Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Zaangażowany Michał Szpak uczestniczył w "Dziadach" niedaleko domu Kaczyńskiego. "Mój wybór, moje ciało!"

354
Podziel się

W happeningu udział wzięli też m.in. Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Maria Sadowska i Ralph Kaminski. Ciekawa forma protestu?

Zaangażowany Michał Szpak uczestniczył w "Dziadach" niedaleko domu Kaczyńskiego. "Mój wybór, moje ciało!"
"Dziady" na Żoliborzu (Instagram)
bDThPCet

Odkąd 22 października Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej orzekł, że aborcja ma być zabroniona również w przypadkach, gdy płód jest nieodwracalnie uszkodzony, w kraju zapanował jeszcze większy chaos niż ten spowodowany pandemią.

Ludzie masowo zaczęli protestować na ulicach, a w piątek przez Warszawę przeszedł gigantyczny marsz, w którym wzięło udział 100 tysięcy ludzi. Kobiety zapowiadają, że jeżeli rząd nie spełni ich postulatów, będą strajkować do skutku.

W marszach biorą udział jednak już nie tylko Polacy, którzy opowiadają się za prawem do aborcji, ale także ci, którzy mają dosyć rządu i Jarosława Kaczyńskiego. Nie jest bowiem tajemnicą, że to prezes Prawa i Sprawiedliwości "pociąga za sznurki". W dodatku zdaje się kompletnie nie rozumieć obecnej rzeczywistości, co potwierdził tylko swoim ostatnim przemówieniem.

bDThPCev
Zobacz także: Strajk Kobiet zaatakowany przez narodowców. "To reakcja na zawołanie prawicy"

W sobotę na ulicy Mickiewicza na Żoliborzu, gdzie mieści się też dom Jarosława Kaczyńskiego, odbył się happening nawiązujący do obrzędu "Dziadów". Wzięli w nim udział m.in. Michał Szpak, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Maria Sadowska i Ralph Kaminski. Artyści zabrali się w dwóch mieszkaniach, na parapetach ustawili głośniki, a na oknach namalowali błyskawice. Śpiewali i recytowali fragmenty dramatu Adama Mickiewicza. Nastroju dodawały migoczące światła i dym.

bDThPCeB

Artyści skandowali też wraz z tłumem hasło "Mój wybór, moje ciało!". Relację z performance'u Szpak opublikował na Instagramie. W komentarzach internauci zachwycają się występem.

"Boże, co za genialna akcja", "To było piękne", "Niesamowici", "Bardzo mocne to bylo i odważne. Podziwiam was", "Jesteście genialni!" - piszą.

Co sądzicie o takiej formie protestowania?

bDThPCeC
bDThPCeD
bDThPCeW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(354)
Halo
6 miesięcy temu
A czy ojciec Sadowskiej tez wziął udział? Jacy oni wszyscy prawi...
Będzie płacz
6 miesięcy temu
Zawsze patrzcie kto stoi na czele tych strajków. To wiele mówi. Polki, które wyszły na ulicę zostaną wykorzystane i oszukane przez tych ludzi(?).
Laura
6 miesięcy temu
Czyli jednak w tym podzielonym kraju potrafimy się jednoczyć ❤️❤️🤗🤗przytulam wszystkich do serca 💝
bDThPCeX
mat
6 miesięcy temu
Dlaczego nie piszecie nic o inżynierach i lekarzach z Nicei?
Adas
6 miesięcy temu
To widać, słychać i... Niech żyje wolność, wolność i swoboda.. Co za obciach.. Mickiewicz tekst napisał.
Najnowsze komentarze (354)
MOL
5 miesięcy temu
Dziwne, a ja zawsze myślałam że lekarze są od leczenia a nie rząd. Coś Ci się pomieszało kochana, odpocznij, wyłącz telewizor, poczytaj książkę dobrze Ci to zrobi.
Tw lolek
5 miesięcy temu
Postaram się nie ranić. Ci co to popierają powinni przeczytać postulaty komitetu rewolucyjnego i zobaczyć kim są ci ludzie . Aborcja full , choć dla gawiedzi mòwi się o pisowskim ograniczeniu w kontekście niepełnosprawności.
Ricki
5 miesięcy temu
Szpak to prawdziwy dziad
Enrique
5 miesięcy temu
Wróbel już odleciał ES po twojej karierze
ana
5 miesięcy temu
takie będą rzeczypospolite,jakie ich młodzieży chowanie
Aneta
6 miesięcy temu
Nasz kraj schodzi na dno! W sobotę zmarł szef mojego męża, wspaniały człowiek zatrudniający ok 40 osób! Miał zastawkę w sercu,reanimowali go i żył. Z pozytywnym wynikiem covid wypuścili go do domu. Dzień później zmarł w domu! Bo muszą być wolne łóżka "dla rządu,żeby stan respiratorów się zgadzał"! Teraz jego żona jest na kwarantannie,a cała firma w żałobie! Miał 53 lata. Gdyby nie rząd,to był by dalej w szpitalu i by żył! Zabili człowieka!!! Zamordowali go!!!!To się do telewizji nadaje co się teraz dzieje! Trzeba zrobić przewrót i tyle! Jestem kobietą i stoję też za kobietami murem! Aneta Wrocław!
Celka
6 miesięcy temu
I taka forma jest dobra każdy kto wspiera jest ważny .Kobiety są mądre i nie pozwolą sobie na takie traktowaniem
Pesia
6 miesięcy temu
Fajne
bDThPCeP
laura
6 miesięcy temu
co się dzieje, naszczacie coraz więcej ludzi widzi jaki kierunek przybiera ten wulgarny strajki i już się wycofuje ............
laura
6 miesięcy temu
Jak Sadowskiej ojciec przez lata molestował dzieci, a później jak to wypłynęło to Sadowska siedziała cicho i się nie wynurzała teraz taka odważna. Powinna wszystkie te osoby przeprosić i zadość uczynić za ich cierpienie.
A gdzie
6 miesięcy temu
Podsiadło, Taco, stary Lis ? Oni zostawili kobiety w potrzebie. Jeden wielki cyrk, który kompletnie się nie uda. Ludzie tracą pracę i akurat spotka to pewno każdego z nas łącznie z tymi klownami ale widać brak koncertów I pracy nie doskwiera.
norman
6 miesięcy temu
Iewackie platne celebromuppety propaguja abort chorych dzieci, nazywajac to "wolnoscia i wyborem", a za chwile beda walczyc o eutanazje chorych, starych, brzydkich, biednych, grubych! ciekawi mnie co widzicie w swoich lustrach?
norman
6 miesięcy temu
Pis pliss wescie to hurtem wysterylizujcie, żeby ochronic ich potencjalne dziec! Z nich i tak już nic nie bedzie!
Gun
6 miesięcy temu
A może by tak Sadowska wzięła tekturę z napisem "precz z pedofilią" i wyszła na ulice Wawy demonstrować? Teraz się obudziła i taka odważna?
...
Następna strona
bDThPCfr