po tym, jak Trybunał Konstytucyjny orzekł, że kobiety będą musiały rodzić nawet ciężko uszkodzone płody.

Decyzja ta wywołała sprzeciw ogromnej części społeczeństwa i na nowo rozpętała gorącą dyskusję na temat aborcji. Protesty poparło wiele znanych kobiet. Nie wszystkie są zwolenniczkami aborcji, ale wszystkie zgodnie przyznają, że Polki powinny mieć wybór.

bDAoFMHX

Po stronie protestujących kobiet stanęła też Martyna Wojciechowska. Podróżniczka przybliżyła swój punkt widzenia w felietonie dla Wysokich Obcasów.

Każda kobieta, która słyszy diagnozę, że nosi pod sercem zdeformowany płód, często bez szans na przeżycie, powinna mieć wybór (...). Decyzja o przerwaniu takiej ciąży nie jest kaprysem czy chwilową słabością, jak chcieliby to przedstawić niektórzy. To dramatyczny wybór matek, do którego każda z nas powinna mieć prawo w obrębie swojego sumieniawyjaśnia Wojciechowska.

Zobacz także: Strajk kobiet. Protest w Warszawie. Patrycja Markowska: "Boli nas brak poszanowania kobiet"

Martyna zwróciła też uwagę na to, że państwo nie pomaga w dostatecznym stopniu kobietom, które wychowują niepełnosprawne dzieci. Jej zdaniem władza celowo wykorzystała moment pandemii, aby przeforsować barbarzyńskie prawo.

bDAoFMId

Dziennikarka wspomina, że przez lata, jeżdżąc po świecie w ramach cyklu Kobieta na krańcu świata, motywowała napotykane kobiety do walki o swoje prawa, a teraz "wstyd jej przed całym światem, że żyje w kraju, w którym nie przestrzega się praw człowieka".

Jestem przerażona tym, jaki los szykujemy dla córek stwierdza mama 12-letniej Marysi.

Martyna zdobyła się na bardzo szczere wyznanie.

Czy poroniłam kiedyś ciążę? Tak. Czy miałam badania prenatalne? Tak, nawet te zaawansowane, bo podstawowe, przesiewowe okazały się niewystarczające. Czy przepłakałam wiele nocy, zastanawiając się, co zrobię, jeśli okaże się, że płód jest uszkodzony? Tak. Ale wtedy miałam wybór. Miałam przede wszystkim dostęp do badań, których lekarze teraz być może nie będą chcieli przeprowadzać w obawie przed konsekwencjami. Dlatego jestem za tym podstawowym wyborem - wyjaśniła.

bDAoFMIe

Uważasz, że aborcja jest zła niezależnie od okoliczności? Rozumiem. To jej nie rób. Ale nie każ cierpieć innym w imię twoich zasad - podsumowuje dziennikarka.

Ma rację?

bDAoFMIf
bDAoFMIy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(156)
*****
2 miesiące temu
Kobiety to nie użyteczne inkubatory ! Nie będziemy rodzić za wszelką cenę. Martyna słusznie stwierdziła, że jeśli kobieta jest przeciwna aborcji, to niech jej nie robi. Ale nie można zmuszać innych do cierpienia i życia z niepełnosprawnym dzieckiem w imię własnych zasad
zwykłakobieta
2 miesiące temu
Całkowicie się zgadzam z jej wypowiedzią.Jest rzeczą niedopuszczalną,aby w XXI w tak uprzedmiotowić kobiety,nakazać im rodzić potworki bez możliwości wyboru w imię swoich egoistycznych,szowinistycznych i politycznych przekonań.
babcia
2 miesiące temu
Jeśli kobiety nie będą miały prawo wyboru...nie będzie w Polsce po prostu DZIECI .Dziewczyny boją się zachodzić w ciążę. Ten Rząd odbiera wszelkie prawa kobietom,odbiera wolność.Nie dba o rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi . Nie zgadzamy sie na takie radykalne rozstrzygnięcia.
bDAoFMIz
Załamana
2 miesiące temu
Jestem matką niepełnosprawnego dziecka, choroba genetyczna wykryta po porodzie, w ciąży wszystko było w 100% w porządku. Syn ma upośledzenie umysłowe, głęboki autyzm, nie mowi, nie chodzi. Pamiętam jak byłam w ciąży, byłam przeciwniczką aborcji, myślałam, że gdyby okazało się, że dziecko będzie chore, to i tak je urodzę i będę kochać jak zdrowe. Cieszę się, że choroba została wykryta po porodzie, bo teraz bardzo żałowałbym, że zdecydowałam się urodzić. Nasze życie to koszmar. Jak drugi raz zaszłam w ciążę, to zrobiłam bardzo dokładne badania genetyczne, gdyby był cień podejrzenia jakiejkolwiek wady, to usunełabym ciążę bez jakichkolwiek wątpliwości. Na szczęście młodsze dziecko jest zdrowe. Dziwię się pani Kaji Godek, że sama mając chore dziecko i wiedząc ile to wyrzeczeń chce tego samego dla innych. Ja mam całkiem odmienne zdanie, dlatego walczmy o WYBÓR!!!
Ewa
2 miesiące temu
Brawo Martyna!!!!
Najnowsze komentarze (156)
snutne
2 miesiące temu
Planuję z mężem dziecko, ale sama myśl, że MUSIAŁABYM urodzić takie dziecko mnie przeraża i czuję się bezsilna... Alkohol jest dostępny i wcale to nie oznacza, że wszyscy chodzą pijani, tak samo z prawem do aborcji.
***** ***
2 miesiące temu
a jak mężczyzna jest przeciwko aborcji, jeszcze nie daj Boze taki u władzy, to na na drodze prawnej zmusza resztę do podążania jego logiką. sick.
jaaaa
2 miesiące temu
Też byłam w takiej sytuacji i dla mnie taki wybór jest nieludzki, po prostu nie dałam rady, tego nie da się opisać co kobieta przechodzi, wolałabym żeby ktoś przyszedł i podjął ta decyzję za mnie, chciałabym wam opowiedzieć tutaj z czym taka decyzja się łączy, z iloma łzami, ale tego nie da się opisać.
Ataner
2 miesiące temu
Ma sluszna racje nikt nie ma prawa nikomu narzucac swoich pogladow.Czlowiek ma rozum i wolna wole .
dagamil
2 miesiące temu
Powiedziała na głos to, co myślę :) Brawo!
ewa i adam
2 miesiące temu
Ma świętą rację.
mam was dość
2 miesiące temu
Pan Bóg dał człowiekowi wolną wolę, czyli prawo do życia z własnym sumieniem, tego uczono mnie na religii, a ludzie chcą nas tej wolnej woli pozbawić. Dlaczego nie ma takiego sprzeciwu na księży pedofilów, którzy krzywdzą dzieci, dlaczego nikt nie domaga się ich karania. Żyjemy w zakłamanym, zaściankowym państwie pełnym nienawiści i uprzedzeń. Wszystkim kobietom pro life proponuję wolontariat, opiekę nad niepełnosprawnymi dziećmi. Potraficie tylko siać uprzedzenia i nienawiść, pokażcie, że wasze słowa nie są puste, pokażcie nam co to znaczy miłosierdzie.
nick
2 miesiące temu
No to chyba nie jest problem Świata tylko Twój i co-twórcy ciąży jeśli się taki znalazł.
bDAoFMIr
Rrrr
2 miesiące temu
Szczyt hipokryzji. Dla mnie jest skreślona.
Tina
2 miesiące temu
Jeśli uważasz że aborcja jest dobra to ją sobie zrób we własnym zakresie. Ale nie skazuj na cierpienie i zabijanie niewinnych dziecko zgodnie z prawem w imię twoich zasad !!! Szczyt hipokryzji. I te kłamstwa odnośnie badań prenatalnych. Wstyd.
Lucjan
2 miesiące temu
ta to już nie wie, jak jeszcze mocniej zabłysnąć jak nie rozbierana sesja pełna hipokryzji to poronienie czy raczej usunięcie ciąży-tak wywnioskowałam z tekstu. każda celebryta chyba już poroniła czy raczej usunęła, a na poronieniu większe współczucie zyskają? są takie wyzwolone to niech nazywają rzeczy po imieniu, p. Martyna to już hipokryzja każdą stroną wypływa
Ooo
2 miesiące temu
Pudelek kasuje niewygodne komentarze. Nie ładnie...wolnosc słowa heheheh
gosc
2 miesiące temu
Następna celebrytka ,gwiazda,jaka przykrość spotka jej córkę,która bez pardonu będzie mogła sobie usunać nie po prostu zabić kobieto,zabić.Nie rozumiem po co był płacz po poronieniu,przecież to 'nic takiego człowiek w łonie matki'.Nawróć się kobieto z tego krańca świata
Gpo
2 miesiące temu
Dom w afryce poludniowej już stoi, następny krok to sprzedać wszystko w Polsce i emigrujemy. Dużo ludzi wyjedzie z Polski.
...
Następna strona
bDAoFMIT