Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Monika Richardson też była OFIARĄ MOBBINGU w Grupie TVN?! "Mówili, że NIKT MNIE NIE LUBI"

427
Podziel się:

W reakcji na wstrząsający post Anny Wendzikowskiej Monika Richardson podzieliła się własnymi doświadczeniami z pracy dla Grupy TVN. Pracownicy stacji TTV mieli jej ubliżać oraz zmuszać do dyskusji na antenie na krępujące tematy.

Monika Richardson też była OFIARĄ MOBBINGU w Grupie TVN?! "Mówili, że NIKT MNIE NIE LUBI"
Monika Richardson ofiarą mobbingu w Grupie TVN? (fot. AKPA)

Wpis, który Anna Wendzikowska zamieściła w weekend na instagramowym profilu, poniósł się szerokim echem po polskiej branży medialnej. Dziennikarka związana przez kilkanaście lat z redakcją Dzień Dobry TVN w szczegółach opisała, jak karygodnie była traktowana w pracy, i jak bardzo negatywnie taki stan rzeczy wpłynął na jej zdrowie. Na post zareagowała m.in. Agnieszka Woźniak-Starak, gospodyni programu, która przyznała, że dopiero reakcja Wendzikowskiej doprowadziła do jakiejkolwiek poprawy sytuacji w miejscu pracy. Teraz głos zabrała kolejna znana dziennikarka, której współpraca z Grupą TVN nie układała się - delikatnie mówiąc - najlepiej.

W poniedziałek swoimi własnymi przemyśleniami na temat mobbingu podzieliła się Monika Richardson, która przez krótki czas pracowała dla TTV, słynącej między innymi z formatu Królowe Życia (stacji należącej do Grupy TVN). Doświadczona dziennikarka twierdzi, że była nieszanowana przez swoich współpracowników. Za kulisami Richardson miała być obśmiewana, a programy z jej udziałem ponoć promowano kosztem jej dobrego imienia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Michele Morrone pyta Kardashianki, czy się zgubiła oraz nowa dziewczyna Fabijańskiego

Miałam swój epizod w telewizji TTV, której ówczesna szefowa jest dzisiaj wysoko postawioną postacią w grupie TVN. Zrezygnowałam nagle, w połowie ramówki, czym wzbudziłam święte oburzenie dyrekcji. I słusznie, to było nieprofesjonalne. Powód: już nie mogłam dłużej wytrzymać. Teksty typu: "nikt Cię już nie lubi", "rozmieniałaś się na drobne", "twoje małżeństwo sprawiło, że widzowie cię znienawidzili" były na porządku dziennym - czytamy w oświadczeniu dziennikarki.

Pewnego dnia, jakimś cudem, nagranie fragmentu programu publicystycznego, który prowadziłam (...) trafił jako donos do mediów plotkarskich. Temat programu: seks po 40-stce. Trzeba było się natrudzić, żeby akurat ten fragment wieczornego programu na żywo nagrać i wysłać gdzie trzeba, ale oczywiście pan producent, kolega pani dyrektor, wszystkiego się wyparł. Od tego czasu zostałam dla całej Polski tą, która "robiła to rano".

Kroplą, która przelała czarę goryczy, okazał się moment, w którym jeden z producentów nakazał Monice dyskutować na antenie na temat długości przyrodzenia mieszkańców poszczególnych krajów Europy, mimo wyraźnego sprzeciwu prowadzącej.

Pewnego wieczora naszą gościnią miała być Dominika Wielowieyska z "Gazety Wyborczej". Scenariusz dostałam poprzedniego dnia, razem z mapkami. Była tam np. mapka z małymi penisami naniesionymi na obrysy krajów europejskich. Pytanie do Dominiki miało brzmieć: Którzy Europejczycy mają największe fi*ty (o, pardon, penisy) i o czym to świadczy. Zalała mnie fala zażenowania. Zadzwoniłam do pana producenta, a że nie było pola do dyskusji, odeszłam ze skutkiem natychmiastowym.

Bazując na własnym doświadczeniu, Richardson zaapelowała, aby nie bagatelizować zeznań pracowników Grupy TVN.

To tylko dwa przykłady permanentnej sytuacji, która trwała rok. Czy mogę cokolwiek komukolwiek udowodnić? Nie. Czy jest możliwe, że na antenach TVN mobbing był/jest na porządku dziennym? Proponuję wyznania byłych i obecnych dziennikarzy tego medium potraktować śmiertelnie poważnie. Inaczej nic nigdy się nie zmieni.

Myślicie, że stacja znowu odpowie komentarzem na Instagramie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(427)
Taka kultura
2 miesiące temu
B dobrze, że w końcu zaczyna się o prześladowaniach w pracy mówić głośno. U mnie (uczelnia, stolica): złożyłam zawiadomienie i do rektora, do komisji etyki i do komisji dyscyplinarnej, i co - i ja zostałam bez pracy, a wszyscy, co zawinili - maja się świetnie i nadal piastują najwyższe funkcje na uczelni. Napisałam i do ministerstwa nauki i złożyłam zawiadomienie do prokuratury warszawskiej - wszyscy maja gdzieś, a ja zostałam z wilczym biletem.
Kasia
2 miesiące temu
JA CHCIAŁABYM POSŁUCHAĆ O FAWORYZOWANIU W DDTVN, TTV… W STACJI SĄ DZIECI ZNANYCH RODZICÓW, ŻONY MĘŻÓW NA WYSOKICH STANOWISKACH W TEJŻE STACJI ITP. O ICH „TALENCIE” MOŻNA BY DŁUGO DYSKUTOWAĆ, ALE WIADOMO- SAMO NAZWISKO SWOJE ROBI. KTO ZE STACJI WYPOWIE SIĘ NA TEMAT TRAKTOWANIA TYCHŻE PRACOWNIKÓW???
Nicole
2 miesiące temu
Brawo za odwage, pani Moniko. Tylko osoby medialne sa wstanie cos ruszyc w tym waznym temacie. Czytajac komentarze pod artykulami o mobbingu az sie wlos jezy na glowie i mozna wywnioskowac, ze mobbing to jest duzy problem spoleczny w tym kraju, obecny w wielu srodowiskach.
Tutu
2 miesiące temu
Też bym na jej miejscu odeszła. Uderzanie w czułe punkty (tylko po to, żeby poniżyć i sobie podporządkować "niewolnika"), wykorzystywanie niewygodnych nagrań, zmuszanie do rozmów o cudzych genitaliach... Noo, też bym nie wytrzymała. Niech sami się tak bawią.
Dex
2 miesiące temu
Ale przecież Piotrek K. Małgosia i TVN oceniają moralność w tym kraju
Najnowsze komentarze (427)
Hahahha
2 miesiące temu
I gdzie są te wasze nakładki na profilowe z fejsa?hahahah
33mp
2 miesiące temu
Bo może nikt jej nie lubił...;-)
Radek
2 miesiące temu
Rodzynkowa zadowolona, ona wszystko poprowadzi "milionerow" I pogodę na jutro
Nick
2 miesiące temu
Ale se brwi zliftingowała, chyba na nitki, a z tyłu głowy na węzeł
Za to
2 miesiące temu
Jacek Kurwski to ideał, szarmancki, kulturalny, bezstronny, szanujący wszystkich dziennikarzy, zwłaszcza kobiety oraz oczywiście swoich widzów, nie wspominając o katolikach, oczywiście.
Kasia
2 miesiące temu
Ale ciebie nie da się lubić kobieto niestety
???
2 miesiące temu
Takie życie. Piękne kobiety niestety są narażone na różne takie zachowania. Z jednej strony szefostwo, z drugiej zazdrosne koleżanki. I jak żyć?
Gosc
2 miesiące temu
A p. Wellman też była mobbingowa ?
❤🧡❤
2 miesiące temu
Ja Panią lubię. Jest P. wzorem kobiecości. Piękna i inteligentna. Super
zdala
2 miesiące temu
Jak ja się cieszę, że nie pracuję już w polskiej firmie. Pracuję w firmie w USA na kontrakcie z 2 tyg wypowiedzeniem dla obu storn. Część pracowników nie ma nawet takiego terminu, po prostu mogą być zwolnieni z dnia na dzień. Wszyscy w pracy zajmują się pracą a nie pierdołami. Jak się jest szefem to się wymaga, jak pracownik się obija to się go czasem op... i to ostro i jakoś nikt nie narzeka że mobbing że coś tam, każdy wie że w pracy się pracuje i tyle.
Misty
2 miesiące temu
Zażenowanie i ona to dwa sprzeczne słowa, co innego pisze, a co innego robi i mówi.
Serio?
2 miesiące temu
Jak mozna zmuszac pracownika by powiedzial nielegalne w prawie, w tv slowo fi ut ?
Kfoeb
2 miesiące temu
No ale tej to chyba nikt nie lubi.
norma?
2 miesiące temu
Niektórzy chyba w ogóle nie przeczytali tego wpisu Moniki, albo nie mają pojęcia, i w ogóle nie rozumieją o czym pisze, albo próbują zagłuszyć coś, co w społeczeństwie jest ,,normą".
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie